21.4.2018 | Svátek má AlexandraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


STAVEBNICTVÍ: Jak nám aktivisté ukradli PrahuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 61, poslední: 20.6.2017 7:21, přehled diskusí

HA HA:
Autor: p. smatlak Datum: 20.6.2017 0:59

pANI šICHTAŘOVÁ JE IMO MÍSU NE V TOM,ŽE musíme,když chceme stavět míti spoustu vyjádření od spousty organisací co se tím živí,což je tristní ale v tom,že je málo bytů.Bytů je tu v poměru se západem dost ale jsou využívány za účelem zisku a k jiným účelům.A to,že se nestaví výškové budovy v lokalitách kde to není vhodné je správné.Jak by asi vypadala Florencie ,kdyby v centru stál mrakodrap a je takových lokalit na tisíce.Ale podobné je to u nás nejen ve stavebnictví ale skoro všude.A jak jsem napsal musí zvítězit rozum nad byrokracií a nad vejlupky co na všem vydělávají za každou cenu.Proto jsou ty byty a nemovitosti tak předražené,protože jde jen o peníze a ne o to aby byli spokojeni občané na které se tady jako vždy kašle .Ale účel svetí prostředky že.

:
Autor: R. Tichý Datum: 19.6.2017 23:01

Je v tom jeden hacek. Aktivistum a jinym ekofasistum zdatne sekunduji urednici-jejich cilem neni pomahat, ale vydupat si orazitkovany papir od jineho ourady. Doslova na kazdou psi boudu. V Praze je to vyrazne horsi nez na mensich mestech.

Autorka, jež se může pyšnit víc tím, že je matkou :
Autor: R. Fiala Datum: 19.6.2017 20:15

čtyř dětí než svou pravicovou prostořekostí vše napravila poslední větou. Jinak tu trhoveckou logiku v oblasti bydlení jako stará struktura tak nějak nechápu. Když se mírně zdraží hypotéky musí se výrazně zdražit byty a následně i nájmy, musí se také stavět co nejvíc kancelářských budov, i když je nepotřebujeme a co nejvíc bytů, i když jich jsou tisíce prázdných. Hned v našem domě byly ještě nedávno z pěti tři prázdně, teď jen jeden a novostavba proti Bertramce o cca dvaceti bytech je měsíce prázdná celá. Třeba mi to Markétka vysvětlí.

Re: Autorka, jež se může pyšnit víc tím, že je matkou :
Autor: M. Prokop Datum: 19.6.2017 21:12

Nezdáte se býti chápavým, takže asi nevysvětlí.

přesně tak, paní Šichtařová:
Autor: M. Šejna Datum: 19.6.2017 18:37

ke stavebnímu řízení se má právo dnes vyjadřovat každý debil a podle toho to tak vypadá.

Podle mého názoru má právo se ke stavbě vyjádřit jen stavební úřad a ten zas musí dohlédnout na to, aby byly dodrženy regulativy územního a regulačního plánu.

Developeři jsou dnes v Praze považováni veřejností za škodnou a je k nim tak přistupováno. Veřejnost se pak nestačí divit, jak díky tomu klesá počet nových bytů a tím pak prudce roste jejich cena. Veřejnost si za tento stav ale může sama.

Jde o to, že činnost developerů znamená "zahuštění výstavby":
Autor: P. Vaňura Datum: 19.6.2017 19:59

a to znamená ZHORŠENÍ pro všechny obyvatele v okolí nového projektu, třeba ještě větší nedostatek parkovacích míst.

A náhodou jsem mluvil s majitelem malého činžáku, který se nuúspěšně bránil přístavbě dvou pater na sousední nemovitosti. Argument "moje byty jsou utopené a tím se snižuje velikost nájmu, za které je mohu nabízet."

Pokud paní autorka mluví o "ztrátě krásného výhledu" měla by současně dodat "pokles ceny příslušné nemovitosti." A hned je to o něčem úplně jiném, není liž pravda?

Ale vždyť je to jinak:
Autor: J. Kočí Datum: 19.6.2017 11:26

Může za to ta klika kolem Béma, která připravila územní plán, na kterém by obrovsky zbohatla. Tak se spojili ostatní a svrhli Béma a začali dělat jiný územní plán, aby zbohatli oni. A tak se stalo, že územní plán nabral zpoždění asi 2 roky a tím pádem se nemohlo schvalovat a tím ani stavět. Někde jsem zaslechl, že chybí 20 tis. bytů. To už s trhem a s cenami hodně zahýbá. Ale viníkem nejsou tentokráte aktivisti, ale ti velkopodnikatelé, co se perou o Prahu.

Re: Ale vždyť je to jinak:
Autor: P. Rada Datum: 19.6.2017 12:15

Ano - jen to zpoždění metropolitního plánu je daleko větší a kdo ví jak to s ním dopadne. Ale souhlas, že o souboj velkopodnikatelů usilujících o větší a větší krajíc s tenčícího se koláče na úkor společnosti jde.

U nás už se dnes podle M.P. dokonce začalo se změnami s kácním ... a to ještě není oficiálně schválen. Natož až bude!

Navíc těch 20tis? bytů je prakticky jen pro nově příchozí obyvatelstvo - nikoliv pro místní. Většina bytů se přitom kupuje a přeprodává spekulativně.

Autorka se takto vyprofilovala jen jako lobistka stavařů která navíc usnadnuje dnes zvláště znepokojivou migraci.

Re: Ale vždyť je to jinak:
Autor: J. Kyselková Datum: 19.6.2017 13:26

Vás zase straší Pavel Bém ! Pokud byste měl trochu přehled, Kočí, musel byste uznat, že exprimátor Pavel Bém se postaral o obrovský rozvoj Prahy . Alespoň o tunelu Blanka, který patří technicky k nejvyspělejším stavbám Evropy jste možná slyšel. O jeho účelnosti nelze pochybovat. Další (potopený a znovu postavený Karlín a jiné) je zbytečné připomínat. Po éře Pavla Béma Praha paběkuje, soudí se, neví kudy kam a tak mění alespoň dopravní cedule.

Ale Vám, člověče - Bém krade !!!

Re: Ale vždyť je to jinak:
Autor: P. Lenc Datum: 19.6.2017 14:48

Nojo paní Kyselková, když oni v novinách o tom Bémovi psali...Některým lidem je zbytečné cokoliv vysvětlovat.O tom, že se Praha stává s nynějším vedením žumpou naprosté trapnosti a neschopnosti nevidí pouze slepý.Ale totéž se dá napsat i o Brně.Bohužel.

Re: Ale vždyť je to jinak:
Autor: J. Brunner Datum: 19.6.2017 22:43

Souhlas.

Pokud váš soused bude chtít provozovat:
Autor: J. Chaloupka Datum: 19.6.2017 11:24

třeba koželužnu, také budete hledat spolek, co by se vás zastal.

Je třeba odstěhovat se z Prahy:
Autor: A. Alda Datum: 19.6.2017 11:15

a vrátit se na vesnice svých předků.

To by se museli vystěhovat až na Moravu.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 19.6.2017 11:30

Ostatně většina Pražáků jsou z Moravy.

Re: Je třeba odstěhovat se z Prahy:
Autor: P. Rada Datum: 19.6.2017 12:22

Ano přes návrat ke zdrojjům jako je půda lze docílit stabilitu a ta je potřebná - to je ale o dřině - pokud tedy ta půda vůbec kde zbude.

Nedávno jste zde ale paradoxně volal po "odstřelu" těch co by z Brna ... chtěli přijít prosazovat své zájmy na Šumavu - vzpomínáte?

Ať se Brňáci starají o Chřiby:
Autor: A. Alda Datum: 19.6.2017 13:14

a nekafrají nám do Šumavy.

A Pražáci mají Prahu opustit a ponechat ji ekoterirstům, ať si tam žijí podle svého, isolovaní nejlépe ostnatými dráty od okolního světa.

Re: Ať se Brňáci starají o Chřiby?:
Autor: P. Rada Datum: 19.6.2017 13:21

Proč jste jste právě zapoměl na svůj výrok výše : ... "a vrátit se na vesnice svých předků"..

Tento výrok je přeci o migraci se všemi důsledky - nikoli o ostnatých drátech!.

Jako každý ekoterorista i Vy jste hlupák.:
Autor: A. Alda Datum: 19.6.2017 16:26

Vůbec nejste schopen porozumět psanému textu.

A co když Praha nechce víc obyvatel?:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 19.6.2017 10:43

Pan Kořen ovládající se svými kumpány město Říčany si postavil svou kariéru starosty na tom, že se rozhodnul, že Říčany více obyvatel nechtějí. Vyhlásil na toto téma i referendum, které nebylo platné. Nyní používá těch pár tisíc hlasujících pro stopstav výstavby jako štít proti zbytku obyvatel a pomocí kdečeho, včetně aktivistů, blokuje výstavbu v obci i proti územnímu plánu.

No a co?:
Autor: A. Alda Datum: 19.6.2017 11:16

Říčanští prostě nechtějí, aby byli převálcováni neříčanskými.

Na tom není NIC špatného.

Re: No a co?:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 19.6.2017 15:21

Jestli je podle vás vpořádku, že se všelijak stěžuje lidem stavět na parcelách jejichž jsou vlastníky a kde podle schváleného ÚP mohou stavět, pak hurá k volbám. ČSSD bude na váš hlas netrpělivě čekat.

Vlastník parcely?:
Autor: A. Alda Datum: 19.6.2017 16:28

Většinovými vlastníky parcel jsou jacísi "developeři" (přiznám zcela sebekriticky, že tomuto pojmu dostatečně nerozumím).

Oproti tomu vlastníky pozemků jsou normální lidé.

Na svém pozemku za své peníze ať si každý dělál, co chce.

Re: Vlastník parcely?:
Autor: J. Jurax Datum: 19.6.2017 22:58

Jaký je rozdíl mezi pozemkem a parcelou?

Praha jako město pro život nebo něčí výdělečný podnik?:
Autor: P. Rada Datum: 19.6.2017 10:34

Předně autorka zapoměla na fakt, že rodilých čechů ubývá a přesto hlavní město četností bobtná. Čím to? Odpovídám, že něco v systému je v nepořádku. Místní se tak stále častěji dostávají do konkurenčních tlaku ve zhoršující se sidituaci životního prostředí, zdravotnictví atd vzhledem k migraci které otevírá dveře stavební loby systémem zastav co se dá a po nás potopa.

Typycký představitel těch kteří v praze investuji je firma CENTRAL GROUPE

https://en.wikipedia.org/wiki/Central_Group

http://www.central-group.cz/

Má snad autorka za to, že např. lidé vládnoucí tímto kolosem se sídlem kdesi v zámoří, budou respektovat širší zájmy na zlepšení životního prostředí obyvatel Prahy za stavu, kdy by se zde bydlící k megalomantským projektům nesměli vyjadřovat?

Venkov se vylidňuje a lidé se stěhují do měst. ALE toto:
Autor: P. Vaňura Datum: 19.6.2017 17:27

je také způsobeno tím, že díky mechanizaci silně poklesl požadavek na pracovní síly v zemědělství.

Náhodou jsem spatřil na poli při práci snad desetiradličný pluh, zahrnující i brány. Skoro to připomínalo velikostí menší bagr v povrchovém dole. A známý mi říkal, že jeho kamarád s tím jezdí a je sám schopen zajistit jarní orbu snad na 200 hektarech. Porovnejte si to s jednoradličným pluhem, taženým dvěma koňmi a řízeným těžce pracujícím sedlákem.

Známá mi říkala, že za jejího mládí vozil z její rodné vesnice dělníky do práce plný autobus. Dnes je tam snad pár spojů, autobusy prázdné, valná část chalup na rekreaci a kdo jezdí do práce, MUSÍ mít auto, protože zaměstnavatelé se hromadné dopravě nepřizpůsobí. Také už tam existuje z USA známé sdílení aut, v pondělí veze čtyři lidi Pepa, v úterý Franta atd.

to máte těžké:
Autor: B. Michal Datum: 19.6.2017 10:10

když ty developerské projekty jsou někdy šílené. My jsme si to zažili s projektem "bytový dům Wilson" - ve spolupráci s politiky chtěl developer postavit ve vilové čtvrti 6 patrový dům a nebýt aktivistů, možná se to povedlo. Není to tak černobílé.

Re: to máte těžké:
Autor: J. Vavruška 637 Datum: 19.6.2017 10:23

Jestli je to ten projekt kdesi v Praze 5, nebyl ten panelák náhodou od začátku v rozporu s územním plánem a nebyla jednou z činností developera snaha změnit územní plán? To by ale za normálních okolností měl jít zarazit i bez spolku, nebo ne?

Re: to máte těžké:
Autor: J. Jurax Datum: 19.6.2017 23:00

No právě, za NORMÁLNÍCH okolností ...

nejvíce se pomnožili:
Autor: A. Hrbek Datum: 19.6.2017 6:54

"ekonomové" a "politologové".

Autorce doporučuji podívat se na stavební předpisy za Rakouska-Uherska, první republiky a socialismu, kdy se v Praze postavilo nejvíce.

Jenom pro zajímavost - Záměr postavit rozhlednu vznikl 16.10.1989. Její stavba musela být schválená samotným císařem. Veškeré schvalovací řízení po předložení dokumentace trvalo dva měsíce a samotná výstavba rozhledny začala 16.3.1891 a byla hotova 2.7.1891.

Re: nejvíce se pomnožili:
Autor: M. Prokop Datum: 19.6.2017 8:51

Nezapomínejte na "ekology", tedy ekologisty.