21.10.2017 | Svátek má BrigitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Amerika...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 19.6.2017 17:46, přehled diskusí

San Francisko - neomarxisticka Mekka:
Autor: I. Teren Datum: 19.6.2017 17:46

Plne slnieckarov, bezdomovcov, narkomanov a hlavne je to homosexualny "raj" Emeriky. Inak mesto je skutocne pekne, ale ti jeho obyvatelia.....)

Petruško:
Autor: P. Papež Datum: 19.6.2017 15:47

Petruško, zůstaňte tam. Vy jste spokojená s parky v San Francisku, my budeme spokojeni s tím, že budete pryč.

Re: Petruško:
Autor: P. Khail Datum: 19.6.2017 17:18

Vy s tím předchozím režimem souzníte přímo dokonale, zajímavé, že se sám neodstěhujete někam, kde by se vám víc líbilo.

Tak Petruška se čtenářům potřebovala svěřit:
Autor: R. Fiala Datum: 19.6.2017 12:12

se svou neutuchající, i když poněkud staromódní oddaností vůči Spojeným státům. Opomněla přitom napsat za jakým účelem tam vlastně jede a kdo její cestu financuje, což by bylo možná zajímavější.

Dokonale spravedlivý svět:
Autor: Z. Vydra Datum: 19.6.2017 12:01

Pokud píšete, paní Petruško, " ti jsou v touze po dokonale spravedlivém světě ochotni přemýšlet o společenských modelech, z nichž vzešel v lepším případě útlak a v horším hromadné vraždění," na mysli úspěšnou demokratizaci třeba Libye,Iráku,Sýrie apod.?

Doporučuji knihu Utajené dějiny Spojených Států:
Autor: P. Hlosta Datum: 19.6.2017 10:13

Když už si paní Šustrová budete kupovat nakonec nějakou knihu, potom bych vřele(!) doporučil se podívat, jestli na pultech nemají knihu "Utajené dějiny Spojených států" Od Olivera Stonea a Petera Kuznicka. Jistě, je to starší bestseller a navíc se považují autoři za levicově smýšlející, ovšem nic nebrání přeci tomu, aby člověk rozšířil své vědomostní obzory o oněch "Spokojených Státech". Podtitulek u té knihy je - Temné stránky Americké historie od anexe Havaje po tažení v Iráku. Uvedená fakta, dokumentace a odvolání se na zdroje jsou poctivé. Snad jen filozofické vývody z některých událostí nemusí být to pravé ořechové a může být i mnohému proti srtsti i právem. Naprostá většina je však suché konstatování faktů!

Měla byste se připravit po přečtení knihy na to, že přeci jen budete muset poněkud zmírnit své nadšení pro hegemonskou mocnost USA, kde na začátku minulého století se USA dostala pod oligarchickou vládu, co trvá dodnes a CIA pomáhala instalovat jak diktátorské režimy, tak je i likvidovat, podle momentální potřeby zájmových kapitálových skupin. Nejeden adorovaný prezident USA má na svědomí mnoho tisíc lidských životů a miliony osudů v tom zapletených tak nějak náhodou, protože svět a jeho děje jsou provázané.

Přestože tato kniha moc kladně USA neprezentuje, přesto jsem přesvědčený, že demokratické machanismy mají v nich převahu, což dokladuje i možnost takovou knihu vydat bez postihu autorů. Dostatečná porce demokracie je součástí záměru lidí u moci, co znamená jen a jen klad té moci nad občany USA. Ne tak ovšem pro občany států, které USA momentálně kdy potřebují dostat pod vliv svých zájmových kapitálových skupin. To je ten -Národní zájem- co USA stále světu předkládá jako motiv svých postupů ve světě.

Ale stejně jsem osobně rád, že máme vazalství u hegemona USA! Někam v tom světě patřit prostě musíme a neutralita je příšerně drahá, až nemožná. Takže pozdravujte Spokojené Státy! Já se tam žel už z mnoha důvodů nepodívám do své smrti. Tak si o nich čtu vše.

Re: Doporučuji knihu Utajené dějiny Spojených Států:
Autor: Š. Hašek Datum: 19.6.2017 10:26

Vidím to podobně, pane Hlosto.

Jen jsem opatrnější s tím vazalstvím. Použil jste i termín hegemon. Takže bacha.

No, to jest hezká agitka.:
Autor: Š. Hašek Datum: 19.6.2017 9:43

Opravdu se začínám divit, že všechno na Zemi, samozřejmě kromě tedy v USA, už bídou nedodýchalo.

Kde jsme sakra podobné článečky před časem četli??

Bacha na tu svobodu Petruško - aby ti nerozvázala jazyk!:
Autor: P. Maleček Datum: 19.6.2017 5:58

Hm, tak Petruška, ne rusko-komouští okupanti je v ČR doma. A proč tedy v ÚSTRu dělala co mohla aby jejich svinstva, co se jich tu i s jejich domácími poskoky naděli, už navěky zůstala zavřena v archivech. Tedy aspoň ta, o nichž se zatím neví.

Pak není divu, že to mnozí chápou tak, že na těch rusko-komoušských svinstvech se též podílela, což je důvod proč teď brání jejich probádání a zveřejnění.

Pak také není divu, že ji zde trápí nesvobodné dusno a té pravé svobody se musí nadýchat v USA. Tak jen bach aby ses tamní svobody nenačuchala moc. Pak jí omámema bys po návratu mohla na sebe vykecat, co tu v rusko-komoušských službách dodnes vyvádíš!

az na obvykle:
Autor: S. Prosek Datum: 19.6.2017 1:43

novinarske trknuti do soucasneho prezidenta, dobre popsana realita zdejsiho zivota.

Byt prezidentkou pani Clintonova, tak "usmevy" by byly ponekud kysele. Coz samozrejme je problem pisalku :) ... ne Joe Doe.

Re: az na obvykle:
Autor: C. Hulka Datum: 19.6.2017 13:26

Novináři to mají povinné, ať čeští nebo američtí, pokaždé si musí ublinknout k presidentu Trumpovi.

Ono po osmi letech strávených v konečníku Husajna Obamy se novinařina dělá dost těžko.

poznámka:
Autor: J. Babicka Datum: 19.6.2017 0:49

Dik, po přečtení jsem dostal lepší náladu.