22.5.2018 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: Kvóty nejsou dobrý nápadŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 84, poslední: 20.6.2017 5:38, přehled diskusí

Děkuji, pane Drápale,:
Autor: J. Krásenský Datum: 20.6.2017 5:38

vnímám to podobně.

Nepřijímání migrantů nepomůže:
Autor: Š. Krastovski Datum: 19.6.2017 23:15

Je potřeba střežit státní hranici a kontrolovat pohyb lidí ze zahraničí, jinak nelze zajistit bezpečnost. Česká Republika je už stejně penetrovaná lidmi, kteří by tu neměli vůbec být.

Dobře napsáno.:
Autor: J. Jurax Datum: 19.6.2017 14:29

Nicméně - ta integrace je jen první krok. Žádoucí je asimilace - ztotožnění se pokud možno úplné s hodnotovými, morálními i kulturními standardy hostitelské populace. A loajalita k hostitelskému státu. U muslimů to v praxi znamená stát se muslimy natolik vlažnými, že muslimy vlastně nebudou.

A ovšem - ta integrace se masově nepovedla vůbec nikde a asimilace tuplem; čest nepočetným výjimkám.

"Západoevropští politici se dušují, že nenecháme teroristy, aby nás připravili o náš způsob života. Jsou to hezké proklamace, ale oni už to udělali. Vnitřní cenzura západoevropských žurnalistů je realitou. Snaha policie a politiků potlačit zprávy o znásilněních nebo i vraždách je evidentní. Zakazování křesťanských symbolů na straně jedné a prosazování muslimských svátků na straně druhé je také realitou."

Zde souhlas. Politici z brusele i jednotlivých zemí EU akorát blbě žvaní a agresivním moslemínům zbaběle ustupují. A konce té zbabělosti a strkání hlav do písku nevidět. Jednou - v ne příliš vzdáleném čase - z toho pošetilého a zbabělého konání vyjdou velice trpké a nejspíš i krvavé plody. Kéž by se to omezilo jen na ty politiky! Jenže ono neomezí, ono se jich to netkne ... ne že bych vyzýval k defenestracím ...

A když už by sem měli přijít nějací připrchlíci, tak já ateista pravím, že výhradně ateisté nebo křesťané. Ti mají naději - i když by pocházeli z velmi odlišné kultury - se přece jen úspěšně asimilovat. A nebudou vraždit ve jménu víry pravé a svého boha, to je dnes doména moslemínů.

Kvóty nejsou dobrý nápad:
Autor: J. Jurax Datum: 19.6.2017 14:04

je velice diplomatické vyjádření skutečnosti, že kvóty jsou nápad pyramidálně blbý.

Ovšem co taky lze čekat od rudozelené neschopné věrchušky EU, že ano.

:)))))))) :
Autor: J. Kanioková Datum: 19.6.2017 18:43

Tak už má Drápal zase nějaký plán,:
Autor: F. Lesniak Datum: 19.6.2017 12:48

jak pomoci dalším bohatým migrantům? Spoléhá na krátkou paměť občanů, velice brzy se otřepal a zase mudruje. Když někdo chce pomoci druhému, je to v pořádku, ale ne cizíma rukama! Kolik si jich Drápal chtěl ubytovat doma? Teď objevil Ameriku a sděluje, že kvóty nejsou dobrým řešením a podporuje vládu. Tak to je fakt pecka.

Re: Tak už má Drápal zase nějaký plán,:
Autor: D. Drápal Datum: 19.6.2017 13:56

Vážený pane Lesniaku,

ubytoval jsem si doma jednu rodinu, tj. čtyři osoby. Píšu s dcerami úkoly, chodím s nimi k zubaři, atd. Možná máte děti, tak víte, jak to chodí. Přeji vše dobré!

:))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 19.6.2017 21:49

Re: Tak už má Drápal zase nějaký plán,:
Autor: T. Hraj Datum: 19.6.2017 14:45

Pan Drápal nepomol "cizíma rukama". Nic po Vás a ani obecně daňových poplatnících ČR nechtěl. Podpora projektu GEN 21 byla zcela dobrovolná a individuální.

Podezřívám Vás ale, pane Lesniaku, že to víte.

Re: Tak už má Drápal zase nějaký plán,:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 19.6.2017 17:35

Pan Lesniak má pravdu sice jen poloviční, ale i to je dost. Pan Drápal udělal Pitomost z naivity, kterou ale předtím vehementně všem vnucoval, ale teď, pozdě sice, ale přece, prozřel, oklepal se a Zase Mudruje....

Opět zabíjelo auto.:
Autor: R. Chodovsky Datum: 19.6.2017 12:15

S migrací souvisí multikulturní společnost. S multikulturní společností souvisí multikulturní zvyky.

Teroristická skupina známá pod názvem "automobil" opět dokazuje pravdivost a předvídavost multikulturních lidiček. Musíme si zvykat.

Re: Opět zabíjelo auto.:
Autor: T. Hraj Datum: 19.6.2017 12:45

Nebuďte hysterický. Nejedná se o terorismus, ani o útoky. Jde o ́nešťastné a šokující incidenty ́, které nás ale ́nemohou oslabit, rozdělit či donutit k odklonu od našich společných hodnot ́.

A abych nezapomněl, vztah mezi podílem muslimských přistěhovalců a počtem těchto incidentů v jednotlivých zemích je korelace. V žádném případě to není kauzalita. Tj. pokud zde vůbec (když jinak nedáte) nějaký vztah připustíme.

To si děláte srandu pane Hraji?:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 19.6.2017 17:28

....Jde o ́nešťastné a šokující incidenty ́, které nás ale ́nemohou

oslabit, rozdělit či donutit k odklonu od našich společných hodnot ́....Kdo to je MY, NÁS? Doktor: Śpatná zpráva je, že jste při teroristickém útoku přišel o obě nohy. Dobrá zpráva je, že Evropa nepřišla o svoje hodnoty...

Sarajevo také bylo multikulti město.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 19.6.2017 11:21

Pak přišli třeba Srbové (nebo Chorvaté, nebo muslimové) a řekli: Jdi a zabij svého muslimského souseda. Srb řekl: proč bych to dělal, vždyť mi nikdy nic neudělal. Řekli mu: pokud to neuděláš, nejsi náš a zabijeme tebe i tvou rodinu. Co myslíte? Jak to dopadlo?

Když kápnu:
Autor: O. Zuckerová Datum: 19.6.2017 11:16

dvě kapičky cyankáli do deseti litrů limonády, taky jsou to jen dvě kapičičky...

A zase jsme u toho padajícího z mrakodrapu:
Autor: V. Hejdak Datum: 19.6.2017 11:11

Letí kolem padesátého patra a říká si "ještě je to dobrý...."

A to jsme se naivně domnívali, že náboženské:
Autor: J. Chaloupka Datum: 19.6.2017 11:10

války máme za sebou.

P.S. Tu vaši spojitost s iráckými křesťany není nutné zdůrazňovat.

Re: A to jsme se naivně domnívali, že náboženské:
Autor: Z. Lapil Datum: 19.6.2017 12:37

JE to nutné zdůrazňovat, protože pan Drápal z toho vyvozuje závěry. Správné, řekl bych: i když se pokoušíme integrovat "naše", nemusí to dopadnout úplně dobře, je tedy nerozum zkoušet integrovat "cizí".

Kromě toho: první příspěvek by mu to otloukl o hlavu.

Jsme prý bezpečná země, ale.. ?:
Autor: L. Severa Datum: 19.6.2017 10:28

"A pravdou je, že teroristické útoky hrozí zejména v zemích, kde už silná muslimská menšina je, což není případ zemí Visegrádu." Když nám pošla kráva, ať také sousedovi ! (Doufám, že to tak není, a že se po nás skutečně požaduje abychom byli solidární.)

Re: Jsme prý bezpečná země, ale.. ?:
Autor: H. Lukešová Datum: 19.6.2017 10:41

Bezpečnou zemí jsme proto, protože zde zatím nemáme tisíce, desetitisíce muslimů...

Pan Drápal si myslí,:
Autor: K. Vyšata Datum: 19.6.2017 10:28

že už všichni zapomněli na maškarádu kterou předvedl se svojí "cestovní kanceláří" když přivezl nejbohatší "imigranty". Myslel jsem, že po takové ostudě se alespoň deset let vyhne problému. Asi mu už otrnulo.

Re: Pan Drápal si myslí,:
Autor: R. Morava Datum: 19.6.2017 11:02

Myslím, že pan Drápala správně pochopil problém, který znamená že se pomáhá slabším což jsou na Blízkém Východě Křesťané. Ty by Evropané měli podporovat. Naopak pouštět do Evropy agresívní ilegály kteří neopustili příčinu utrpení jejich zemí - Islám, to není pomoc, ale slabost a neschopnost. Drápala něco zkusil a vyvodil závěry. To evropští politici nikdy nedělají.

Re: Pan Drápal si myslí,:
Autor: K. Vyšata Datum: 19.6.2017 12:48

Asi to s tím ohrožením nebylo tak akutní, když se jich většina vrátila. Kdyby použil svoji "cestovku" pro opravdu ohrožené, snad by byli vděční za naši úroveň. Zatím je nevede strach z ohrožení, ale snaha se dostat na místo kde se pobírají největší dávky. To, co udělal Drápal byla medvědí služba, nezapomeutelná. Jak se liší křesťané od muslimů? Za čím se ženou do Evropy?

Většina se nevrátila, ta jen putovala dál, za lepšími dávkam:
Autor: J. Kanioková Datum: 19.6.2017 21:47

Re: Pan Drápal si myslí,:
Autor: J. Zaoralek Datum: 19.6.2017 12:18

Nejde o to, zda je někdo "bohatý" uprchlík. Jde o to, že v zemích jako Irák, Afghánistán, Sýrie apod. jste ve vysokém stupni ohrožení života pokud jste jiného vyznání než muslimského. A můžete být chudý nebo bohatý. Řekl bych, že pokud jste bohatý, stupeň ohrožení bude ještě vyšší. Z toho plyne, že pan Drápal pochopil, které etnikum má především nárok na pomoc a chová se podle toho. Vaše poznámka ovšem směřuje k hodnocení ohrožení podle míry materiálního zajištění v domovské zemi a je tedy zbytečná.

Re: Pan Drápal si myslí,:
Autor: K. Vyšata Datum: 19.6.2017 12:41

Zapátrejte trochu jak to bylo. Ti Drápalovo ohrožení bohatci ohrnuli nos nad naší pohostiností a bezpečím. Někteří zdrhli do Německa a další se vrátili do svých bohatých oblastí, kde není taková chudoba jako u nás. Masírováni jsme snímky jak se chudáci brodí blátem a natahují ruce po milodarech z Evropy. Ti neměli nárok na záchranu, tedy podle Drápala.

Re: Pan Drápal si myslí,:
Autor: T. Hraj Datum: 19.6.2017 13:00

Pátráte špatně. Gen 21 vybírala lidi podle vyznání, stupně ohrožení, rodinných vazeb a pod. Ani při takto pečlivém (osobním a na místě) výběru nebylo možné mít jistotu, že tento druh pomoci je to, co ti lidé chtějí a potřebují (jen cca 1/3 zůstala).

Ale i přes tento neúspěch (pan Drápal to vidí jinak) je to nepochybně zdaleka nejpoctivější snaha pomoci formou přijetí do země. Jakákoli jiná metoda přijímání do země bude mít výsledky horší. Metoda vpuštění neprolustrovatelné a neregistrovatelné záplavy je katastrofou.

Re: Pan Drápal si myslí,:
Autor: K. Vyšata Datum: 19.6.2017 15:39

Po výsledcích je jasné, že byla ta lustrace nedbalá nebo těm "ohroženým" nebylo vysvětleno pořádně co je v Česku čeká. Určitě bych nepsal co píšu, kdyby se jednalo o ženy a děti, bez živitelů. Ti jsou ohroženi, ne velmi majetní co se dovedou o sebe postarat a náš "blahobyt" je jim k smíchu.

Re: Pan Drápal si myslí,:
Autor: J. Zaoralek Datum: 19.6.2017 13:21

Ti "Drápalovo ohrožení bohatci", jak hezky píšete, žili před imigrací do ČR již delší dobu v uprchlických táborech. Ano, máte pravdu, původně se jednalo o vzhledem k lokalitě a průměru bohatší vrstvu, což bylo především dáno jejich vyznáním a tím i způsobem života atd. Ovšem v uprchlických táborech se tyto rozdíly do jisté míry smazávají. Samozřejmě máte pravdu, někteří bohužel odešli do Německa, což je vážně určitý nevděk, jiní se vrátili, to je pro mně osobně pochopitelnější, ale cca 60% těch, kteří sem dorazili, tu již velmi dobře fungují a pracují. Jak píše kolega Hraj výše, nepochybně se jednalo o nejpoctivější snahu o pomoc potřebným, skutečně ohroženým lidem v té oblasti. A myslím si, že i přes zmíněné problémy a prohry, měli bychom projekt hodnotit kladně a dále se poučit. Např. že bez problémů se neobejde ani migrace nám kulturně, názorově i jaksi pracovně nejbližším lidem z Blízkého východu. Ovšem bylo zachráněno asi 60 lidí, a to není málo. A můžete být bez obav, celý projekt byl financován ze soukromých zdrojů.

Pravdivé, ale závěry příliš něžné:
Autor: R. Morava Datum: 19.6.2017 10:03

Pokud pan Drápal má informace (a my víme že pravdivé), že křesťané na blízkém východě prakticky "vymírají", v Evropě se roztahují, že v "demokratické" Indonésii jsou vypalovány kostely a zavíráni Křesťané za minimální prohřešek.

Pak je nutné být v závěrech mnohem ostřejší. Každý další člověk této kultury, který sem nejde z důvodu naprostého odmítnutí svoji kultury je pro Evropu pohromou a je šílenstvím, či zradou ho přijímat!!!