20.10.2018 | Svátek má VendelínDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: O strachu ze ZápaduŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 18.6.2017 23:19, přehled diskusí

Politici musí nabýt přesvědčení, že opravdu dosadíme:
Autor: P. Vaňura Datum: 18.6.2017 20:29

na nich nezávislého diktátora, u něhož budou moci mluvit o štěstí, když je nepostaví ke zdi za vlastizradu.

Buďto budou plnit přání obyvatel, nebo obyvatelé dopomohou k moci někomu, kdo ty přání plnit bude.

Re: Politici musí nabýt přesvědčení, že opravdu dosadíme:
Autor: M. Prokop Datum: 18.6.2017 21:02

Račtež už s těmi diktátory jít do (_!_). Nefunguje to, když už nic jiného.

Re: Politici musí nabýt přesvědčení, že opravdu dosadíme:
Autor: J. Jurax Datum: 18.6.2017 22:56

No, Pinochet taky hospodářsky docela fungoval, rozhodně líp než demokraticky zvolený Allende ... ono to není tak jednoduché.

Nejlepší způsob vlády je osvícená diktatura; problém je v tom, že výskyt jedinců použitelných jako osvícení diktátoři se limitně blíží nule. A když se i nějaký najde, je obtížné zajistit, aby zůstal osvíceným po prvním měsíci či roce své vlády; ovšem na nouzové situace se diktatura hodit může.

Ovšem demokracie taky ne vždy uspokojivě funguje - tedy funguje jako systém vlády a demokraticky produkuje neschopné a všelijak vadné vládce. Jak se to říká - demokracie je nejhorší způsob vlády, s výjimkou všech ostatních, které jsme vyzkoušeli. Optimisticky dodávám zatím.

Re: Politici musí nabýt přesvědčení, že opravdu dosadíme:
Autor: M. Prokop Datum: 18.6.2017 23:19

Pinochet byl trochu vyjímka (potvrzující pravidlo?), který se diktátorství vzdal. Kdyby pan Vaňura propagoval jeho, nebyl bych proti. Hitler a Stalin, jeho oblíbenci, to je na mne moc.

Jinak souhlas.

Re: Politici musí nabýt přesvědčení, že opravdu dosadíme:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 18.6.2017 21:15

Pane Vaňuro, ve spolčení s kým dosadíte toho diktátora?

Ano mám strach:
Autor: P. Aron Datum: 18.6.2017 17:00

když vidím co se děje v kdysi klidných západních zemích díky jejich šílené migrační politice, politické korektnosti, multikulturalismu tedy obecně moru neomarxismu. To nemůže skončit dobře. Tedy ono už to spíše běží :

http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/192981-svedskou-policii-napadla-stovka-maskovanych-migrantu-mistni-obyvatele-maji-strach/

Pryč z EU !!! :
Autor: J. Kanioková Datum: 18.6.2017 14:06

2008 - Deset důvodů, proč se zbavit Evropské unie - https://en.europenews.dk/Ten-Reasons-to-Get-Rid-of-the-European-Union-78453.html

stejný autor dnes - Proč EU představuje pro Evropany smrtelnou hrozbu - http://jdem.cz/c96wh3

už i pan Petráček začíná chápat:
Autor: P. Aron Datum: 18.6.2017 11:40

Že to co dělá Západ je šílenství a je to všechno jen ne vzor k následování. Západ je prolezlý neomarxismem a snahu o zavedení NWO.

Vidím to jinak.:
Autor: K. Novák 396 Datum: 18.6.2017 7:58

Kvóty prostě obcházejí Dublinský systém a uzavřenou balkánskou cestu. Je třeba je odmítnout, protože by jistě byly navyšovány (salámová metoda). Imigranti jsou taháni do EU, aby se zvýšila spotřeba a tím hospodářský růst (extenzivní rozvoj ekonomiky, přesněji zisků). Je to v zájmu toho 1% nejbohatších a ti (a jejich sluhové jako je Juncker, Merkelová a asi i Macron, to se ještě uvidí) budou prosazovat přijetí co největšího množství imigrantů do všech zemí EU za každou cenu. Je to rychlejší, jednodušší a levnější než poskytování podmínek obyvatelstvu EU pro výchovu jejich vlastních dětí, nehledě na to, že v takovém případě by počet obyvatel EU (a zisky) nerostl. Jako pracovní síla nejsou imigranti potřební, zboží se dá dovézt z Číny apod., fabriky tam také patří tomu 1% nejbohatších. A aby jim to stálo za to, musí do EU přijít desítky milionů imigrantů. Proto se mluví o tom, jak musíme pomáhat obětem války, ale prověřuje se naprosto nedostatečně a v EU je plno imigrantů z oblastí, kde žádné války nejsou. Nejsem právník, ale pochybuji, že Lisabonská smlouva nás zavazuje k takovému detailu jako je přijetí imigrantů podle kvót nadiktovaných kdoví kým a nijak nezdůvodněných. Nijak nespecifikovaná solidarita nemůže být právní důvod. Když byly v Německu záplavy, ministři z Holandska, Lichtenštějnska a kdoví odkud nehlasovali o tom, že si země Vyšegrádu musí podle nějakých kvót část vody z Německa přečerpat k sobě. Ministři států EU by měli hlasovat o věcech týkajících se problematiky EU, nikoli o tom, jaké nároky obyvatel Sýrie, Iráku, Pakistánu aj. v Evropě musí splnit jiné státy než ty jejich.

Aktuálně největší problém představují černoši ze:
Autor: P. Vaňura Datum: 18.6.2017 20:26

subsaharské Afriky, kteří s konfliktem na Blízkém východě mají společné JEN TO, že je Lybie nechá nastoupit do člunů!!!!

Re: Vidím to jinak.:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 18.6.2017 21:14

Nepochybujte, přečtete si tu Lisabonskou smlouvu, kde ve druhé její smlouvě Smlouvě o fungování EU najdete článek 78.3 najdete tento text:

3. Ocitnou-li se jeden nebo více členských států ve stavu nouze v důsledku náhlého přílivu státních příslušníků třetích zemí, může Rada na návrh Komise přijmout ve prospěch dotyčných členských států dočasná opatření. Rada rozhoduje po konzultaci s Evropským parlamentem.

No, a to jsou právě ty kvóty, která Rada přijala po konzultaci s EP.

Při hlasování o těchto opatřeních se zástupce ČR, ministr Chovanec zdržel hlasování, nebyl proti.

Re: Vidím to jinak.:
Autor: J. Chodur Datum: 18.6.2017 22:31

Pane Pospisil. Clanek 78.3 je velmi vagni a umoznuje interpretaci, nebo ji spis vynucuje, pokud se jedna o konkretni narizeni opirajici se o zmineny clanek. Stejne tak ale oposice k takovemu narizeni muze interpretovat tento clanek ve svuj prospech (docasne reseni? Cesi znaji vyznam pouziti slova docasny). Dale. Pokud by slo o pomoc postizene zemi, ktera si svou politikou zminenou pohromu zpusobila sama navzdory protestum jejich sousedu, kteri ted maji byt potrestani dusledky jejich spatne politiky, pak maji tyto okolni zeme velmi dobre argumenty na svou obranu. Mohou prinejmensim podminit svou pomoc pozadavkem okamzireho odstraneni politiku a natlakovych skupin kteri zpusobili kalamitu a jejich potrestani. V pripade odmitnuti podminky takovou pomoc odmitnout. Takove argumentovani ale muze nejvyssi soud, ktery neni v zadnem pripade nestranny (ale je nastroj mocensky kontrolovany unii, pssst) uspesne ignorovat a manipulovat. I potom maji zeme jako Cesko moznost uplatnit takove argumenty ve sve zemi na vytvoreni popularniho odporu, ktery neni zanedbatelny, jak si alibiste 'mysli'. Takze veci jsou daleko komplikovanejsi. Vzhledem k tomu, ze nemam rad prilis komplikovane reseni a nemam nadale duveru v system EU, vidim jedinou cestu. Odchod z organizace, ktera se provinovala a provinuje dal bez snahy o zlepseni proti duvere clenskych zemi. Hrozba Ruska bylo jedine, co me do teto doby nutilo k davani sance Evropske Unii. Odpor Vaclava Klause byl ve svem odporu podepsani Lisabonske smlouvy 100% spravny, bez ohledu na mozne Rusofilstvi. Ted se stava bohuzel hrozba EU vetsi a bezprostrednejsi a spatna imigracni politika je jenom mala cast jejich zhoubnosti. Hrozba Ruska bohuzel bude pokracovat i kdyby se zbavili Putina, byla by pouze jina v zavislosti na momentalnim vedeni Ruska.

Velmi to vse zavisi na volicich vsude, a tady na me pada nejvetsi hruza. Nebudu se namahat drzenim palcu. Stejne jako s globalnim oteplovanim/ochlazovanim. Vezmu si slunecnik nebo si oblecu svetr.

Re: Vidím to jinak.:
Autor: J. Jurax Datum: 18.6.2017 23:09

" ... může Rada na návrh Komise přijmout ve prospěch dotyčných členských států dočasná opatření."

Jistě. Ovšem nikde není psáno, že to musí být tak blbé opatření jako kvóty. Jeden by spíš čekal uzavření hranic, detenční tábory, tvrdé tresty za porušení zákazu vstupu, masovou propagandu ve zdrojových zemích imigrace, že v Evropě je nečeká nic dobrého, věšení pašeráků imigrantů na ráhna okamžitě po dopadení v případě moře, na souši pak na nejbližší vhodný strom či kandelábr a tak dál a podobně. A zákaz islámu, resp. přijímání imigrantů muslimů. Imigranty vylovené na moři vracet do Afriky a ne vozit do Evropy; vynutit si souhlas zdrojových zemí s návratem jejích obyvatel.

Ovšem EU zvolí dočasné opatření nejblbější možné. Napřed sem muslimy pustí a teď chce nechat zamuslimit i země zatím takměř muslimůprosté, aby i ony měly zanedlouho problémy, které mají země západu díky své pošetilosti už teď.

Pryč z EU,:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.6.2017 20:15

je to EUrodiktatura !

Re: Pryč z EU,:
Autor: J. Václavíková Datum: 18.6.2017 14:30

A co paranoia? Pořád bolí?

Re: Pryč z EU,:
Autor: P. Aron Datum: 18.6.2017 17:10

http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/192981-svedskou-policii-napadla-stovka-maskovanych-migrantu-mistni-obyvatele-maji-strach/

Re: Pryč z EU,:
Autor: M. Prokop Datum: 18.6.2017 17:35

Jestli jo, tak zkuste třeba Brufen.

Re: Pryč z EU,:
Autor: J. Jurax Datum: 18.6.2017 23:11

I když máte paranoiu, neznamená to, že po Vás nejdou.

Prostě je třeba:
Autor: M. Malovec Datum: 17.6.2017 11:12

svůj průšvih nechat vyžrat druhým. A v takovém společenství chceme být? Chová se tak i Řecko.

Nefungují, ale mávnoutím proutku by mohly...:
Autor: J. Hrbek Datum: 17.6.2017 10:25

Stačilo by další usnesení ve smyslu „každý migrant přerozdělený v rámci kvót má právo vybírat si svou podporu na území státu, kam byl přerozdělen. Velikost této podpory bude jednotná pro celou EU a pravidelně aktualizována, v současné době 800€“. Pokud v té době už budeme mít přiděleno třeba 3000 virtuálních migrantů pohybujících se kdovíkde, po tomto nařízení se většina z nich zázračně zhmotní s velkým zájmem pracovat/studovat na území ČR.

Re: Nefungují, ale mávnoutím proutku by mohly...:
Autor: V. Kain Datum: 17.6.2017 12:52

To by náš rozpočet už dnes rozdávačnou politikou asi neunesl.

Re: Nefungují, ale mávnoutím proutku by mohly...:
Autor: J. Hrbek Datum: 17.6.2017 12:54

To by ani nemusel - na takovou věc nám rádi přispějí, bude to pro ně rozhodně užitečnější než další golfová hřiště

Re: Nefungují, ale mávnoutím proutku by mohly...:
Autor: B. Volarik Datum: 17.6.2017 23:14

Prodat národní kulturu za třicet stříbrných?

Re: Nefungují, ale mávnoutím proutku by mohly...:
Autor: J. Hrbek Datum: 18.6.2017 7:45

Pro výraz „prodat“ je potřeba touha prodávajícího zbavit se národní kultury a získat 30 stříbrných. V tomto případě by to bylo spíš vnucení 30 stříbrných a následné násilné zničení kutlury

Hitlera nakonec česká národ přežil, NEMŮŽEME ALE PŘEŽÍT:
Autor: P. Vaňura Datum: 17.6.2017 9:53

ZAPLAVENÍ ZEMĚ MILIONY PRIMITIVŮ Z AFRIKY.

Nic horšího než migranti v současném světě nehrozí a jejich zásoba v Africe je praktiky NEOMEZENÁ, neb se množí jako králící.

Kvóty představují smrtelné ohrožení, neboť představují ZÁZEMÍ PRO DALŠÍ VLNY!!!!

Re: Hitlera nakonec česká národ přežil, NEMŮŽEME ALE PŘEŽÍT:
Autor: L. Křivan Datum: 17.6.2017 12:36

Králíci jsou užiteční, na smetaně, .... ale negr není k ničemu.

Re: Hitlera nakonec česká národ přežil, NEMŮŽEME ALE PŘEŽÍT:
Autor: H. Lukešová Datum: 17.6.2017 15:28

Ano, není nic horšího nežli většinově muslimští migranti z Afriky a Asie. A k nim také patří neomarxistická nacibolševická multikulti verbež.

osvědčilo se nebo ne?:
Autor: T. Kohout Datum: 17.6.2017 8:57

Ono se snad vytvoření islámských enkláv v evropských městech osvědčilo? Ona se snad 3. generace začíná asimilovat? Nebo je každá další generace horší a horší? Někdy jsou ještě sveřepější než ve své původní/domácí zemi. Viz např Turky v Německu.

Až dojemná starost o "rovnost" mezi státy EU:
Autor: Z. Rychlý Datum: 17.6.2017 8:31

je pilířem evropských hodnot!

Rovnost a jak nám pomohli, když naše platy jsou:
Autor: J. Chaloupka Datum: 18.6.2017 18:24

třetinové? A důchody? Jen si to přepočítejte na to jejich teuro.