20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Zákaz kouření je zločin proti nekuřákůmŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 129, poslední: 14.6. 2017 17:03, přehled diskusí

Re: Nikdy bych nevěřil, kolik lidí neumí číst?:
Autor: L. Novák 475 Datum: 14.6.2017 17:03

50 metrů není dostatečná vzdálenost, aby smraďoch neotravoval svým smradem okolí, pokud smrad putuje s prouděním vzduchu.

Takže kdo je tady blbec? Ten, kdo si nárokuje smradit lidem do oken, a nebo ten, kdo se smradu brání? ;-)

Re: Před časem jem vlezl do jedné liberecké restaurace:
Autor: Z. Rychlý Datum: 13.6.2017 23:10

Mám vám přeposílat příspěvky, kde to používají jako argument? Budete jich mít plnou poštu!

Já zase mám ten zákon za potřebný a je nás zřejmě většina. Určitě je v něm dost hloupostí, to nepopírám, ale je to teď na vás ctitelích kouření ve společenských prostorách, abyste si kouření znovu prosadili. Lehké to mít nebudete, protože kuřáků je menšina a ještě ubývá. Strana, která loví voliče ve zmenšující se menšině ..., no nevím.

Ani boj proti EET - který považuji za správný - Svobodným moc nepřinese. Většina je totiž PRO. A proti EET je taky ODS, která má více šancí EET zarazit.

Re: Před časem jem vlezl do jedné liberecké restaurace:
Autor: S. Landa Datum: 13.6.2017 22:43

Nikdo nepíše, že si hostinský ve svém majetku může podnikat jak chce. Těžko byste asi našel někoho, kdo by se bral za právo hospodského prodávat zkažené jídlo jako čerstvé. Řeč je o tom, že se schválil naprosto zbytečný a všeobecně škodlivý předpis a proti tomuto lidé vystupují, to je celé.

Re: Před časem jem vlezl do jedné liberecké restaurace:
Autor: Z. Rychlý Datum: 13.6.2017 22:34

Taky nemám rád zbytečné regulace, ale každý si je představujeme po svém.

Já se snažím poukázat na to, že tvrzení o tom, že si v soukromém prostoru uvedeném v živnostenském oprávnění jako provozovna pro veřejnost můžu dělat, co chci. To prostě není pravda, ti lidé kecají a kecají. Furt dokola. Myslím, že srovnání s provozem ryze soukromých aut ve veřejném prostoru sedí. Nemůžu si na silnici ve svém majetku dělat co chci, musím se řídit předpisy, ať se mi to líbí nebo ne. Zrovna tak v provozovně, kde hostinský vykonává pohostinské služby nemůže hostinský prdět na všechno a ohánět se soukromým majetkem. Může vrátit živnostenský list a přestat podnikat. Nebo si udělat uzavřenou společnost, ale nesmí v ní poskytovat služby pro veřejnost. Já jenom popisuju, jak to je v reálu, neříkám nic o správnosti, či nesprávnosti. Nehodnotím, popisuji skutečnost. Nejde o vás jako konzumenta v provozovně, jde o hostinského, který ve své soukromé provozovně podniká s veřejností. Ten si NEmůže dělat, co chce, ale musí se řídit předpisy a zákony. Nevím už jak to popsat polopatičtěji. A stejně se najde nějaký k..ot, který napíše, že si hostinský ve svém majetku může podnikat, jak chce.

Re: Nikdy bych nevěřil, kolik lidí neumí číst?:
Autor: V. Fenzel Datum: 13.6.2017 22:14

Odpoledne jsem si zašel na pivo. Jako ukázněný občan jsem si šel zakouřit na chodník. A hospodský mě varoval, že chlápek, bydlící víc než 50 m od hospody, si stěžoval, že ho obtěžuje kouř /desítky projíždějících aut mu nevadí/. To je přesná ukázka blbce a takových se i tady, v diskuzích, vyskytují tucty.

Re: se nestacím divit:
Autor: V. Fenzel Datum: 13.6.2017 22:07

Co pořád melete o restauracích? Tam už se nekouřilo dávno, nekuřácké restaurace byly i za socíku a v hospodách, kde se podávalo jídlo, bylo kouření zakázáno od 10 hod.dopoledne do 14 hod. odpoledne. Řeč je o hospodách, pivnicích, krčmách, kam se scházejí chlapi po práci na kus řeči, na pivo, na fotbal, či hokej. Komu tam vadí kouř, ať tam neleze a neotravuje.

Re: Nikdy bych nevěřil, kolik lidí neumí číst?:
Autor: M. Prokop Datum: 13.6.2017 21:56

Jakýkoliv článek o kouření se zvrhne v boj mezi dobrosery a zastánci svobody konání.

Nikdy bych nevěřil, kolik lidí neumí číst?:
Autor: V. Husák Datum: 13.6.2017 21:52

Číst možná umějí, ale nejsou schopni porozumět smyslu textu. Napsal jsem totiž glosu o tom, že důsledky zákona původně zaměřeného proti kuřákům se v konečném důsledku obracejí proti nekuřákům. Přijatý zákon se tak stal v nadneseném smyslu slova "zločinem proti nekuřákům". Většina zde diskutujících však téma článku vůbec nepochopila... Těch pár, kteří pochopili, tímto velmi srdečně zdravím!

Re: K čertu s bezohlednými zdrogovanými smraďochy:
Autor: M. Prokop Datum: 13.6.2017 21:37

Pro komouše je touha po svobodě tlacháním, to není nic nového.

Re: se nestacím divit:
Autor: M. Prokop Datum: 13.6.2017 21:34

Klidně považujte, pokud to nevnucujete jiným.

Pročež je správný boj ZA nekuřácké restaurace, ať jich je co nejvíc, stejně tak jako boj ZA kuřácké restaurace, ať jich je co nejvíc a každý má na výběr.

Boj PROTI je lumpárna, která se vymstí. Jestli jsem tenhle stát považoval jakž takž za svůj, už mne to pustilo. A to kouřím velmi sporadicky.

Bojovat je nutno za svobodu jako takovou. Jinak zjistíte, že jste sám, až dojde na nějakou vaši.

Re: se nestacím divit:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 21:30

To je aktivita na úrovni pouličního ruchu a informačního šumu. Zcela bez dopadu na široké masy občanů.

Re: K čertu s bezohlednými zdrogovanými smraďochy:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 21:28

Samozřejmě, měl jsem na mysli onu 5% hranici. :-)

Nejsou lidi, kteří by kromě teoretického tlachání o svobodě v oblasti virtuální reality dokázali rozumnými argumenty zaujmout voliče. Asi jim nějaký trouba (nebo sponzor?) nakukal, že mezi kuřáky by se ještě pár lidí ulovit dalo. :-P

Re: se nestacím divit:
Autor: S. Landa Datum: 13.6.2017 21:27

Nemám pocit, že by ty stovky článků, blogů, nekonečných diskuzí, apod. psalo pár hloupých politiků. Rámus v Dlouhé a Kozí, který brání lidem spát, neorganizují Fiala s Machem...

Re: se nestacím divit:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 21:20

Žádný rámus kolem zákona není. To jenom pár hloupých politiků si nedokázalo k obhajobě svobody občana najít méně pitomý příklad, než obhajobu drogově závislých kuřáků zotročených nikotinem... :-)

Re: K čertu s bezohlednými zdrogovanými smraďochy:
Autor: S. Landa Datum: 13.6.2017 21:20

Svobodní volby nejen nevyhrají, ale v souladu s tradicí se ani nepřiblíží hranici pro vstup do parlamentu. A jejich postoj ke kouření na tom těžko něco změní.

Jestli je nesouhlas s protikuřáckým zákonem propagace otroctví, pak je moje jednička v příštích volbách Simon Legree. :-)

Re: Naopak.:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.6.2017 21:14

To by se dalo i medicínsky oobhájit, neboť pohled na spoře oblečenou krasavici může mnohému muži zvýšit tlak, následkem je vyšší riziko infarktu a kdyby zabalení žen do burek mělo zachránit třeba i jediný lidský život / idiotský slogan používaný při zavádění nejrůznějších "bezpečnostních" buzerací / stálo by takové opatření zato.

Re: se nestacím divit:
Autor: S. Landa Datum: 13.6.2017 21:13

Však považujte za normální co chcete. Jiný vnímá homosexuální styk jako báječný a normální, a pro mne za mne, chce-li se mu věnovat, já ho nesoudím. Stejně tak se necpu do gay clubu a nedožaduji se ženy...

A že je okolo onoho zákona takový rámus? Pravda, není o moc blbější než spousta jiných zákonů, které se v poslední době objevily, ale zasáhl miliony lidí, kuřáků i nekuřáků a když má tak velké množství lidí vztek...

Re: A co dělat ? Nemá cenu brečet na netu,:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 21:12

Silně o tom pochybuji. Párek v rohlíku s pivem zadarmo ve volbách opět zvítězí... :-P

Re: K čertu s bezohlednými zdrogovanými smraďochy:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 21:10

To není fanatismus. Mě jenom prudí skutečnost, že lidé, od nichž očekávám zásadní postoje ke svobodě a otroctví, propagují otroctví a vydávají se za Svobodné, kterým jde především o svobodu občana a její ochranu. Podporou kuřáctví volby rozhodně nevyhrají. Pitomců máme v politice dostatek, tihle zjevně žádnou novou kvalitu voliči nenabízejí.

Re: Je to horší:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.6.2017 21:09

Obdivuji rozpětí Vašeho vzdělání, neboť jste ekolog, geolog, klimatolog, meteorolog, adiktolog, sociolog a v neposlední řadě filozof...

Re: se nestacím divit:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 21:05

Rozhodně však za normální považuji nekuřáctví a kuřáctví za drogovou závislost a otroctví. To zdůrazňuji proto, že někteří mají na svobodu poněkud zvrácený pohled a snaží se ostatní přesvědčit, že to je ta nejdůležitější svoboda, o kterou je třeba bojovat.

Není.

Re: A co dělat ? Nemá cenu brečet na netu,:
Autor: S. Landa Datum: 13.6.2017 21:03

Koupíme si lístky do první řady a uvidíme...

Každopádně, existence toho hloupého zákona ovlivní hlasování mnoha lidí.

Re: A co dělat ? Nemá cenu brečet na netu,:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 21:02

Zákon stanovuje parametry veřejného stravování. Nejsem přesvědčen, že to dělá dobře, ale zákaz kouření (tedy ochrana nekuřáků před bezohledností a drogovou závislostí kuřáků) mi rozhodně nevadí. Pro mě to významově žádné zásadní omezení svobody není, na rozdíl od mnoha dalších, o nichž se mlčí...

Re: Jenom bych připomněl, že:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.6.2017 21:01

Normální je dokonce i nebýt gay či lesba popřípadě nemluvit eskymácky. A co z takového výkladu "normality" plyne? Mám zato že nic. Zakazovat kouření jako "nenormální" je pak stejné jako zakázat homosexualitu nebo studium eskymáčtiny.

Re: K čertu s bezohlednými zdrogovanými smraďochy:
Autor: S. Landa Datum: 13.6.2017 21:00

Zajímavé. Já jsem také bývalý kuřák, ale takový fanatismus mne fascinuje.

Re: A co dělat ? Nemá cenu brečet na netu,:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 20:58

Myslím si, že tohle už ODS nezachrání... :-P

Re: se nestacím divit:
Autor: S. Landa Datum: 13.6.2017 20:56

No a přesně proto soudím, že vyhnat je z uzavřených místností mezi ostatní lidi na ulici byla chyba...

Re: K čertu s bezohlednými zdrogovanými smraďochy:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 20:56

Já to osvobození z otroctví zažil a už bych se do něj nikdy nevrátil. Takže vím, o čem píšu, na rozdíl od závisláků, kteří přestat kouřit nedokážou a ještě si svou závislostí vynucují větší díl svobody lidí v okolí, který jim nenáleží.

Re: A co dělat ? Nemá cenu brečet na netu,:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.6.2017 20:53

Každý je na něčem závislý, vy třeba na "zdravém životním stylu". Svoboda spočívá v tom, že si o sobě rozhodujete sám , popřípadě se dobrovolně sdružujete s jinými podobně naladěnými. Zákon, který zakazuje skupině obyvatel holdovat jejímu "zlozvyku" údajně proto, že by mezi ně mohl vlézt nevítaný vetřelec jehož zdraví by tím bylo "ohroženo" je zločinný.

Re: se nestacím divit:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2017 20:52

Je to o tom, že kuřáka nejspíš ani nenapadne, že lidem, resp. nekuřákům v nejbližším okolí, jeho smrad silně vadí a je jim odporný. O zdravotních dopadech ani nemluvě. A tak si klidně kouří a odhazuje vajgle, kde ho napadne. Jeho mozek ovládá droga - nikotin.