18.7.2018 | Svátek má DrahomíraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠAMANOVO DOUPĚ: Jak byla pomstěna KopeckáŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 10.6.2017 14:25, přehled diskusí

:
Autor: T. Kočí Datum: 10.6.2017 11:21

horší byla výuka matiky a fyziky učitelkami

Vzpomínám:
Autor: B. Hudzieczek Datum: 10.6.2017 12:19

na učitelku matematiky v mé 6. a 7. třídě. Byla to bezkonkurenčně nejlepší kantorka tohoto předmětu. Její výuka byla příkladem toho, jak se má tento předmět učit. Přestože učivo aritmetiky v tehdejších 6. a 7. třídách bylo spíše kupeckými počty, dokázala nás naučit nejrůznější postupy, tak že dodnes vypočtu zpaměti např. trojčlenku, nebo násobit a dělit víceciferná čísla.

Re: Vzpomínám:
Autor: L. Písařík Datum: 10.6.2017 14:25

Závidím, dělit víceciferná čísla umím z paměti pouze se zaokrouhlováním na desítky a výsledkem přibližným. Z praxe vím, že to bohatě postačí, abyste porovnal např. ceny potravin. V technické praxi i na škole jsme používali LOGÁRO, to mělo chybu 2-5% a stačilo to i k dimenzování mostních konstrukcí.

Zato jsem si od své ekonomicky vzdělané ženy osvojil tzv. počítání s výhodou, které jsme na technice neznali, ale pro běžný život je více než potřebné. Snad jen finanční operace a volební matematika vyžadují počítání na 4 desetinná místa.

krásné:
Autor: J. Lukavsky Datum: 10.6.2017 7:41

Také jsme měli spolužačku co se to vždy nadřela dokonale nazpaměť, dokonce klesala hlasem kde byla čárka. Myslím, že se stala učitelkou. Jejího památováka mít - kam bych to býval dotáhl. Ještě nedávno i synek zápasil s účou co vyžadovala na otázku přesnou odpověď doslova z učebnice, ani slovo navíc!