23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


Diskuse k článku

BEST OF HYENA: Děláš fóry? Tak běž!

Vyzkoušeli jsme na Garinu léčbu neklidem. Po procházce všichni nastoupeni v autě. Ljuba i já, vzadu sedí Nora. Gari obejduje kolem a dělá, že neslyší, když na ni volám. No tak zabouchnu dveře a rozjedu se.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Hatlák 9.6.2017 9:38

Malá rada.

Pane Neff. Mám Belgičáka - Groenendaela Karla. Je to divoké stvoření a strašně černě chlupaté. Ten kožich se stává v létě často zdrojem těch postupně "vylízaných" problémů jaké popisujete. Většinou jsou následkem trnů, ostrých větviček, někdy i klíšťat a podobně, které se s pomocí kožichu zabodnou do kůže a Karlova snaha je dostat pryč vede k těmhle vylízaným problémům. Vylíže si postižené místo, nejčastěji to bývá v rozkroku, tak dokonale, že se zbaví v postiženém místě nejen trnu ale i chlupů a začne ta ranka hnisat.

A teď proč to píšu. Na ošetření a vyléčení není třeba chodit k veterináři, stačí u Karla trochu okolí ostříhat, aby větralo, na to po večerní procházce pejska vysprchovat, hlavně to postižené místo a okolí, a několikrát denně omýt heřmánkem (polévková lžíce sušeného heřmánku zalitá asi dvěma deci vařící vody). Heřmánek je zázračná věc, která to do týdne vyléčí. Zkuste to.

Takto jsme u předchozí pejsky Sárinky asi před patnácti lety vyléčili i operační jizvu tak rychle, že z toho byl překvapený i pan doktor Herčík.

M. Varadinková 9.6.2017 11:35

Re: Malá rada.

Můj pes na to taky trpěl, potvrzuji, že nejlepší je heřmánek. Ostříhám postižené místo (veterinář to holí, ale já nemám čím, takže srst jenom nůžkama ostříhám těsně u kůže) a několikrát denně potírám heřmánkem. Nejlépe před procházkou, aby byl něčím zaujatý a neměl čas si to hned slízat. Už po pár hodinách po aplikaci heřmánku rudá kůže viditelně bledne a je i méně citlivá a pes nemá takovou potřebu si ji lízat. Ale i tak je třeba to opakovat několik dní.

Veterinář mu na to dával roztok Betadine, který sice prokáže tu samou službu, ale na rozdíl od heřmánku psovi moc nevoní (a možná ho i trochu štípe na těch rudých místech?). Prostě to pes neměl rád a když ucítil, že s tím na něho jdu, tak jsem ho musela honit po celém domě, než se mi podařilo ho zahnat někam do kouta, kde se mi postižené místo podařilo natřít. Oproti tomu heřmánek mu voní a nechá se jím potírat bez protestů.

Nejpohodlnější je koupit v lékárně heřmánkový extrakt a pak stačí malá troška extraktu do převařené vody (obvykle mi nějaká zbývá v rychlovarné konvici). K potírání je dobré koupit v lékárně paklík nesterilních gázových čtverců 10x10 cm.

J. Vobr 9.6.2017 21:06

HEŘMÁNKOVÝ EXTRAKT JE LEPŠÍ NEŽ KVĚT

Souhlas !!!

Nemá "chloupky".

P. Dvořák 9.6.2017 1:23

Na co ručník na hlavě?

To jako že se za světla nedá spát?

To jste tedy musel mít velice krušný život, nebo naopak jako ve vatičce a ještě ve věži ze slonoviny, když jste nikdy během dne neusnul nebo jen s obrovskými obtížemi.

Já naopak tyhle květno-srpnová rána považuji za nejhezčí období roku, protože když ten den nejdu do práce, je možno se za plného světla v půl páté (šesté) sebrat a jít se psem do lesa. Po návratu se jdu na pár hodin dospat.

Z. Rychlý 9.6.2017 5:57

Re: Na co ručník na hlavě?

Asi nemáte tušení, jak je krásná letní noc plná hvězd.:-)

To už spíte, abyste mohl brzo ráno vstávat.

P. Dvořák 9.6.2017 8:06

Re: Na co ručník na hlavě.

Co vás vede k myšlence, že chodím každý den brzo spát? Někdy ano, to máte pravdu, třeba už v osm. To aby se mi o půlnoci lépe vstávalo.

Jinak řečeno, pokud to dovolí okolnosti, chodím spát tehdy, když se mi chce a vstávám hned po probuzení. Kdybyste si všiml času mých příspěvků, a to nemyslím jenom dnes, určitě byste nenapsal: "Asi nemáte tušení, jak je krásná letní noc plná hvězd.:-) "

Přeji příjemný den :-)