21.10.2017 | Svátek má BrigitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Opustit klimatický alarmismus!Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 5, poslední: 5.6.2017 23:07, přehled diskusí

Jen ať se klima otepluje:
Autor: J. Růžička 714 Datum: 5.6.2017 13:46

Porostou nám tady banány, pomeranče, kokosové ořechy, kakao, vanilka...stoupne-li hladina oceánů, bude dost vody, mořská se odsolí na pitnou...a třeba území Prahy bude opět dnem moře...Příroda si poradí, má na všechno dost času, několik miliard let, než vyhasne Slunce. To jen fantazmagoričtí klimaalarmisti si myslí, že mohou mít vliv na přírodní zákonitosti. Spíš ale vědí, že nemají, jen je to pro ně výnosný byznys.

Re: Jen ať se klima otepluje?:
Autor: P. Rada Datum: 5.6.2017 16:10

Fantasmagodií spíše je, že tady porostou pomeranče, kokosy...

Omyl! Slunce bude totiž stále stejně vysoko nad obzorem, polární oblasti a kontinent se proto mohou v zimě prochlazovat dál hluboko pod nulu a tento vzduch se k nám v období zimy může kdykoliv dostat. Naše poloha už je totiž nyní Golf. proudem ohřívaná o cca 5C teplotně výše než odpovídá dané rovnoběžce a i G. proud může fluktuovat.

Hrozí spíše to, že zde bude neobvykle dlouho trčet tlaková výše a to v létě bude znamennat horka a sucha a v zimě inverze a tu a tom stále mráz který tropické rostliny dříve či později zkosí. Častější severojižní synoptické situace oproti mírnému západnímu proudění zas spíše povedou tu a tam k extrémním srážkám.

Nad oteplenými oceány které jsou zatím za pevninou teplotně ve skluzu se časem spíše budou tvořit níže až hurikány s vydatnými srážkami kdežto výše budou místo odtátého severního polu více přitahovat kontinety a i tím přispívat k jejich vysychání.

Kdyby chtěl někdo jak ve scifi u nás docílit jen příjemě teplejšího klimatu, musel by rychleji roztočit planetu a navíc počítat s větrnějším počasím. Pak by to snad koncem století na ty pomeranče i vyšlo. To co byto udělalo jinde raděj nekomentuji a ani to kam by se dotyční vydali. Připomenu jen, že v přímořských oblastech dnes žije naprostá většina světové populace a jinde tolik úrodné půdy - ale jen pár metrů nad součastnou hladinou - prostě není.

Myslím, že sám nevíte, co se stane. Já si myslím, že dojde:
Autor: P. Vaňura Datum: 5.6.2017 17:14

k válce, způsobené přemnožením primitivů v zaostalých zemích. Buďto vyvraždíme my je nebo oni nás...

Re: Myslím, že sám nevíte, co se stane. Já si myslím, že dojde:
Autor: P. Rada Datum: 5.6.2017 18:45

Proč pomíjíte daleko častější případ, kdy populace/civilizace končí s důvodů změn prostředí nebo infekčních onemocnění?

Re: Myslím, že sám nevíte, co se stane. Já si myslím, že dojde:
Autor: R. Langer Datum: 5.6.2017 20:01

Ta změna prostředí vznikne z toho, že přemnožený druh vyžere všechno a potom zdechne hlady. Určitě ne ze "změny klimatu", pokud tedy nepřijde další doba ledová, Zelený sedmilháři. :-D