26.9.2018 | Svátek má AndreaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BEST OF HYENA: SpolupráceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 9, poslední: 29.5.2017 17:44, přehled diskusí

Re: A já pořád:
Autor: V. Koreis Datum: 29.5.2017 17:44

PS. Víte kdo jsou největšími zastánci homeopatie? Britská královská rodina. Pouze se o tom příliš nerozšiřují. Královně matce bylo přes sto když zemřela, princ Filip a královna Alžběta nejsou daleko pozadu.

Re: A já pořád:
Autor: V. Koreis Datum: 29.5.2017 17:33

Jiná země, jiný mrav... Ale seriózně. Po 64 let jsem žil životem dosti nevázaným, kouřil jsem, pil jsem vyhazoval si z kopýtka. Když jsem měl menší problém, nastydnutí, chřipku atp., léčil jsem se homeopaticky. Obvykle rychlejí, než s nějakými antibiotiky. Prostě to fungovalo. Poytom se ale projevil můj nezřízený život tím, že se mi zacpaly cévy kolem srdce. To už jsem šel za kardiologem, jedním z nejlepších, shodou okolností také Indem. Operoval na mně a po 10 let jsem celkem v pořádku. Byl jsem za ním nedávno, mám prý zas příjít za rok.

Když se ale třeba nastydnu, vezmu si homeopatický lék, nejčastěji acconitum, to nejlépe funguje v ranných fázích. Česky Oměj šalamounek, prudce jedovatá rostlina, v homeopatii ovšem rozředěná do ztracena. Mám doma základní lékárničku a mám i základní vědomosti o tom, co funguje na co. Vyléčil jsem například syna z planých neštovic - měl strupy pryč když ten kamarád od kterého je chytil je ještě měl. V zásadě je to totéž, co dělaly báby kořenářky (a mnohé stále dělají), ale v jiné formě. Existují počítačové diagnostické programy, kam zadáte symptomy a vyjde vám nejpravděpodobnější lék.

Jak to funguje? Nikdo přesně neví, ty báby kořenářky to také nevědí. Vědí ale co funguje a na co. Dám vám ale tip. Dnes vám každý atomový fyzik, pokud není ještě beznadějně zanesený teoriemi marxistického původu a dialektickým materialismem (a v Česku je jich pořád ještě dost a dost), řekne, že hmota není nic jiného než vibrace. Což ostatně věděli už antičtí filosofové. A homeopatické léky pracují s vibracemi. Prostě se najde substance, která se naladí na ten stav, který je potřeba léčit. Vždycky to nejde - jsme bytostmi smrtelnými a přijde čas kdy je i ten nejlepší homeopat, stejně jako chirurg nebo internista, prostě bezmocný.

Takový je život a myslím, že tak moc nezáleží jestli je o 11 let kratší či delší. Jde spíš o to, co s těmi roky udělat..

.

A já pořád:
Autor: J. Skála Datum: 29.5.2017 14:06

proč se v Indii dožívají lidé o 11 let více než u nás. Nebo je to obráceně?

Re: Jo, to je nějakých let...:
Autor: V. Koreis Datum: 29.5.2017 12:32

Zajímalo by mě vědět, jak tohle víte?

Pokud já vím, pravdou je opak.

Re: Jo, to je nějakých let...:
Autor: V. Koreis Datum: 29.5.2017 12:23

Placebo efektem vysvětlují účinky homeopatie ti, kteří se prostě nedokáží vyrovnat s tím, že existuje něco jiného, co je nad hmotou. S tou kvantovou teorií o níž se zmiňuji si nedělám legraci. Ti samí, kteří zavrhují homeopatii, by ji také nejraději zametli pod koberec. Ježe, ono to dost dobře nejde.

Někdy ale stačí prostá logika. Kdyby homeopatie neměla žádné účinky, prostě by tady už dávno nebyla. Přitom je tu už víc než 200 let a například v Indii převládá nad tím, co vnímáme jako konvenční lékařství.

Re: Jo, to je nějakých let...:
Autor: R. Langer Datum: 29.5.2017 11:09

No, pokud vím, tak právě proto pokusy na zvířatech ukázaly, že homeopatie nefunguje. Otázkou je, jaké je skutečné složení těch "homeopatik", co pan Neff používá. ;-)

Re: Jo, to je nějakých let...:
Autor: P. Vébr Datum: 29.5.2017 10:32

Dost by mě zajímalo, jak bylo u psa dosaženo efektu placeba, kterýmžto efektem je nejčastěji vysvětlována účinnost homeopatik...

Homeopatie:
Autor: J. Pechouš Datum: 29.5.2017 10:01

Homeopatie používá vysoce ředěné (tzv. potencované) látky, které ve vyšší dávce u zdravého člověka (a zřejmě i zvířete) vyvolávají příznaky podobné těm, jaké má léčená choroba (princip minimální dávky a princip podobné léčí podobné). (Wikipedia).

Arnika je ale léčivá bylina, která přece nevyvolává podobné příznaky!

Jo, to je nějakých let...:
Autor: V. Koreis Datum: 29.5.2017 5:11

... kdy jsme v Psu vedli polemiku o homeopatii, vzpomínáš Astone?

Mám z tohoto článku pocit, že Tvůj tehdy silně negativní postoj doznal za těch uplynulých asi 20 let přece jen určitých změn.

Je to problém, když ale ona ta homeopatie funguje, jistěže ne na každém a ne vždycky. To samé nicméně platí i o konvenčních lécích. Odbývat homeopatii autosugescí je ale přece jen v případě takového psa dosti těžké.

A to do toho ani nemusím přivádět kvantovou teorii!