23.4.2018 | Svátek má VojtěchDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Trump médiím nic nedlužíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 20.5.2017 11:09, přehled diskusí

Re: Úroveň novinářské,:
Autor: Z. Lapil Datum: 20.5.2017 11:09

Já vám nevím. Je trapnou skutečností, že jsem postupně nabyl dojmu, že za dob Rudého Práva byla v novinách spousta propagandy a ještě více zamlčeného, ale vyslovenou lež aby člověk pohledal. Dnes na mě novináři dělají dojem, že jejich cílem není informovat, byť sebetendenčněji, ale politika a vlastně kohokoliv jiného nachytat. Viz včerejší(?) psí článek toho amerického šéfkongresmana nebo kdo to byl.

Což je možná jeden ze sedmi klíčů k dnešním problémům: do novin se nedostane nic složitějšího, než Sobotka je vůl nebo Babiš je vůl. Před pár dny dokonce došlo na zahraniční téma: Alexandrovci jsou vůl.

Re: Poučení z případu FDR: Média musejí KUŠOVAT!:
Autor: S. Kříž Datum: 19.5.2017 23:40

Pravda, pravda. Osoba, považující slint za cosi úderného, musí mít slušný mozkový deficit, o tom žádná.

Přitom ovšem – a to je nutno zdůraznit – taková osoba nemusí nutně tímto svým deficitem trpět; pravděpodobně si ho ani neuvědomuje.

Z krásného Benešovska zdraví Svatopluk Kříž.

Buďme svorní!

Re: Úroveň novinářské,:
Autor: J. Schwarz Datum: 19.5.2017 21:07

Ale ono se tak v reálu i děje - problém nastává v momentě, kdy většina pisálků oslavuje hrdinství bombardujících, zatímco většina čtenářů se cítí být bombardována a uvítala by spíš mnohem účinnější odvetnou palbu.

Souhlas:
Autor: J. Kanioková Datum: 19.5.2017 21:01

Vrtěti psem – 1. díl - http://jdem.cz/yck96

U nás je to snad jinak?:
Autor: J. Chaloupka Datum: 19.5.2017 18:32

Pozitivních zpráv o presidentovi je, co by vrabec na ocásku odnesl. I výběr nebyl valný Zeman nebo Schwarzenberg.

Souhlasím. Ovšem u nás už moc novinářů:
Autor: J. Chaloupka Datum: 19.5.2017 18:30

nenajdete, za to mizerných prodavačů emocí je jako hnoje.

Re: S Americkými novináři jsem pracoval deset let:
Autor: Z. Čábelka Datum: 19.5.2017 18:23

Oni ti osvícenci ale jsou všude jen stejní. Nechutnost svých činů nikdy nepochopí.

Re::
Autor: J. Kanioková Datum: 19.5.2017 18:00

http://milos.chytrak.cz/vyroky/novinari.php

Re: Poučení z případu FDR: Média musejí KUŠOVAT!:
Autor: J. Lepka Datum: 19.5.2017 17:33

Zvláštní, mozkový deficit nezakryje ani sebeúdernější slint.

Re: Poučení z případu FDR: Média musejí KUŠOVAT!:
Autor: S. Kříž Datum: 19.5.2017 16:50

Prezident musí být krásný, aby ho lid miloval – jako třeba Kl. Gottwald, A. Novotný, nebo pan prezident Zeman. O chlapákovi všech chlapáků panu prezidentu Putinovi ani nemluvě.

Kdybych ovšem soudil prezidenta podle svižné chůze, tak bych pana prezidenta Zemana asi nevolil, že. Ale já ho volil, a volit budu ještě minimálně dvakrát (jen blbec nezmění Ústavu, když může, když je to dobré pro lid).

Jinými slovy: Presstituti by měli raději kušovat o zdravotních problémech našeho pana prezidenta a rodinných zákrutách pana prezidenta Putina. Jinak likvidace či zkrácení, a smyčec!

Z krásného Benešovska zdraví Svatopluk Kříž.

Buďme svorní!

S Americkými novináři jsem pracoval deset let:
Autor: C. Hulka Datum: 19.5.2017 13:43

Většinou z WP, USA Today, Washington Times. Člověk nemoh v kanclu hodit cihlou aby netrefil nějakýho levičáka, dodnes se pamatuji na debaty o politice a převládající přesvědčení že by socialismus fungoval kdyby to dělali ti správní lidé.

Re: Poučení z případu FDR: Média musejí KUŠOVAT!:
Autor: Z. Lapil Datum: 19.5.2017 13:26

Vy máte pro funkci prezidenta za důležité, jak moc je dobrý na nohy?

Re: Úroveň novinářské,:
Autor: Z. Lapil Datum: 19.5.2017 13:24

Máte pravdu, že je (mělo by být) jedno, je-li to které médium pravicové nebo levicové. Měla by ale informovat aspoň zhruba pravdivě, což v posledních letech jaksi nečiní.

Do důsledku vzato: dokonce i věta "Nepřítel barbarsky napadl naše letadla, která pokojně bombardovala jeho území" je v zásadě pravdivá. Člověk si podle svého názoru přeonačí nebo ještě lépe odmyslí přídavná jména, a pravda je na stole: jedni bombardovali, druzí po nich stříleli.

:
Autor: T. Kočí Datum: 19.5.2017 12:52

A CT ?

I Zeman, i Putin mají pravdu!:
Autor: S. Kříž Datum: 19.5.2017 12:34

Co novinářská žumpa zamlčela: Pan prezident Putin PLNĚ SOUHLASIL s panem prezidentem Zemanem. Přemnožené a drzé novináře je třeba zkracovat – o hlavu.

Z krásného Benešovska zdraví Svatopluk Kříž.

Buďme svorní!

Poučení z případu FDR: Média musejí KUŠOVAT!:
Autor: S. Kříž Datum: 19.5.2017 12:29

Newt Gingrich je sice odporný pravičák, nenapravitelný jestřáb, válečný štváč a zaprodanec vojensko-průmyslového komplexu, ale s tím F. D. Rooseveltem má pravdu: FDR byl dávno na vozíku, úplný kripl, a americká média o tom ani nešpitla. Žádná fotka mrzáckého prezidenta nepronikla do tisku, natožpak JEDINÁ zmínka o jeho ostatních nemocech, mimomanželských aférách atd.

Prostě krásná post-pravdivá společnost už tehdy.

Poučení pro nás: Novináře likvidovat či alespoň zkracovat, pokud by chtěli psát nepěkné věci o našich čelných představitelích.

Z krásného Benešovska zdraví Svatopluk Kříž.

Buďme svorní!

Novináři jsou lháři.:
Autor: A. Alda Datum: 19.5.2017 9:57

V mládí jsem si myslel, že je to proto, že jsou to komunisti. Dnes už vím, že je to proto, že jsou to novináři. Nejodpornější sorta lidí.

Na rozdíl od gosudara Putina:
Autor: A. Alda Datum: 19.5.2017 9:55

mám za to, že president Zeman měl pravdu: novinářů je příliš mnoho a je třeba je likvidovat.

Úroveň novinářské,:
Autor: B. Rameš Datum: 19.5.2017 9:47

či obecně mediálně zpravodajské práce soustavně klesá, zřejmě nikoli jen u nás. To je smutný fakt. Co s tím v době sociálních a jiných sítí, kdy placená média sleduje čím dál méně lidí (tedy až na ta, jejichž placení je nařízeno ze zákona, že), věru těžko říci. I novináři musí z něčeho žít a mít prostředky na práci...

Na druhou stranu, osočování nezávislého zpravodajství (jak vidno, pozoruhodně se v tom napříč stranami i zeměmi někteří politici shodují) mi docela začíná dělat starosti a je mi celkem jedno, jestli je to zpravodajství levicové nebo pravicové, takové či makové. Potřebujeme je všechna. Samozřejmě, vztahy politiků a médií jsou lehce schizofrenní - na jednu stranu, politik chce být viděn v médiích, na druhou stranu, nestojí o to, aby mu někdo strkal nos do jeho kšeftů. Ale právě proto by se měly vyvažovat.

Otázkou je, na co jsou dobří novináři:
Autor: J. Ráž Datum: 19.5.2017 9:26

kteří místo zpravodajství, to jest dodávání ověřených informací důležitých pro každodenní život občana, dodávají zaujaté a nepřátelsky laděné zprávy dehonestující vše, co není v souladu s jejich levicově liberálním zaměřením.

Poslední tři roky nečtu noviny, nesleduji televizní zpravodajství a každý den jen prolétnu informační weby. Nemyslím, že jsem o něco ošizený, či že žiji v informačním vakuu.