26.5.2018 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Sobotka kráčí po cestě TaoŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 26, poslední: 21.5.2017 17:59, přehled diskusí

Víte kolik má Čína obyvatel? :
Autor: K. Vyšata Datum: 19.5.2017 14:29

Tak kolem 1,4 miliardy, spousta měst má daleko víc obyvatel než je celá naše republika. A vláda Číny vládne desetiletí (po Maovi) bez turbulencí a neustálého škopení. Nás je deset milionů rozhádaných, sršících nenávistí k jiným, opovrhující jeden druhým, s neustálou snahou vytvářet neklid a nějaké Majdany. Tak je docela logické u takových machrů, jako je Čína nabírat rozumy. Trochu jsem to nadsadil, ale žehrání a hysterické výpady proti prezidentovi ukazují, jaký póvl se pouští do destrukce společnosti.

Navíc, teď dělá ten rozkošný rektor na UK nějakou konferenci která spojuje všchny diktátory a nedemokratické země ovládané muslimskou vírou. Způsobem v překladu naivní propagace muslimů.

Re: Víte kolik má Čína obyvatel? :
Autor: M. Prokop Datum: 19.5.2017 21:34

Vám ten socík taky dost vyhovoval, že, ten "klid na práci", sem tam nějaký disident v lochu? V Číně je navíc občas i střílejí.

No, máte smůlu. To už nevrátí První opilec ani Bureš.

:))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 19.5.2017 23:08

Obávám se, že to není tao, ale plast.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 19.5.2017 12:03

Po Sobotkovi vše sklouzne jako po plastu. Asi je to plastikový panáček. Je potřeba zjistit, kdo ho vodí, že by Pokorný?

Výjimečně Vás musím pochválit.:
Autor: A. Alda Datum: 19.5.2017 10:55

Ale ta pochvala je upřímná.

Opravdu musíte? :-):
Autor: V. Klepetko Datum: 19.5.2017 13:02

Pane Aldo, protože mám s Vaší pochvalou tak trochu problém, chtel bych se Vás zeptat na Váš názor...

1) Není zjevné, že zdrojem Sobotkovy síly není satori, regrese k Tao, ani nic v jeho nitru, ale že ten zdroj je EXTERNÍ? Nějaký instruktážní mustr, napsaný třeba v právní kanceláři JUDr. Pokorného? A že došel osvícení, teprve když ho Zeman pomyslně majznul holí po hlavě?

2) Nebylo by možné, že Zemanova ústavní nečinnost má charakter Wu-wej? :-)))))

Jste poněkud mimo.:
Autor: A. Alda Datum: 19.5.2017 13:29

Satori je pojem japonské varianty buddhismu a s taoismem nemá společného nic - snad jen povrchně pojatou vnější formu.

Tato te Ťing jsem četl mnohokrát a ve vícerých překladech a také generála Sun-c' jsem četl a Kašpárek to zde aplikoval naprosto přesně a výstižně, zjevně se znalostí věci.

Re: Jste poněkud mimo.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 19.5.2017 14:18

I já jsem četl TTT ve více překladech, ale aplikovat jeho moudrost na Loutku Sobotku by mě zrovna nenapadlo....Spíše mě napadlo, že mu nyní stouplo sebevědomí a narostla mu Ikarova křídla....

?:
Autor: V. Klepetko Datum: 19.5.2017 15:53

Kašpárek píše s velkou znalostí věci, to ano. Ale Sobotka: hodí se to na něj, s ohledem na jeho zjevnou závislost na externě dodávaných "pokynech" a strategiích? A s tím satori... Pročítal jsem staré daosy i literaturu kolem dzenu již velmi dávno - ale není tam nějaká hluboká analogie mezi satori a náhlým vhledem do Tao při tom úderu mistra? Intuitivně je právě Dzen ze všech buddhistických směru k taoismu nejbližší, je ale možné že se pletu. Proto se Vás ptám :-))

Re: Opravdu musíte? :-):
Autor: P. Burda Datum: 19.5.2017 14:08

Zeman má na Sobotku chuť od svého návratu do politiky. Mydlí mu schody, hází klacky pod nohy ... a Sobotka nic. Převrat v ČSSD organizovaný Zemanem hned v počátku společného obnoveného politického ustál. Stejně tak současná krize Sobotkovi až tak moc neškodí, zato Zemana mají dost i mnozí, co byli dříve neutrální až prozemanovští.

Re: Opravdu musíte? :-):
Autor: V. Čermák 376 Datum: 19.5.2017 14:14

Tak Sobotkovi krize až tak neškodí? On ji přece vyvolal a důsledky se teprve ukáží. A jestli Zeman některé voliče ztrácí? To je v pořádku. Buď zase jiné získá, nebo taky nemusí být zvolen. Ale pak tedy KDO?

Něco na tom je:
Autor: R. Morava Datum: 19.5.2017 10:47

Už to, že se Sobotka tak dlouho drží v sedle znamená, že ví jak na to. A mistr Lao C. má moudrá slova. Taky se podívejme na růst asijské civilizace především Číny posledních desetiletí. Jejich kultura je ovlivněna mistry jako Lao C. Na rozdíl od islamistů mají budoucnost otevřenou.

Což ale neplatí pro nás se Sobotkou. Především pro to, že se říká, že Sobotka je křivák, pak proto, že co se týká kvót měkkost nelze akceptovat. Za další věc, ale nemůže, lidé pochopili, co je neomarxismus a multikulturalismus a že je hlásají evropští socialisté. Proto je nikdo nechce a tak za klesající preference nemůže jen Sobotka.

Tichá voda břehy mele,:
Autor: M. Valenta Datum: 19.5.2017 10:46

se téhle filozofii říká u nás. A co se Sobotky týká, opravdu to vypadá, že to docela zvládl. Zeman ovšem má zase svoji filozofii. Totiž, že zhruba 2/3 národa jsou nesvéprávní blbci.

Re: Tichá voda břehy mele,:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 19.5.2017 14:10

Áha, tak páneček by chtěl měnit voliče. No není první ani poslední ze zoufalců, kteří neumějí prohrávat....

Re: Tichá voda břehy mele,:
Autor: P. Burda Datum: 19.5.2017 14:10

a ačkoli to Zeman říká národu na rovinu, tak ti jím jmenovaní ho volili, volí a volit budou.

Re: Tichá voda břehy mele,:
Autor: J. Kombercová Datum: 19.5.2017 17:46

Třeba mnohé ani nenapadne, že Zeman mluví o nich. Já si taky nepřipouštím.

No, akorát že Zemanovi už v podstatě o nic nejde,:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.5.2017 10:37

má vyděláno a vystaráno a může se bavit. A nakonec v tom podstatném, tedy nevpouštět muslimácké invazory a věci s tím související, bojuje na té správné straně. First things first, jak říkají Anglosasové.

Mistr Tao Sobotka:
Autor: F. Navr8til Datum: 19.5.2017 9:11

Ano, Sobotka umí! Sociální demokracii srazil volební preference z 34 na 14 procent, zlikvidoval vnitrostranickou opozici a obklopil se patolízaly, prohrál všechny volby s výjimkou svých předsednických a zadlužil stranu tak, že je fakticky v konkurzu. Za to všechno je ctěn a vážen u všech pachatelů dobra, pravdy a lásky.

Re: Mistr Tao Sobotka:
Autor: Š. Hašek Datum: 21.5.2017 17:59

Ano.

Sobotka prošvihl/zkazil všechno, co se dá. I zahodil základy socdem. Má obrovské štěstí, že nemusí řešit problémy větších rozměrů. Jinak ještě - a u nás není snad většího patolízala bruselského. Krom Teličky a Langšádlové.

Netušil jsem, že po Standovi může být někdo ještě více trapnějším premiérem.

Kde bere autor jistotu,:
Autor: P. Zinga Datum: 19.5.2017 9:03

že Sobotka jedná z vlastní vůle a podle vlastních not?

Kdepak cesta Tao. Je to jen bloudění:
Autor: Z. Rychlý Datum: 19.5.2017 7:42

Hádovou říší. Ti tři se vyhrabali ze žumpy, a Kašpárek hledá cosi, co podle něj smrdí nejméně. Jenže ve skutečnosti smrdí všichni tři fest. Pisálkování o žumpě mu ale docela jde. Svůj k svému.

Cesta Tao naroubovaná na případ odhrnování jednoho lejna, aby se jiné lejno uvolnilo?

Za ta léta ve Sněmovně nám Sobotka vyrostl!:
Autor: V. Klepetko Datum: 19.5.2017 0:36

...Nan Po C' Čchi se toulal kolem vrcholů hory Šang, když uzřel veliký strom nezvyklého vzrůstu. V jeho stínu by se mohlo ukrýt nejméně tisíc čtyřspřeží. Nan Po C' Čchi pravil: "Jaký to strom! Ten jistě poskytuje vynikající dřevo!"

Pak však pohlédl nahoru a v koruně uviděl změť zkroucených a křivolakých větví, nepoužitelných na sloupy či podvaly. Shlédl dolů na obrovské kořeny a zjistil, že celý kmen je jimi rozdělován po délce tak, že se z něho nedají tesat rakve. Ochutnal tedy list, ale v ústech ucítil palčivou bolest. Čichl ke stromu a měl pocit, že se snad ani za tři dny neprobere z omámení.

Nan Po C' Čchi pravil: "To je opravdu zcela nepotřebný strom! Jenom tak mohl dosáhnout své výšky. Vždyť i božský muž užívá právě takové nepotřebnosti! Ve státě Sung je vesnice Ťingů, kde se obzvláště daří katalpám,2 cypřišům a moruším. Ty, co vyrostou na víc než jednu délku paže, ulomí si lidé, kteří potřebují bidýlka na opičky. Ty, co vyrostou do tří čtyř objemů, si uříznou lidé, kteří si chtějí vyzdobit střechu. Ty, co dorostou do sedmi objemů, uříznou si urození a zámožní lidé na postranice k rakvím. Proto se žádný ze stromů nedožije přirozeného počtu let a vprostřed své cesty všechny předčasně umírají pod údery seker. Takové je nebezpečí užitečnosti." [ČUANG-C']

Výstražná hůl je důležitým prvkem zenové výchovy!:
Autor: V. Klepetko Datum: 19.5.2017 1:08

Výstražná hůl, kjosaku, je dvě až tři stopy dlouhá, se zploštělým vnějším koncem... Symbolizuje meč moudrosti (pradžňá) Bodhisattvy Mandžušriho. Jakmile mistr vidí, že některý mnich je nejistý, usíná nebo sedí v nesprávné pozici, zastaví se před ním, obřadně se ukloní a udeří ho velkou silou holí po zádech. Říká se, že to nemá být "trest", ale "osvěžující masáž", která odstraňuje strnulost svalů žáka a mysl znovu uvádí do stavu ostražitost...

Údery holí nejsou trestem, nýbrž službou... :-)))

Re: Za ta léta ve Sněmovně nám Sobotka vyrostl!:
Autor: B. Rameš Datum: 19.5.2017 10:43

Hezké podobenství. Navzdory tomu, doufám, že nám tu některé nepotřebné dřeviny nebudou strašit věčně, a pokud snad přece jen vyhnutí není, že předtím splynou s kmenem, jejž obejmou kdesi pod vrcholkem Zemanova kopce...

Nepřátele si sice vyrábí,:
Autor: J. Schwarz Datum: 19.5.2017 0:21

ale především v řadách t.zv. "Pražské kavárny" na níž mu nezáleží a která by ho stejně nevolila.

Re: Nepřátele si sice vyrábí,:
Autor: J. Brunner Datum: 19.5.2017 2:45

Souhlas. Nepřátele musí mít, ty měl i Ježíš, jinak to na tom "božím" světě nejde. Ti jsou ale už dávno vyrobení a nezdá se, že vyrábí příliš nových.