21.5.2018 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: 80 procentŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 47, poslední: 19.5.2017 23:21, přehled diskusí

Zásadní je výsledek voleb do parlamentu!:
Autor: P. Hlosta Datum: 19.5.2017 7:45

Současný stav v zastoupení v parlamentu není do budoucna příznivý a je nutné ho změnit. Paradoxně s tím budou souhlasit i eurohujeři. Od možnosti imigrační vlny i do Česka se odvíjí i ekonomický možný propad s neskonale větším rozevřením sociálních nůžek. Nejen tedy bezpečnost svých občanů, ale i jejich další sociální vývoj, je podstatný faktor vývoje republiky. Nijak utěšující se nejeví fakt, že by EU měla v takovém případě nad tím stavem dohled i odpovědnost. EU, jako celek, bude mít stále víc problémů v jednotlivých státech a současný dostředový trend se mění na odstředivý, ohrožující samotnou podstatu důvodu existence EU.

Prvoplánově by u nás mělo jít v politice o snahu zmenšení vlivu byrokracie, zároveň s umenšením plošných dotací a podpor se změnou k jejich adresnosti. Plošně nám už ČSSD způsobila víc než dost toho, co se musí na adresnost změnit ber kde ber! Plošné jsou už dokonce i zákony občany omezující. Zákazy a tresty za jejich porušení, nejsou adresované na viníka, ale na ty, kdo s porušením toho mají málo společné. Viz např. protikuřácký zákon s odpovědností ho dodržet poskytovateli služeb. Je jich další řady, ale nehodlám je tu rozvádět. Se mnou souhlasící by určitě uvedli další příklady tohoto nechtěného jevu.

Ihned po případném vítězství opozice socialistů, by kolektivní odpovědnost měla být předělána na odpovědnost jedince, zvláště pak v oblasti státně a v obcích administrativní. Není možné dál ekonomicky unést neodpovědnost u státních zaměstnanců za jejich rozhodování, začasto v komisích a ne u jedinců, s alibismem koletktivu. Částky ztrát v ekonomice jsou ztrátově astronomické!

O těch 80% bez dokladů se psalo už loni v červnu,:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.5.2017 7:39

to je dávno známé, tedy těm, kdo chtějí vědět, i těm, kdo to prohlašují za lež. Viz https://goo.gl/SH3HUW . Stejně tak jako oficiální přiznání před časem, že 70% všech inženýrů a informatiků přicházejících zachraňovat z Afriky, Bangladéše a ostatních zemí německé hospodářství nemá vůbec žádné vzdělání ani jiné pracovní schopnosti, a že 95% nebo tak nějak je zhola nezaměstnatelných.

Re: O těch 80% bez dokladů se psalo už loni v červnu,:
Autor: P. Hlosta Datum: 19.5.2017 8:01

Zhola nezaměstnatelných, ale na cizím státu schopných vegetovat, když ten jim to umožňuje a láká je na to i v dálavách Afriky a Arábie! Proč se toto celé děje, je snadno rozpoznatelné. Existuje idea o likvidaci národnostního povědomí v Evropě s možnou multikulturalitou společnosti v rychlé realizaci.

Stejnou ideu měl i Sovětský Svaz a dopad toho účinku je nám už známý. I po rozpadu Sovětského impéria se v jeho dřívějších satelitech zřetelně projevuje. V zásadě rozhodně nejde o jakékoliv humanitární dobro. Politická současná vrchnost EU má kořeny v socialistickém hnutí minulého století a dobře se toto ví. Jistěže přesvědčení socialisti budou z toho nadšení, ač i o jejich životy i jejich dětí se jedná, protože důsledky socialismu jsou tvrdé pro další generace, které i z toho systému odešly. Ideologie je strašná zbraň! Přetváří společnost k hrůznému, nepřirozenému stavu a v každém případě se mění, když ne najednou, tak postupně, na diktaturu.

Před tímto faktem nás rozhodně nezachrání milionové davy nových, nevzdělaných, pracovně nezařaditelných a na dávky odkázaných běženců z třetího světa. Pokud by mělo jít o pomoc jim, pak jediná možnost je jim pomoci tam u nich a ne až u nás. U nás jim bude víc než hůř pro život, ačkoliv z počátku se jim to může jevit jinak. Kulturní vytrženost budou hůře snášet, než evropané multikulturalismus a to je dožene k námi nezvládnutelnému odporu s násilím spojeném!

Ano, Kornblum právě mluvil v Deutschlandfunku:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.5.2017 7:30

a říkal, vy Němci a vůbec EUropáci se těšíte, že Trump bude impíčován a sesazen a už si mnete ruce, ale to se hluboce mýlíte, z toho nic nebude. Ničemu nerozumíte.

Islám tu sice nemáme,:
Autor: Z. Rychlý Datum: 19.5.2017 7:25

ale naše česká pátá kolona otevíračů bran je připravena až Merklice zavelí. Wir schaffen das!

Fakticky jediný použitelný nápad:
Autor: J. Štrobl Datum: 19.5.2017 7:13

mají realisté a to změnu ústavy v tomto směru. Na ústavu totiž žádný soud EU nemá.

Re: Fakticky jediný použitelný nápad:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.5.2017 9:07

Ve Vaší poslední větě chybí slůvko "zatím"... :-(

Re: Fakticky jediný použitelný nápad:
Autor: J. Štrobl Datum: 19.5.2017 9:28

No já bych takový optimista, jako vy, nebyl.

Re: Fakticky jediný použitelný nápad:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.5.2017 9:35

Optimista?

Vážně si myslíte, že můj příspěvek je vyjádřením optimismu?

Cože jste mi to před chvílí jinde psal o tom, komu je či není dáno shůry...? :-)

Ovšem totálně selhala ODS:
Autor: D. Polanský Datum: 19.5.2017 7:09

pod vedením Fialy je připravená zaplavit ČR islamisty, pochopitelně pod rouškou oficiální migrace.

:
Autor: J. Novak Datum: 19.5.2017 2:44

Šanci na prosazení takového zákona odhaduji stejně jako nedělní výhru ve Sportce. :-)

K odmítnutí:
Autor: I. Dekyský Datum: 19.5.2017 2:07

by měl především posloužit fakt, že s výjimkou duševně vyšinutých omezenců plus pár bezcharakterních ničemů, tady nikdo žádné muslimské nájezdníky nechce. Přestaňte si vymýšlet nekonečné zástupné důvody a začněte se choval jako chlapi. Tohle vymlouvání na nesmysly je ubožáctví. Muslimští imigranti jsou ničím neomluvitelné bezpečnostní riziko a nemají tu co pohledávat jako celek, ať už se to neomarxistickým, eurosvazáckým blbům líbí nebo ne. Prostě je tu nechceme a tečka.

Správně!:
Autor: O. Zuckerová Datum: 19.5.2017 0:41

A největší legrace je, že Brusel hrozí sankcemi státům, které NEHODLAJÍ JEDNAT V ROZPORU S dosavadními BĚŽNÝMI PRÁVNÍMI NORMAMI EVROPSKÝCH STÁTů", tolerovat ilegalitu překračování hranic dokonce bez ověření totožnosti příchozích. I placení značných penále se ovšem zřejmě státům vyplatí: ušetří se na 1. vyživování 2.ubytování 3. kapesné 4. bezpečnostní opatření 5.náklady na (bezplatné) právní služby cizincům, 5. náklady na repatriace spojené s pátráním po "kandidátech" tohoto opatření, 6. náklady na zdravotní bezplatné služby 7. náklady na policejní vyšetřování zvýšeného počtu kriminálních incidentů 8. bezplatné telefonování a internet hostů - dále případně nastalé neupřesněné (lépe nevědět) body 9 a dále - kam až? No, nebudou cyklostezky... Ale v tomto případě bych oželela i rekonstrukci nějakého toho zámeckého parku...

Re: Správně!:
Autor: V. Javora Datum: 19.5.2017 8:35

Ano, správně!

Re: Správně!:
Autor: Z. Lapil Datum: 19.5.2017 14:28

Že bychom už byli dva :-)? Já pořád dokola tvrdím, že stačí dodržovat zákon "Bez bumážky přes hranice nelze" a bude... No, úplný klid asi nebude, ale problém bude poloviční.

Jen tak mimochodem - Schengenská oblast znamená volný pohyb všech občanů schengenských zemí, nebo všech osob? (Otázka řečnická, ačkoliv na ni odpověď neznám).

Zákon:
Autor: Z. Vydra Datum: 19.5.2017 0:18

Pane Plzáku, teoreticky nám přijetí takového zákona nemůže zakázat nikdo. Jeho zrušení však nám může nařídit nějaký mezinárodní soud, třeba ten Evropský. Ale to není podstatné. Podstatné je, že není nikdo, kdo by poslance a senátory donutil takový zákon přijmout.

:
Autor: M. Jandáková Datum: 19.5.2017 0:36

Mrazivá výpověď o zastupitelské demokracii, neb ten "nikdo" je většina.