26.5.2018 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: 80 procentŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 47, poslední: 19.5.2017 23:21, přehled diskusí

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 19.5.2017 21:29

:
Autor: L. Popovský Datum: 19.5.2017 20:50

S TOP 09, Lidovci a Starosty fakt nepočítejte, ti budou hlasovat naopak.

dodrzujme platne:
Autor: T. Hraj Datum: 19.5.2017 13:53

A nejsou uz zakony v tomto smyslu platne? Ostatne uprchlici u nas BYLI navzdory jeceni EU internovani.

Zverejneni zminenych pravidel je samozrejme dobry napad. Je treba to rikat jednoznacne, nahlas a casto

Zdravím pane Plzáku,:
Autor: S. Rehulka Datum: 19.5.2017 13:22

máte naprostou pravdu ! Pokud byly tyto zásady dodržovány naší vládou v Austrálii, byl úplně zastavený příliv illegálních, ve většině muslimských tak zvaných "uprchlíků" a "azylantů" ! Ovšem v zemi je množství levných pokrytců ( něco jako jsou Vaši "Sluníčkáři" ) a mladí universitní studenti, s vymytými mozečky marxistickými akademiky. Na ulicích (Sydney a Melbourne) úřadují gangy Antify, (kteří si říkají antifašisté), ale kteří se chovají jako nacistické bojůvky. Ti jsou financováni a najímáni "dobrodincem" Sorosem, ale Australané už jich mají dost !

Re: Zdravím pane Plzáku,:
Autor: K. Křivan Datum: 19.5.2017 23:03

Nepůjde to jinak, tu Sorosovskou verbež budete muset vybít. Občanské válce se svět už nevyhne.

:
Autor: T. Kočí Datum: 19.5.2017 13:00

Moc dobre.

Výborné návrhy.:
Autor: A. Alda Datum: 19.5.2017 10:23

Zašlete je prosím všem poslancům jmenovitě.

Re: Výborné návrhy.:
Autor: F. Svoboda Datum: 19.5.2017 10:31

Mluvíte mi z duše !!!

Re: Výborné návrhy.:
Autor: V. Kain Datum: 19.5.2017 12:17

Perfektní odhalení Babiše.Ten se rozhodně nebude chtít vzdát tučných dotací z EU kvůli nějakým migrantům a tak pokud on bude moci rozhodnou zda ano či ne,tak u něho vždycky zvítězí prachy.

Nesvádějte to na EU:
Autor: D. Ondrejkovič Datum: 19.5.2017 10:15

V roce 1951, kdy tehdejší Československo podepsalo tuto mezinárodní dohodu: http://www.osn.cz/wp-content/uploads/2015/03/uprchlici.pdf, která se tak stala součástí našeho právního řádu a podle čl. 10 naší ústavy má přednost před aplikací vnitrostátních norem, ještě žádná EU neexistovala. Shora popsaný zákon si tak klidně můžeme přijmout, ale bez vypovězené téhle mezinárodní dohody jej nemůžeme aplikovat.

To jako fakt:
Autor: P. Portwyn Datum: 19.5.2017 9:14

myslíte vážně, že by se eurohujerská TOP09 postavila migraci? Jako že by řekli "tante Merkel, my teda už vám do zádi nepolezem, my jsme vlastně Češi, natürlich"? :oD

Skvělé návrhy ohledně nelegálních přivandrovalců.:
Autor: L. David Datum: 19.5.2017 9:14

Ještě bych k tomu doplnil:

Zadržený nelegální přivandrovalec, který nemá finanční prostředky na to, aby si pobyt v internačním zařízení hradil, dostane dvakrát denně misku polévky a dva krajíce chleba, jednou měsíčně mýdlo, zubní pastu a vypraný ručník, případný oděv a obuv ze sběrných kontejnerů. Žádné cigarety. Léky jen ty nejnutnější pro zachování života.

A to vše jen za podmínky, že vzorně uklízí své pobytové místo, chodby, záchody, dvůr, pomáhá v kuchyni, v prádelně, atp. Pokud k tomu není ochoten, zůstává o hladu a bez dalších benefitů.

Přímou demokracii potřebujeme jako sůl:
Autor: P. Kolar Datum: 19.5.2017 9:01

Jako švýcaři. Jinak je to čekání od voleb do voleb, kdy můžeme něco změnit. A to ještě kdoví, protože než lidi prokouknou tu propagandu, tak se zas jedno volební období promešká a ti co budou u vesla zase polezou Merkelové do Brusele.

Re: Přímou demokracii potřebujeme jako sůl:
Autor: J. Lepka Datum: 19.5.2017 9:12

Vám nestačí ten odstrašující příklad na Hradě?

Re: Přímou demokracii potřebujeme jako sůl:
Autor: P. Kolar Datum: 19.5.2017 9:42

S tím se nedá nic dělat. To jenom ukazuje, že s tou přímou demokracíí neumíme ještě moc zacházet. Ale na druhou stranu, máme co jsme chtěli a to je pořád lepší než když nám to naordinujou z Bruselu. Problém je v tom, že lezení němcům a EU do Brusele se politikům silně vyplácí. Přijde Bruselská trafika a jsou za vodou.

Takže se nakonec všichni nechají "přesvědčit". A prodávají vlastní národ. A to by jim tu a tam nějaké to referendum mohlo příležitostně zatrhnout. Dokonce i ten Zeman, ač ho považuju za ruského agenta, je velice užitečnej když přijde na to odsoudit Islámskou invazi Evropy.

Kterej z našich "nepřímo" volených politiků to udělá? Nikdo.

Zkuste se nad tím zamyslet z tohoto úhlu, pane Lepko.

Denně děkuji Bohu že je na hradě Zeman a ne Schwarzenberg,:
Autor: P. Vaňura Datum: 19.5.2017 11:48

Fischer, něřku li Dienstbier. Proti tomu poslednímu byl i Heydrich v neblahé paměti menším zlem...

Pokud by byl na hradě Heydrich, nevlezl by k nám ŽÁDNÝ migrant a to je z dlouhodobého hlediska víc, než Heydrichovy nepochybné zločiny.

Re: Přímou demokracii potřebujeme jako sůl:
Autor: L. Severa Datum: 19.5.2017 10:38

Jenže Švýcaři nejsou v EU, která se má integrovat. Takže asi budeme poslouchat Brussel.

Re: Přímou demokracii potřebujeme jako sůl:
Autor: P. Kolar Datum: 19.5.2017 19:54

Z hlediska ochrany republiky ma tohle smysl.

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Rozvoral-SPD-Prima-demokracie-a-rostouci-vyuziti-obcanske-iniciativy-488505

Něco pro pobavení:
Autor: M. Prokop Datum: 19.5.2017 8:58

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Propaganda-jakou-jste-jeste-nevideli-O-uprchlicich-bile-luze-z-vychodu-Evropy-a-bruselske-vile-zachranarce-Financuje-EU-a-francouzska-vlada-488417

PL jsou žumpa, ovšem proti komentovanému svěžímu dílku ....

Re: Něco pro pobavení:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.5.2017 9:05

V čem se projevuje, že "PL jsou žumpa"?

Ad P.Listy:
Autor: P. Juránek Datum: 19.5.2017 14:13

No když to chcete vědět:

https://www.respekt.cz/special/2017/dezinformace/most-na-druhy-breh

https://www.respekt.cz/politika/parlamentni-listy-jsou-mostem-mezi-serioznimi-informacemi-a-proruskou-manipulaci

http://mediahub.cz/media/902581-dezinformatori-cz-nejvlivnejsi-cesky-dezinformacni-web-jsou-parlamentni-listy

Re: Ad P.Listy:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.5.2017 14:44

:-D

Ach soooo!

Re: Ad P.Listy:
Autor: M. Prokop Datum: 19.5.2017 20:53

On je Respekt taky dost pochybná tiskovina.

A u PL mi vadí hlavně bulvárnost, i když ta ulhanost je taky dost odpudivá.

Re: Něco pro pobavení:
Autor: J. Ráž Datum: 19.5.2017 9:46

Váš názor, že PL jsou žumpa, je roven názoru, že žumpou jsou všechny zpravodajské weby, mimo www. evropskehodnoty.cz

Pak ovšem nechápu, proč PL čtete!

Problém masové migrace...:
Autor: V. Klepetko Datum: 19.5.2017 8:37

Problém masové migrace je bohužel - a asi až do podzimu a voleb v Německu - uměle vytlačován ze seriózní veřejné diskuse. Bohužel se tím vytváří prostor pro prezentaci, s prominutím, naprostých nesmyslů, nesmyslů sice se zdravou motivací, ale hloupým obsahem. Jako je třeba ten autorův nápad předložit návrh zákona, ve kterém by bylo psáno, že:

"Kdo pronikne na území České republiky bez platných osobních dokladů, bude zadržen v internačním zařízení. Tam setrvá do doby, než důvěryhodně doloží svou identitu anebo odejde ze země..."

A pokud se někdo k tomuto nesmyslu nepřihlásí, tak je možné ho označit například za zaprodance Agrofertu... Přitom se ale jedná opravdu o zjevnou hloupost! Takový zákon by byl v přímém a příkrém rozporu s Ženevskou úmluvou o právním postavení úprchlíků. Kterou musí ctít Sobotka, Okamura i Babiš! Tato Úmluva jasně stanoví, že migrant, který pronikne na území například České Republiky bez dokladů, se musí bez zbytečného odkladu, neprodleně přihlásit k registraci místním úřadům. Pokud tak učiní, tak je v pohodě a nemůže být bez závažných důvodů internován. Ale když se nezaregistruje, tak je ho naopak možné zavřít, až zčerná!

Toto by si autor lehce zjistil, kdyby si onu Úmluvu prostě přečetl. Když už předkládá nějaký legislativní návrh, tak by měl! Tedy, pokud jen nechce využívat migrační téma jen jako záminku pro posílení nějaké své drobné "alternativní" partaje... ANO, Lidovci ani Realisté se k žádnému nesmyslu určitě hlásit nebudou... Byla by to škoda, protože jeho základné étos je správný, a problém ilegální mograce se nijak racionálně neřeší ani na úrovni EU, ani v ČR!

Re: Problém masové migrace...:
Autor: P. Portwyn Datum: 19.5.2017 9:19

K tomu začátku - přesné. Ostatně co je podle nejčtenějšího portálu nejdůležitější? Jakýsi Kazma - tušíte vůbec někdo, co ten člověk dělá?

Lidu je předhozena prázdná zábava a pseudoproblémy, aby se odvedla pozornost...

Demokracii elity EU nepřipustí. Budou to držet tak dlouho, dokud se systém ve Francii pod tlakem migrace nezhroutí. Doufejme, že my se udržíme, je třeba hrát o čas a bránit se umisťování páté kolony, prostě ty kvóty počesku odšvejkovat.

Re: Problém masové migrace...:
Autor: J. Ráž Datum: 19.5.2017 9:59

Pane Klepetko, doporučuji abyste si nejprve prostudoval tu "Úmluvu" o které se zmiňujete. Pak zjistíte, že jediný uprchlík, který dle této "Úmluvy" má právo na poskytnutí právní ochrany ČR je ten, který vystoupí na na naše území z letadla. Podle “Úmluvy" musí, opakují to musí,sám prokázat, že uprchlíkem skutečně je a požádat o právní ochranu (dostat statut uprchlíka) v první bezpečné zemí, do které vstoupí. Jestliže tak neučiní a vstoupí do jiné země bez jejího předchozího svolení,, nemůže být považován za uprchlíka.

Re: Problém masové migrace...:
Autor: V. Klepetko Datum: 19.5.2017 10:48

Děkuji za dobře míněnou radu, pane Ráži. Vás bych ale poprosil, abyste si ještě jednou pozorně přečetl můj příspěvek - reagujete totiž na něco úplně jiného! Takže ještě jednou. Podle Ženevské úmluvy není trestné, pokud se do nějaké země dostanete bez dokladů, ale po překročení státní hranice se přiměřeně rychle přihlásíte místním úřadům k registraci. Za těchto okolností nemůžete být popotahován za nezákonné překročení hranice a není žádný právní důvod k Vaší internaci. V textu Úmluvy je to výslovně takto uvedeno, a proto je autorův legislativní návrh nepoužitelný.

Ale když se nezregistrujete a namíříte si to třeba do Německa, tak Vás lze zabásnout, a nebude to v rozporu s našimi mezinárodními závazky.

Čemu z toho nerozumíte, pane Ráži?

Re: Problém masové migrace...:
Autor: J. Schwarz Datum: 19.5.2017 21:16

No tak se "uprchlík bez dokladů" přihlásí a zaregistruje, aby byl v nejkratším možném čase zase vyhoštěn neb přestoupil hranici z bezpečné země a tudíž uprchlíkem není. Uprchlíkem bude, až začne válka v rakousku či německu. A to pouze pokud půjde o němce či rakušana, ne bangladéžana či pákistánce. Howgh.

Re: Problém masové migrace...:
Autor: V. Klepetko Datum: 19.5.2017 23:21

To jako že jste domluvil?

Je zvláštní, že tu Úmluvu o uprchlících vlastně nikdo nečetl...

Kdyby jste ji totiž, pane Schwarzi, četl, tak víte, že ani válka v Rakousku, ani válka v Německu, ani válka obecně kdekoliv jinde NENÍ důvodem pro udělení statusu uprchlíka, pro člověka, který prchá z válečné zóny. Není! Jste oběť propagandy. Stejně tak jako například nezakládá nárok na status uprchlíka nějaká zničující živelná pohroma. Takže ten Váš Němec ani Rakušan by azyl nemohl dostat...

Velmi Vás prosím, vyhledejte si Úmluvu a přečtěte si jí. Je to velmi krátký a srozumitelný text.