20.6.2018 | Svátek má KvětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: Když je politik psychopatŘazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 30.6.2017 15:39, přehled diskusí

:
Autor: M. Jandáková Datum: 19.5.2017 0:57

Dobře popsáno. Ale největšího asociála nelze poznat, pokud Vám ho někdo soukromě neodhalí anebo pokud jste jej osobně nezažil ve chvílích, kdy si je jist, že ho nikdo další nevidí. Okouzlí davy půl hodiny po tom, co ze zvyku zkopal vlastní ženu. Je to ten nejlepší herec na světě. A dokonce může být světu chvíli užitečný.

Psychotesty a politika.:
Autor: P. Rada Datum: 19.5.2017 1:13

Autor sice udělal pěkný popis chování psychopatů ve společnosti ale nenaznačil jak problém alespon zmírnit a to je škoda.

Mám za to, že se společnosti může stát dokonce osudné, pokud si sama sebe příliš idealizuje a pokud takové riziko přílišného idealizování nemírní právní řád. Ten sice stanoví např plnoletost.... jako jakousi odbornou podmínku ale dál už se všeobecně věří, že pokud kdo získá dostatečnou většinu - bude to dostatečně odpovídát i celospolečenské potřebě a víc, že se systémově nedá udělat. Fakt riziko mírnící je jen ten, že výkon některých funkcí je časově alespon omezen.

Historie však dokonce opakovaně ukázala, že výsledky takovéhoto sebeklamu mohou být až tragické a časové omezení nestačí. Přesto se kupodivu dodnes nedaří adekvátně upravit právní řád např právě i požadavkem povinných psychotestů uchazečů alespon o nejvýznamější politické funkce.

Pro část společnosti sice už paradoxně k menší odpovědnosti platí výběrová pravidla týkající se psychycké způsobilosti výkonu funkce - např řidiči hromadné dopravy nebo piloti letadel musejí absolvovat příslušné zkoušky/testy. V politice západních demokracií ale takovýto typ pojistky pro ty kteří odpovídají za bezpečnost dokonce celých milionů kupodivu chybí.

:
Autor: M. Jandáková Datum: 19.5.2017 1:31

Psychotesty ano. Avšak s plným vědomím, že nejsme dostatečně vyspělou společností a psychotest je dobře zobchodovatelnou komoditou.

psychotesty:
Autor: Z. Joukl Datum: 19.5.2017 1:53

Nejjednodušší a praktické je požádat politiky, aby si dali dobrovolně

udělat psychotesty. A to pro jednoduchost stejné, jaké bude muset mít člověk,

který chce legálně vlastnit osobní zbraň nebo které již teď musí mít ten, kdo řídí

autobus. Budou-li je mít v pořádku, pak není

z hlediska psychiky důvod je nepodporovat .Kdyby Hitler šel na psychotesty !

:
Autor: K. Loskot Datum: 19.5.2017 5:28

Proste Kalousek.

Já bych spíš zapátral:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.5.2017 8:22

proč autor (který sám sebe označuje za psychiatrického laika) takové slátaniny, jako je tento a minulý článek, publikuje.

A docházím k závěru, že oba články cílí na konkrétní politiky (možná dokonce jen jednoho), a autor zcela záměrně používá řetězec: "zdánlivě objektivní a nezaujatý článek -> ale pečlivě vybrané či akcentované 'symptomy' -> čtenář si uvědomí, že přesně takto je mu mainstreamem prezentován konkrétní politik -> a řekne si, že teď má tu diagnózu potvrzenou objektivním a odborným článkem -> politik je čtenářem definitivně ocejchován jako patologická osobnost".

Mám tedy za to, že autor se pokouší čtenáře (a navíc, podle mého názoru celkem průhledně) manipulovat. A nabízí se tedy otázka, zda pan Haňka, krom toho, že zřejmě není nejostřejší pastelkou ze sady, není navíc sám psychopat...? :-D

Ano, vcelku přesný popis:
Autor: J. Štrobl Datum: 19.5.2017 9:08

Babiše a Zemana. Problém je v tom, že pokud lidé nepřijdou s psychopatem přímo do styku, tak většina jeho psychopatické rysy neodhalí. A ti, co je odhalí, tak většinou pozdě, jako Boček, Rada a Sládeček. Dneska máme s Babišem podobný problém, jako měli Slováci s Mečiarem. Jenže náš problém je větší o Zemana, který se s ním už dal otevřeně do holportu. To jsme si to pěkně nadrobili.

Re: Ano, vcelku přesný popis:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.5.2017 9:19

:-D

Ano, myslím, že přesně s takovými konzumenty článku autor kalkuloval.

Re: Ano, vcelku přesný popis:
Autor: J. Štrobl Datum: 19.5.2017 9:26

Jo to víte, když vám není shůry dáno, v apatice nekoupíte.

Re: Ano, vcelku přesný popis:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.5.2017 9:32

Obávám se, že schopnost nechat se manipulovat nějakým amatérským psychológem není příliš velkou výsadou ani evoluční výhodou.

Proto jsem v tomto punktu rád, že mi není shůry dáno - zřejmě na rozdíl od Vás... :-).

Re: Ano, vcelku přesný popis:
Autor: J. Štrobl Datum: 19.5.2017 9:55

To víte, lidé kteří potřebují ke svému životu Hitlera, Stalina nebo Babiše či Zemana to mají s evolučním vývojem na pováženou. Třeba vás pak několik zůstane v nějaké jeskyni pro budoucí výzkum.

Re: Ano, vcelku přesný popis:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.5.2017 10:02

Aha...

A mohl byste mi, milý pane Štroble, vysvětlit, jak s mými příspěvky zde (potažmo se mnou obecně) souvisí "potřeba ke svému životu mít Hitlera, Stalina, Babiše a Zemana"?

Re: Ano, vcelku přesný popis:
Autor: J. Štrobl Datum: 19.5.2017 10:03

No, že se některých z nich tak zastáváte, že?

Re: Ano, vcelku přesný popis:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.5.2017 10:19

KDE??? :-o

Zeptejte se skutečného psychiatra:
Autor: P. Urban Datum: 19.5.2017 10:49

Ten umí popsat nejen psychopaty, ale i halucinace.

Problém?:
Autor: P. Urban Datum: 19.5.2017 10:31

Pokud někdo zjistil psychopatické rysy u Zemana až poté, co byl zvolen prezidentem, pak dotyčný volič trpí natolik špatnou pamětí, že je to taky případ pro psychiatra.

Možná by bylo jednodušší a zajímavější,:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.5.2017 10:19

kdyby se autor zaměřil jako lékař-amatér na jiné lékařské obory, třeba na endokrinologii nebo gynekologii, protože tohle mu zjevně moc nejde, jeho prvoplánový úmysl z toho čouhá jako kopyto.

Re: Možná by bylo jednodušší a zajímavější,:
Autor: M. Valenta Datum: 19.5.2017 10:49

No to aby to pochopila i ta, podle Zemana, ze 2/3 nesvéprávná část společnosti.

Re: Možná by bylo jednodušší a zajímavější,:
Autor: V. Student Datum: 19.5.2017 11:00

Docela bych odmítal používání psychiatrických diagnóz jako biče na lidi, s nimiž nesouhlasím. Autor článku se o to pokouší par excellence. A tahle je fakt drsná, je to moderní způsob ostrakizace, vyloučení ze společnosti. Dají se dohledat články, že tuhle diagnózu dávají v Číně "politickým" vězňům na cestu do kriminálu dosti často. Rozumím informaci, že psychopati jsou i v managementu velkých korporací, jen jsem se nikde nedočetl, kolik jich je např. (pozor, přijde velmi kacířská úvaha)mezi psychiatry...

Co se psychiatrů týče, vyjádřil to už kdysi:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.5.2017 11:55

pregnantně jeden z lékařských koryfejů (už nevím který) za císaře pána nebo za první republiky, když hovořil o vedoucím psychiatrovi (tuším) vídeňského blázince: es ist halt die mildeste Form der Internierung, neboli je to prostě ten nejmírnější způsob internace.

Na gynekologii ??:
Autor: P. Urban Datum: 19.5.2017 11:27

To chcete, abychom vymřeli?

No, on by o tom psal jenom úvahy,:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.5.2017 11:56

to by nevadilo.

Kdo volí psychopata, je sám psychopat:
Autor: P. Urban Datum: 19.5.2017 10:27

To jako autor chce říct, že nemáme chodit k celostátním volbám?

Re: Kdo volí psychopata, je sám psychopat:
Autor: J. Tachovský Datum: 19.5.2017 13:38

To je pekne blbe tvrzeni. V clanku psali, ze psychopat se mnohdy ani nepozna.

Budiž...:
Autor: R. Dubravský Datum: 19.5.2017 10:53

...jen mám pocit, že s těmi procenty to pan autor popletl. Okolo 5% psychopatů, a 1% těžkých, je celkově ve společnosti. V politice a vedení korporací až 50%.

Hrr na ně!:
Autor: V. Student Datum: 19.5.2017 11:21

50% psychopatů ve vedení velkých korporací? Nechci dělat nikomu advokáta, ale to, že je někdo úspěšný, neznamená že je psychopat! To se šlo na čarodějnice, na Židy,homosexuály,třídní nepřátele...takže teď se jde na psychopaty ve vedení korporací? To se nikdy nepoučíme? Až jich těch 50% (samozřejmě bez jediného omylu) vymýtíte, koho tam dáte místo nich? Ty, které vám psychologové a psychiatři doporučí? Já se nedivím, že by o takovou moc stáli, jen se divím, že jim jí chcete dát.

Nemám takovéto ukvapené a rádoby :
Autor: D. Stirský Datum: 19.5.2017 11:54

věcné soudy rád. Autor ví, že bude-li tvrdit, že v politice je mnoho psychopatů, získá tím přízeň davu - čtenářů. Ale co když on sám je psychopat? Mně už ta různá werichovská moudra o blbých lidech, politicích a pod. lezou krkem. Pokud negativně hodnotíme nějakou větší skupinu lidí, není ještě nikde psáno, že sami do této skupiny nepatříme. Možná se autor snaží čtenářstvu podsunout, že Klaus či Zeman jsou psychopaté. Já si to vůbec nemyslím, to že to jsou sebestřední a sebe milující jedinci, je asi pravdou. Leč to ještě neznamená, že musí být nutně asociálové, bez výčitek svědomí, jdoucí jen a jen za osobním prospěchem...

Re: Nemám takovéto ukvapené a rádoby :
Autor: Ś. Svobodová Datum: 19.5.2017 12:11

Nápodobně :-)

Re: Nemám takovéto ukvapené a rádoby :
Autor: V. Čermák 376 Datum: 19.5.2017 14:38

Docela mile jste mě překvapil. A o autora strach, že je taky psychopat , nemějte. Je to pouhý pisálek, jedoucí na protiZemanovské vlně....

Re: Nemám takovéto ukvapené a rádoby :
Autor: P. Kmoníček Datum: 19.5.2017 22:59

Čermáku,jak jste přišel na to,že článek se týká Zemana?