26.5.2018 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: Když je politik psychopatVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 2, poslední: 30.6.2017 15:39, přehled diskusí

Nemám tyto obecné soudy rád, ...:
Autor: J. Sever Datum: 19.5.2017 17:05

... už pro jejich záběr - čím širší, tím - snad samozřejmě - méně přesný. Všichni se domníváme, že přece víme, co je vzrostlý les. Ale zkuste se o tom začít bavit :-) Zejména pak zkuste o konkrétním stromě rozhodnout, zda do toho lesa patří, či nikoli :-)

Ale k článku samotnému: neumím si představit, že by si dobrovolně stoupnul před davy člověk, svázaný vědomím své nedovzdělanosti, že by dokázal pronést plamenný projev člověk, který kdy vážně zkusil svou ideu kriticky zkoumat, že by dokázal žít s diářem narvaným na půl roku dopředu člověk, který se potřebuje zabývat také svým nitrem, ...

Atd., atp. Ti lidé musí být nějak jiní - nedovedu si např. sebe sama představit jako účastníka několika schůzí a porad denně - hovoříce např. jen na třetině z nich. A adresněji, dovolíte-li - dovedete si například sebe sama představit jen jako jednoho z té stafáže, která mlčky stojí vedle řečníka a za ním a "tváří se" - jak je dnes zvykem???

Ti lidé musí být nějak jiní. Jiní než většina - ergo, jiní než já - prvek davu :-(

A také si nejsem jist, jestli je "normálnost" nějakým od Pánaboha extra darem.

Jenom technická,:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.5.2017 20:22

"nedovedu si sebe sama představit ... hovoře např, ..." - hovoříce je plurál, množné číslo, to byste takhle mohl použít jenom v případě, že byste byl zarytý a důsledný schizofrenik. Lidi přechodníky používají, neumějíce je.