22.5.2018 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Obrana zdravého selského rozumuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 115, poslední: 24.5.2017 22:36, přehled diskusí

"Tito lidé chtějí být jen sami mezi sebou a nesnesou proto:
Autor: P. Vaňura Datum: 18.5.2017 19:48

nikoho, kdo by mohl být jedničkou mezi nulami. A v tom je jejich instinkt o to jasnější, než jak chybný je kdekoliv jinde." (c) Adolf Hitler o politicích Výmarské republiky.

Než začnete nadávat tak si uvědomte, že Hitler postavil svou politiku na předpokladu, že právě tito politici ho v rámci "plácání roztodivných koalic" nakonec udělají kancléřem legální cestou. A bohužel se nemýlil...

LOL:
Autor: P. Košíček Datum: 18.5.2017 16:52

Stačilo dočíst asi k desáté větě "Myslím si, že zájmy lidu nejlépe v dnešní době hájí prezident Miloš Zeman a ministr financí Andrej Babiš.", a pokračovat byla pro normálně uvažujícího člověka zbytečná ztráta času nad tímto článkem-blábolem. Koblihy rulez!

:
Autor: J. Zaoralek Datum: 18.5.2017 16:46

Tak tomuhle říkám úchvatné čtení. Ani jsem u toho nedutal, snad ani nedychal. Je to jako za těch starých komancskych časů, kdy se na schůzích podniku vždycky postavil nějaký dělník od soustruhu a pěkně kvetnate a svými slovy odmítl vše nekomancske s upřesněním, ze věří, ze mluví za všechny. Dvakrát jsem to viděl v televizi.

Nevěřím, ze někdo napíše takovej článek a Andrej mu za to nezaplatí. Tzn. ze jsme právě ted svědky toho, jak Andrej ovlivňuje média. Dokonce už i Psa. Kam se to řítíme, draku?

Nedočetl jsem to. Šílený žvást!:
Autor: L. Novák 475 Datum: 18.5.2017 16:09

Zájmy lidu? Co to proboha je?

Šílený žvást, ta Ústava? :-))):
Autor: V. Klepetko Datum: 18.5.2017 19:00

Slib prezidenta republiky zní: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí."

Re: Šílený žvást, ta Ústava? :-))):
Autor: J. Štrobl Datum: 18.5.2017 21:06

Nojo, jenže Zeman žádné svědomí nemá.

POLOVIČNÍ souhlas s autorem!!:
Autor: S. Kříž Datum: 18.5.2017 14:26

Moc rád bych napsal „NAPROSTÝ souhlas“, ale to by autor nesměl zapomínat na dvě NESMÍRNĚ DŮLEŽITÉ věci:

1) K Babišovi a Zemanovi musí VŽDY připočítat JUDr. Vojtu Filipa, celoživotního obránce práv pracujících, protože bez komunistů se Babiš se Zemanem ani neuprdnou.

2) Sedláci jsou kulaci a nevědí nic, jen vykořisťovat půdu a zvířata. Proto na ně dopadá tvrdá pěst pana Babiše, PLNÝM REVOLUČNÍM PRÁVEM. Viz krásný případ kulaka-havloida Bohumíra Rady a jeho zlikvidované disidentské firmy Agro Boskovštejn. Zato družstevní rolníci – to jsou molodci. Ti se rádi připojí k Agrofertu, dobrovolně.

Z krásného Benešovska zdraví Svatopluk Kříž.

Buďme svorni!

Re: POLOVIČNÍ souhlas s autorem!!:
Autor: J. Anděl Datum: 18.5.2017 18:23

A nebo tak :-)

Re: POLOVIČNÍ souhlas s autorem!!:
Autor: V. Klepetko Datum: 18.5.2017 18:56

Zubatá pleš Vám po volbách ukáže, ke komu se ten JUDr. Vojta Filip logicky připočítává:-)))))))))))))))))

Re: POLOVIČNÍ souhlas s autorem!!:
Autor: S. Kříž Datum: 18.5.2017 21:53

Socdemáci po volbách ukážou leda tak protáhlé huby – lid je smete do kanálu.

A je to tak dobře, protože sociální demokrati nikdy, opakuji NIKDY, nepomohli dělnické třídě, ale vždy, opakuji VŽDY, jen vykořisťovatelům. Však to právě vidíme na odstrašujícím příkladu ČSSD: Místo plné podpory našeho pana prezidenta Zemana a našeho (budoucího) premiéra pana Babiše socdemáci žalují v Bruselu. A co je Brusel? Sídlo EU a NATO, čili sídlo NENAPRAVITELNÝCH obránců kapitalismu a demokracie.

Náš pan prezident Zeman je právě v Pekingu; učí se tam, jak zakroutit krkem opozičníkům a novinářům. Po volbách bude Zubatá pleš prchat ze Strakovky východem pro služebnictvo.

Z krásného Benešovska zdraví Svatopluk Kříž.

Buďme svorní!

Odvážný a rozumný článek,:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 18.5.2017 14:18

ale zde na Psisku asi moc pochopení nezíská, takže rozhodnou volby. Přátelé diskutéři, volte Horáčka a Kalouska, já zase budu volit Zemana a možná i Babiše....

Váš příspěvek bych poopravila ::
Autor: O. Zuckerová Datum: 18.5.2017 13:35

...protože je to jediná strana, která deklaruje křesťanství ve svém názvu.

Re: Váš příspěvek bych poopravila ::
Autor: F. Kusák Datum: 18.5.2017 14:23

Dost smutně Vám dávám zapravdu.

Nerad se k těmto věcem vyjadřuji,:
Autor: F. Kusák Datum: 18.5.2017 12:32

je přeci obecně každého věc, koho volí a jaké náboženství vyznává, tedy pokud tím neohrožuje svobodu a demokracii. Mně na té štvanici na Zemana a Babiše vadí jedna věc, že obvykle se jedná o emotivní a urážlivé výpady, a že jsem většinou nezaznamenal, koho že ti křiklouni budou volit. A abych vyvedl všechny z omylu, jsem katolík s agnostickým přístupem k víře, volil jsem Schwarzenberga (hlavně za jeho činnost před rokem 1989) a KDU-ČSL, protože jiná křesťanská strana tu není.

Re: Nerad se k těmto věcem vyjadřuji,:
Autor: V. Kain Datum: 18.5.2017 13:25

Snůška keců,lží a polopravd.Predátor Babiš je naší spásou? Zachraň se kdo můžeš.

Re: Nerad se k těmto věcem vyjadřuji,:
Autor: I. Schlägel Datum: 18.5.2017 13:31

A Miloš Zeman myslí na nás, na lidi. Podstatně více než sám na sebe. To je úleva, já to tušil. ;-)

Re: Nerad se k těmto věcem vyjadřuji,:
Autor: V. Klepetko Datum: 18.5.2017 18:49

Také jsem v posledních parlamentních volbách volil lidovce, "protože jiná křesťanská strana tu není"... Máte pravdu, celá ta kritika je přiliš negativně laděná, chybí v tom pozitivní motivace. Kritici neuvádějí své vlastní stranické preference. Ty výpady jsou prostě takové nějaké ve své podstatě bolševické. Ono se to slovo sice moc nenosí, ale řeknu to. Není v tom láska...

Seský rozum:
Autor: L. Tušl Datum: 18.5.2017 12:16

Takovou urážku si selský rozum nezasloužil! Malinko, ale opravdu jen trošičku, ho nalézám na začátku článku, pak se vytrácí úplně.

Zeman z Cechu dela ve svete debile :
Autor: Z. Susnar Datum: 18.5.2017 11:39

a to proto aby nebyl v tom namocen sam ze je to debilek a ochlasta ...

Pane autore nejste vy nahodou ten zvachtal Ovcacek?:
Autor: Z. Susnar Datum: 18.5.2017 11:37

To o Zemanovi jak pisete nemel jste nejake halucinace a nebo chcete jeste stihnout nejakou tu medaijli?:):)

Re: Pane autore nejste vy nahodou ten zvachtal Ovcacek?:
Autor: I. Procházková Datum: 18.5.2017 12:01

Autor článku nejspíš hulí kvalitní matroš.:-)))

Selský rozum podle mne:
Autor: M. Bílý Datum: 18.5.2017 10:57

Selský rozum je PRVOTNĚ rozum sedláka, jehož předkové sedlačili a v genech a obecnými radami mu předávali schopnost rozhodovat se optimálně i v situacích s nimiž se doposud nesetkal. Následně pak je pojem selského rozumu používán i v jiných oborech. Ovšem pozor! Selský rozum nemohl mít například holič dosazený komunisty do funkce předsedy Jednotného zemědělského družstva. Podobně platí, že selským rozumem nemůže nevyškolený člověk pilotovat letadlo. A protože stát je systém podstatně složitější než letadlo (letecký provoz je jedním ze subsub....systému státu) je u něj používání selského rozumu jen ku škodě.

Co s tím? T.G. Masaryk (viz Karel Čapek: Hovory s TGM, Český spisovatel Praha 1990, str 307 dole) praví, že politika je a bude čím dále tím víc vědou. Z toho dedukuji: pokud nebude pro vstup do politiky a do řízení státu zejména, vyžadováno vědomostní miniumum počínající matematikou (abych to odlehčil použiji termín z mého mládí: alespoň v úrovni ,,prvního Vojtěcha") a z oborů dalších včetně logiky, teorie systémů atd atd pak se zlepšení v řízení státu nedočkáme. Selský rozum je zde nanic! !!

Re: Selský rozum podle mne:
Autor: J. Anděl Datum: 18.5.2017 11:59

Ano, tak nějak to taky chápu. Otázka je, zda vědecké předpoklady stačí k řízení lidského světa, nebo jsou potřeba k závěru, že lidský svět řídit nelze ;-)

Asi tušíte, co mi ta debata připomněla ...

Re: Jindřich Anděl (11:59):
Autor: M. Bílý Datum: 18.5.2017 13:19

Dobrý den, pane Anděli! Načal jste další zajímavý problém: dokonale řídit je možno jen takový systém u něhož známe všechny prvky a všechny vazby mezi nimi, což u státu (jako celku) není možné. Od věků ovšem existuje Spontánní společenský řád, který vzniká jako výsledek jednání lidí, ne však lidského záměru. Blíže viz dílo F.A. Hayeka, populárněji na př. skripta Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze.

Důležité je najít rovnováhu mezi působením Spontánního řádu a vědomým zasahováním - řízením systému.

Re: Jindřich Anděl (11:59):
Autor: J. Anděl Datum: 18.5.2017 13:23

Ano, toto jsem měl na mysli.

Vědecký systém řízení státu byl akorát "vědecký komunismus":
Autor: P. Vaňura Datum: 18.5.2017 19:59

Jeden britský panovník se vyjádřil slovy "Král musí mít především všeobecný rozhled, nebýt úzce specializován na jednu část." Odstrašujícím příkladem je vedení EU, kde poblitici rozhodují aniž mají vůbec ponětí o tom, jak fungují věci, kterých se jejich rozhodování týká." "Ideologové" patří v lepším případě do blázince a v horším na lucerny!

Re: Petr Vaňura (19:59):
Autor: M. Bílý Datum: 18.5.2017 22:15

Evropská unie, pane Vaňuro, není řízena pomocí vědeckých metod. To je diletantismus první třídy. A tak zvaný vědecký komunismus byl "vědou" jen v očích bolševiků. Řízení státu musí bezpodmínečně primárně respektovat metodu Spontáního řádu.

Babiš a masová migrace do Evropy :
Autor: V. Klepetko Datum: 18.5.2017 9:58

Je zajímavé sledovat, jak dokáže jednostranná mediální propaganda pokřivit realitu! A jak následně tato realita žije svým vlastním životem, a začínají se o ni opírat i lidé pravdomluvní a ve veřejném prostoru vážení. A lež se takto definitivně stává jen obecně sdílenou postmoderní pravdou...

Jen jeden příklad. Snad tisíckrát jsem slyšel a četl, že prý byl Babiš původně "vítač", ale posléze jako populista zjistil, že "plebs" je proti přijímání uprchlíků a že si by si na té protiuprchlické vlně mohl nahonit předvolební body. A proto Babiš náhle OTOČIL , a začal pochlebovat xenofobům, ale i využívat oprávněných obav znespokojených občanů. Babiš otočil! A proto se mu nedá věřit, on to téma jen zneužívá! Také jste to slyšeli ? Dobrá, je ale mezi Vámi někdo, kdo je skálopevně přesvědčen o tom, že tak tomu opravdu je? A on sám není obětí propagandy?

Dokázal by někdo z vás toto tvrzení i obhájit?

Re: Babiš a masová migrace do Evropy :
Autor: J. Štrobl Datum: 18.5.2017 10:53

Uprchlíci ze Sýrie a dalších zemí by podle ministra financí Andreje Babiše z hnutí ANO mohli v Česku obsadit tisíce pracovních míst, o která místní nemají zájem. Babiš to řekl v Lucemburku po jednání ministrů financí zemí Evropské unie. Evropská komise chce, aby Česko přijalo víc než 4000 běženců. Babiš, stejně jako vláda, povinné kvóty odmítá.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/uprchlici-by-podle-babise-mohli-obsadit-tisice-pracovnich-mist-o-ktera-cesi-nestoji-_201509120112_mhornakova

Re: Babiš a masová migrace do Evropy :
Autor: V. Klepetko Datum: 18.5.2017 11:57

Pane Štroble, podíval jsem se na Váš odkaz na text z 12. září 2015, a je opravdu pro naši diskusi relevantní. Citoval jste ale jenom část výroku Babiše. Celkově to bylo řečeno takto:

Babiš září 2015: „Máme 18 tisíc volných míst pro pomocné dělníky. Pokud naši občané nechtějí obsazovat tyto pozice, tak ano, proč ne,“ řekl o možnosti zaměstnávat běžence v Česku. „Je ale nejdříve potřeba udělat principiálně nějaký systém, kde nebudou rozhodovat pašeráci, protože je jich 30 tisíc a ti dneska rozhodují, který uprchlík přichází, a ti lidé nešťastní za to platí peníze,“ zdůraznil.

Jedná se o naprosto konzistentní postoj, který platil v září 2015 a platí i dnes. Naše republika opravdu potřebuje z demografických důvodů organizovaný přísun vybraných migrantů, v množství od cca 3000 ročně nyní až někam k 10000 ročně v budoucnosti. Ten proces ale musí řídit náš stát a organizovat ho dle nějakého rozumného vzoru, například australského. "Humanitární azylová migrace" musí být jen malým potůčkem v řece těchto migrantů, které ekonomika opravdu potřebuje.

Babiš ale od počátku odmítal systém živelného, ilegálního, mafiemi živeného toku migrantů. A byl prvním z českých politiků kdo se proti ilegalům veřejně postavil!

Takže ještě jednou - kdy přesně Babiš změnil stanovisko? Kdy "otočil"?