24.6.2018 | Svátek má JanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Počítači, zaplať!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 7, poslední: 18.5.2017 11:43, přehled diskusí

co vitriol?:
Autor: J. Lukavsky Datum: 18.5.2017 10:24

Nu je mi záhadou, proč příslušný soudce neklasifikoval tento žertík jako zničení cizího majetku. Když někomu poleju jeho PC kyselinou sírovou tak je to OK neb žádný zákon neříká "PC se nesmí polévat kys. sírovou, chlorovodíkovou, ba ani dusičnou....?" A co kyselina octová? V právu chybí selský rozum. J.L.

Technologie je vždy dvojsečná zbraň.:
Autor: M. Pivoda Datum: 18.5.2017 9:28

Neff: "... zachránila mě vlastnost, již sdílím s oslíkem Ijáčkem z Medvídka Pú. Napadlo mě: kdo by mě miloval? Nikdo. Všichni mě přece nenávidí. ..."

A pokud bude bývalý sci-fi spisovatel psát takové nesmysly, jako "se odstěhovat do Konga", počet těch, kteří ho budou nenávidět, se může jenom zvěšit.

Reagujete nesmyslně.:
Autor: J. Mrázek Datum: 18.5.2017 11:19

Předběžná opatrnost je za tím, že lidstvo doposud přežilo všechny možné i nemožné nástrahy přírody a sebe samého. Kdyby napsal, že by bylo lepší si pořídit nejnovější antivirák, tak jste schopen oponovat, že žádný je lepší .... Aston mnohdy svými postoji nabádá k přečtení povídky "Traktát o vlastnostech člověka" a k porovnávání, ale názory nemění jen chovanci (nebrat pejorativně jako osobu) ústvů se zamřížovanými okny. Normální lidé mění názor po ověření si faktů z několika zdrojů. A lidé, kteří dokáží napsat slušnou sci-fi, ti rozhodně mezi ty, které nenávidíme nepatří, naopak, jejich invenci milujeme a rádi čteme jejich knihy ! A netrpělivě čekáme na další !!!! :-)

Jednoduchá odpověď.:
Autor: J. Štrobl Datum: 18.5.2017 8:59

U nás je to otázka nejen vyspělosti, ale světe div se, i poctivosti. Ransomware (vyděračský software), jako je např. WannaCry, se nemusí obávat ten, kdo má poctivě zakoupené a aktualizované Windows. Dobré je mít také nejnovější verzi Windows a dobrý antivirus. Takže na Windows XP a Vista byste měli raději zapomenout. Spojené státy jsou dost puntíkaté proto, že tam spousta firem i soukromníků jede na starý software. My jsme na tom kupodivu procentuálně lépe. Problém Ukrajiny a Ruska je masové používání cracknutého software (cracking je odstranění ochranných prvků, tedy vlastně kradení software), který se neaktualizuje a tudíž má bezpečnostní díry. No a ti ostatní, to je mix výše uvedeného.

Re: Jednoduchá odpověď.:
Autor: V. Vaclavik Datum: 18.5.2017 11:33

Kdyz budete duverive klikat na prilohy emailu, budou vam i aktualizovane a ty nejnovejsi verze na prt. A o tom to cele je, abych zakoncil v Mladkove duchu.

Re: Jednoduchá odpověď.:
Autor: J. Štrobl Datum: 18.5.2017 11:43

Pokud máte dobrý antivirák, můžete klikat jak chcete. V tomto smyslu mám odzkoušené Kasperski, Webroot SecureAnywhere Endpoint Protection, Comodo a Sophos.

Astone,:
Autor: J. Skála Datum: 18.5.2017 7:29

kdy jste byl naposled v Číně v nějaké chýši?