19.4.2018 | Svátek má RostislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Táta, máma, já – jaký smysl má tradiční rodina?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 47, poslední: 19.5.2017 21:59, přehled diskusí

Dítě, tj. člověk od narození po pubertu :
Autor: I. Patta 677 Datum: 19.5.2017 21:59

(dále jen dítě), bylo plnohodnotným členem lidského společenství. Minulý čas je na místě. Dítě je dnes cílovým objektem sociálních dávek, místo aby bylo subjektem chápaným jako investice pro budoucnost. Tvrzení lze doložit daňovou politikou státu vůči dítěti vychovávanému v ekonomicky aktivní rodině. Do 31. 12. 1992 stát zohlednil v průměru 50 % nákladů na výchovu dítěte v rodině, v následujících 20 letech již jen 15 % +- 2 %. Příčina? Sociologové dítě nevidí a ekonomové nemají dítě ve svém portfoliu. Proto je zapotřebí nahradit uvedené dva obory mezioborovou sociální ekonomií. Pojem sociální ekonomie poprvé použil hrabě du Buat-Nançay v díle „ Eléments de la politique ou recherche sur les vrais principes de l’économie sociale“, 1773 (Prvky politiky a výzkumu skutečných principů sociální ekonomiky). Je třeba nastartovat společenské změny, které budou respektovat skutečnou mezigenerační solidaritu, tj. především investice pracujících rodičů do budoucnosti. Investice do výchovy dětí. Právě to je základním a neodkladným úkolem sociální ekonomie. Z biologického hlediska neexistuje nic, co je tak rychlým identifikačním vzorem špatné adaptace, jako je rozmnožování pod úrovní populační obměny (Runske Katarina 1990).

Úplně stejně:
Autor: J. Schwarz Datum: 16.5.2017 21:04

by zafungovala další "liberalizace" a možnost "vyhodit" i dnešní povinnost zdravotně a sociálně se "pojistit", platit daně nefunkční společnosti atp. Ono je to totiž paráda jít jen za svou "seberealizací", co nefunguje vyhodit, když je jeden jištěn povinností těch druhých se o něho postarat když ta "seberealizace" jaksi nevyjde, Pokud by tu povinnost neměli, leckdo by se na život díval jinak.

:
Autor: J. Zaoralek Datum: 16.5.2017 13:50

Přesně tak. Deti se přizpůsobí všemu, co nemohou ovlivnit, ale je to ovlivní.

Pamatuji si, jak nám se segrou, když jsme byli malí, maminka vyprávěla, jak jsme se narodili. Začínala slovy "byl jeden tatínek a jedna maminka a ti se měli rádi...". Jak by takové vyprávění začínala matka, která si nechala vyrobit potomka na svou žádost? "Byla jedna nanynka a ta se měla moc ráda a mela vlastní práva... "?

Je to celý nesmysl, a to z pohledu obou hlavních svetonazoru, tedy křesťanského i evolucniho.

Aston by napsal -:
Autor: Z. Rychlý Datum: 15.5.2017 23:51

pláčete sice na správném hrobě, ale přece jen hrobě.

No, ono je to trochu:
Autor: J. Berger Datum: 15.5.2017 18:01

o jakési , jak bych to nazval, nezodpovědnosti nebo co. 50% manželství se rozvádí. Partner mi nějak trochu nevyhovuje, jiná holka se mi líbí, tak co, tak se rozvedu (a naopak, to je trochu méně, hlavně kvůli těm dětem). No, že mám dvě děti, tak co, ony se s tím nějak smíří, hlavně že já jsem spokojenej. Já jsem dosáhl diamantové svatby, to je 60 let, nebyla to vždy procházka růžovým sadem, ale dokázali jsme to vždy nějak ustát. A dnes máme širokou rodinu, perfektně spolu držící. Včetně dcery, zetě a vnuků.

Re: No, ono je to trochu:
Autor: P. Portwyn Datum: 15.5.2017 21:34

Naopak je to naopak ještě horší - většinu žádostí o rozvod podávají ženy, a co člověk slyší, tak je to většinou v podstatě kvůli ničemu. "Děti to pochopí, maminka má přece právo na trochu štěstí."

Ženy idealizují samy sebe jako obětavé trpitelky, ale nevěřte všemu, co kde slyšíte :)

Bohužel ano.. máte pravdu:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.5.2017 22:26

feminismus je jed, a podepřený jistotou, že jako samoživitelka se bude mít líp bez kompromisů a špinavých slipů/ponožek, to je silná motivace..

Holky už nejsou vychovávány k určité diplomacii, a z kluků tu máme přehršel sobeckých mamánků..

Re: Bohužel ano.. máte pravdu:
Autor: P. Portwyn Datum: 16.5.2017 10:22

Ano, to praní ponožek zmiňovala řada žen jako důvod k rozchodu.

Co se týče nagelovaných mamánků, tak ti sice asi špinavé ponožky nenechávají, když jsou jako plastoví od Matella, ale zas mají jiné zápory :)

Re: Bohužel ano.. máte pravdu:
Autor: J. Schwarz Datum: 16.5.2017 21:10

Praní ponožek... vždyť dnes každá strčí jen prádlo do pračky a pak do sušičky. Jde o to si jen pamatovat sekvenci stisků programátoru na ten který režim. Ženská se zase nestará o to kdy zajet na emise, vyměnit olej, popřípadě gumy a zaplatit povinné ručení. Pokud "emancipace" znamená že každý dělá všechno tak opravdu netřeba být spolu, stačí si zavolat a sejít se když je chuť.

Re: Bohužel ano.. máte pravdu:
Autor: P. Portwyn Datum: 17.5.2017 15:01

A tak všichni (i ty ženy) vědí, že ve skutečnosti o fusekle vůbec nejde. Je to nechuť se v čemkoli omezit kvůli partnerovi...

Paní Jindřiško, máte naprostou pravdu,:
Autor: A. Alda Datum: 15.5.2017 15:43

ale je to houby platné.

Oni to slyšet nechtějí. A proto to také neslyší. Nezajímá je ani utrpení, které způsobují dětem. Tak co od takových lidí můžeme čekat?

Vždy jsem své syny učil, aby se vyhýbali dívkám z rozvrácených manželstí - těm, které vyrůstaly jen s matkou nebo s matkou a s řadou "strýčků". Zatím se zdá, že se mi to povedlo a že mé snachy jsou z natoli spořádaných rodin, že mám naději, že i rodiny mých synů vydrží a má vnoučata budou mít možnost dospět v řádných tradičních rodinách. Díky Bohu.

S kým bude stát snadněji manipulovat:
Autor: I. Babková Datum: 15.5.2017 14:03

s člověkem z dobře fungující rodiny nebo s člověkem vykořeněným závislým na pomoci státu?

Děkuji, paní autorko... 1***:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.5.2017 14:02

sice jako absolutní ateista k tomu náboženskou víru nepotřebuji, ale jen a jen tu zásadní, člověčí. Jako člen lidského rodu. Tady se učíme významu lidské vzájemnosti, sounáležitosti. V nejbližším "klanu" získáváme uznání a respekt k tomu, že tu na světě nejsme sami, že tu máme své kořeny, které nás pojí se skupinou těch nejbližších - rodinou. Která by měla být zárukou, že z miminka vyroste vyrovnaná osůbka v dospělého, PLNĚ ODPOVĚDNÉHO člověka - v prvé řadě za sebe(své konání). Postupně také přijímajícího spoluodpovědnost i za své "okolí".

A k tomu každý človíček NUTNĚ potřebuje vzory k nápodobě. Mužský, ženský, sourozenecký a jejich koexistenci.. Každý živý tvor se učí své životní roli napodobováním.. rozvíjením slovní zásoby, myšlení

RODINA je pro pokračování lidského rodu naprosto nezastupitelná.. a jakmile některý ze vzorů ve výchově človíčka chybí (či přebývá), přináší to nemalé problémy, důsledky..

Jestli existují opravdu chtěné děti, jsou to ty naše, říkají Michal a David Vaníčkovi- http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/jestli-existuji-opravdu-chtene-deti-jsou-to-ty-nase-rikaji-michal-a-david-vanickovi--1720684

Majitel kliniky pro umělé oplodnění používal podvodně své vlastní sperma, narodilo se z toho 60 dětí- http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/79414/majitel-kliniky-pro-umele-oplodneni-pouzival-podvodne-sve-vlastni-sperma-narodilo-se-z-toho-60-deti.html

Majitel kliniky:
Autor: A. Alda Datum: 15.5.2017 15:45

jednal naprosto přirozeně a srozumitelně v souladu s voláním přírody: stejně jako třeba švábi nebo mouchy či myši se pokusil rozmnožit v co největším počtu bez nutnosti starat se o potomstvo - a to se mu podařilo. Dobře se mu to podařilo. Libí - nelíbí: on svůj cíl dosáhl, jako ho dosahují mnozí živočichové.

Fuj,:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.5.2017 17:11

a co když se některé "jeho" děti spárují ? Co jejich potomci ?

A k tomu prvnímu odkazu,:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.5.2017 17:28

kde budou mít ty holčičky ženský vzor, aby měly do odkoukat ?

Re: A k tomu prvnímu odkazu,:
Autor: P. Portwyn Datum: 15.5.2017 21:35

Michal a David... nomen omen :)

Rodina jako terč:
Autor: P. Portwyn Datum: 15.5.2017 12:16

pro marxisty, protože "rozbít buržoazní rodinu znamená odstranit vykořisťování uvnitř rodiny". Rodina jako terč pro modernisty, protože "to je přece starý" a "dneska, v 21. století, už není středověk". Rodina jako terč pro fanatiky ateismu, protože rodinu podporuje církev. Rodina jako terč pro zaměstnavatele, protože jedinec nevázaný rodinou je flexibilnější. Rodina jako terč pro prodejce, protože leccos z toho, co stačí rodině jednou, musí mít dva single dvakrát. Rodina jako terč pro stoupence státní péče, protože matky samoživitelky jsou na stát odkázané. Rodina jako terč pro feministky, protože pojem "otec" je třeba vygumovat z dějin. Rodina jako terč pro "neziskové" organizace, protože se o hejno zmatených a opuštěných dá za přiměřený poplatek pečovat. Rodina jako terč pro liberály, protože jednotlivci omezuje absolutní svobodu jednání. Rodina jako terč pro finanční sektor, protože osaměle žijící matky mají většinou jen nepatrné rezervy a musí si půjčovat.

Souběh zájmů skupin, které mají jinak zájmy úplně protikladné. Trochu moc nepřátel na jednu společenskou instituci.

:))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 15.5.2017 14:05

HEZKY sepsáno.:
Autor: A. Alda Datum: 15.5.2017 15:47

Nelze nesouhlasit.

Ano, Němci pro tento styl života, resp. pro lidi,:
Autor: F. Houžňák Datum: 15.5.2017 11:35

co ho praktikují, vymysleli dokonce speciální slovo: Lebensabschnittsgefährte. Tedy souputník jedné části života, když to přeložíme. Pořídit si souputníka (po nerudovsku soudruha), užít si a zase ho opustit či odhodit, to je ideál moderního levicového Němce.

Moje trocha do mlýna:
Autor: M. Krátký Datum: 15.5.2017 8:35

jeví se mi to takto : husičky na vdávání se chtějí také zalíbit svému okolí tím, že řada z nich půjde životem na základě ocenění od svých kamarádek - taky husiček a tak zůstávají single aby celému světu ukázaly, že na to manžela nepotřebují a socdávky samoživitelky také nejsou k zahození. A mladým krocánkům to takto taky náramě vyhovuje, když se před svými kamarády mohou pochlubit jak jsou nezávislí a život jde dál. A parnerský sex - ten jim už vůbec nechybí - stejně se ve společnosti více věnují monitorům své kapesní kanceláře než diskusím mezi sebou.

Doba je zlá,:
Autor: A. Bocek Datum: 15.5.2017 10:35

je bezdrátová, bezkontaktní, bezzodpovědnosti, bezbarvá a bezduchá. A tak mladý krocánek cokoliv o sobě vyhudrá na fejsu ,místo aby čapl svou družku za ruku a šel s ní do sena.

Chceme-li klasickou rodinu,:
Autor: A. Bocek Datum: 15.5.2017 8:34

podpořme její mezigenerační solidaritu. Nechť se výše důchodu odvíjí od počtu pracujících dobře vychovaných dětí. Pokud bude váš důchod určen od státu a stát jako suma našich daní nebude mít poplatníky nebude stát a nebude důchod. Jako daňový poplatník odmítám platit důchod singlům, bezdětným G-L párům a dalším jejichž generační stopa je nulová.

Souhlas.:
Autor: A. Alda Datum: 15.5.2017 15:49

A začít by se mělo už u daní: nechť je poplatníkem domácnost, nikoli jednotliví členové domácnosti.

Co hypotéka spojila, člověk nerozlučuj:
Autor: P. Boublíková Datum: 15.5.2017 5:13

Dneska to funguje spíš takhle.

Možná by stačilo:
Autor: J. Novak Datum: 15.5.2017 4:23

Možná by k tomu, aby se opět více uzavíraly rodinné svazky stačilo, kdyby ti, kteří spolu tento svazek uzavřou a mají děti na tom byli ekonomicky lépe než ti, kteří tak neučiní, jako tomu dnes je.

Re: Možná by stačilo:
Autor: P. Portwyn Datum: 15.5.2017 12:03

Myslím, že by se situace výrazně změnila k lepšímu.

Ano,:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.5.2017 14:20

jen by to nemělo "trestat" ty rodiny, kde to opravdu, ze zdrav. důvodů nejde..

Jak trestat?:
Autor: A. Alda Datum: 15.5.2017 15:50

Ve dvaceti letech může mít dítě 99 % žen. Ve 35 už to samozřejmě tak snadno nejde.