21.10.2018 | Svátek má BrigitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Sorosův VUML k nám určitě nepatříŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 41, poslední: 13.5.2017 14:00, přehled diskusí

Já naproti tomu myslím, že... :
Autor: J. Buriánek Datum: 12.5.2017 15:46

... k nám patří dokonce i ten VUML, pokud stejně jako Sorosova Středoevropská univerzita, nebude nárokovat finance z veřejných zdrojů, nebude ke studiu nikoho nutit a nebude porušovat zákon šířením nenávistných ideologií. Ale možná by pan radní za ODS rád rozhodoval, co se tady smí učit, kdo to smí učit a jestli jsou osnovy řádně ideologicky konformní. Jako za komunistů, že?

Re: Já naproti tomu myslím, že... :
Autor: P. Zinga Datum: 12.5.2017 19:21

A odchovanci Sorosovy univerzity šíří co?

Souhlas:
Autor: J. Jurax Datum: 12.5.2017 15:35

Soros tu nemá co dělat.

Mimochodem - afinita k Sorosovi je další důvod, proč nevolit Babiše ani Drahoše.

VUML a další podobné ústavy:
Autor: P. Urban Datum: 12.5.2017 14:17

patřily k základním pilířům režimu. Zaměstnávaly totiž lidi, o které zde jde. Lidi, kterí chtějí používat teorie dobré k POCHOPENÍ světa k jeho ŘÍZENÍ. Ve výše zmíněných ústavech mohli tito lidé bádat, publikovat, přednášet a, to především, nekecat do práce těm, kteří ten stát skutečně řídili.

Kdyby nebylo těchto ústavů, tito lidé by byli frustrováni pocitem vlastní nevytíženosti. Přidávali by se k disidentům, což by ohrožovalo režim. Anebo by se naopak snažili proniknout do jeho mocenských struktur, což by ohrožovalo úplně všechny.

Vzhledem k této zkušenosti by se mohlo zdát, že Sorosova univerzita by nebyla špatná věc. Je tu ovšem jeden rozdíl. Za komunismu všichni dělníci, rolníci, pracující i flákající se inteligence, úředníci, ministři, dokonce i většina komunistů, ti všichni věděli že to, co ze zmíněných institucí přichází, je v lepším případě pustá teorie, v horším naprostý nesmysl. V každém případě něco, co by nemělo být uváděno do praxe.

Tohle povědomí dnes bohužel mnoha lidem schází.

Jedine reseni:
Autor: V. Vaclavik Datum: 12.5.2017 13:50

je vsechny politiky vypraskat. Ale co pak s nami obcany? Nesmrdi ona ryba od hlavy, jak se rika v tom moudrem prislovi? Tedy vypraskat tyto take, odstavit od valu? Prestat si hrat na neomezenou, vsehoschopnou demokracii omezenou ciste jen libovuli vetsiny? Kdyz ta vetsina jsou socialiste?

Sama vec tech 'neziskovek' smrdi, at uz nektere treba delaji i neco zasluzneho. Navozuje to nahled, ze kde jde o zisk, tam jde o spinavost, kterou neni zahodno podporovat, ale jen maximalne tolerovat jako nutne zlo, protoze zisk znamena osobni zajem na nem, kdezto nezisk znamena idealismus, kteremu jde o vec samou, je nepospineny zajmem a proto definicne bohuliby... Ale je tomu s tou bohulibosti opravdu tak??

Neziskovy sektor je jen dalsi danova dotace aktivit obcanskych sibru, tedy kriveni trhu, za ideologickym ucelem, a jen hlupaci si mohli, ci mohou myslet, ze nepujde o posilovani, o propagandu prevladajiciho politickeho ideologickeho presvedceni, ktere je dnes socialisticko multikulturni, internacionalni, proti kteremu byli ti nasi stari komuniste jen hadr s tim jejich internacionalismem. To my jsme jinaci sekaci, lepsi nez kdy byli komuniste, s temi nasimi neziskovkami. To musi komuniste stare skoly jen zirat, jak pod nasima rukama vzkveta ten internacionalismus, ktery si oni jen brali plane do huby.

Re: Jedine reseni:
Autor: V. Vaclavik Datum: 12.5.2017 13:59

Vim ze je to marne, jako rikat automechanikum, neberte uplatky, nebo se z toho zblaznite...

Ale doporucil by precteni romanu Ayn Randove The Fountainhead, ktery vysel i u nas pod nazvem Zdroj, a ve kterem roli Sorose hraje Elsworth Toohey.

Ale je me jasne, ze knihy jsou dnes pase, vsichni uz jen ctou 'denni tisk' a denni deni na siti a dovzdelavat se uz nikdo nechce, kazdemu staci co nasal v mladi ze sveho prostredi a s tim si hodla vystacit do smrti.

Pokud Babiš ani Drahoš nepochopili:
Autor: R. Morava Datum: 12.5.2017 13:27

Co je to za "Universitu", nemají v politice co dělat! Babiše jsem nehodlal volit nikdy a Drahoše jsem zatím testoval. Je to ale zdá se druhý Horáček. Zeman je senilní, ale zatím náhradu nemáme.

Každý kdo alespoň něco četl o politice ví jaká politika a co z této Sorosovy školy leze. Nikdo kdo by měl úctu k názorům lidí a demokracii.

Sorose nebrat:
Autor: C. Hulka Datum: 12.5.2017 12:45

to je velka suvine pred Hospodinem.

On je.....:
Autor: S. Rehulka Datum: 12.5.2017 12:34

....George Soros pěkný vejlupek !

Je to řečeno jednou větou : G.S. byl špatný Madar, špatný Žid a je to špatný Američan ! Proč ?

Kdysi udával Šípovým Křížům (fašistická madarská organizace) jiné madarské Židy, získával levně jejich majetky a to byl základ jeho bohatství. V současnosti si hraje na mecenáše tak zvaných "neziskovek", ale zároven finančně podporuje gangy Antify - tedy údajně "protifašistické", ale chovající se jako nacistické bojůvky.

Která vláda? Naše!:
Autor: D. Ondrejkovič Datum: 12.5.2017 11:58

"Která vláda na světě má radost z toho, když má v zemi instituci, která chrlí zideologizované lidi"? No přeci naše! Máme CEVRO - vysokou školu ODS.

nepotřebuje Sorosovu stranickou školu,:
Autor: A. Alda Datum: 12.5.2017 10:37

protože ideologicky zocelenou „pomocnou sílu“ do neziskového sektoru ročně chrlí ve více než nadbytečném množství naše vlastní vysoké školy.

Re: nepotřebuje Sorosovu stranickou školu,:
Autor: O. Zuckerová Datum: 12.5.2017 11:40

Jsme politologická velmoc s nejvyšším počtem politologů a zejména politoložek do 25 let na 1 obyvatele! Před několika dny byla ve zpravodajství zpovídána taková jedna květinka:

"A jak si myslíte že je dneska společnost rozdělena?" Ta moudrá děva odvětila: "To je tím, že ta jedna část je otevřená a hledí dopředu, ta druhá se drží toho starého, co bylo..." Takže to je ve zkratce to, co je dnes naléváno norimberským trychtýřem do nic netušících hlaviček... které pak zaplňují různá náměstí a vidí se jako "předvoj"... Pamatuji svazáky z 50. let. Tihle jako by jim z oka vypadli!

Re: nepotřebuje Sorosovu stranickou školu,:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 12.5.2017 12:32

Ve vedení EU jsou potomci Operetních komunistických stran západu , kteří nemají naši tvrdou skušenost, která je bohužel nepřenositelná! Svazácké multikulti nadšení, je bez odpovědnosti a Hurá akce dopadnou vždy blbě.

Re: nepotřebuje Sorosovu stranickou školu,:
Autor: V. Vaclavik Datum: 12.5.2017 14:03

Ale houby zkusenost, zadna neni, nebo je nam prt platna. Nejsme o nic min zmateni ani o nic zkuseni, nez lide toho stareho Zapadu. Vzdyt uplynule ctrvt stoleti od padu komunismu je toho snad dostatecnym dukazem. Sami si doma neumime zamest, ale vsude jinde vidime smeti...

Ale to řekla dobře:
Autor: P. Urban Datum: 12.5.2017 14:21

Část společnosti je otevřená a hledí dopředu. Část společnosti se dopředu (tedy na západní polovinu EU) už podívala, a tak se raději drží starého.

Re: nepotřebuje Sorosovu stranickou školu,:
Autor: J. Jurax Datum: 12.5.2017 15:44

Jedna část je otevřená ... ano, taky každé hovadině. Teta Kateřina by řekla Hlava otevřená, jen do ní na§rat. Zjevně se tak již mnohokrát stalo ... dlužno ale podotknout, že ta květinka je mladá a blbá (i my jsme takoví byli); z prvního vyroste zcela určitě a z toho druhého možná taky, ovšem zaručeno to není.

Ano,:
Autor: V. Pokorný Datum: 12.5.2017 9:34

stalo se tak za prezidentování pana Havla, ale nebyla to jeho zásluha, že ta univerzita( chtělo by se to dát do úvozovek) tady nebyla založena. Za tohle, si myslím, lze pochválit pana Klause, který byl předsedou vlády, nikoliv prezidenta Havla.

Re: Ano,:
Autor: P. Lenc Datum: 12.5.2017 9:49

Ano a doufejme, že tato situace vydrží i nadále.

Mlácení prázdné slámy:
Autor: S. Netzer Datum: 12.5.2017 9:18

Obvyklí podezřelí (levicová média, nevládní neziskové organizace, aktivisté a američtí demokraté) a antiintelektualismus v podobě pseudokritiky "nesmyslných oborů".

Kdyby podobní demagogové neměli své Jakeše, marxismus a VUMLy, tak by neměli o co opřít svou pseudokritiku.

Re: Mlácení prázdné slámy:
Autor: J. Vlček Datum: 12.5.2017 9:41

Kdyby namyšlené dámy, jako jste vy, paní Netzerová, ze sebe nedělaly nevím jaké intelektuálky, nebyli bychom my ostatní otravováni jejich přiblblými bláboly.

od doby:
Autor: V. Povolný Datum: 12.5.2017 14:24

co jsem slyšel Junckerse obhajovat tuto školu s tím, že má vychovávat novou generaci politických leaderů EU, mám názor ostře negativní. To je opravdový politický VUML v EU provedení.

Re: Mlácení prázdné slámy:
Autor: J. Jurax Datum: 12.5.2017 15:49

No jo, voni intelektuálko, taky vystudovali aspoň nějaký ten nesmyslný obor?

A ti Vaší podezřelí jsou nikoliv obvyklí, nýbrž skuteční podezřelí, ba v mnoha případech vinní. Ale právně obtížně postižitelní. Blbost prý není trestná.

Re: Mlácení prázdné slámy:
Autor: S. Netzer Datum: 12.5.2017 17:09

To máte ale štěstí, voni intelektuále.

Kdyby byla trestná, tak už dávno bručíte.

Re: Mlácení prázdné slámy:
Autor: J. Jurax Datum: 13.5.2017 14:00

Až po Vás ... :-)

Ale přesto - vystudovali oni aspoň nějaký ten nesmyslný obor?

Orbanovi vadí Soros,:
Autor: M. Valenta Datum: 12.5.2017 9:14

Pokud mě zrak neklame, tak se tam kromě hloupostí Vámi popisovaných učí i matematika, práva adt. Takže zhruba stejné složení výuky jako nabízí školy podobně širokého záběru.

Re: Orbanovi vadí Soros,:
Autor: J. Jurax Datum: 12.5.2017 15:51

To ano. Matika neškodí, ostatní obory ovšem díky ideologii tam nalejvané škodí.

Při tom množství škol a pseudooborů jedna:
Autor: D. Polanský Datum: 12.5.2017 7:14

jakási "jiná" škola by mi osobně nevadila. Nějaká "ideologie" se dnes přednáší na každé ekonomické či manažerské škole nebo kolem ochrany životního prostředí. Těžko na strojařině nebo fyzice. Co je to neideologická výuka?

Re: Při tom množství škol a pseudooborů jedna:
Autor: D. Polanský Datum: 12.5.2017 7:22

Nakonec dnes se mnozí ekonomové (absolventi tradičních ekonomických škol) nechávají slyšet že by nám migrace ekonomicky prospěla. Zdánlivě myslí čistě ekonomicky neideologicky, ale že by sem zavlekli ideologický islám, to již nevidí. Takže i zdánlivě neideologické myšlení může mít katastrofální ideologické důsledky.

Re: Při tom množství škol a pseudooborů jedna:
Autor: V. Javora Datum: 12.5.2017 8:37

To je tedy logika, pane Polanský! Ráno bylo zřejmě velice náročné.

Re: Při tom množství škol a pseudooborů jedna:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 12.5.2017 12:03

A co budeme dělat s migrací až nastoupí, Robotizace ".