27.5.2019 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ASTRONOMIE: Proč není vesmír plný dokonalých slunečních soustavŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 21.5.2017 16:56, přehled diskusí

rotující kedluben, dopadl mi na buben:
Autor: T. Hraj Datum: 3.5.2017 15:45

Ta animace má ukazovat vytváření planet z plynoprachového disku? Nebo snad zmiňované vlny (čeho?) před či za planetou, které způsobují vzdálení nebo přiblížení k hvězdě?

Nějak to v tom moc nevidím. Je si autor jistý, že použil správné video? Není to náhodou to jak si tuhle se synkem pouštěli na dvorku čamrdu?

Neprijde me to jako:
Autor: V. Vaclavik Datum: 3.5.2017 14:48

dobry clanek z pohledu psani pro laiky, druhy Grygar ten Kubala jiste neni. A nakonec ani jako dobry clanek vubec. Moc toho nerika, vlastne kdyz nazev neni s otaznikem, melo by v clanku byt vysvetleni, proc, ale neni. Jen pise, ze neni, tedy ze vesmir neni plny dokonalych soustav.

A kdyz ted opisuji ten nadpis, prijde me to jako arognatni, pouzit slovo 'vesmir', kdyz jsme se jen koukli a to jen v nasem relativne blizkem okoli.

Re: Neprijde me to jako:
Autor: J. Kolouch Datum: 4.5.2017 16:03

Ne vždy se podaří popsat problém tak, aby popisu porozumělo hodně lidí. Ani Grygarovi se to vždycky nepovedlo. Já jsem detailům taky neporozuměl, ale aspoň celkový pohled mi to přineslo. Třeba se najdou poučenější než jsem já, kterým článek dá více. A může se stát, že příští článek tohoto autora bude z tohoto hlediska lepší. V každém případě bych mu chtěl vyjádřit svůj dík.

Re: Neprijde me to jako:
Autor: P. Kubala Datum: 21.5.2017 16:56

Je zvláštní, že někdo posuzuje práci člověka podle jednoho článku. Já pro Neviditelného psa nepíšu. Články vychází na webu Exoplanety.cz, což je specializovaný web. Píšu tam sice pro laiky, ale již poučené laiky, takže styl psaní je jiný, než třeba používám u článků pro populárně naučné weby. Vzhledem k vaší analýze mé práce jistě víte, kde všude píšu. Přiznávám však, že přebírání článků ze specializovaného webu Neviditelným psem, který čtou laikové, není ideální a může to vézt k podobným situacím. Proto jsem dnes po 9 letech spolupráci s NP ukončil.