24.5.2019 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Na tři měsíce na vojnuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 518, poslední: 22.4. 2017 7:24, přehled diskusí

Re: Když se mně narodil první syn,:
Autor: J. Jurax Datum: 21.4.2017 14:04

Osmašedesátý a osmatřicátý jsou časté argumenty účelových pacifistů. Ovšem zabírají jen na jedince nevzdělané, nemající pojem o historii a okolnostech.

Re: Když se mně narodil první syn,:
Autor: M. Prokop Datum: 21.4.2017 13:28

Tu povinnost nutno cítit, nelze ji vnutit.

Pokud ji dostatečný počet lidí necítí, tak vše marno.

Re: Když se mně narodil první syn,:
Autor: J. Jurax Datum: 21.4.2017 14:01

No, víte, hodně takových tu povinnost necítí z pouhé zbabělosti. Ono je to námaha a odříkání a přece jenom může jít perspektivně o hubu; jistě se tedy najde někdo, kdo tu povinnost pocítí a bude mne i mé blízké bránit. Já si za ně dám další drink ...

Trošku mne to připadá podobné povinnosti placení alimentů. Taky ji hodně vyčuránků necítí - nicméně vnutit ji lze a taky se to dělá.

Re: Když se mně narodil první syn,:
Autor: M. Moravcová Datum: 21.4.2017 15:12

souhlasím

Re: Když se mně narodil první syn,:
Autor: Š. Hašek Datum: 21.4.2017 13:43

Podívejte se na obranný system ve Švýcarsku.

A přestaňme se furt vymlouvat. Stálo by to asi jako televize spacáková a neziskovky dohromady, no možná malinko vejš.

Ve Švýcarsku jest možnost si to i doplatit sám - jak ostatně dělají držitelé střelných zbraní u nás. Udržovat kvalifikaci a pucovat kvér, ........... .

Re: Když se mně narodil první syn,:
Autor: J. Jurax Datum: 21.4.2017 13:55

Vlast nelze bránit z povinnosti ... tohle je hodně alternativně inteligentní, ba až blbý výrok, jenž je vlastní zejména zbabělcům.

On totiž přece jenom obvykle někdo tu povinnost pocítí a já se nebudu muset obtěžovat, že ano. Někdo mne i synka a ženu bránit bude ... a ještě těm, kdož tu povinnost pociťují, budu klnout žoldnéřů ...

Ergo - kdo se nezná ke svým povinnostem, mezi něž patří i povinnost bránit vlast a své blízké, musí být k těm povinnostem i přinucen.

Pár postřehů k příspěvkům tohoto:
Autor: I. Babková Datum: 21.4.2017 15:39

vlákna.

1) Kluci, kteří nebyli prorežimní, měli za Husáka s vojnou problém. Nedokázali brát obranu socialistické vlasti vážně. Pokud mohli, vojně se vyhnuli.

2) Dnes jsme součástí NATO, tudíž naši vojáci jsou nasazováni do válečných konfliktů po celém světě. Může ale český kluk efektivně bojovat třeba v Sýrii, když neví, o co tam jde, anebo si myslí, že tam jde o zatraceně prohnilé zájmy jakýchsi globalistů v pozadí?

3) Myslím, že inspirací nám může být Izrael. A řekla bych že i nám děvčatům by nějaké tři měsíce běhání, posilování a učení se manipulace se zbraní neuškodily.

Tohle jste už viděli?:
Autor: JarkaF Datum: 21.4.2017 12:28

Vskutku nááádherné obrázky :))

https://www.novinky.cz/domaci/435692-krasni-mladi-volitelni-cssd-na-maluvce-vylepsila-vedeni-partaje.html

DISKUSE IS RUNNING OD 10:45:
Autor: J. Vobr Datum: 21.4.2017 12:43

...

Re: Tohle jste už viděli?:
Autor: R. Neveselý Datum: 21.4.2017 12:44

Pane Bože ... to jsou hovada !

Re: Tohle jste už viděli?:
Autor: J. Kombercová Datum: 21.4.2017 13:15

OT Střelba v Paříži narušila volby. Je to neúprosná válka, hlásá Le Penová Titulek článku na iDnes).

To jen k té vaší včerejší debatě s panem Mařákem.

Re: Tohle jste už viděli?:
Autor: R. Neveselý Datum: 21.4.2017 13:45

Pan Mařák ovšem Le Penovou moc rád nemá a to co ta moudrá paní říká, neakceptuje. Myslím že jen do doby, až bude v oranžovém klečet...

Re: Tohle jste už viděli?:
Autor: J. Franke Datum: 21.4.2017 13:22

Hohohohóóóó!!!

Ty jo. Budou pro nás pracovat???

Co pořád máte s tou základní vojenskou službou?!?:
Autor: V. Novák Datum: 21.4.2017 12:19

Řeč je o základním vojenském VÝCVIKU!

Ne na dva roky, ale na tři měsíce. Při intenzivním výcviku podle vzoru základního kurzu americké armády (ano - to mají zvládnuté obdivuhodně) nebudou mít výcvikáři čas na lenošení ani energii a náladu na šikanu.

Samozřejmě se z nich za čtvrt roku nestanou specialisté - v Americe na to mají specializační návazné kurzy, ale specialisty by už měli být profesionálové. Takže se nikdo nenaučí morčata, střílet z tanku, ba ani ho řídit (stejně jich máme jak za šesták šafránu), skákat s padákem, ale ty nejzákladnější znalosti a schopnosti má šanci získat.

A zašíváci? Jednak je na isntruktorech, aby soutěž o Zlatou jehlu MNO neměla šanci, dvojak kdo nemá výsledky, nestíhá, je mu třeba pomoci a výcvik prodloužit. Však i mamánek by si rozmyslel být o měsíc-dva dýl se základním služným a bez výplaty...

ps - bezplatný dobrovolný doplňovací kurs na řidiče nákladních vozidel by pomohl i v civilu, a nejen absolventům. Už začínají fest chybět řidiči a ne každý je ochoten ty těžký prachy do toho investovat.

Re: Co pořád máte s tou základní vojenskou službou?!?:
Autor: J. Vobr Datum: 21.4.2017 12:32

Mariňáky potřebujeme !!! Starej Povondra s pramicí Vltavu před salamandry neubrání !!!

:-)))

:-)))

Re: Co pořád máte s tou základní vojenskou službou?!?:
Autor: P. Hlosta Datum: 21.4.2017 12:48

Jo! Přesně tak!

Re: Co pořád máte s tou základní vojenskou službou?!?:
Autor: M. Prokop Datum: 21.4.2017 13:30

Říkat tomu můžete jak chcete, ale na podstatě věci to nic nemění.

S těmi řidiči by se to hodilo, to je fakt, ovšem to lze řešit i inteligentněji.

A zbytek dobrovolné zálohy. Se zdůrazněním slova DOBROVOLNÉ.

Re: Co pořád máte s tou základní vojenskou službou?!?:
Autor: V. Novák Datum: 21.4.2017 14:14

Mění.

ZVS - to byl intenzivní výcvik v přijímači, specializace, případně PŠ - a zhruba rok a půl nudy, čekání na imperialistu a z nudy vymejlení blbostí. Včetně hnusné šikany.

ZVV je prostě intenzivní výcvikm co nejrychlejší a co nejintenzivnější (samozřejmě nic pro SEALy, Specnaze, Rangery nebo Delta - to jsou NĚJACÍ specialisté!) s tím výsledkem, že si absolvent nebude představovat boj podle Ramba.

Rozdíl mezi dobrovolným a povinným je zejména v tom, že aby se člověk stal dobrovolným záložákem, musí vyvinout nějakou aktivitu v tomto směru. K tomu musí být nejen dobrovolník, ale i nadšenec. U povinného ZVV bude muset aktivitu vyvinout vyhýbač. Je to jako u transplantací - tam, kde existuje právní fikce implicitního souhlasu, je k dispozici mnohem víc orgánů než tam, kde musí potenciální dárce ještě zaživa a zdrava vyvinout úsilí a orgány aktivně předdarovat.

Re: Co pořád máte s tou základní vojenskou službou?!?:
Autor: J. Rys Datum: 21.4.2017 14:29

Naivně zelená představa.

povinná vojenská služba...:
Autor: V. Kříž 191 Datum: 21.4.2017 12:04

... není naprd, brancům lepší se fyzička, většinou poprvé od rodiny, naučit se poslouchat atd., atd. jak dlouho by měla trvat, nevím, rozhodně by ale výcvik neměl být směřován k nějakým vojenským odbornostem. bohužel zelené mozky, už celá stalení stejné, nedovedou vymyslet pro ty kluky náplň, která by jim pro další život byla prospěšná, a tak se vyžívají v pochodových cvičeních a nástupech před budovou a podobných zhovadilostech

Re: povinná vojenská služba...:
Autor: J. Anděl Datum: 21.4.2017 12:12

Když to je právě ta smyčka - nejdřív vyjmenujete ty dobré věci, co by to mohlo přinést, a pak přijdete s (podle mě správnou) úvahou, proč to v reálu nevyjde.

Jak tu dneska několikrát zaznělo, co se týče fyzičky a (hlavně) disciplíny, tam je těžké začínat s již dospělým člověkem. Děti chodí do školy od šesti.

No a s disciplínou a poslušností je ten obecný problém, že lidstvo nepotřebuje, aby byli všichni poslušní. Po dopolední diskuzi mi dává čím dál větší smysl dobrovolná služba, doprovázená nějakými společenskými výhodami (nikoliv vyhnutí se službě sankcionované nevýhodami, jestli chápete ten rozdíl).

JINDRO dobrýýý !!! Já tě sleduji !!!:
Autor: J. Vobr Datum: 21.4.2017 12:18

:-)))

:-)))

Re: JINDRO dobrýýý !!! Já tě sleduji !!!:
Autor: J. Anděl Datum: 21.4.2017 12:42

:-)

Re: povinná vojenská služba...:
Autor: V. Kříž 191 Datum: 21.4.2017 12:20

nechci, aby byli poslušní, chci, aby se naučili vážit si autority. to ovšem znamená, že velitelem (učitelem, mistrem výcviku, šéfem vůbec) musí být člověk, který si svým vzděláním a osobním vystupováním vytváří tu autoritu přirozeně. těm frajerům, co utýrali učitelku na škole (která přirozenou autoritu neměla a ani si ji nedokázala vynutit) by pořádná vojna vyloženě slušela.

Re: povinná vojenská služba...:
Autor: J. Anděl Datum: 21.4.2017 12:29

Ano, slušela by jim za trest, protože se dopustili zločinu. Takové bych poslal do výcvikového tábora pana Hlosty. Poklusem ;-).

Mně se vámi popsaná úcta k přirozené autoritě líbí, jsem však skeptik. Ovšem to je subjektivní, třeba se pletu.

Abych odpověděl na nevyslovenou otázku: šel bych na dva roky na vojnu v případě, že by tím bylo podmíněno mé právo volit nebo mít každé léto dva měsíce daňových prázdnin?

Už mi není osmnáct, nutno to tedy brát s rezervou, ale domnívám se, že ano. Dnes bych šel. Idealismus mě už přešel, fitko zadarmo nikde neseženu a zbraně jsou fajn. I s těmi "debily" na skupinových akcích jsem se už naučil vycházet. I když mohl bych dneska mít problém, kdyby jim (těm debilům) bylo dvacet.

JINDRA JDE DO VIRBLU !!!TEN DŽEMUJE !!!:
Autor: J. Vobr Datum: 21.4.2017 12:36

:-)))

Re: povinná vojenská služba...:
Autor: P. Hlosta Datum: 21.4.2017 12:28

Na chudej lid muší být přísnost! Jinak se na to vy.ere. Dobrovolná kázeň se musí pěstovat odmala. Než se dopěstuje, není jiné volby, než i sankcionovat. Ideál se ale nedosáhne nikdy. Ono se to má jako třeba se zdravotnictvím. Může být sebekvalitnější a stejně do něj se musí nalívat a nalívat prachy a kontrolovat efektivitu toho nalejvání. Apropó, mají dochtoři a zdravotní personál dost peněz za službu občanům? Přestává se nosit obětavá služba lidu. Tady se vyštuduje za doktora, celkem grátiz a pak hajdy za lepším do světa. Tedy ti schopnější, kteří za něco stojí. Neschopní nám zůstanou a řešíme jak vystudovat nové a novější. Obdoba je to v armádě, případně policii. Ve výsledku je to o tom, že si musíte zdraví pořídit jinak, než neustálým chozením po doktorech a to stojí dost, stejně jako si musíte dávat majzla na hayzly, co vás okradou, pořepadnou, podvedou a to máme policii zdatnou. Taky si musíme platit pojistky pro případ nešťěstí a kdo nemá, tomu nikdo nic pak nedá. Noa s armádou je to stejný. Kdyby na to došlo, kolik vojáků má nasadit život za jednoho civilistu? Von totiž je naprosto bezbraný a nic neví o sebeobraně a většina ani kvér zblízka neviděla. Co s tím?

Tak kolik vojáků potřebujete profíků, aby vás jednou ochránili. Ono jim taky půjde o život. Nemáte se i sám o sebe v takovém případě postarat? A nejen o sebe, ale i o blízké. Máte nějaký výcvik?!

Re: povinná vojenská služba...:
Autor: J. Anděl Datum: 21.4.2017 12:30

Myslím, že odpovídám výše nebo níže (nevím, kde se to ocitne) pod panem Křížem.

Když si vezmete ten vámi popsaný šlendrián, jak si můžete myslet, že ta vojenská služba by fungovala?

Re: povinná vojenská služba...:
Autor: P. Hlosta Datum: 21.4.2017 12:34

V každém případě se něco už dělat musí a ne že ne!

Re: povinná vojenská služba...:
Autor: J. Anděl Datum: 21.4.2017 12:51

No a jinak kvér zblízka jsem už viděl, držel a střílel a rád a klidně bych se s ním já sám dobrovolně naučil víc, nějak se o sebe postarat dokážu, o kondičku taky dbám dobrovolně a když na mě naběhne banda mudžahidů se sapíky, výbušninami a mačetami, tak pravděpodobně zemřu. I když kdo ví, Bůh je veliký.