24.5.2018 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Na tři měsíce na vojnuŘazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 518, poslední: 22.4.2017 7:24, přehled diskusí

Vojenske odvody:
Autor: J. Sinnreich Datum: 21.4.2017 0:18

I kdyby se nejednalo o povinne odvody, urcite by se naslo dost fyzicky zdatnych, mladych dobrovolniku (kteri ted hraji paintball) k vytvoreni jednotek ovladajicich zbrane a vycvicenych k taktickemu boji. Potreba takovych jednotek muze nastat drive, nez si to dovede nekdo predsstavit.

Zásadní problém je ta srážka s blbostí.:
Autor: K. Keinkopf Datum: 21.4.2017 0:53

Pokud chceme, aby rozkazu porozuměl i ten největší blb z mužstva, musí být, zákonitě, velitel ještě větší tupec. Takhle to teď funguje v bílé civilizaci obecně, největší tupce si volíme za své velitele.

Re: Zásadní problém je ta srážka s blbostí.:
Autor: J. Jurax Datum: 21.4.2017 3:47

Ehm - formulovat myšlenku - tedy i rozkaz - tak, aby jí porozuměl i ten největší tupec rozhodně není práce pro tupce.

Druhá věta Vašeho příspěvku po mém soudu s první nesouvisí. Mimoto velitelé se zpravidla nevolí ... :-) ... volí se politici. To ale nejsou velitelé, ač by jimi jistě rádi byli.

Re: Zásadní problém je ta srážka s blbostí.:
Autor: E. Vašátko Datum: 21.4.2017 5:32

A nejenom na vojně. Uvidíte na podzim.

Re: Zásadní problém je ta srážka s blbostí.:
Autor: J. Schwarz Datum: 21.4.2017 7:37

Žeby ten váš nick byl něco jako Nomen Omen? Schválně si zkuste něco vysvětlit různým lidem. V závislosti na složitosti vysvětlovaného někdo pochopí, někdo ne. Vaše interpretace praví, že pokud nepochopí nikdo, je vysvětlující nepochybný génius, zatímco když věc dokáže vysvětlit komukoli je největším blbcem ze všech. Čím jste ale potom vy?

Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.:
Autor: P. Sulc Datum: 21.4.2017 2:37

A hon na modrou knizku byl az po valce, kdyz kluka neodvedli pred valkou, mel ostudu a u holek si ani nevrznul. Zrejme tehda Cesi byli jeste vlastenci.

Re: Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.:
Autor: J. Jurax Datum: 21.4.2017 3:40

Ehm - pokud vím, základní výcvik u US Marines trvá právě tři měsíce. Tím vznikne voják, který se dál už jen specializuje.

Re: Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.:
Autor: V. Kotas Datum: 21.4.2017 3:51

Nebude snadné dojít ke konceptu zákl. voj. služby. A to je problém poučit se ve světě ? Nebo zase budou politici vymýšlet nesmysly, jako to dělali po " sametu " při přechodu na kapitalismus. Zrušení ZVS, byl jeden z mnoha zločinů tehdejších " politiků ".

Re: Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.:
Autor: J. Jurax Datum: 21.4.2017 13:18

Ale jděte ... zločin to nebyl. ZVS tehdy provozovaná skutečně nebyla nic moc a trvala dlouho. Navíc doba byla jiná.

Teď je zase jiná, takže úvaha na zavedení ZVS rozumně koncipované a nepříliš dlouhé je naprosto na místě.

Re: Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.:
Autor: V. Kotas Datum: 21.4.2017 14:24

Zrušení byl zločin na společnosti. K těm 3měsícům - 1/2roku vojny, se mohlo potupně dojít.

Re: Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.:
Autor: P. Sulc Datum: 21.4.2017 21:30

Omyl, tim nevznikne VOJAK, ale bazant, ktery se naucil delat z kabatu ''panenku'', vazat onuce a nosit lodicku na hlave, ruzme pochodove obraty a cviky s puskou. A jeste se nauci rozebrat a vycistit pusku. V mem pripade v 58 toce to byla vz52. Po trech mesicich ve spojarskem ucilisti to byl samopal vz 23, raze jeste 9mm. Ale prvni strelby az asi 6 ci 7 mesic. "Vojaka" za tri mesice neudelatye, ani kdybyste se po$ral. A k Marine corps to neprirovnavejte, ani k Cizinecky legii, ti maji vycvik mimoradne tvrdy, s tim se sluzba v CSSR armade neda vubec srovnavat.

Re: Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.:
Autor: J. Jurax Datum: 21.4.2017 22:37

Protiřečíte si trošku, všiml jste si?

Re: Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.:
Autor: P. Boublíková Datum: 21.4.2017 6:02

Za tři měsíce bych se i já naučila běhat kolem čáry a hlídat, aby sem nelezl nikdo, kdo tu nemá co pohledávat. A profesionální část armády by se mohla dál cvičit na bojové operace.

Re: Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.:
Autor: J. Fridrich Datum: 21.4.2017 6:29

Tak jak vy, paní Boublíková si představujete výcvik vojáka - tak jsme říkávávali, že si představuje válku Hurvínek.. Dva roky bylo skutečně zbytečných, ale ty cca 3 měsíce na zvládnutí zbraní - jednoduchých - tedy samopalů, kulometů, plamenometů, odhození granátu - až po zvládnutí obsluhy tanků, obrněných transportérů, PTŘS-protitankových řízených střel, děl všech typů, minometů, obsluhu radarů, raketových systémů a podobně - tedy všech těch jednoduchých " maličkostí ", které tak dobře ovládá paní Boublíková, generál v záloze....

Re: Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.:
Autor: J. Vobr Datum: 21.4.2017 7:04

:)))

Re: Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.:
Autor: F. Šimek Datum: 21.4.2017 7:20

už aby to bylo zejtra. Vemu 105ku a vyběhnu s ní na šenýgl. Prokop bude ořevajt kádéčka a rys bude konečně dělat rajony...moooc se těším !!!

Re: Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.:
Autor: V. Kotas Datum: 21.4.2017 7:11

ZVS není jenom o tomto, proto ji V Rakousku nezrušili na základě referenda. Naučit se žít v kolektivu, mít odpovědnost za sebe i druhé, trocha disciplíny, fyzičky, rozhodně neškodí.

Re: Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.:
Autor: P. Boublíková Datum: 21.4.2017 8:11

Kromě toho, že jste nepochopil o čem píšu, jste jaxi zapomněl dokončit svoji myšlénku ;^)

Vzala bych s sebou i svou čubu, přestože je úplně pitomá a dává každému pac a pusu, zvládla by ostrahu hranic taky.

Re: Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.:
Autor: J. Fridrich Datum: 21.4.2017 11:14

Jaxi-taxi jsem nic nezapoměl, jen mne napadlo, že z vás - tedy vy a a vaše čuba - by opravdu byla krásná a nezdolatelná ochrana hranic.. Jen se musíte naučit ovládat vaši špuntovku..

Re: Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.:
Autor: P. Sulc Datum: 21.4.2017 21:36

Rejme si s pejskem dobre rozumite, je to souzvuk intelektu.

Bránit vlast ano, ale TOHLE ?:
Autor: J. Mrázek Datum: 21.4.2017 6:02

William Engdahl

Vyšetřování italských úřadů a dalších zjistilo, že nevládní organizace financované mimo jinými i Georgem Sorosem aktivně financují provoz soukromých lodí pašujících desítky tisíc ilegálních utečenců ze severní Afriky do EU, přes Itálii. Pašování lidí je údajně napojeno na pašerácké sítě ISIS. Pokud to bude úřady potvrzeno, může to potenciálně otevřít dveře pro trestní stíhání nevládních organizací.

Re: Bránit vlast ano, ale TOHLE ?:
Autor: J. Sinnreich Datum: 21.4.2017 15:14

Italske namornictvo se primo podili na migrantske krizi v Italii.

http://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=599841

Archaické povinnosti. A práva?:
Autor: P. Kučera 512 Datum: 21.4.2017 6:25

Vymezování a obrana teritoria je jedna z několika geneticky daných povinností každého samce. Podobně rození potomků a jejich základní výchova i ochrana je totéž u samic, gender negender. Když jsou tyto vrozené základní funkce živáčkům odejmuty, znamená to konec, jejich niku obsadí soused, v té přírodě i soused jiného druhu. Chlubit se, jak je i po 27 letech od Listopadu u nás v módě, tím, že jsem vlastník modré knížky, či nejnověji že jsem nebyl na vojně (protože už nemusím) by měla být hanba - zeptejte se třeba v Izraeli. Já bych dokonce lidem, kteří byli (dobrovolně?) na vojně a porodili a vychovali, zajisté také dobrovolně, děti, přiřkl nadstandardní práva, např. dvoj(troj)násobnou sílu hlasu u veleb a zajímavý bonus k důchodu.

Vím, že můj názor dnes bude provokativní, ale trvám na tom, že člověk je stále živý tvor a pokud to v sobě popírá, zdegeneruje a ...

Dobrý den.

Re: Archaické povinnosti. A práva?:
Autor: P. Hlosta Datum: 21.4.2017 6:54

S tím bonusem k důchodu jste mně dostal! ;-) Opět ručka natažená, že se jí má přisypat? S tím hlasem u voleb navíc nevím, jestli by to fungovalo účelně, protože víc hlasů pro možnost zneužití politikem je antiproduktivní pro demokracii.

Jsou lidé, kterým je šumák, co si o nich kdo myslí, hlavně že mají bene. Už jste zkusil napomenout děcko, že pije flaškové pivo před obchodem a v přítomnosti jeho matky? Nezkoušejte to! Já už to vyzkoušel a těch nadávek, co jsem musel vydržet nezmlátit tu jedubabu.... Tihle(a že jich je hromady!) mají mít nějakou hrdost? Převálcují vás svými požadavky na svá práva a o povinnosti není od nich slyšet. Není to ani o barvě kůže, takže to není rasistické. Je to o morálním propadu celé společnosti. A na to platí jediné - malý dvůr a velký bič! Rozhodně ne lákadlo vyššího důchodu. Ten jim za mlada je šumák!

Re: Archaické povinnosti. A práva?:
Autor: V. Kotas Datum: 21.4.2017 7:07

Všechno něco stojí. Takže nějaký bonus by si ti, co jsou ochotni něco dělat pro svoji zem, region, rodinu, zasloužili. Pořád lepší těmto, než to " sypat " do bezedné díry neziskovek, které pracují proti ČR.

Re: Archaické povinnosti. A práva?:
Autor: P. Hlosta Datum: 21.4.2017 7:23

Když dávaj, kdo by nebral, že. Jsou právě tací, co si obstarají obživu tam, kde se dává. Ať už z nedostatku zaměstnání ve svém oboru, nebo pro možnost vyšší ziskovosti, než běžnou prací. Takže se mi jeví podstatně účelnější, než přidávat důchodcům za účast na vojně a porozených dětí, přestat dotovat v neziskovém sektoru.

Víte že neziskovky jsou i politické strany, nebo církve? Neziskovek má republika kolem dvou set tisíc! Na programy neziskovek jsou podpory třeba ve formě platů na vytvořená zaměstnanecká místa. Krom reálných čísel v podporách se u nás ani nezohledňují druhotné ztráty pro státní kasu, natož následky z té nekalé konkurence a tím i pokřivení trhu a to i trhu práce. Také stát vykazuje neprávem vyšší úroveň ve středním stavu, protože je z části umělý a státem vytvářený bezkonkurenčně a konkurenci tvořící střední, skutečně podnikající sféře.

K tomuto přidat bonus jisté části občanů za účast v armádě? Další vějička na voliče?

Re: Archaické povinnosti. A práva?:
Autor: V. Kotas Datum: 21.4.2017 7:43

Neziskovky, nepřizpůsobiví, státní ouřednictvo, církve, na tom všem by se ušetřilo peněz !

Re: Archaické povinnosti. A práva?:
Autor: M. Těhanová Datum: 21.4.2017 8:11

Natažená ručka na přisypání? A od koho se ty peníze na důchody berou. Máme průběžný důchodový systém, čili na každého důchodce, pokud dožije, pracují 2 generace jeho potomků. Např, vzhledem k tomu, že jsem měla 4 děti přispívá na můj důchod 9 lidí. Já z toho mám minimum, protože jsem šla do důchodu těsně před změnou výpočtu a zdravotní sestry měly hodně mizerné platy. Jak k tomu přijdu? A nepřemýšlím o tom ze závisti.

Re: Archaické povinnosti. A práva?:
Autor: J. Vlček Datum: 21.4.2017 7:27

Pane Kučero, řekl jste to velmi dobře a správně.

Kdo v dnešní době necítí potřebu, aby každý jedinec byl schopen, připraven a hlavně ochoten se chopit zbraně na obranu své země, své rodiny a sebe samotného, chybí mu zřejmě pud sebezáchovy a tudíž mu není, v případě jakéhokoliv ohrožení, pomoci. Sdílím váš názor, i kdyby byl pro někoho provokativní.

Re: Archaické povinnosti. A práva?:
Autor: M. Moravcová Datum: 21.4.2017 11:23

souhlasím také