20.6.2018 | Svátek má KvětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Jakou reformu EU?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 62, poslední: 21.4.2017 7:19, přehled diskusí

Re: Jakou reformu EU?:
Autor: I. Schlägel Datum: 21.4.2017 7:19

Zajímavá myšlenka. Teď už jenom zařídit, aby stávající či budoucí politici z již existujících stran zavedli ten správný volební systém. To se načekáme, viďte.

Re: Reforma EU:
Autor: J. Jurax Datum: 21.4.2017 2:16

Ne do pekel, to by bylo ještě dobré, ale direktně do perdele.

Re: Jakou reformu EU?:
Autor: J. Jurax Datum: 21.4.2017 2:15

Rozehnat a zkusit to znovu. Poučeně a líp.

Ano:
Autor: J. Jurax Datum: 21.4.2017 2:12

Dost bylo EU!

Re: Co chcete reformovat?:
Autor: V. Vaclavik Datum: 20.4.2017 22:13

Revoluce jako takove normalni clovek rad nema, ale jeste vice nemam rad dnesni EU, takze vyber je jasny. Revoluce taky nemusi znamenat prolevani krve, muze byt i revoluce ideovych zmen. Hodne, nebo i vsechno zalezi na revolucionarich.

Píšete debility !:
Autor: J. Kanioková Datum: 20.4.2017 21:10

Re: Snažil jsem se reformovat lejna svého psa zpět na granule.:
Autor: L. David Datum: 20.4.2017 21:10

Pokud pane Dvořáku nerozumíte tomu přirovnání, pak ani nemůžete rozumět tomu, proč jsem po psovi nezastřelil sebe.

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 20.4.2017 21:08

Chtěla jsem napsat totéž..

Řehním :)))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 20.4.2017 21:02

EU je nereformovatelná !:
Autor: J. Kanioková Datum: 20.4.2017 21:02

Zbytečná diskuze..

Re: Co chcete reformovat?:
Autor: Z. Lapil Datum: 20.4.2017 20:15

Generační změna, to je dobře řečeno.

Jelikož nemám rád revoluce, vidím to aktuálně na dva úkoly, možná se vzájemně vylučující. Jednak EU reformovat od stávajícího přesměrnicovaného stavu k větší svobodě konání (což s sebou nese osobní zodpovědnost třeba za to, že když místní pekař neumí chleba, nepřikážu mu umět péct chleba zákonem, ale nakoupím jinde) a jednak "agitaci" za vystoupení z EU.

Na to první mám mizivý vliv (ale znáte to: Kdyby všichni...), toho druhého se momentálně bojím, protože: s vystoupením budou problémy a je (skoro) jisté, že už vystoupení bude mít na jednotlivce negativní dopady, kdyby jen o turistiku na Šumavě šlo, a to spíš po dobu let než měsíců. Proto v případě, že "se" bude vystupovat na základě hlasování 51%:49%, velmi rychle dojde k poměru 49%:51% a nastane to nejhorší, co dokážu vymyslet: po velikém bušení se v prsa budou předčasné volby a nová vláda pojede do Bruselu vysvětlovat, že jsme to tak nemysleli.

Re: Co chcete reformovat?:
Autor: V. Vaclavik Datum: 20.4.2017 19:56

A jeste jinak. Reformacni zmena znamena zachovani zakladniho systemu, pricemz se modifikuji jen nejake prvky. V roce 89 jsme ovsem zmenili system od sameho zakladu, od statniho vlastnictvi vyrobnich prostredku k vlastnictvi soukromemu, coz je aspon na papire zmena jako nebe a dudy.

Ze se to v implementaci zvrhlo a po tom ctvrt stoleti mame vlastne jen perestrojkovy, tedy reformacni vysledek na tom nic nemeni.

Re: Co chcete reformovat?:
Autor: V. Vaclavik Datum: 20.4.2017 19:49

Tady jsou dve veci, dve 'promenne'. Delsi doba muze prinest generacni zmenu a s ni i nejakou zmenu k lepsimu, i kdyz nekdy treba i k horsimu. To ale neni na co bychom chteli cekat ted s EU, kdyz ta se teprve rozjizdi (na rozdil od autora clanku bych to nevidel na horizont dvou, ctyr let, ale vice realisticky na dve az ctyri dekady kdyz to nechame jit samospadem, treba k tomu vyhniti, nebo generacni zmenu k lepsimu.

Jakoby nestacil uz ten jeden experiment s cekanim na 'generacni reformu', experiment ktery trval ctyricet let aby doslo k vyhniti vule rezim drzet u moci. Na takove zmeny je zivot kratky abychom si to mohli dovolit.

Re: Nechci EU reformovat.:
Autor: V. Vaclavik Datum: 20.4.2017 19:42

Uhodil jste hrebik presne na hlavicku. Ta pise.

Re: Neměl podepsat.:
Autor: P. Čech Datum: 20.4.2017 19:21

Přesně tak Podepsal a podle toho jej bude historie soudit. Okolnosti nikoho nezajímají. Prostě podepisovat neměl stejně, jako v roce 1992 měl vyžadovat v souladu s ústavním zákonem o referendu jeho konání ve věci vystoupení ČR a SR z ČSFR. ( čl.1, odst.2 zákona č. 321/1991 sb.)

Re: Ale Cesi Lisabonskou smlouvu miluji, ne?:
Autor: P. Čech Datum: 20.4.2017 19:16

Mohl nepodepsat a potom neabdikovat. Zde je chybný text ústavy, který na takovou eventualitu nepomýšlí. Je to totiž rozpor mei čl. 63, odst.1b a čl. 63, odst.3 ústavy. Nedokážu si totiž představit, jak získává prezident spolupodpis předsedy vlády, pokud se rozhodne něco nepodepsat. Tyto dva články ústavy nemohou spolu fungovat v mnoha (ne všech ) případech. Jakpak asi zastupuje prezident stát navenek, když k tomu potřebuje spolupodpis premiéra? Je to nesmysl, že? A nebo je prezident podřízen rozhodování předsedy vlády? Jak může být podřízen vůli někoho, koho sám jmenuje do funkce a může jej kdykoliv odvolat ( čl. 62, odst.a ústavy). Prostě naše ústava je právnický paskvil a docela by mne zajímalo, jak by dopadl obecný ústavní spor, pokud by se prezident rozhodl postupovat přesně podle textu ústavy a nikoliv podle nějakých ústavních zvyklostí, které nemají oporu v žádném právním předpisu.

Re: Základní myšlenka Otců Zakladatelů - spolupracující:
Autor: P. Čech Datum: 20.4.2017 19:01

mám za to, že nejvíce toho ejakulátu přišlo z Německa a Francie. Amerika se na tom příliš nepodílela

Re: Jakou reformu EU?:
Autor: P. Čech Datum: 20.4.2017 18:57

Problém není v lidech. Lidé se chovají tak, jak jim káže systém. Musí ctít špatné volební zákony prostě proto, že existují. Pokud je při své volbě nectí, je jejich hlas neplatný. Všechno je v daném systému.

Re: Jakou reformu EU?:
Autor: P. Čech Datum: 20.4.2017 18:54

"Ochota volit obecně". To jste načal další a delší debatu. Ochota volit obecně zahrnuje i rozhodnutí nevolit. Proč k takovému rozhodnutí v mnoha případech dochází? Podle mne proto, že občané - voliči nevidí racionální smysl volit. Ve skutečně svobodných volbách tento rozumný smysl volit existuje. Ve volbách, kde jsou voličům diktovány různé vymyšlené podmínky, tedy diktát jak mají volit a nebo dokonce koho musí volit (politické strany a ne přímo konkrétní kandidáty na zástupce (poslance)) právě to racionální jádro postrádám. Ve skutečně svobodných volbách je občanům předložen seznam kandidátů napříč politickým spektrem a voliči z nich svobodně vybírají (přímo a dvoukolvě) své zástupce. Volí své zástupce do moci zákonodárné a výkonné - fyzické osoby a nikoliv nějaké spolky občanů - politické strany a hnutí. Pouze v takových volbách se mohou projevit schopnosti voličů. V naprosto svobodné volbě.

Re: Co chcete reformovat?:
Autor: Z. Lapil Datum: 20.4.2017 18:15

A co takhle: v r. 1989 nebyl reformován komunismus, ale stát jménem ČSSR: drasticky zjednodušeno - komunismus byl nahrazen kapitalismem.

Dokonce bych se hádal, že reformovat (transformovat?) lze i komunismus, protože KLDR, Čína, Kuba a třeba Maďarsko v dobách MLR opravdu není totéž. A možná přesněji - Čína 50. let opravdu není Čínou dnešní.

Re: Snažil jsem se reformovat lejna svého psa zpět na granule.:
Autor: J. Lepka Datum: 20.4.2017 17:49

Tím se nechlubte. Ale napovím EU=RVHP. Už vám svítá?

Re: Co chcete reformovat?:
Autor: V. Vaclavik Datum: 20.4.2017 17:23

Jeste jinak, v kostce receno, z cireho zla dobro nevykresate.

Re: Co chcete reformovat?:
Autor: V. Vaclavik Datum: 20.4.2017 17:22

A ja zase s pani Svobodovou souhlasim. Neni pravda, ze vsechno lze reformovat. Mozna v plane teorii, ale v realne praxi v jistem stadiu anebo u jistych systemu, nikoli. A snad nevidite rok 89 jako reformu komunismu. Ze to nyni ctvrt stoleti po tom roce 89 tak vypada, je sice smutne, ale i tak to z toho roku 89 reformni rok necini.

EU nikdo nezrusi a uz vubec nezreformuje, stejne jako nikdo nezrusil, natoz zreformoval sovetsky komunismus (reformovat lze jen neco, co neni od zakladu spatne, zle. To co je, musi byt jen zruseno, nebo opusteno, nebo revolucne svrzeno). Komunismus musel byt revolucne shozen ze sedla sve moci povstanim sirsi vrstvy lidu proti nemu protoze neslo refomovat od zakladu zly spolecensky system. Bohuzel ti co jej z toho sedla moci shodili nevedeli co presne chteji a tak jsme vysli po 'treti ceste' (posvecene ODS i jejim vudci osobnosti, byt nevedomky, z pomylenosti) a logicky takova cesta nemohla vest jinam, nez do nejakeho jineho socialistickeho (kolektivistickeho) pekla, toho, ve kterem se nyni nachazime, ci spise v jeho predpekli.

Re: Snažil jsem se reformovat lejna svého psa zpět na granule.:
Autor: P. Dvořák Datum: 20.4.2017 17:10

Nerozumím tomu zcela nesmyslnému přirovnání, ale když už jste se o něco takového pokusil, proč jste potom nezastřelil sebe?

Snažil jsem se reformovat lejna svého psa zpět na granule.:
Autor: L. David Datum: 20.4.2017 16:52

Věnoval jsem tomu mnoho času a úsilí, ale výsledek se přesto nedostavil.

Nedávno mi došla trpělivost a psa jsem zastřelil.

Re: Co chcete reformovat?:
Autor: R. Morava Datum: 20.4.2017 16:20

A není to od Vás dogmatismus čí negativismus? Všechno samozřejmě lze reformovat. Samozřejmě že reformace znamená velkou změnu nebo malou změnu. Pokud by nic reformovat nešlo, měli bychom tu ještě stále prvobytně pospolnou společnost lovců a sběračů. I ta se postupně zreformovala do současných vztahů. Pokud člověk není dogmatik může považovat za jedno z řešení současného špatného stavu Evropy zrušení EU, ale ne nutně.

Co chcete reformovat?:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 20.4.2017 14:24

Žádná EU není. Je to jen skupina lidí, kteří měli podobnou ideu a dokázali o ní přesvědčit spoustu jiných lidí. Většina věřících (v cokoliv - od Boha po Ufo) nikdy nedovolí, aby se jejich svět zhroutil. Proto není možné zreformovat katolickou církev, komunistickou stranu, nebo IPCC.

Jediné řešení může přijít od občanů, kteří jsou ale dnes až na vyjímky upláceni a proto takové sklony příliš nejeví. A aby se místní obyvatelstvo přece jen neodvážilo vzepřít, dovezou voliče nové, povolnější.

Re: "Nejhorší" je,:
Autor: V. Kain Datum: 20.4.2017 14:04

Tak si myslím,že tato paní neví co povídá,ale asi těm svým nesmyslům sama věří.

Re: "Nejhorší" je,:
Autor: M. Prokop Datum: 20.4.2017 13:34

Pan Vaněk Klause tlačil přesně opačným směrem, než píšete. Ani ODS není a nebyla myšlenkově jednotná.

Nezapomínejme na některé naše lékaře,:
Autor: J. Kulheim Datum: 20.4.2017 13:29

kteří těsně před podpisem Lisabonské smlouvy plánovali iniciativu za odvolání prezidenta republiky. Jejím cílem bylo prohlásit Václava Klause za psychicky nemocného a tudíž nezpůsobilého vykonávat svěřený úřad.

Autoři nápadu MUDr Jan HNÍZDIL a MUDR Martin Jan Stránský, lékař a politik,ale i psychosomatikovi Jiřímu Šavlíkovi, psychoanalytičce Věře Fischelové a psychoterapeutovi Radkinu Honzákovi.

Jiří Pehe, politolog –Od jisté doby odkazuji většinu zahraničních novinářů i analytiků, kteří chtějí hovořit o českém prezidentovi Václavu Klausovi, na renomované psychology.

"Politici" se vyjádřili po podpisu- Ondřej Liška, z dlouhodobého hlediska významný krok, který přispěje k větší průhlednosti a demokratičnosti Evropské unie. Karel Schwarzenberg, předseda TOP 09 "Já prezidentův krok velmi vítám. Jsem šťastný, že je tato kapitola uzavřená a že se můžeme zapojit do práce v Unii." Lubomír Zaorálek, místopředseda ČSSD "Tak trochu mi spadl kámen ze srdce, protože jsem v německých médiích četl, že EU trpí reformní zácpou. Nyní můžeme konečně přejít k jiným tématům, reforma institucí je téma, které se snad nebude delší dobu řešit. Zkrátka pryč od ústavní a Lisabonské smlouvy k důležitým lidským věcem, Evropa potřebuje opravit reputaci a ukázat, že je tu pro lidi.