22.6.2018 | Svátek má PavlaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Z některých statistik se nejedna hlava zatočíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 20.4.2017 19:37, přehled diskusí

McNamara:
Autor: T. Kohout Datum: 20.4.2017 14:55

Robert McNamara z byznysu byl. Např z Forda, pak Světové banky. Patřil k nejdůležitějším ministrům jak JFK tak LBJ.

:
Autor: J. Novák Datum: 20.4.2017 19:16

Co má Světová banka společného s byznysem?

Pane Ulčí díky:
Autor: P. Aron Datum: 20.4.2017 13:33

za zajímavý článek a čísla. Vždy mě překvapí, kolik lidí v USA je závislých na sociálních dávkách. Asi by bylo nekorektní ptát se na to kolik % takových pobíračů je v bílé části populace a kolik v černé ?

Ostatně hezky o tom hovoří třeba černošský pan profesor Sowell. Tedy jak je politika welfare kontraproduktivní.Byl tu od něj tady na NP článek.

Znáte film Aburdistán ?:
Autor: P. Aron Datum: 20.4.2017 13:18

V originále Idiocracy. Je to komedie o Americe tuším v roce 2500. Hlavní hrdina měl být zmražen cca na jeden rok ale něco selhalo a tak se probudil cca po 500 letech. Moc veselé to ovšem není, spíše děsivé. Tady ukázka z youtube, určitě to bude někde ke stažení celé.

https://www.youtube.com/watch?v=F96yCqNTEeo

Slávek for president:
Autor: L. Němec Datum: 20.4.2017 12:25

Sobotka nikdy Nedělka teď po volbách skončí. Měl by si koupit pikslu černý barvy, natřít si tu svojí makovici a je nejlepším kandidátem pro příštího presidenta u nás, po vzoru Baracka Husseina Obamy. Abychom byli taky světoví a vyvážený.

Dík.:
Autor: A. Alda Datum: 20.4.2017 11:39

Fascinující údaje!

Velice, velice děkuji.

V roce 2006:
Autor: S. Ševeček Datum: 20.4.2017 9:56

můj přítel z USA prohlásil, že půl Ameriky vůbec neví, proč posledních sto let ještě existuje město New Orleans. A takovejch (míst) tam bude zajisté mnoho.

Prosba o upřesnění ...:
Autor: O. Fojt Datum: 20.4.2017 7:33

Zajímavé informace, moc za ně děkuji. Jen mi není jasné, co to vlastně znamená "zkušenost v soukromém sektoru" daného pana ministra nebo ministryně. Znamená to jakékoliv zaměstnání v soukromém sektoru? Nebo pouze manažerskou práci? A stačí když v soukromém sektoru pracoval den, nebo rok, nebo významnou část své pracovní kariéry? Bez upřesnění těchto detailů vlastně vůbec nevím, co mi výsledek říká. Jestli někde najdete metodiku analýzy, sdílejte ji, prosím a pak někdo může zkusit vytvořit podobný výsledný přehled pro české vlády.

Re: Prosba o upřesnění ...:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.4.2017 7:56

Zajímavé informace v článku.

Nehledal bych až tak podrobnosti stran USA. Podle "mojí" metodiky jsou zkušenosti našeho milého premiéra v oblasti praktického hospodářství/řízení i jen pekárny/ekonomické rozvahy i jen miniaturní firmy ............... 0.21%!!! Snad ale musel podepisovat nějaké papíry ve mzdové účtárně parlamentu, jinak nic. Proto těch cca 0.2%.

Hussein Obama s 6% "jest kabrňák, který by tedy mohl z fleku řídit koncern Westinghose/Ford/General ..... . VW asi ne, Němec je Němec.

Já bych se Sobotku i bál poslat pro svačiny dělníkům, ...... aby něco nezmrvil. Aby nekoupil mejdlo místo másla, balení podobné, že?

Re: Prosba o upřesnění ...:
Autor: P. Lenc Datum: 20.4.2017 8:23

A vy znáte mimo Sobotky nějaké levičáky ohánějící se pracujícím lidem kteří někdy opravdu delší dobu pracovali?Na námitku, že i taková ODS má svého Bendu je třeba říct, že ten se aspoň neohání tím pracujícím "obyčejným" občanem.

Ten počet mimo politiku nikdy nepracujících politiků :
Autor: A. Alda Datum: 20.4.2017 11:42

Nejen v ČSSD a ODS, ale i v jiných stranách. Například takový Pospíšil, Ženíšek...

Re: Prosba o upřesnění ...:
Autor: Z. Lapil Datum: 20.4.2017 11:42

Obávám se, že počítáte "soukromou" činnost premiéra osobně, zatímco v článku je uvažován podíl ministrů - "soukromníků" z celé vlády. Česká vláda má nějakých 5% jen skrze Babiše (nevím, kolik členů má celkem, proto asi). Samozřejmě ale souhlasím s tím, že bez bližších údajů to nic moc neřekne.

Mě zase zaujal renonc, že autor porovnává "sociálkový" příjem rodiny a jednoho zaměstnance. Inu - měl pravdu Churchil nebo kdo, že chce-li kdo statistiku smysluplnou, musí si ji zfalšovat sám.

Migrace, Mississippi:
Autor: J. Novak Datum: 20.4.2017 7:10

Nevím, čím to je, ale nějak nám tu v tom nejchudším státě USA v poslední době přibývají kolem nás noví obyvatelé s registračními značkami na aute pro nás trošku vzdálených krajů, Ohio, Michigan, Colorado, Kaliforie, z bližších Texas, Florida, Alabama... A je docela problematické najít pronájem k bydlení.

Re: Migrace, Mississippi:
Autor: R. Dubravský Datum: 20.4.2017 9:22

BTW: Jak je to v USA s registračními značkami? Zůstává na autě stále ta původní, se kterou bylo poprvé zaregistrováno, nebo se po přestěhování do jiného státu musí vyměnit?

Re: Migrace, Mississippi:
Autor: C. Hulka Datum: 20.4.2017 13:14

Po přestěhování máte cca měsíc na přehlášení. Ale mám také kolegu ojebáváka, který jezdí ve Virginii na značky Massachusets třetím rokem. Pokud žijete v podnájmu nebo na hromádce s někým tak se to dá.

Re: Migrace, Mississippi:
Autor: J. Kryst Datum: 20.4.2017 19:33

Nevím jak ve Státech. Tady v Kanadě se domnívám že si musí člověk, když se přestěhuje z jedné provncie do druhé, dělat nový řidičák.

:
Autor: R. Tichý Datum: 20.4.2017 6:34

Na konci zminena statistika nasich kadru by byla tragikomedii. U nas se nechodi vladnout, u nas se chodi si vydelat. V soukromem to je tezsi, tak sli do politiky :-D

Opět zajímavý příspěvek, jiný a znepokojivý pohled:
Autor: J. Fridrich Datum: 20.4.2017 6:06

Opět zajímavý příspěvek, jiný a znepokojivý pohled na složení vlády za různých presidentů v Americe. Obamovi lidé tu svou neschopnost vést Ameriku ukázali v " přímém přenosu."

Re: Opět zajímavý příspěvek, jiný a znepokojivý pohled:
Autor: D. Nowodny Datum: 20.4.2017 12:27

Hm, na druhé straně zdědili krisi a velkou nezaměstnanost. Z toho se jim podřilo dostat

k cca 4.5 procent, což si Donald rychle přivlastnil, když jako vždy lhal o "vysokých" procentech za Obamy. 100 dní Donalda žádná sláva !

Re: Opět zajímavý příspěvek, jiný a znepokojivý pohled:
Autor: J. Kryst Datum: 20.4.2017 19:37

O tom do jaké míry se to podařilo díky jejich schopnostem tu ekonomiku řídít a do jaké míry tím že se ekonomika dostala cyklicky do růstu by se dalo diskutovat.