22.6.2018 | Svátek má PavlaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Brnox?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 32, poslední: 21.4.2017 19:45, přehled diskusí

Skvělé, pane Křečku!:
Autor: P. Klíma Datum: 21.4.2017 19:45

Jste ozdobou politiky a svého úřadu. Ale těch lhářů a křiváků je veliká většina.

Jen díky vám jsem si ještě nepřestal vážit úřadu ombudsmana, který ta blbka (to jsem dnes pěkně džendrově korektní!), tedy ta blbka a baba Princmetálová již nejméně tisíckrát zprznila.

Když dítěti všechno dovolíte:
Autor: J. Vintr Datum: 20.4.2017 23:04

budete neustále omlouvat všechny jeho chyby a cpát mu peníze, tak z něj s největší pravděpodobností vyroste pěkný zmetek. Jestli si někdo myslí, že stejným způsobem udělá z Cikánů civilizované členy společnosti, tak je hlupák.

K rasismu:
Autor: J. Jurax Datum: 20.4.2017 22:54

Co si myslí p.t. diskutéři - je tohle politicky nekorektní a rasistické?

http://iqtest-narodu.wz.cz/

Viz též zde o jednom z autorů zmíněném v předchozím odkazu - https://cs.wikipedia.org/wiki/Richard_Lynn

Je pozoruhodné, že nikdo neoznačil za rasisty:
Autor: V. Novák Datum: 20.4.2017 16:38

ty aktivsty, kteří počítají cikánské děti ve školách, kolik jich je v normálních a kolik v "nenormálních" - a dokonce s tím chodí žalovat tu do Štrasburku, tu do Bruselu, tu kamkoli jinam.

Přitom jak zjišťovali, které dítě je cikánské (pardon! - romské...)? Koukli na hubu - ten je málo tmavý, ta už dostatečně? Nacisti na to měli aspoň mustry barvy pleti, vlasů, očí... Mají je aktivisti taky - nebo odhadují od oka? Ne že by to či ono bylo lepší...

Když sčítací komisaři za ČSSR označovali do sčítacích archů, kdo je podle nich Cikán, byla to totalitární praktika, neetická, prostě fujfuj - ale sami demografové, kteří nad tím postupem ublívají, vycházejí z takto získaných údajů, protože nic lepšího (nejen lepšího - vůbec nic!) nemají.

Mimochodem - IMHO je nesmyslné odlišovat (diskriminovat!) cikánské a necikánské děti. Pomoc potřebují všechny ty, kterým se nedostalo podnětného prostředí, pomoci rodičů s učením, jsou ze sociálně slabých rodin... Snad nebudeme platit školní obědy jen cikánským dětem - a chudé necikánské ať pískají kudlu. Nebo ano?

TO by byl rasismus a diskriminace!

I "černá husa".....:
Autor: S. Rehulka Datum: 20.4.2017 15:48

.....kejhne, když je trefená !

Autor má pravdu. ALE pokud bude mít Brno starostu,:
Autor: P. Vaňura Datum: 20.4.2017 12:52

jako je bánskobystrický hejtman Marián Kotleba, začne se něco dít. Např. všemožné neziskovky, nemající výsledky, přijdou o peníze ze státního rozpočtu...

Jo, pane.:
Autor: A. Alda Datum: 20.4.2017 12:37

Před pětadvaceti lety skoro všichni dospělí Cikáni pracovali. Pak jsme jim začali říkat Romové a pracuje jen málokdo z nich, vesměs jen ti staří, co pracovali už před těmi pětadvaceti lety. Z mladších pracují jen některé ženy, obvykle jako uklízečky. Muži jedině jako politruci/cenzoři typu Bangy.

Před pětadvaceti lety jsme tu ještě neměli ta kvanta "neziskových" spolků, beroucích od státu peníze na začleňování Romů. Ale Cikáni pracovali. A dokonce se velká část z nich chovala na veřejnosti slušně a nevzbuzovali žádné větší emoce u ostatní společnosti.

Někteří Cikáni normálně pracují i dnes, nevím, kolik je to:
Autor: P. Vaňura Datum: 20.4.2017 13:10

v procentech. A řekl bych, že ti nepracující většinou přicestovali ze Slovenska relativně nedávno.

Politická korektnost:
Autor: J. Schwarz Datum: 20.4.2017 12:22

je způsob myšlení, který nevyhnutelně vede k závěru že běloši jsou nejpodřadnější rasou na Zemi. Lze totiž oficiálně hlásat že černoši jsou svalnatější, mají vyvinutější pohlavní úd a jsou lepší atleti, eskymáci jsou odolnější vůči mrazům, asiaté a muslimové jsou "duchovnější", ale nelze říct že je nějaká skupina pitomější, nedokáže organizovat, žije současností atp. což jí brání v dosažení vědeckých a hospodářských úspěchů. Hospodářské neúspěchy je třeba "politicky korektně" zásadně vykládat jako důsledek zotročení a vykořisťování bělochy. Ačkoliv něco divného na bílé rase bude - u žádné jiné se nenajde tolik jedinců ochotných kálet do vlastního hnízda a rezignovaných, kteří káleče nenakopou do (_._)!

Re: Politická korektnost:
Autor: J. Jurax Datum: 20.4.2017 16:50

No jo, máte recht. Jenže do tohohle jsme se nechali vmanévrovat sami agresivními blby, kteří si na této své blbosti založili existenci. Nejen tuzemskými, taky bruselskými.

A je smutným faktem, že proti hlasitě a demagogicky pištícímu blbovi slušný člověk má málo šancí. Týká se nejen profesionálních cikánů, přečetných začleňovačů cikánů, jichž je o řády víc než jimi začleněných cikánů (jsou-li vůbec nějací) i genderblbů a propagátorů všelikých menšin, zelených cvoků globálně teplících a v neposlední řadě sluníčkových hate free multikulti vítačů muslimské invaze.

Můžete vyjmenovat jediný důvod, proč:
Autor: J. Chaloupka Datum: 20.4.2017 10:39

bychom měli pomáhat etniku, které na našem území žije již cca 600 let? Kdo pomáhal nám? Ostatně totéž se dá říci o migrantech. Kdo z nich vůbec ví, že existuje nějaká Česká republika?

Nám pomáhal:
Autor: A. Alda Datum: 20.4.2017 12:38

Cyril (Konstantin), Metoděj, Vintíř...

Nemyslím si, že by Cyril a Metoděj financovali svou činnost:
Autor: P. Vaňura Datum: 20.4.2017 13:08

sami, nebo že by je platil byzantský císař. Rostislav si je pozval a platila je Velká Morava!

Mimochodem, ono se to vykládá v dějepisu nepřesně. Jednalo se o záležitost výsostně POLITICKOU. Rastislav chtěl vlastního biskupa, aby se zbavil církevní závislosti na Východofrancké říši, nevím pod kterého tamního biskupa Velká Morava tehdy patřila. Se svou žádostí se obrátil nejdříve na papeže, ale ten mu pod tlakem Franků nevyhověl. Rastislav se proto obrátil na byzantského císaře a ten vyslal Konstantina a Metoděje. A Rastislav se znovu obrátil na papeže, aby Metoděje ustanovil velkomoravským biskupem. Papež měl strach, aby nepřišel o většinu vlivu a tak mu tentokát vyhověl.

Předpokladem řešení problému:
Autor: P. Zinga Datum: 20.4.2017 10:14

je jeho pojmenování. Každého, nejen Cikánského, kde tzv. politická korektnost je pravým opakem korektnosti logické. Inu, politika.

Re: Předpokladem řešení problému:
Autor: P. Lenc Datum: 20.4.2017 10:36

Ano, je to politika,na jedné straně politika sebevražedné blbosti, na druhé straně politika lehce vydělaných peněz pro stovky "neziskových organizací" a zaměstnání tisíců jinak nezaměstnatelných absolventů různých "humanitních" vysokoškolských oborů.

Spontánní řád lidské interakce "cikánskou otázku":
Autor: S. Ševeček Datum: 20.4.2017 9:51

nevyřeší, ale napomáhá. Sice to jde pomalu, ale lépe, než kdyby to OmbudsMáňa nějak řídila.

Když jdete před osmou hodinou ranní v Brnoxu po ulici Kernerově směrem k Cejlu, proti vám jdou skupinky cikánských maminek s dětmi - doprovázejí svoje děcka do základní školy na Staré ulici. Slušně oblečeni, spořádaní a nehlučí. Když pak nastoupíte na Cejlu do brněnského krtka (šalina), jste uprostřed cikánské mládeže, čisté, voňavé a stylově oblečené, starší lidi pustí sednout, která jede do centra, předpokládám, že do práce, která začíná v osm/devět.

Re: Spontánní řád lidské interakce "cikánskou otázku":
Autor: P. Vébr Datum: 20.4.2017 11:56

Jó sci-fi - to já žeru!

Taky znám takové.:
Autor: A. Alda Datum: 20.4.2017 12:40

A jsem opravdu šťasten, když něco takového vidím. Ale žel, je toho málo, pramálo.

Peníze kazí lidi (i Cikány):
Autor: J. Pražák Datum: 20.4.2017 9:03

Tedy peníze, které získávají léta bezpracně, prostřednictvím nejrůznějších "dávek", "podpor",...

Každý by měl povinně pracovat a být dle množství a kvality práce odměněn. Ti nezaměstnatelní, nevzdělaní by měli třeba přehazovat hromadu písku z jedné strany náměstí na druhou a zpět. Nebo sbírat psí hovínka. To by je přimělo k návratu do škol a k touze vydělat si peníze vlastním přičiněním - prací. Za socíku i Cikán musle pracovat, protože "dávky" nebyly.

Re: Peníze kazí lidi (i Cikány):
Autor: S. Donát Datum: 20.4.2017 9:16

Dovolím si nesouhlasit s větou "každý by měl povinně pracovat". Respektive bych ji doplnil o větu, "kdo chce peníze od státu..."

Re: Peníze kazí lidi (i Cikány):
Autor: J. Pražák Datum: 20.4.2017 9:22

....a ještě ti, kteří objektivně pracovat nemohou - těžce zdravotně postižení.

Re: Peníze kazí lidi (i Cikány):
Autor: P. Zinga Datum: 20.4.2017 10:16

Stát žádné peníze nevlastní, pouze spravuje Vaše, takže správně "kdo chce peníze ode mě". Předpokládám, že sám pracujete a platíte daně.

Přesně řečeno.:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.4.2017 7:33

Stereotyp/zkušenost/očekávání mohou být označeny za "politicky nekorektní", zde vůči Cikánům. Nikoliv informace, ale "ideový obraz světa".

Cílem bude asi přinutit kohokoliv zdržet se jakéhokoliv (přesného, byť třeba osobně subjektivního) popisu situace, pokud nebude schálen "těmi nahoře".

Jest nutno kladně hodnotit, že úředník Křeček neztratil rozum, ačkoliv pracuje s komunistickou, politicky korektní šéfovou, soudružkou Šabatovou. A že zatím mu nemůže zatnout tipec.

Re: Přesně řečeno.:
Autor: M. Prokop Datum: 20.4.2017 8:15

Křeček má rozum, jde-li o cikány.

Ale nedej pánbůh, zeptat se ho na nájemníky.

Re: Přesně řečeno.:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.4.2017 16:21

Zde Vám dávám plně za pravdu.

Tehdy měl Křeček čuch (jak nahoru). Hnusně, ale voliče měl, protože nastalo jančení, že polovina národa bude spát pod mostem (možno dohledat, že levice vzdávala díky, že se tady Křeček zjevil).

Dnes vedle Šabatové (komunistky) a jiných lidskoprávníků "skoro až konservativní politik"!!! Neberte doslova, dějou se věci!

Je to tak, jak píše pan Křeček. Smutné je to,:
Autor: J. Fridrich Datum: 20.4.2017 7:19

Je to tak, jak píše pan Křeček. Smutné je to, že tato evidentní pravda trvající v Evropě hezkých pár století od příchodu tohoto etnika do Evropy se musí sdělovat téměř pokoutně, opatrně a pořád se skoro omlouvat, že tuto jasnou skutečnost jejich chování a způsobu života vůbec ŘEKNEME..

Je to opravdu podivné a až neuvěřitelné, zvláště když se podíváme do kalendáře a v něm vidíme, že žijeme v jedenadvacátém století a tedy v třetím tisíciletí od narození Ježíše Krista. Nějak jsme si mysleli, že po porážce těch posledních dvou totalit v Evropě - tedy fašistické a komunistické - bude již nadále svoboda vyjadřování, projevů, shromažd'ování a tedy konstatování jasné reality-pravdy.

No, není tomu tak....

Re: Je to tak, jak píše pan Křeček. Smutné je to,:
Autor: J. Jurax Datum: 20.4.2017 17:02

No jo, svobodu vyjadřování jistě máme, ale některá fakta se holt prezentovat nesmí.

Protože by se mohla někoho dotknout, což by byl rasismus a dyzgrymynace, ba dokonce i podněcování nenávisti ke skupině osob ... a to už je ohne sranda, státní zástupce si bude chtít nahonit politické body, soudce se špatně vyspí a už se vezete ...

Křečku opusť Šabatové vlečku, spíš nikáb.:
Autor: P. Maleček Datum: 20.4.2017 6:36

No jak vidno Křeček není v Šabatové vlečce, byť ta mu hierarchicky vládne. No musí být na těch ombudsmanských poradách veselo.

Re: Křečku opusť Šabatové vlečku, spíš nikáb.:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.4.2017 16:26

Jest nutno positivně hodnotit, že vůbec někdo tady (ve funkci) dokáže naznačit, že Šabatovka nemá patent na rozum!!! A že jest mimoň, poněkud. Za Masaryka by dostala post poněkud nížeji.

Zatím všichni (skoro) okolo už ráno vstávají v předklonu, aby si "chartu a TV spacákovou" nerozhněvali. Zkráceno.

Re: Křečku opusť Šabatové vlečku, spíš nikáb.:
Autor: J. Jurax Datum: 20.4.2017 17:05

Nížeji ... máte na mysli tak zhruba úroveň záchodků na Hlavním nádraží v Brně? Tam jsou v suterénu ...