21.5.2018 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


TURECKO: Tato země už není spojenecŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 24, poslední: 20.4.2017 20:16, přehled diskusí

Proč by nebylo spojenec ?:
Autor: K. Loskot Datum: 20.4.2017 15:54

Na vnitřní poměry se nikdy neohlížíme, hlavně, když nějaká země šlape v našem zájmu.Třeba Saudská Arábie. A v samotném Turecku celkem nedávno vládly vojenské diktatury a nikomu z NATO to nevadilo.

Tak budou mít prezidentský systém. Má ho USA, Francie...

Re: Proč by nebylo spojenec ?:
Autor: P. Han Datum: 20.4.2017 17:24

Škoda, že stejně jako někteří jiní čtete pouze nadpis. Jinak byste snad i vy pochopil, jaký je prezidentský systém v USA a Francii a jak se od nich liší ten turecký.

Turecko NIKDY nebylo náš spojenec.:
Autor: A. Alda Datum: 20.4.2017 12:22

De iure možná ano od našeho vstupu do NATO, ale de facto jím nebylo nikdy. Turecko je již po staletí naším nepřítelem. V bojím s Tureckem prolili naši předkové hektolitry české, moravské, slezské i slovenské krve.

Re: Turecko NIKDY nebylo náš spojenec.:
Autor: S. Ševeček Datum: 20.4.2017 20:16

Tak!

Co z toho pro nás plyne?:
Autor: J. Řezák Datum: 20.4.2017 10:40

Tureckou kávu už nepijeme, přešli jsme na presso. Turecký med stejně tahá blomby. Turecké hajzly - není, o co stát. A turecké hospodářství tady máme už dlouho. Fezy se vyrábějí (nebo vyráběly) ve Strakonicích. A ten jejich sultán solímán erdůgán, slunce jejich jasné, toho ať si namažou na chleba. Akorát ta Šeherezáda, ta bude chybět, byla to milá holka, jak by řekl Jakeš.

Re: Co z toho pro nás plyne?:
Autor: J. Vintr Datum: 20.4.2017 19:51

Obavám se, že toho pro nás plyne hodně a není to vůbec nic pěkného. Erdogan už se do Evropy montoval předtím a určitě s tím nepřestane. Turecko má vůči Evropě velký vyděračský potenciál a není vyloučené i přímé vměšování.

Ale pane autore,:
Autor: A. Trick Datum: 20.4.2017 9:54

Turecko jako stát NATO je výborným nástupním prostorem ke "konečnému řešení ruské otázky". Tak proč se znepokojovat jeho vnitřními poměry?

Re: Ale pane autore,:
Autor: S. Netzer Datum: 20.4.2017 10:00

On někdo řeší nějakou "ruskou otázku", rusofile?

Re: Ale pane autore,:
Autor: A. Trick Datum: 20.4.2017 10:05

Ano a stále. Už od doby kdy Rusko vzniklo.

Re: Ale pane autore,:
Autor: Z. Vydra Datum: 20.4.2017 10:32

Přesně tak, pane Tricku. Naším nespojencem, případně až nepřítelem a vrahem svého lidu se stane teprve v okamžiku, kdy by si začal příliš notovat s Putinem. Jenže na to on je příliš mazaný, nehodlá skončit jako jiní naši bývalí přátelé, např. Kadáfí, Husajn, Mursí aj. Ovšem taky zná svoji cenu a Turci jsou zdatní kšeftaři. Na druhé straně, my zase máme v záloze Kurdy, tak jako jsme měli třeba v Egyptě Mursího a jeho Muslimské bratrstvo. Každopádně to budou zajímavé mocenské šachy a zažijeme asi všelijaké převlékání kabátů.

Re: Ale pane autore,:
Autor: M. Prokop Datum: 20.4.2017 15:36

Vy tedy máte kamarádšoft .... dodával jste taky kamošům Semtex?

Re: Ale pane autore,:
Autor: K. Loskot Datum: 20.4.2017 15:57

Nedodáme my, dodá jiný.

Re: Ale pane autore,:
Autor: Z. Vydra Datum: 20.4.2017 19:06

Pane Prokope, já s nimi samozřejmě nekamarádil, na to máme politiky:

Kaddáfí: V roce 2004 prezident George W. Bush hospodářské sankce vůči Libyi ukončil a současně s ní navázal mezinárodní styky. V lednu 2004 se konala první oficiální návštěva Libye, a to delegace amerického Kongresu. Jedním z důsledků oteplení vztahů mezi Libyí a evropskými státy byl obnovený export zbraní do Libye z Evropské unie.

Husajn: Spojené státy americké na začátku 80. let stály v konfliktu s Íránem na straně Iráku, což stvrdil vyslanec a pozdější ministr obrany Donald Rumsfeld devadesátiminutovou návštěvou Bagdádu, kde se se Saddámem osobně setkal a diskutoval o diplomatickém i obchodním utužení vztahů mezi oběma zeměmi. Americký vyjednavač a tzv. „ekonomický hitman“ John Perkins tvrdil, že se Saddámem lidi jako on v průběhu 80. a 90. let, kdy Irák čelil velkým ekonomickým sankcím, vyjednávali o přijetí velkých a výhodných půjček od mezinárodních finančních institucí, ale Hussajn vždy odmítl.

Mursí: Ke shlédnutí ve Wikipedii je snímek prvního demokraticky zvoleného prezidenta v egyptských dějinách Muhammada Mursího s Johnem Kerrym v přátelském rozhovoru dne 25. května 2013. Obamova administrativa odsoudila násilné svržení prezidenta Mursího a bezohledný postup proti Muslimskému bratrstvu a jeho stoupencům, zrušila naplánovaná společná vojenská cvičení a zastavila dodávky stíhaček F-16 a útočných vrtulníků AH-64 Apache egyptským ozbrojeným silám. Sympatie sekulárních Egypťanů vůči USA poklesly v důsledku konspiračních teorií, podle nichž USA pomáhaly tehdy Muslimskému bratrstvu při dosahování moci.

Re: Ale pane autore,:
Autor: J. Vintr Datum: 20.4.2017 11:19

Turecko je především nástupním prostorem pro lidi z přelidněných muslimských zemí v Ázii ...

A co je?:
Autor: D. Polanský Datum: 20.4.2017 8:37

Když není spojenec?

Re: A co je?:
Autor: M. Valenta Datum: 20.4.2017 9:17

Nebezpečný a nespolehlivý nespojenec.

Co je sekulární a navíc ještě multikulturní stojí za prd:
Autor: A. Reček Datum: 20.4.2017 7:33

Toho jsou si obzvlášť vědomí Turci žijící v západní části Evropy a samozřejmě je si toho vědoma i Erdoganova strana. Výsledem "pokrokového" vývoje je duchovní vyprázdněnost tamní Evropy, rozklad mravních hodnot a rodin, což už dovedlo ty země k vymírání. Turci výsledky toho vidí v těch zemích okolo sebe a nemají zájem, aby i jejich rodiny tak dopadly. Proto podpořili většinově Erdogana, což zvláště multikulturní média přivedlo k šoku. A také k šoku zatím vládnoucí věrchušku EU v Bruselu. Proto lze konstatovat, že referendum dopadlo dobře. Nakonec i u nás se prosazuje neblahý multikulturní vliv a také už vymíráme. Aspoň začátkem příštího století našinci v této zemi nebudou překážet nové kultuře jenž zde bude zavedena. Budou totiž ve značné menšině.

Re: Co je sekulární a navíc ještě multikulturní stojí za prd:
Autor: M. Drašner Datum: 20.4.2017 8:10

Vzhůru do theokracie, tam se žije! A doma zdrávi?

Vymírání? :
Autor: D. Polanský Datum: 20.4.2017 8:39

Zatím nikdo nic takového nevidím. Vy ano? Podívejte se na statistiky porodnosti.

Re: Co je sekulární a navíc ještě multikulturní stojí za prd:
Autor: J. Karlík 653 Datum: 20.4.2017 10:26

Když tak vidí ten morální rozklad, tak co sem pořád lezou? Ať si zůstanou v té jejich duchovně vyspělé společnosti plné chodících mumii.

Skuste tohle Jochu přednést v Bruselu či Berlíně:
Autor: P. Maleček Datum: 20.4.2017 7:25

Násilný transport zpět do Česka by bylo to nejmenší co by vás tam postihlo. Spíš byste neprodleně skončil za mřížemi za šíření náboženské netolerance, populismu, nacionalismu, xenofobie či rasismu.

A to je větší problém než islámský pošuk Erdogan, který je stejně jen produktem pomateného EU sociál-liberalismu, ve skutečnosti totalitního socialismu.

Přepočítávat hlasy v referendu se nebude, s:
Autor: J. Fridrich Datum: 20.4.2017 6:35

Přepočítávat hlasy v referendu se nebude, s Erdoganem na trůnu asi ne - ale MĚLI BY.. Víte tato zpráva je znepokojivá, ale pro nás-některé očekávaná :

" Výhrady k výsledku má ovšem část opozice, která upozorňuje na to, že volební komise povolila sčítat i hlasy na lístcích bez razítka." - je dost znepokojivá. Pokud tam přisypali statisíce neevidovaných " mrtvých duší " jak dělávali např. v Rusku a jinde v podobných " asijských " systémech, tak by bylo přepočítání zcela na místě a v pořádku. No, že Ali Paša nevyhrál ve velkých městech s přece jen civilizovanějším obyvatelstvem je charakteristické. Na ty co nehodili do uren ANO bude to druhé referendum - aby šli na šibenici.

Ataturk se obrací v hrobě - ten je na několik desítek let vedl k civilizaci, Erdogan je vrací do STŘEDOVĚKU..

Dobrý rozbor situace:
Autor: M. Krátký Datum: 20.4.2017 2:37

to vše je jen důkazem o tom, že islám je pro nás v Evropě žijící národy prostě nepřijatelný v jakékoliv podobě ( a překrývaný všemi možnými přívlastky jako "UMÍRNĚNÝ" a podobné bláboly )

Politický systém v Turecku po referendu :
Autor: J. Kanioková Datum: 20.4.2017 1:29

https://twitter.com/wszewko/status/854011303198937093