21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Emeritních devadesátŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 7, poslední: 19.4.2017 16:17, přehled diskusí

Papež František: "Ježíš se pro nás stal Ďáblem a hadem":
Autor: H. Lukešová Datum: 19.4.2017 0:47

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/17093-papez-frantisek-prohlasil-jezis-se-pro-nas-stal-dablem-a-hadem-tak-explozivni-situaci-cirkev-nikdy-nepamatuje.aspx

Tuto zrůdnost, kdyby prohlásil někdo jiný, bylo by to chápáno jako rouhání. Papež František je jeden z nejhorších papežů v dějinách Církve.

Re: Papež František: "Ježíš se pro nás stal Ďáblem a hadem":
Autor: P. Lenc Datum: 19.4.2017 9:46

Papež František je, Haničko a tvrdím to od jeho nástupu na stolec, kryptokomunista a jeho destrukční činnost má fatální důsledky na celou křesťanskou společnost na celém světě.Kdo sleduje procesy uvnitř katolické církve vidí rozkladné procesy, revoltu afrických a části evropských biskupů, ale i některých kardinálů.Samozřejmně, jeho konání jde na ruku neomarxistické pakáži a kterýkoliv imám se musí smíchem za břicho popadat jak jsou ti křesťané i díky tomuto papeži hloupí.

Vy jste katolička?:
Autor: A. Alda Datum: 19.4.2017 11:38

Pokud ne, je Váš názor na hlavu katolické církve irelevantní. Pokud ano, nemůžete svůj názor ventilovat zde, pokud jste ho nejprve nenapsala osobně právě otci Františkovi.

Re: Vy jste katolička?:
Autor: H. Lukešová Datum: 19.4.2017 13:17

Ano, jsem katolička. Stejně tak jsou katolíci i autoři serveru EUportál.

Jste-li katolička,:
Autor: A. Alda Datum: 19.4.2017 14:04

nemůžete veřejně kritisovat spolubratra stran jeho případných chyb v záležitosti víry, aniž byste to nejprve probrala s ním. Když bude zatvrzelý, máte si vzít dva nebo tři starší spolubratry a probrat to s ním znovu. A až když ani to nepomůže, můžete s tím na veřejnost. Tak je to psáno v Novém zákoně.

Re: Jste-li katolička,:
Autor: R. Morava Datum: 19.4.2017 14:31

To je napsáno celkem dobře. Kde v NZ to je?

Na druhé straně, nebude papež číst emaily od sta milionů Křesťanů. Takže je to všechno o hranici mezi poslušnosti k papeži, protože "revolta" jak píše Elias Vella je "od ďábla" a na druhé straně právem a nutností používat zdravý rozum. Myslím, že se z toho ale dá vymanévrovat. Nechci se stavět proti papeži, snažím se jej pochopit, ale nejsem povinen s ním tupě ve všem souhlasit. Jak se píše i v tom odkazu na Europortál, ani papež není neomylný, je to totiž člověk, nebo ještě platí že je? Osobně to řeším tak, že říkám, že současnému papeži někdy nerozumím a některé jeho projevy dezinterpretují novináři. Takže jestli má špatný názor papež nebo já už musí posoudit Bůh.

:
Autor: R. Tichý Datum: 19.4.2017 16:17

Mne to prijde docela srozumitelne. Podivejme se na dnesni "liberalni elitu"=neomarxisticke volnomyslenkare. Pro ne je Jezis, jeho ctnosti, Desatero a pozadavky cirkve na " skromnost, asketicnost, ...." zcela jiste zosobnenim dabla.

Hledejme vyklad slov a nehadejme se o doslovnem zneni. Prilis snadno muze byt vytrzeno z kontextu.