23.4.2018 | Svátek má VojtěchDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BLÍZKÝ VÝCHOD: Jako ozvěna dávného snuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 18, poslední: 19.4.2017 23:12, přehled diskusí

Sny bývají různé....:
Autor: D. Novak 721 Datum: 19.4.2017 23:12

Jiní měli a mají sen o Izraeli od Nilu po Eufrat.

To je zoufalé... to je horší než klubko zmijí...:
Autor: J. Kanioková Datum: 18.4.2017 22:04

Kdo s kým, proti komu, čemu.... odporný Islám !

Jako maršovské hodiny, jdou jednou tak, podruhé jinak:
Autor: F. Navr8til Datum: 18.4.2017 19:55

U islamistického klubka zmijí, které se prohlašuje jednou za demokratickou opozici a jindy za pravověrné vyznavače islámu, bych žádnou ideovou motivaci nečekal. V prvním případě dostávají zbraně a peníze od EU a USA a v druhém od Turecka, Saudské Arábie a Kataru. Co je momentálně výhodnější.

Vážený pane Stejskale,:
Autor: A. Hrbek Datum: 18.4.2017 16:56

pletete dohromady státy a vlády, což není totéž.

Vlajka Syrie visí na budově OSN od roku 1945 a na budově UNESCO taktéž od roku 1945. Vedle ní visí na budovách OSN a UNESCO od roku 1949 i vlajka Izraele.

Jinak v Syrii má své velvyslanectví řada významných států, které Asadovu vládu, nejméně de facto, uznávají.

Vytvořila Vámi tak zbožňovaná organizace někým uznávanou vládu? Kolik států OSN má u této organizace diplomatické zastoupení, alespoň na úrovni konsula?

Re: Vážený pane Stejskale,:
Autor: P. Han Datum: 18.4.2017 19:35

V Sýrii je momentálně občanská válka, nevšiml-li jste si. Předvídat její výsledek lze velmi těžko. A ona "zbožňovaná organizace" je jednou ze skupin, usilujících o moc. Jestli a jaký bude mít vliv, až (a jestli) dojde k nějakému novému uspořádání v Sýrii, je prostě ve hvězdách. Pan Stejskal nepíše nic víc, kromě toho, že je mu program této skupiny sympatický. Mně také, vám ne. A co s tím? Doporučuji vám počkat na výsledek.

NSF už uvažuje, že Asad odstoupí:
Autor: V. Podracký Datum: 18.4.2017 15:05

a tato proizraelská skupina si bude diktovat. Ale nezapomeňme, že Asad ještě existuje. Sice na něho nahráli tu záležitost s chemickým útokem, ale tomu rozumný člověk nevěří, že udělal. Nastal obrat. Najednou není důležité porazit IS, ale Asada. Takže, co vlastně chceme? Asada zatím nikdo nenahradil. Asad má za sebou vítěznou válku. Má už obsazenou většinu obydleného území. Myslíte si, že teď odstoupí, nechá se nahradit? Pokud bude mít na své straně Putina, potom ne.

Malý problém:
Autor: J. Kavalír Datum: 18.4.2017 9:48

Jen nevím, zda NSF má alespoň tolik členů, aby byla schopna pokrýt všechny ministerské posty v budoucí vládě. :-)))

Čert aby se v tom vyznal:
Autor: K. Wágner Datum: 18.4.2017 6:02

Čert aby se v těch syrských milicích vyznal. Jen doufám, pane Stejskale, že ta zkratka NSF, která patří Frontě národní spásy, nemá nic společného s bojovníky Svobodné syrské armády (FSA). Postoje Svobodné syrské armády, zasahující do bojů v Sýrii, jsou vpravdě nečitelné a její jednání nevypočitatelné. Ostatně o tom se již přesvědčil i Pentagon. Podle listu The Wall Street Journal v létě 2016 vyslaly Spojené státy do Sýrie čtyři desítky specialistů, aby pomáhali zajišťovat tureckou operaci Štít Eufratu, při níž turecké jednotky po mohutné dělostřelecké přípravě pronikaly na území Sýrie. Operace nebyla vedena jen proti tzv. Islámskému státu (IS), ale měla také zastavit postupující kurdské milice YPG, které ovládly město Manbidž. A ač se o tom v našich sdělovacích prostředcích příliš nehovořilo, s podporou tureckých tanků a letadel se bojů v rámci Štítu Eufratu účastnilo zhruba 1500 bojovníků Svobodné syrské armády (FSA). A právě bojovníci z tohoto uskupení se nakonec poblíž městečka Ar-Raj v provincii Alepo (Halab) osopili na americké vojáky: nadávali jim do prasat a hrozili jim, že je pobijí. Proto se také příslušníci amerických speciálních sil z místa bojů raději stáhli.

Re: Čert aby se v tom vyznal:
Autor: p. smatlak Datum: 18.4.2017 10:02

Muslim co vyznává islám je už ze své podstaty terorista a člověk ,který nenávidí vše jiné a nemá slitování.Je to jako kdyby ste chtěli aby se stall z tygra vegetarián,Ale tam je to pud sebezáchovy a boj o přežití,bez postraních úmyslů,zatímco tady v těchto případech je to cílené a zločinné bez reálného základu a podkladu.A budu to i když to dělám nerad,generlizovat.Kždý muslim je potencionální vrah a terorista a hlavně arogantní a bezcitný člověk pokud se tak dá nazývat.Ale co chceme,všechny státy ,kde jsou dnes muslimáci a ideologie islám tak byly dříve vyspělé do té doby ,než ten islám a hordy a to nájezdníků to tam zdecimovali a dneska tam žijí a vládnou potomci těchto zrůd a ne ti co byli před nimi ,které oni v mynulosti zlikvidovali.Možná,že někdo napíše,že je to na hlavu ale jak jinak vysvětlit ty změny,které se během staletí v těchto stítech událi, kdy se z relativně demokratických a hlavně vyspělých a kulturních zemích stalo něco co se stalo.

Re: Čert aby se v tom vyznal:
Autor: V. Podracký Datum: 18.4.2017 14:54

všude se najdou ateisté. Je jich dost i mezi Araby. Vždyť existovaly dlouhou dobu arabské ateistické státy založené spíše na marxismu. Asad je následníkem jedné z nich.

Re: Čert aby se v tom vyznal:
Autor: R. Langer Datum: 18.4.2017 15:30

Naopak, ateisté prakticky neexistují, jenom věří na něco úplně jiného než pomatení pámbíčkáři všech vyznání, tudíž jsou jimi lživě označování za ateisty. Ani ten komouš není ateista, právě naopak.

Re: Čert aby se v tom vyznal:
Autor: J. Farda Datum: 18.4.2017 17:01

Máte pravdu, ale taťka Háfiz ustřihl BAAS, co předtím s Násirem upekla SAR.

Re: Čert aby se v tom vyznal:
Autor: V. Podracký Datum: 18.4.2017 14:58

Ta rozrůzněnost jen následuje rozrůzněnost zájmů všech možných velmocí a mocenských aktérů, které v Sýrii operují. Tato skupina, prý NSF, je proizraelská. Další mocenský aktér, další podmínky pro vyjednávání, další komplikace při vytváření poválečného syrského státu. Každý si chce urvat svoje. Už i Izraelci vystrčili hlavu, kterou měli za Obamy zataženou.

Takže už víme, které umírněné teroristy financuje Izrael:
Autor: P. Beránek Datum: 18.4.2017 0:24

Takže už víme, které uřezávače hlav financuje Izrael.:-)

Re: Takže už víme, které umírněné teroristy financuje Izrael:
Autor: R. Langer Datum: 18.4.2017 7:42

No, oni kupodivu financují třaba i Palestinu.

Re: Takže už víme, které umírněné teroristy financuje Izrael:
Autor: J. Farda Datum: 18.4.2017 9:32

Momentálně retardovaný židožroutský expert!?

Re: Takže už víme, které umírněné teroristy financuje Izrael:
Autor: M. Prokop Datum: 18.4.2017 9:33

Šmrncnutý komunismem.

Re: Takže už víme, které umírněné teroristy financuje Izrael:
Autor: J. Farda Datum: 18.4.2017 20:54

Evidentně Lesniakova krevní skupina.