16.1.2019 | Svátek má CtiradDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: PostřižinyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 54, poslední: 29.3.2017 13:38, přehled diskusí

Ahoj milé Zvířetnice (a –íci)!:
Autor: Z. Yga Datum: 29.3.2017 13:38

Pitrýsek píše:

Velice dobře se Vaše komentáře čtou. Pěkně mě to hladí při srdíčku. Ale, prosím, nedělejte ze mě nějakou kouzelnici a zázrak přírody! Jinak se budu rdít. A, uznejte, v mém věku, už se to jaksi nehodí. Opravdové stříhačky, které jsem viděla na Pragobestu, to jsou ty pravé kouzelnice! Já mám jen jedno jediné. Mám ráda pejsky a oni to, ti vykutálenci, vědí. A také už poznali, že když slíbím, že to nebude bolet, tak to bolet nebude. A, že když si umanu, že je upravím, tak přes to nejede vlak. Jinak mám výhodu, nikdo po mě nechce opravdu standardní výstavní střih.

A kočky se, náhodou, stříhají. Právě teď byla objednat paní Hedwiga z RAKŮS svoji krásnou britku (s polodlouhým kožíškem). Tu, tak 2xročně stříháme. Katze Luna tu hodinu (někdy 1 + 1/2) vydrží. Potom sekne paničku až krev stříká.

Dede, prosím Tě, na celkové ostříhání tvojí holky zapomeň!! To by byla katastrofa. Srst by změkla a plstnatila by. Ještě jsem neviděla ostříhaného ovčáka. Chudák by se hanbou propadl. Stačí vystřihnout tu plstnatěnku za ušima (a ani to by se nemělo, ale co naděláš!)

Vadí mi, že se nemohu dostat za Vámi na Zvířetník. Už jsem, po několikáté, psala o heslo, ale je ticho. No a když nemohu do diskuse, tak na NP nejdu vůbec.

Joj Ygo!:
Autor: E. Šusová Datum: 28.3.2017 10:38

Střihoruká Edwardka teda vystřihla úplně nádhernýho psa! A klobouk dolů před oběma Éčkama (heh Edwardka a Ernest!), že to vydrží tak dlouho teda. Mě by švihlo. Ať už z pozice Edwardky, nebo Ernesta

Mně se Erník moc líbí:
Autor: Z. Hanča Datum: 27.3.2017 20:44

před i po, ale je fakt, že ten střih, co vytvořila šikovná Pitrýsková, je přímo uměleckým dílem. Ovšem ráda bych vyzvedla i Erníkovu výdrž, protože stát trpělivě dvě hodiny, zvlášť při jeho temperamentu, to je podle mě důkaz jeho skvělých morálně volních vlastností!!! Nevím, jak by toto vydržel Denis (naštěstí se stříhat nemusí, jen ho vyčesávám a to se snaží odejít tak za 5 minut), ale na stole u veterináře třeba u banálního stříhání drápů stojí vždy nakřivo jak šikmá věž v Pise - musí se totiž aspoň maličko, aspoň bokem opírat o svého člověka.

Re: Mně se Erník moc líbí:
Autor: Z. Yga Datum: 27.3.2017 22:05

Tak jistě (:o))) - Ernest se také o mne opíral, však jsem měla triko chlupaté pořádně. Taky si semtam sedl nebo lehl na záda. A Pitrýsková hbitě všechny polohy využila a šmikala jak o závod. Ke konci jsme ho už musely nechat trochu proběhnout, už to bylo fakt dlouho. Ale nakonec to zvládl ...

Ygo!:
Autor: Z. Jenny Datum: 27.3.2017 19:48

Jste šikovné, Ernest se vyloupl jako "božský" :-)) Sluší mu to a Pitrýsek má zlaté ruce. Paráda! Nás čeká Jenka, je zarostlá jak loupežník Sarka Farka. Conny je ostříhaná taky, až na ty nohy, co jí špatně udělala stříhačka v sousedním městě. Sem myslela, že nás Pája zabije, ani k vůli tomu nejedeme na výstavu. Ale když u nás byla krutá zima a závěje,Conny měla bakule sněhu na srsti,nemohla s tím ani chodit, tak co jsme měli dělat, že jó?!

Re: Ygo!:
Autor: Z. Yga Datum: 27.3.2017 20:23

Holt budeš vystavovat Connynku jen stojící po kolena ve vodě /:o))) - tam jistou deformitu střihu můžeš svést na lom světla. A na příští zimu musíš Connče pořídit sněžnice.

Re: Ygo!:
Autor: Z. Jenny Datum: 27.3.2017 21:33

Se picnu! :-)) Po kolena ve vodě a na hlavě cihlu, žééé ?!

Milá Ygo, hned mám s Ernestem hezčí pondělí!:)):
Autor: D. Ruščáková Datum: 27.3.2017 17:44

Je to můj oblíbenec a paní z Čipsína má skutečně zlaté ruce a diamantovou trpělivost:)) Vyloupla z chlupaté koule krásného veselého pejska s důvěřivým kukučem a čerty v očích:)) tedy, ne, že by tam Ernie ty čerty předtím neměl, jen nebyli tak vidět:))

Jinak bych tady Pitrýska moc a moc potřebovala! Berry jsem už stříhala letos podruhé (opět opatrně, abych ji nezohavila), ale je tak strašně medvědochlupatá, že bez razantního zásahu se to nezlepší. An mám Pitrýska moc daleko, budu muset zase hledat střihačku v Praze. S úkolem: prosím tuhle Berry ostříhat na vlčáka!:))

Re: Milá Ygo, hned mám s Ernestem hezčí pondělí!:)):
Autor: Z. Yga Datum: 27.3.2017 18:00

Na Haně je nejlepší to, že si umí poradit i s poněkud vzpurnými psíky - Ernestovi se na konec už nelíbilo si nechat ostříhat hlavu (shodly jsme se, že příště s ní začneme), ale Pitrýsek ho přemluvila, takže se teď oprávněně můžu chlubit hezkým pejskem.

Chachá ostříhat vlčáka na vlčáka - abys z Berrušky nakonec neměla černého pudla (:o))))!

Re: Milá Ygo, hned mám s Ernestem hezčí pondělí!:)):
Autor: D. Ruščáková Datum: 27.3.2017 18:01

No, poprvé byla slečna střihačka taky na rozpacích, ale pak jsem upřesnila: ostříhejte ji, prosím, na Ari! A to fungovalo, protože Ari je "normálně dlouhosrstá".

Erník:
Autor: Z. Vave Datum: 27.3.2017 17:38

je krasavec i zarostlý, natož pak perfektně ostříhaný. :o) Paní na Čipsíně má zlaté ručky. <3

Re: Erník:
Autor: Z. Yga Datum: 27.3.2017 18:01

Erníkovi vyřídím, že se všeobecně líbí - zrovna se mi dere na klín.

Re: Erník:
Autor: Z. Vave Datum: 27.3.2017 18:41

Tak ho za mě drbni, prosím, a že mu posílám pusu za ucho. :)

Střihoruká Edvarda:
Autor: M. Beda Datum: 27.3.2017 12:15

jako obvykle mě Yga sejmula :-DDDDDDDDDD

jinak chválím ostříhaného Erníka, mně se knírači právě nejvíc líbí v tom letním sestřihu, jen chlupaté nožky, to je prostě božíííííííííí - a já na "to" šišlám a ňuňám až vypadám (jen vypadám?) jako idiot

Pitrýsková je skvělá, že 1.vydrží dvě hodiny stříhat a 2.udrží tak dlouho psa - hehe, Myška i Zuzanka by držely asi tak na jedno střihnutí :-))))))

Re: Střihoruká Edvarda:
Autor: Z. Yga Datum: 27.3.2017 12:37

Já bych to taky nezvládla - vystříhala bych místo psa šišoid ... a to nemluvím o tom, že by mi vydržel hodinu na jednom místě.

Lázeňský švihák je teď Erník,:
Autor: M. Sedláková Datum: 27.3.2017 11:02

to máte dobré vy pejskaři, že můžete ty vaše mazlíčky ostříhat.

S kočkama to nejde. Naše Hepča je dlouhosrstá a nechce se nechat učesat. Dělají se jí dredy. Jenže na sebe nenechá šáhnout.

Posledně na veterině, když byla na kapačce, tak jí paní veterinářka alespoň trochu vzala strojkem. Jak byla trošku oblblá, tak držela, ale syčela.

Re: Lázeňský švihák je teď Erník,:
Autor: Z. Yga Datum: 27.3.2017 12:35

Letos si Zikmund vydrbal půl boku (je taky dlouhosrstý), takže při pohledu na něj voláme Já koza rohatá do půl boku odratá ... Nevím, co ho k tomu vedlo - nemá tam zarudlou kůži ani štípanec ani ekzém, nic - jen si vylízal ty dlouhé rezavé chlupy. Tak teď furt kontroluju, jestli začínají dorůstat ...

Krasavec intelligentní:
Autor: Z. Janaba Datum: 27.3.2017 10:51

je Erník teď. Ale to byl předtím také! Pytrísková má záviděníhodné prostorové vidění.

OT: Ygo, když jsem odtajnila u Dede svou debilitu, v reakci na to jsi mi vykala. Vlastně i jiní. Byla jsem potěšena, ale současně i vyděšena, že působím nepatřičně důstojně. Dalo by se to změnit? Pro všechny?

Re: Krasavec intelligentní:
Autor: Z. Yga Datum: 27.3.2017 12:02

Je pravda, že tady (a na Dedeníku a na Hadopasech) se ustálil krásný zvyk ze starých časů, že si tykáme. Takže za mne ano, potykejme si (:o)) - určitě se přidají i ostatní.

Jinak máš recht, Pitrýsková má úžasnou představivost - ona toho krásného psa v Ernestovi viděla už na poprvé, kdy vypadal jak vycpaný medvěd brtník.

Re: Krasavec intelligentní:
Autor: Z. Yga Datum: 27.3.2017 12:03

Jo a stále držím palce - srůstej hezky rovně a pozvolna.

Re: Krasavec intelligentní:
Autor: Z. Janaba Datum: 27.3.2017 13:00

Díky. Radši bych srůstala hned a hodně rychle! Nebaví mě to!!!

Re: Krasavec intelligentní:
Autor: M. Beda Datum: 27.3.2017 14:00

jsem mimo - copak sis provedla??????

Re: Krasavec intelligentní:
Autor: Z. Janaba Datum: 27.3.2017 15:33

Bedo, sem lezla na co jsem neměla, blbě jsem přehmátla a slítla na asfalt. Křupla záda, praskla ruka a v hlavě se snad rozsvítilo. Sešroubovali mne zpátky do vlastní podoby a zaslechla jsem něco o trpělivosti. Chacha!

Re: Krasavec intelligentní:
Autor: M. Beda Datum: 27.3.2017 17:44

no, asfalt je dost tvrdej - rozhodně tvrdší než naše kostičky, ale není to třeba takhle testovat

foukám na dálku a - buď trpělivá :-DDDDD

Re: Krasavec intelligentní:
Autor: A. Lex Datum: 27.3.2017 15:09

Jano, v důsledku davové psychózy jsem také vykla. Beru zpět :-))).

Re: Krasavec intelligentní:
Autor: Z. Janaba Datum: 27.3.2017 15:35

Správně, díky.

taky mám ráda když z hromady chlupů:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 27.3.2017 10:51

vytvořím krásného kerrýka - úsměv

Nastěnku to čeká, naštěstí jsem ji šmikala před porodem tak to není taková hrůza. A taky musím přišmiknout Deli, ať se líbí potenciálnímu zájemci neb o mě - úsměv lišácký

a jsem ráda, že Chic se česat ani stříhat nemusí lebo vraždí kartáček a hrozně vřeští když češu kerrýky

Ernest je moc šikovný pes!!

Re: taky mám ráda když z hromady chlupů:
Autor: Z. Yga Datum: 27.3.2017 11:53

Jo jo - dá se říct, že každou chvilku máme jiného psa - hned je dlouhosrstý a hned na ježka (:o))).

Re: taky mám ráda když z hromady chlupů:
Autor: A. Lex Datum: 27.3.2017 15:14

Pavlo, když jsem sundávala z Ajvi tu mnohaměsíční zimní srst, tak jsem si připadala jako oravský bača, při jarním stříhání bahnic. Z Ajvinky šlo úplně celistvé tuhé rouno. A to jsem ji přes zimu tu a tam projela trimovacíma hrabičkama. Ale ta podsada, to byl monolit.

Re: taky mám ráda když z hromady chlupů:
Autor: D. Ruščáková Datum: 27.3.2017 17:50

Eh, jak by se nám (mně a Berry:)) ulevilo, kdybych ji mohla cele ostříhat! :) Leč byla jsem varovaná, že když Berry není "stříhací plemeno", mohlo by jí takové stříhání poškodit srst, že by už nevyrostla podruhé v té správné struktuře, díky které v zimě při mrazech spává na venkovním pelíšku a do boudy se obtěžuje jen když něco z nebe padá příliš vlezle:))

Možná to není pravda, ale já se to prostě bojím riskovat.

Už i proto, že takhle vypadající dlouhosrstý německý ovčák je anglická rarita a tady s nimi prostě nejsou zkušenosti. Ten s delší srstí, co se občas vyskytuje i v krátkosrstých chovech, má jiný typ srsti, spíš jako chodský pes. Ty jsem ale nikdy stříhat nepotřebovala...:))