20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Armáda byrokratů likviduje UniiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 28.3.2017 3:06, přehled diskusí

Méně Evropy a žadný brusel:
Autor: J. Jurax Datum: 28.3.2017 2:54

"Základním předpokladem ale je, aby bruselští byrokraté na chvíli opustili své klimatizované skleníky a poslechli si, co skutečné lidi z masa a kostí opravdu trápí."

Nikoliv. Základním předpokladem je, aby bruselští byrokraté a eurokomisaři a "vláda" šli konečně do perdele, zůstali tam a nevraceli se už vůbec nikdy. A vzali ssebou všechny ty peachoviny, co z nich za ta léta vyprýštily a účinně otrávily myšlénku sjednocené Evropy. A hlavně nezapomenout Lisabonskou smlouvu a politicky prosazené, ekonomicky škodící euro!

Pak snad - zdůrazňuji snad - by mohla mít činy zmíněných pitrysů zdiskreditovaná myšlenka sjednocené Evropy naději na regeneraci.

Dejte mi stůl a židli, práci už si najdu:
Autor: L. David Datum: 27.3.2017 22:06

je oblíbené motto všech darmošlapů, kteří se jakýmikoliv způsoby dostanou k úřadování.

Čím jsou autore článku vaše návrhy ušlechtilejší, tím jsou nereálnější. Musel byste nejprve od základu v celé EU převychovat statisíce osob k tomu, aby odložily své sobectví a prospěchářství, které jim z naprosto špatně nastavených podmínek přináší profit.

V některém příštím vydání NP nám autore můžete popsat, jak toho docílíte.

:
Autor: M. Gavlák Datum: 27.3.2017 18:16

Už mi ty kecy o banánech lezou krkem. Kdyby autor nebyl ignirant, že se jedná o normy obchodní, které nemají s EU nic společného...

Evropu likvidují socialisté a levicový superstát:
Autor: L. Novák 475 Datum: 27.3.2017 18:01

strkajíci pracky a nos všude, kde jen to jde. I do záchodové mísy, jestli ji nemáte zbytečně velkou a splachovač nemá příliš velkou nádržku... Řekl bych, že ta malá velikost záchodové mísy už hraničí s nehygienou u veřejných WC, malá nádržka se musí obcházet vícenásobným splachováním...

Zjevně lžete.:
Autor: A. Alda Datum: 27.3.2017 13:11

Tvrdíte, že "Takzvaným euroskeptikům nahrávají hlavně nesmyslná nařízení Bruselu, normami na zahnuté banány počínaje a protežovaným zeleným bydlením bohužel zdaleka nekonče." To samozřejmě není pravda. Euroskeptici nejsou "takzvaní" a rozhodně nám nenahrávjí žádná nesmyslná nařízení Bruselu, ta nás naopak stále a pořád poškozují. Kdyby nám to nahrávolo, tleskali bychom tomu.

Tvrdíte, že "předpisů je tolik, že je běžný člověk ani nestíhá sledovat. " To je lež přímo odporná. Předpisů je tolik, že je nedokáží sledovat ani odborníci a specialisté, ne jen "běžný" člověk. Nikdo to nedokáže. Nikdo.

Tvrdíte, že "silná a jednotná EU prospěje všem národním státům". To je tvrzení na pár facek, protože "silná" a "jednotná" Evropská unije znamená konec národních státu. Co mne ničí, to mně rozhodně neprospívá.

Tvrdíte, že "Zbývá nám jediná naděje: vítězství zdravého rozumu. Jedině pak může společná Evropa přežít." To je projev mimořádné hlouposti. Vítězství zdravého rozumu nutně a neodvratně znamená konec Evropské unie, protože existence EU je v přímém protikladu se zdravým rozumem.

Už aby se to odporné uskupení, o kterém je řeč už ve Zjevení sv. Jana, rozpadlo!

Re: Zjevně lžete.:
Autor: L. Novák 475 Datum: 27.3.2017 18:04

Ano, doufejme, že se ten EUnesmysl zhroutí vlastní byrokratickou přebujelostí... která likviduje národní státy i ekonomicky.

Re: Zjevně lžete.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 27.3.2017 23:28

Podepisuji!

Případ Jakovlev:
Autor: F. Navr8til Datum: 27.3.2017 12:48

Vždy, když čtu o neřešitelné byrokracii v EU, vzpomenu si na kniku vzpomínek leteckého konstruktéra Jakovleva. Když byl ve svých 32 letech jmenován náměstkem ministra letectví a převzal odpovědnost za výzkum, musel se zabývat otázkou, proč je nefunkční výzkumný ústav letectví. Zjistil, že výzkumného ústavu se zmocnil střední byrokratický personál, který zde zavedl tak komplikovaný a nesmyslný systém propustek a povolení, že fakticky znemožnil vědcům jejich práci. Jak sám píše, bylo provedeno několik důrazných opatření a ústav začal perfektně fungovat a zanedlouho se objevily vynikající letecké konstrukce. Sice to nenapsal, ale důrazná opatření spočívala v tom, že byli jako nepřátelé lidu postříleni byrokraté, kteří škodili rozvoji letectva. Inspirativní způsob řešení.

Kapři si rybník nevypustí.:
Autor: J. Pražák Datum: 27.3.2017 11:58

Reformovat 4.EUroŘíši je stejně nereálné, jako reformovat 3.Říši pár měsíců před jejím koncem. Co by dělala armáda EUrobyrokratů a jejích pohůnků v jednotlivých zemích, kdyby nemohli šikanovat 500 milionů lidí a rozhazovat plnými hrstmi "dotace"? Vždyť jen u nás je cca 200 firem, které se živí zpracováváním žádostí o dotace.

reforma je utopie:
Autor: T. Hraj Datum: 27.3.2017 11:33

Francouzský zákoník práce měl začátkem 20. století asi dvacet stran v roce 75 stale ještě jen asi 300 stran. Dnes má údajně neuvěřitelných 5000 stran. Se zaměstnancem a jeho právy už to dávno nemá nic společného. Ten už si ho nepřečte. A kdyby přečetl, stejně by tomu nerozuměl. Je to dokument pro úředníky, odboráře, právníky atd. Těžko očekávat, že ti ho sami od sebe zmenší a zjednoduší. Je to jejich obživa. Perpetu mobile bylo nastartováno.

S EU je to stejné. Změna je možná pouze radikální nikoli postupná a úředníci ani političtí zástupci v EU ji sami neprovedou.

Po stopadesáté první: :
Autor: J. Kraus Datum: 27.3.2017 11:06

Po stopadesáté první: ONI nejsou méněcenní ani hloupí, aby nevěděli, co dělají. Takoví jsou jen provinciálové v protektorátních místodržitelstvích. Z nich omezenost a debilita mnohdy doslova sálá a ONI takovými pohrdají, často i viditelně a s gustem. Ale hůře než všichni tito dopadnou oportunisté. JEJICH cílem je všeobecný rozvrat a zkáza, přičemž mají za jisté, že sami nejen vyváznou, ale ve vylidněném světě se jim dostane odměny. Odměny od těch, jimiž jsou řízeni. Ale v zákulisí působí i mnohem mocnější síly opačného gardu, jejichž pomoci se západní člověk dobrovolně vzdal, a pokud dopouštějí JEJICH (dočasnou) vládu, má to dobrý a snadno odhadnutelný důvod.

To bude problém.:
Autor: I. Schlägel Datum: 27.3.2017 9:18

"Brusel ale musí co nejrychleji pochopit, že se společný evropský projekt postupným utahováním šroubů v hospodářské oblasti a také kvůli nesmyslným socialistickým experimentům dostal do slepé uličky." S tím těžko něco naděláte, protože byrokracie a mnozí politici právě k tomuto přirozeně inklinují. Rozhodně přirozeně neinklinují k tomu, aby sami sobě vypustili rybník. Jsou schopni ten rybník za slušný peníz maximálně "vylepšovat". Každé výzvy typu "Brusel musí pochopit" se tudíž míjejí účinkem. Jakeš a spol také nechápali.

Re: To bude problém.:
Autor: J. Jurax Datum: 28.3.2017 2:58

Brusel není uzpůsoben k tomu, aby něco pochopil.

Bohužel jsme si takovou:
Autor: J. Schwarz Datum: 27.3.2017 9:07

"malou českou Unii" zavedli i doma, když vláda koalice socanů, lidovců a ANO nabírá další a další úředníky a zvyšuje jim platy, a oni plni nadšení pilně vymýšlejí další a další buzerace, regulace a pokuty. Byrokratizuje se EU i členské státy nejspíš proto, aby získali zaměstnání jinak neupotřebitelní absolventi humanitních směrů universit. Bude-li trend pokračovat, zanedlouho bude povinností v každé nové budově mít polstrované stěny jako v blázinci, aby se opravdu nikomu nic nestalo i kdyby vystaroval hlavou proti zdi. Jó, to byly časy kdy neexistovala povinnost mít dětské sedačky, takže převézt z chaty domů svoje a kamarádovy děti bylo bez problémů. Dnes je nemůžete ani hodit na nádraží a pokud máte děti 4 a víc, abyste si pořídil mikrobus.

nízkoenergetické domy od pana Korce:
Autor: M. Šejna Datum: 27.3.2017 7:48

nízkoenergetické domy jsou samozřejmě dražší, než domy s nedostatečnou tepelnou izolací.Jsou také výrazně energeticy úspornější. Pan Korec ale tvrdí, že úspornější nejsou. Nejspíš popisuje realitu domů, které staví jeho firma. To ale není o úspornosti dobře izolovaných staveb, to je o nekvalitní práci firmy, ve které je pan Korec generálním ředitelem.

Re: nízkoenergetické domy od pana Korce:
Autor: V. Kain Datum: 27.3.2017 8:56

Šejno vy moulo,vy asi nevíte,že nejlepším větráním je dokořán otevřené okno,než nějaké stupidní klimatické jednotky.

moulo Kaine:
Autor: M. Šejna Datum: 27.3.2017 9:33

až budete na dovolené v Itálii, Španělsku nebo Řecku, tak odpoledne, až bude venku +35°C, začněte větrat dokořán, moulo nevzdělanej. I ten nejpitomější italskej sedlák v tu domu okna zavírá a osadí okenicemi. Ale moula Kain bude větrat.

Nízkoenergetický dům se vyznačuje mimořádnými izolačními vlastnostmi, které v zimě udržují v interieru teplo a v létě zas chládek. Klimatizační jednotka nemá s nízkoenergetikou nic společného, moulo.

Re: moulo :
Autor: R. Chodovsky Datum: 27.3.2017 10:29

Šejno, z čeho jste vyvodil, že moula Kain chce větrat ve Španělsku odpoledne, při+35 stupních?

hele, Chodovský:
Autor: M. Šejna Datum: 27.3.2017 10:49

naučte se číst, co moula Kain píše. Pokud on doporučuje, že místo klimatizace je lepší větrat, pak jen mentálně retardovaný moula se ptá, co tím Kain má na mysli.

Re: hele, Chodovský:
Autor: P. Selinger Datum: 27.3.2017 17:21

Ale pane Šejna, on obyvatel Španělska, pokud nebude duševně omezený jako Vy, nebude větrat odpoledne při 35 stupních, ale v noci, kdy teplota výrazně klesá..

Re: moulo Kaine:
Autor: J. Jurax Datum: 28.3.2017 3:03

No, víte, ale my nejsme ve Španělích či v Řecku.

Nic proti nízkoenergetickým domům, pokud se přidané náklady na nízkoenergetičnost v rozumné době zaplatí úsporou energií (řekněme 10 let?) a pokud ta nízkoenergetičnost nesníží kvalitu bydlení.

Re: nízkoenergetické domy od pana Korce:
Autor: Z. Čábelka Datum: 27.3.2017 9:12

Eko podvodů za pětadvacet let je tolik, že by jste mohl trochu víc přemýšlet nad skutečně možným přínosem. Zatím vše, co bylo lidem v energetice nabídnuto, bylo většinou a hlavně přínosem jen pro ekovýrobce! U všech těch zázraků je investiční cena postavena na hraně efektivní návratnosti. Stačí malý problém a peníze se nevrátí. Naprostá většina "projektů návratnosti" je postavena na lživé účinnosti a předpokladech výchozích parametrů! O ekologii ve své podstatě ani tolik nejde. Je to jen kšeft obchodníků s deštěm.

pane Čábelko:
Autor: M. Šejna Datum: 27.3.2017 9:36

potvrzujete to, co píšu. Tedy že při podvádění to nefunguje. Pokud Ekospol pana Korece podvádí, pak samozřejmě jejich nízkoenergetické domy jsou sice dražší, ale jejich majitelé nic neušetří.

A o tom jsem psal.

Re: pane Čábelko:
Autor: L. Novák 475 Datum: 27.3.2017 18:07

Ono už povinné zavádění je vlastně podvádění. A vy jako developer ve službách ČSSD o tom jistě mnohé víte. :-P

Re: nízkoenergetické domy od pana Korce:
Autor: R. Langer Datum: 27.3.2017 9:38

Ve skutečnosti je ta "energetická úspornost" občas dost sporná, pokud se ty náklady rozpočítají do běžného provozu domu.

Re: nízkoenergetické domy od pana Korce:
Autor: M. Vondráček Datum: 27.3.2017 11:04

Teda oni jsou hlava , Šejna :-)

Re: nízkoenergetické domy od pana Korce:
Autor: M. Šejna Datum: 27.3.2017 12:40

nezáviděj, Vondráček. Stačí studovat a budou taky hlava, Vondráček.

Re: nízkoenergetické domy od pana Korce:
Autor: L. Novák 475 Datum: 27.3.2017 18:08

Šejno, kde jste studoval tu hloupost, co tady systematicky předvádíte? ;-)

Mé přání?:
Autor: D. Stirský Datum: 27.3.2017 7:20

Spojené státy Evropské s malou vládou a s malým parlamentem, tj. společná obrana, zahraniční politika a měna. Stejně, jako za Rakouska-Uherska. Zbytek si každý stát bude řešit sám. Žádné dotace, žádná nařízení či směrnice. Samozřejmě, pokud se na unijní úrovni něco vymyslí a ostatní země se budou chtít přidat, proč ne. Ale musí to být dobrovolné, výhodné a nediskriminační.

Re: Mé přání?:
Autor: T. Hraj Datum: 27.3.2017 12:23

Společná vláda, prosazující čí zájmy? Společná obrana proti čemu? Aby mohlo fungovat to, co říkáte, pak by musela existovat nějaká společná evropská politika, tj. společný zájem. Evidentně ale převládají zájmy národní. Lidi nemávají vlajkou EU na sportovních utkáních, nevyvěšují ji před svým domem, nesledují masově média v cizích jazycích.

Uvědomte si, že společná měna znamená nevyhnutelně FISKÁLNÍ UNII a společná obranná a zahraniční politika znamená nevyhnutelně POLITICKOU UNII. Žádný "zbytek" stojící za řeč by tedy nebyl.