20.6.2018 | Svátek má KvětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


NIZOZEMSKO: Chyběla jen dechovka a řízný maršŘazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 15, poslední: 21.3.2017 22:57, přehled diskusí

Do casu:
Autor: J. Sinnreich Datum: 21.3.2017 1:43

Zrejme bude potreba vic podriznutych krku a vic bomb na letistich, nez se duverivi Holandane`rozhodnou volit nekoho jineho nez podvodnika v rouse berancim. (Rutte je jeden z nejaktivnejsich podporovatelu muslimske migrace do Evropy).

Re: Do casu:
Autor: J. Fridrich Datum: 21.3.2017 6:50

Holand'ani ještě zcela neprozřeli, ale velmi jich přibývá... Také Ruttemu pomohl v jejich volbách Turecký Sultán těma neskutečnýma útoky a sprost'árnami na jejich účet - a Rutte se trochu " vzmužil " že nechal létat v luftě toho jejich ministerského blbečka a omezil i tu krávu co se k nim cpala autem - a to u váhajících Holand'anů asi rozhodlo..

Ale Wilders je v záloze a jeho doba přijde..

Re: Do casu:
Autor: T. Hraj Datum: 21.3.2017 8:36

"ale velmi jich přibývá". No, Wilders získal 19 křesel ze 150. Pokud je to z těch asi 12 parlamentních stran jediná, která si uvědomuje nebezpečí masmigrace a vůbec bruselského socialismu, tak pán bůh s Holandskem.

Re: Do casu:
Autor: V. Vovák Datum: 21.3.2017 9:33

Obávám se, že Wildersova doba už nepřijde. Do příštích voleb se pomnoží připrchlíci takovým způsobem, že Wilders bude zcela v ofsajdu.

Re: Do casu:
Autor: J. Lepka Datum: 21.3.2017 11:09

To myslíte, že do té doby získají volební právo ?

Re: Do casu:
Autor: S. Donát Datum: 21.3.2017 11:14

Spíš se ozbrojí.

Re: Do casu:
Autor: R. Morava Datum: 21.3.2017 16:21

Pokud znáte historii víte že historii určovalo tak 10% obyvatel/dobyvatel. Normané s Vilémem dobyvatelem proti několikanásobku Anglosasů, Maďaři proti několikanásobku Slovanů. Turci na v Malé Asii. Poměrově menší skupina válečníků dobyla území, řídila politiku, změnila či ovlivnila jazyk...pak se asimilovali ale už to byla trochu jiná země. V případě Turecka pak hodně jiná. V případě následujících milionů dalších dobyvatel (USA, Tibet...) naprosto jiná.

Řečeno bez emocí.:
Autor: M. Valenta Datum: 21.3.2017 9:02

Pří 80% procentní účasti (pochvala voličům) je Wildersových 13,1 na jím požadovanou změnu v orientaci Holandska málo. Ovšem snad těch 13,1 % poslouží k realističtější evropské politice.

Re: Řečeno bez emocí.:
Autor: M. Prokop Datum: 21.3.2017 9:48

Bylo by dobře, kdyby posloužilo.

Ale, jak tak koukám do Brusele ... nevěřím na to ani náhodou.

Re: Řečeno bez emocí.:
Autor: V. Povolný Datum: 21.3.2017 14:38

Neposlouží. Ani Brexit neposloužil. EU je ztracená.

obehraná písnička:
Autor: R. Gramblička Datum: 21.3.2017 9:18

Takhle to tady v Evropě patrně bude nějakou dobu probíhat. Před volbama vždy eurohujeři s médii vyhecují voliče ve stylu všichni proti jednomu, ledva to zlo porazí, s nesourodým slepencem ve vládě se po volbách pojede po vyjetých kolejích až k dalším volbám. Wilders doplatil na vysokou účast voličů. Původně slibované preference 25-30% stavěli na účasti kolem 65%, vysoká účast a turecká karta toto číslo nutně snížila. Zajímavým důsledkem voleb je, že mainstreamová strana převzala program od "extrémistů" čímž defakto jejich politiku legitimizovala. Docela bych i věřil Ruttemu, že by své předvolební proklamace chtěl uvést do praxe, jinak totiž riskuje, že mu to příště voliči spočítají, nicméně vládu bude muset vytvořit s nejméně 4 nebo 5 stranami, a nevyhne se tak sociálním liberálům, kteří jsou vůči Wildersově politice ostře vyhranění. Už jen samotný velký počet stran ve vládě potažmo v celém parlamentu povede k nestabilitě a politickému chaosu. Jak dopadla vláda premiérky Radičové, která vznikla jen díky boji všech proti Smeru, víme. Podobné scénáře nás čekají do budoucna i v dalších zemích (Švédsko, Francie, Rakousko...). Tohle nepřinese nic dobrého :-(

Nemístný optimismus.:
Autor: A. Alda Datum: 21.3.2017 13:49

Kdy budou příští volby v Nizozemí? Až tam bude ještě více muslimů a ještě méně Holanďanů. Když Wilders nevyhrál teď, příště už nevyhraje.

Germáni mají prostě smůlu - jejich dny jsou sečteny a z historie se brzy vytratí.

Re: Nemístný optimismus.:
Autor: J. Jurax Datum: 21.3.2017 22:57

Třeba se zbytky uchovají v rezervacích jak severoameričtí Indiáni - ti taky kdysi podcenili imigraci ...

Článek docela fajn, jen nerozumím:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.3.2017 18:19

holandskému volebnímu systému..

"Do vlády ho Rutte nepřizve. Ale tam by se stejně nedostal, ani kdyby byl vyhrál volby, protože žádná z víc jak tuctu holandských partají by se s ním nespojila, aby mohl vytvořit vládu."

Jak může do voleb kandidovat strana jednoho člověka ? A ve volbách získat nějaký počet mandátů, které obsadí do parlamentu, kým? Nevolenými nepolitiky?

Nemluvě tím spodním limitem, takže parlament = směska... která se vůbec někdy na něčem shodne?

A k EU politbyru nemá nejmenší cenu cosi podotýkat..:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.3.2017 18:22

Jedině návrat k EHS, jinak to nemá smysl..