16.4.2024 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

SVĚT: Anatomie multikulturalismu

Emigroval jsem v roce 1980. Nebyla to emigrace, jakou dnes běžně vidíme okolo sebe. Neodcházel jsem za lepším, spíš za horším, ovšem s vědomím, že tam budu o mnoho svobodnější.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Valenta 20.3.2017 9:36

Re: Autor má sice v dost věcech pravdu,

Protože to vypadá, že s tak různorodou společností moc nepočítal.

S. Netzer 20.3.2017 10:04

Re: Autor má sice v dost věcech pravdu,

Prožil zřejmě kulturní šok, který ho traumatizoval. :-)))

S. Rehulka 20.3.2017 13:57

Re: Autor má sice v dost věcech pravdu,

Ta paní, od jezevčíka (který už nemrská ocáskem - proč?), jistě toho ví o Austrálii tolik, že může štěkat až z Německa !

R. Tesařík 20.3.2017 10:12

Re: Autor má sice v dost věcech pravdu,

Spíš nečekal, že po zkušenostech s bolševikem, někdo může tak blbnout jinde.

R. Gramblička 20.3.2017 12:22

Re: Autor má sice v dost věcech pravdu,

potíž je v tom, že západnímu světu ta přímá zkušenost s vládou komoušů chybí

M. Valenta 20.3.2017 13:23

Re: Autor má sice v dost věcech pravdu,

A že si je pořád volíme i do nejvyšších funkcí, že by zkušenost?

Z. Lapil 20.3.2017 19:05

Re: Autor má sice v dost věcech pravdu,

Ne že mu to nedošlo, ono mu to docházelo nějaký čas.

Osobně si myslím, že v socialistickém Československu si člověk bez státu ani nekoupil chleba, a proto se emigrant, notabene filmař zvyklý pracovat pro státní monopol, prvně obrátil když ne přímo na stát, tak aspoň na organizace státu blízké a podobné. Teprve když to nefungovalo, začal přemýšlet.

Nemluvě o tom, že postavit se na vlastní nohy JE riskantní a chce to... Skoro se to bojím říct, ale chce to změnu myšlení.

J. Nový 20.3.2017 8:37

Jo

Jo, tak to je :(

J. Pražák 20.3.2017 8:28

Poučný článek

Díky.

J. Chaloupka 20.3.2017 8:26

Naše kultura tedy euroatlantická se vyvíjela

tisíciletí a my jsme potomci těch, co přežili jednak nutnost získat dost potravy, tu si rozdělit na dobu do další sklizně a zajistit, aby ji nesežraly myši nebo plíseň. Také jsme museli nashromáždit dost otopu na zimu a naučit se stavět domy, kde tu zimu přežijeme. Kromě toho jsme museli absolvovat mnoho morů a hladomorů, válek, náboženského "třeštění" apod. Prostě jsme vytříděni. Ovšem to, že umíme nejen vypěstovat, ale i vypěstovat navíc nás vede k tomu, že "pomáháme", kde můžeme. Pak se ovšem nemůžeme divit. Když chce ebola udělat to třídění v Africe, tak tam posíláme doktory a sestry, aby tomu zabránili. Proč proboha? A když někde si udělají více dětí, než mohou uživit, tak tam posíláme jídlo? Znovu se ptám proč, když u nás to tak dobře fungovalo. Prostě ten, kdo neměl na jídlo, tak vymřel. To se s tím nedokážeme vyrovnat? Zajímavé je, že hladomory jsou hlavně v Africe. Nepamatuji nějaký třeba v Jižní Americe. Možná proto, že Ameriku kultivovali bílí Evropané, zvyklí pracovat a hlavně zvyklí na to, že jim příroda nedá nic zadarmo.

P. Hlosta 20.3.2017 9:02

Re: Naše kultura tedy euroatlantická se vyvíjela

Jak píši níže, jde o parazitismus, který se vyskytuje v každé lidské společnosti, pokud je mu dána šance. Ono jde parazitovat i na tzv. charitě. Charita byla v Západní lidské společnosti postupně změněna na systémovou z individuální, dobrovolné a za své. Mělo na to vliv křesťanské náboženství dané pojetím církví. Podstaný je i vliv velkokapitálový, který potřeboval po celou historii koloniální vysávání zdrojů ke své existenci.

Zdaleka nejde o vytříbení společnosti na Západě. Pokud zde je umožněn parazitismus, pak se bude šířit více a hlouběji s časem, po který mu bude dán prostor. Už jen samotné sociální zabezpečení, které je v naší společnosti systémové, dává prostor pro parazitismus v něm. Důležité na tom je i účast parazitů, kteří těží z těch, co sociální zabezpečení mají společností získat(viz. např. sociální bydlení - jeden z mnoha příkladů!).

Je to jako mor a šíří se geometrickou řadou. Parazitovat už se učí děti, které bezpracně přicházejí k nejrůznějším výhodám i materiálním vymoženostem, což je základ pro chování v dospělosti.

Na zrušení parazitismu nestačí ani cynické vyloučení z pomoci v hladovění kdekoliv na světě. Tam jde spíše o dřívější bezohledné rabování zdrojů a následky se dnes projevujícími. Koneckonců to bylo též parazitování na slabších a mnohdy vojensky udržované.

R. Morava 20.3.2017 10:04

Re: Naše kultura tedy euroatlantická se vyvíjela

Máte pravdu jen částečně. Tak jak to popisujete je parazit vlatně každý živý tvor. Svým způsobem by pak byli paraziti každé děti, než se začnou živit sami a určitě všichni potomci milionářů, pokud neumí miliony po předcích správně použít. Jenomže lidství je o tom, že si lidé pomáhají.

Problém je jinde. Zatím nejlepší forma řízení společnosti je demokracie, zatímco marxisté vždy preferovali totalitu. Je moje právo dát svoje peníze komukoliv abych ho podpořil, ale ne povinnost. Marxisté znamenají deficit demokracie a rozdávání Vašich peněz tam, kam by je většina společnosti nikdy nedala. Problém není v nějakých grantech na vědu a pro děti ani pro rozvojové země.

Je to jako u dětí. Pokud někoho podporujete jako v rozvojových zemích nebo některé spoluobčany nebo svoje/svěřené děti, máte právo zasahovat do toho komu, kolik a hlavně od nich něco vyžadovat, třeba aby se potom učili, řídili svoji porodnost..... a hlavně pokud to nefunguje, změnit pravidla.

P. Hlosta 20.3.2017 10:09

Re: Naše kultura tedy euroatlantická se vyvíjela

Pravda nikdy není stoprocentní ;-) Lze vždy najít jistou míru nevyjádřeného úplně a do mrtě dle pravdy. Z většiny s vámi souhlasím, ovšem také s určitou výhradou, např. ..... ;-))

V. Pavelka 20.3.2017 10:02

Re: Naše kultura tedy euroatlantická se vyvíjela

Navíc nelze zachránit celou afriku,.

P. Hlosta 20.3.2017 8:06

Ono to není až tak o ideologii komunismu, jako o parazitismu

Je to hodně přesné popsání multikulturalismu ve světě, ale já mám k tomu jistou výhradu. Ono to není až tak o ideologii, jako spíše o způsobu parazitismu na společnosti s pomocí ideologie a o to je to nebezpečnější, že je to jako mor. Je přehršel příkladů ze života, kdy i životní partneři odešli do emigrace spolu a v ní pak se rozešli prostě proto, že každý z nich odešel z jiného důvodu. Jeden pro skutečnou svou averzí k diktatuře ideologie a druhý pro větší možnost nasávat paraziticky materiální podpory a tím se sociálně pozvednout a to hlavně bezpracně za cizí peníze. Zdánlivě šlo o stejné pojetí svobody, ale v důsledku ten svobodomyslný to měl podstatně těžší, protože v emigraci nechtěl být součástí parazitického kolektivismu.

V multikulturalistické ideologické vlně se dá velmi pohodlně dosáhnout na finanční podpory. Zdánlivě totiž jde o humanistické cíle a ty jsou alibim pro účastníky v této kolektivistické skupině společnosti, která ovšem je z pozadí velmi dobře manipulovatelná. Na to naskakuje i politická vedoucí vrstva, což je skupina politicky aktivních parazitů, co přijme na sebe i tezi o vedoucí úloze ve společnosti namísto služby společnosti. Tak se vytváří stálý stav vysávání ekonomiky ve prospěch parazitů všeho druhu. Kdokoliv chce parazitovat na společnosti, ten v ideologii multikulturalismu má výhodnou příležitost.

Pro nás(nejen u nás) je příznačné, že této příležitosti se pro její snadnost chytají mladí, noví parazité, co na tom rostou a vylepšují způsob parazitování, jeho efektivitu. Ideologie je až druhořadá, spíše se v tom veze a tak parazit má šanci tvrdit, že není komunisticky založený, případně že s ideologiemi nemá nic společné. Jako mor se takto parazitismus šíří po celém světě! No, neberte jednoduchost svého ekonomického bytí, když je tak stabilně šířené světem. Tvrdá práce a navíc poctivá je ta nejtěžší!

M. Těhanová 20.3.2017 8:51

Re: Ono to není až tak o ideologii komunismu, jako o parazitismu

Ano, to parazitování je možná největší problém, protože dnes jsou mladí lidé ve své většině moc líní a nejsou ochotni se podřizovat jakýmkoli pravidlům. Okamžitě to berou jako omezování jejich svobody. Ale omezovat svobodu druhým, kteří na ně dělají jim problém nedělá.

P. Hlosta 20.3.2017 9:10

Re: Ono to není až tak o ideologii komunismu, jako o parazitismu

Pokud kdo byl vychován v dostatku a bezpracně, pak ani neví, že parazituje na společnosti. Jsou parazité, co dokáží tvrdě makat na své fyzické podobě, ale jakákoliv pracovní povinnost je pro ně nepřekonatelná námaha. Totéž je i o duševní námaze. Takový parazit dokáže duševně makat na vytvoření svého "podnikání" pro příjmy paraziticky charakteristické a nemá vůbec na to, aby stejnou duševní námahu vyvinul ekonomicky správným směrem, překonal konkurenční prostředí a stvořil tak základ pro ekonomicky správné navyšování hodnot. Jakoby prostředky společnosti byly tou nejdosažitelnější formou obživy a zabezpečení v sociální oblasti.

P. Lenc 20.3.2017 7:57

DÍK!

D. Polanský 20.3.2017 7:38

Multi by byly nefunkční, kdyby

měli fungovat ze svých peněz, ale relativně silná podpora ze strany státu, pozor, i za pravicových vlád, jim dává nejen šanci přežívat, ale dokonce i expandovat. V různých nadacích apod. nejsou jenom levičáci, ale i lidé tzv. pravicově myslící, oni to prostě berou kšeft jako jiný, nakonec podnikat s podporou státu, co si může ještě více člověk přát. Když poctivě, tak poctivě, jinak nám hrozí zaslepení.

D. Polanský 20.3.2017 7:39

Re: Multi by byly nefunkční, kdyby

raději byli, i když na podstatě problému to nic nemění.

J. Chaloupka 20.3.2017 8:20

Nejen multi kulti, ale i dokumentaristé, jak vidno.

To shánění peněz ve veřejném a státním sektoru se zřejmě saje od narození. Jinak by nám autor nepopisoval ty anabáze, když chtěl získat "jakoukoliv" finanční podporu.

J. Schwarz 20.3.2017 6:55

A zase je vidět

jak u kořene toho všeho je podpora z veřejných zdrojů, státní dotace a granty. Nebýt tohohle moru, byl by vliv multikulti pak, zelenorudých melounů a levičáckých "aktivistů" desetinový.

J. Vobr 20.3.2017 5:46

PANE CHRASTINO - DÍKY !!!

Tu-ááá.

J. Fridrich 20.3.2017 6:32

Re: PANE CHRASTINO - DÍKY !!!

Připojuji se - jako vždy přesně vystižený problém naší doby v tak zvaných " Západních zemích "..

Není imigrant jako imigrant. Myslím že DRTIVÉ VĚTŠINĚ lidí u nás, ale i jinde v Evropě a ve světě nevadí imigrant " NEPOTÍŽISTA " - a víme, že takoví existují. Tak například - Židé, Vietnamci - většina z nich usilovně pracuje, respektují způsob života v nové zemi, jejich děti studují střední i vysoké školy - přinesli i určité obohacení do naší země. Přitom přicházeli-přichází ze vzdálených částí naší planety a ze zcela jiného civilizačního okruhu. Oni prostě respektují platná - i když nepsaná pravidla života v zemích kam přichází a proto lidem nevadí.. Také samozřejmě záleží na množství příchozích v určitém časovém období - rozumné množství je obohacením, přehnaně velké množství-tedy statisíce-miliony, tak to je KATASTROFA...

Dnešní svět bude muset - a to velmi rychle - dospět k zcela zásadní skutečnosti a nekorektně-tedy pravdivě konstatovat, že civilizační úrovně a vyspělost jednotlivých etnik, zemí, států, lokalit - tedy lidí žijících v dnešní době na naší planetě je RŮZNÁ a mnohdy velmi odlišná. Stupnice hodnot, rozvoj společnosti, její kultura, hygiena, tolerantnost, vztah k ženám, k dětem, schopnost akceptovat jiné pohledy na vývoj světa - to vše je velmi ODLIŠNÉ v různých částech světa. Konkrétně země tak zvaného Západu, tedy křest'anské, Euro-Atlantické civilizace jsou nepochybně vyspělejší a to nejen ve vědě, technice, technologiích - ale právě v uspořádání své společnosti, hlavně v její humánní podobě, demokracii, práv a svobod svých občanů. V jiných částech světa jsou zcela jiné hodnoty a je zajímavé, že když přijdou k nám, tak místo spokojenosti a vděku za nový domov přináší až nepochopitelnou NENÁVIST. Raději tedy tyto světy nesměšovat - a když už, tak jim pomoci u nich doma, ale pozor na jejich „ přemnožení ..“

J. Sinnreich 20.3.2017 20:05

Re: PANE CHRASTINO - DÍKY !!!

Ta nenavist je zcela pochopitelna. Prameni z vlastniho pocitu menecennosti a ze zavisti.

J. Huml 20.3.2017 5:45

No, neuveritelne..

nikdy jsem netusil, ze v Australii z pod kazdeho kamene couha komunista.

R. Franc 20.3.2017 7:21

Re: No, neuveritelne..

No výborně, pane Humle, tak číst už umíte, psát taky. Teď ještě porozumět psanému textu a můžete začít psát poznámky, které Vás nezesměšní.

K. Frauknecht 20.3.2017 9:10

Re: No, neuveritelne..

:-)))

R. Langer 20.3.2017 8:47

Re: No, neuveritelne..

Asi tak, jako v celé Evropě, pane Humle...

J. Kanioková 20.3.2017 3:04

1*

třeskutě přesné..