27.5.2018 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: OdzbrojeníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 135, poslední: 19.3.2017 23:23, přehled diskusí

Je to zajímavý paradox,:
Autor: M. Prokop Datum: 19.3.2017 15:25

EUnije je přeregulovaná snad ve všech oblastech (ty zbraně jsou jen jedna z mnoha), ale tam, kde by regulace byla potřebná, u připrchlíků, tam nic a připrchlík má víc práv než povinností.

Nejde o teroristy:
Autor: J. Vintr Datum: 19.3.2017 1:07

terorismus je naprosto okrajový jev a setká se s ním tak tisícina promile obyvatel Evropy. Zato hrozba, že Evropu ovládne Islám je zcela reálná a dotýká se všech. A podle současného postoje politiků je jasné, že ani oni, ani ozbrojené složky států nebudou občany před touto hrozbou nijak bránit. Takže zbraně v rukou občanů by mohly být tím jediným, co by stálo proti absolutnímu podřízení Evropy islámskému středověku. Pokud je ještě v té době budou moci mít ...

Re: Nejde o teroristy:
Autor: J. David Datum: 19.3.2017 6:45

Komu je odepřena legální zbraň v rukou svých, nemožno se mu bránit nájezdníkům jiných, se zbraněmi nelegálními. Blbové v EU asi pozbyli rozumu. Totálně, směrnici povýšili nad zákony členů toho obskurního spolku. To jsme zase Protektorátem? Diktát jiných o nás a zase bez nás? Naši dědové to již zažili, také od politických mektů. Koupili jsme si zbraně, dali jsme si na ně, tak co nám má prohnilá EU do toho žvanit? Nakopat EU/EK/EP do řiti.

Re: Nejde o teroristy:
Autor: F. Lesniak Datum: 19.3.2017 12:54

Samozřejmě, že jsme protektoráte. Teď šmejdi z EK vymýšlejí , jak potrestat všechny, kteří nepřistoupili na kvóty těch černých zmetků.

Legální držitelé zbraní:
Autor: H. Balzám Datum: 18.3.2017 21:40

nemohou zastavit teroristy z principu. Například v Německu totiž neexistují. Tam u sebe nesmíte mít ani kasr nebo teleskopický obušek, nemluvě o pistoli nebo noži s ostřím delším než 10cm. Británie téměř totéž. Francie skoro stejně. Ve významně větším množství jsou povoleny pouze lovecké flinty. Čili všude tam, kde muslimský terorismus kvete, má volné ruce.

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: P. Dvořák Datum: 18.3.2017 21:48

Dobže je to dnes vystiženo na CHTIPU:

"Hele, berte tu eurosměrnici o zbraních pozitivně. Aspoň teď už nebudou žádné teroristické útoky, a to se vyplatí."

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: Z. Susnar Datum: 19.3.2017 10:51

Dvožaku vy šišlete _ _ Dobže

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: P. Dvořák Datum: 19.3.2017 11:29

Zofie Susnar, nejde o šišlání. Jestli jste si prohlédnul(a) klávesnici, prostě jsem klepl vedle.

Těžko to při vědomí vlastní dokonalosti pochopíte.

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: Z. Susnar Datum: 19.3.2017 12:55

Vy vite jak se jmenuji?Jenze nejsem Zofie ale pan Susnar Tento profil patri me sestre . a ne Šušnar jak jste me jmenoval ,ale to vy stejne nepochopite v te vasi makove hlavicce:) Jinak pro mne budete Donat a nebo Dvožák:):) šišlooooone

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: P. Dvořák Datum: 19.3.2017 15:44

Pokud někdo užívá nick Autor: Zofie Susnar Datum: 19.3.2017 12:55, předpokládám, že "Zofie" by mohlo být ženské jméno Žofie. Což ovšem vůbec neznamená, že se jedná o ženu. Susnar je s interpunkci Šušňař.

Jestliže někdo užívá nic vlastní sestry, už to je k zamyšlení, musí to být vážný důvod, neodvážím se polemizovat jaký, abych neurazil.

Prd mě záleží, kým jsem já pro člověka vaší úrovně. Nepronásledují vás nějaké hlasy nebo postavy? Jinak si neumím vysvětlit, proč bych měl být Donát.

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: Z. Susnar Datum: 19.3.2017 16:53

jo uziva nic nic se pise nick trumpetko dvožákova :):)

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: F. Lesniak Datum: 19.3.2017 12:55

A jinak zdraví slouží?

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: P. Dvořák Datum: 19.3.2017 15:45

Šušňařovi evidentně zdraví slouží. Ale určitě to nebude duševní zdraví.

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: Z. Susnar Datum: 19.3.2017 16:50

Ubozaku Dvožáku alias Donate Uz jen kdyz se clovek podiva na vasi profilovou fotecku okamzite zjisti ze ma tu cest s chovancem blazince Chudak on šišle Dvožák dobže :):)

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: P. Dvořák Datum: 19.3.2017 17:56

Proč si ty pako paranoidní myslíš, že jsem nějaký Donát? Vím, že je zdě přispěvatel s tímto nickem, ale proč bych to měl být já? To ty tady vystupuješ inkognito a jsi svoje vlastní sestra.

Ty až exneš, tak tvým rodičům zemřou dvě děti najednou. Orlíku.

:-)) :-))

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: J. Jurax Datum: 18.3.2017 22:13

No, jak pravíte - terorismus kvete zejména v zemích s významnou muslimskou menšinou, která mu zajišťuje podporu, úkryt a zásobu rekrutů.

A právě u zemí s významnou muslimskou menšinou zmíněné restrikce mohou mít jisté opodstatnění. To není o teroristech, ti si zbraně vždycky seženou. Byly-li by tam totiž zbraně povoleny v téže míře jako u nás, pak občanům muslimům by se musely povolit taky. Asi by v dnešní demokratické lidskými právy promořené společnosti neprošlo, že islámská víra žadatele o zbrojní pas diskvalifikuje - všelicí užiteční idioti nemuslimští by ječeli jak podřezávaná podsvinčata o diskriminaci a lidských právech a náboženských svobodách a tak podobně.

No a ve Francii je muslimů nemýlím-li se sedm miliónů, v Německu jen Turků je výrazně víc než vojáků bundeswehru ... mohli-li by se i tihle legálně ozbrojovat, nemuselo by to dopadnout dobře.

Ovšem my dosud nejsme země s významnou muslimskou menšinou a doufejme, že nezamuslimení i zůstaneme.

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: S. Donát Datum: 18.3.2017 23:39

Doufejme, doufejme...

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: J. David Datum: 19.3.2017 6:32

Trochu s Vámi budu souhlasit, a trochu nesouhlasit.

"...pak občanům muslimům by se musely povolit taky". Občanům naturalizovaným, nebo s občanstvím? V ČR na získání ZP musí mít žadatel občanství české, státní příslušnost ČR, čistý trestní rejstřík ve výpisu, nikolivěk v opisu, přestupková bezúhonost v té míře, pokud nebrání způsobilosti žadatele ke spolehlivosti (nepočítá se třeba přestupek, kdyš se Vám může vyvalit podbříšek, močíte do roští u paneláku a MP Vás přistihne, a dá Vám "štráf" za výtržnictví, znečišťování veřejného prostranství, přitom jejich "Kazan" se vypráší na přilehlé rododendrony - u nás MP občas vozí "vlkodlaky", a taky se jim občas může vyvalit měchejř...). Pokud toto splníte, můžete žádat o získání ZP. Nastudovat příslušné zákony, pod dohledem instruktorů cvičit střelbu a "rozborku/sborku" různých typů zbraní na střelnici, navštívit lékaře, který posoudí způsobilost uchazeče o ZP, pokud je to "duše nevyrovnaná", lékař praktický má možnost daného uchazeče poslat na testy ke "cvokaři". Nu, pokud toto projdete, pak na PČR skládáte teoretické testy. Záleží, kolik skupin ZP hodláte "habilitovat", pak z plného počtu bodů v testu máte nárok na úspěšnou "habilitaci" určitý počet "ztráty květinek", když chcete vše, tedy i následnou koncesi na kšeft se střelnými zbraněmi, pak musíte složit "habilitační rígo" na plný počet bodů testu. A pak praktická zkoužka na střelnici, technická manipulace s portfoliem zbraní (policejní zbrojíř), pak samotná střelba (limity) se střeleckým policejním instruktorem. Když splníte, dostanete kýžený ZP (samozřejmě s jistým exovarem ve Vaší kešeni, za poplatky ouředních úkonů). Pak už se ZP si můžete zakoupit nějaké to "armory" dle skupin ZP, a do deseti dnů to ohlásit na příslušné oddělení, kde Vám (za úplatu) vydají Průkaz zbraně, takový evidovaný techničák. Docela jednoduché získání zbraně, co? Tedy EU komis to vnímá jinak, nechám na Vašem úsudku, jak to svojí směrnicí vnímá, já mám racionálně jasno. Komparace?

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: J. Jurax Datum: 19.3.2017 19:10

Mínil jsem občany muslimy s občanstvím.

Jinak - jak to popisujete, jistě to není zas až tak jednoduché získat zbrojní průkaz a zbraň.

Nicméně psal jsem o něčem trochu jiném - o zemích, kde je obyvatelstvo prakticky odzbrojeno, zbraně mají akorát policajti a zločinci a je tam velká komunita občanů moslemínů s občanstvím - že právě kvůli té komunitě by onen zákaz mohl mít racionální jadérko, neboť by se mohla legálně ozbrojovat i ona. Zároveň jsem doplnil, že u nás to jadérko postrádá, neboť nejsme dostatečně zamuslimeni.

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: M. Prokop Datum: 18.3.2017 23:25

Nejspíš by nemohli ani kdyby bylo ozbrojování volnější. Nefunguje to tak ani v USA.

Což ovšem není přímluva za debilní EUnijní odzbrojování, jen konstatování skutečnosti. Terorismus není zastavitelný vystřílením teroristů, bohužel.

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: S. Donát Datum: 18.3.2017 23:30

Zato v Izraeli to funguje dobře.

Ale jinak ano, sejmutí teroristy ozbrojeným občanem například u nás, nebo na Slovensku, je málo pravděpodobné. Tam, kde se ozbrojení občané nevyskytují, je ale nemožné.

Re: Legální držitelé zbraní:
Autor: J. David Datum: 19.3.2017 5:36

Jezdím do Rakous, tam je to docela ještě přijatelné (dlouhou zbraň opakovací a patrony do ní, si můžete zakoupit po dovršení 18.let na "personalausweiss"). Když ale jedu do Německa, musím profilcovat veškeré ošacení a auto, aby tam náhodou nezvostala "zakutálená patrona", nebo lovecká kudla délky čepele zvící délky přes 12 cm (asi 5""), to je pak zaděláno na "velký průs.r", třeba při silniční kontrole (i mezinárodní ZP je Vám "na kulový", neb na tu "zakutálenou patronu" nemáte potřebné "reichsbewilligung", tedy vydanou echtovní bumážku). Známý tak skončil na 24 hodin v jejich policejním arestu za to, že se mu povalovalo několik .22 LR v kastlíku auta, která tam cestou ze střelnice týden před tím zanechal (v ČR). Jo, na někoho je ta Bundespolizei přísná, jako řemen, na jiné (víme o koho se jedná) si ale moc netroufne. Asi mají ta správná "dienstreglama od vrcholového regierungu", jak a koho perlustrovat a koho mohou i pro prkotinu "zhaftnout", jako potenciálního teroristu. A k tomu známému, pět "lograjfek" mu ouředně zabavili, 100 Euro "štráf" na něho uvalili, po zaplacení mu teprve vydali auto (už bez patron). Prý se ti policajti pak tvářili velmi smírně, téměř provinile se slovy: Víte, každý příchozí do BRD musí ctít naše zákony (gesezen) a vyhlášky (bekanntmachungen), jsme tu od toho, abychom na to dohlíželi a přestupníky trestali. Známý to nekomentoval, prý by si komentářem o pravém stavu věcí mohl přivodit další problém. Teprve až v autě se prý rozchechtal nad tou stupidností, když před tím viděl, kterak ti přivandrovalí čmoudi ctí jejich zákony a vyhlášky, a policisté jsou tentokrát jaloví, jako kastráti. To poznání prý za těch 100 Euro stálo za to, protože ho utvrdilo v tom, že EU je jenom direktivní despocie, takže bude volit ty, kteří budou pro "šupydupy" z EU ven. Nu a já s ním souzním, jako starej "haluzák", se zbraněmi pro lov a obranu profesně spjatý. Zákon 119/2002 a 229/2016 Sb. považuji za etalon v EU, blb pak řeší počet patron v magacínu a kolbu.

Ano:
Autor: J. Jurax Datum: 18.3.2017 21:21

Směrnici Evropské komise, posvěcenou Evropským parlamentem, bychom měli odmítnout. Přesněji bychom s ní jako s dalším výtokem pyramidální blbosti europitrysů zacházet jako s toaletním papírem.

Nejsme sice už suverénní stát, ale jen podřízená gubernie - ale i ta se může vzbouřit, když míra hovadin z brusele prýštících překročí únosnou mez.

K jakému užitku je nám EU? Leda ty trh křivící, byrokracii a korupci indukující dotace na věci, které ne vždy potřebujeme ... mráz přichází z brusele ...

M. Vondráček :
Autor: Z. Susnar Datum: 18.3.2017 16:08

Vam a Donatovi ty spuntovky co mate doma nikdo nesebere muzete s nema chodit ven,ale tu pusku jak jste nosil kdyz jste byl u LM tu vam EU zakaze:):)

Re: M. Vondráček :
Autor: P. Rudolf Datum: 18.3.2017 17:11

Tihle dva patří k početné komunitě zdejších "hrdinů", kteří neustále křičí "na něééé.... Myslí tím však, aby "na ně" šli ti druzí. Oni by si někde v závětří takticky počkali až jak to dopadne a pak by se, pochopitelně odvážně, přidali k vítězi.

Re: M. Vondráček :
Autor: M. Prokop Datum: 18.3.2017 17:42

Nádherný chovný párek, agent Rudolf&Susnar.

Mnoho úspěchů přeji.

Hate free - nenávist zdarma.

:-P

Re: M. Vondráček :
Autor: S. Donát Datum: 18.3.2017 23:31

Kdyby založili chovný pár, mohli by jejich potomky vystavovat v obludáriu. Ale jiný přínos jejich existence nevidím...

Re: M. Vondráček :
Autor: Z. Susnar Datum: 19.3.2017 10:57

M. Prokop a co vy jste za chovny parek s Donatem Prokope? Hate free pouzivate hlavne vy s tema moooooc chytrejma komousama ke kterym s Donatem patrite

:)))))))))) :
Autor: J. Kanioková Datum: 19.3.2017 12:17

Re: M. Vondráček :
Autor: S. Donát Datum: 19.3.2017 0:16

Kdy jsem kdy křičel "na něééé", bambulo?