17.10.2017 | Svátek má HedvikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VíP: Aneb víkendový pokecníkVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 11, poslední: 20.3.2017 14:13, přehled diskusí

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 18.3.2017 6:59

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Binec je často veliký. I na místech, kde by to jeden nečekal... Nechápu, co vede lidi k rozhazování odpadků - přitom všichni byli učeni, že se to nedělá... Naše město organizuje velký jarní úklid - jsem zvědavá, kolik lidí se zapojí...

Re: hezký den:
Autor: L. Písařík Datum: 18.3.2017 8:09

Zakořeněný zvyk po dobrém těžko vymýtíte. Vzpomínám na případ ze Singapuru, kdy mladý američan vyplivl na zem žvýkačku a byl odsouzen k šesti ranám holí. To pozvedlo veřejnost i ministra zahraničí a ten intervenoval, že takové tresty jsou nehumánní. Případ byl znovu projednán a soud snížil počet ran o jednu.

Na české vesnici je zakořeněný zvyk vozit staré děravé hrnce do lesních zmol. Odnaučit by se dal jedině snad brokovnicí nabitou solí a štětinami, je to taky nehumanní, ale účinné.

Re: hezký den:
Autor: Z. Matylda Datum: 18.3.2017 8:38

U nás ve vsi nechá starosta dvakrát za rok přistavit na tři týdny kontejnery, kam každý smí vyhodit cokoli, od klacku po pohovku. Během roku samozřejmě funguje sběrný dvůr. Zbavil se tím černých skládek.

Re: hezký den:
Autor: Z. Jenny Datum: 18.3.2017 14:05

U nás taky a ještě máme sběr nebezpečného odpadu, tam se dává i slitý olej a masnoty aby se nepouštěly do kanalizaci, která končí kořenovou ČOV.

Odpadky kolem cest sbírají prospěšní pracovníci a kolem rybníka rybáři. Nejhorší jsou kromě trpaslíků neukáznění projíždějící řidiči ve směru na Valmez a dále Slovensko, kteří fikají plastové láhve aj.,oknem ven.

Re: hezký den:
Autor: A. Lex Datum: 18.3.2017 10:05

Ano, máte pravdu. V lesích u naší vísky vysoko na kopci ? se nechází tu a tam vyvezené odpadky (staré hrnce, jednou i kamna). A to máme ve vísce sběrný dvůr, kde vezmou všechno! Že se chce těmhle šmejdům vážit cestu do lesa do kopce to fakt nepochopím.

Jednou jsme dokonce s naší fenkou našly vyvezenou hromadu syrových zvířecích kostí. Hromadou myslím menší Aviu sklopku. Tak na to jsem volala policajty. Bylo to v devadesátých letech, ze stájí mizel dobytek i prasata, tohle vypadalo na černá jatka. Jak to dopadlo nevím, jenom jsem je tenkrát k tomu místu do lesa zavedla. Vzali si sebou i veterináře, aby odhadl kolik, čeho to bylo.

Re: hezký den:
Autor: Z. Yga Datum: 18.3.2017 10:37

My jednou v prostřed hlubokého hvozdu našli velkoplošnou televizi ...

A s těmi kostmi - nevíte, jak správně naložit s čerstvě vyvrženými vnitřnostmi divokého prasete až dvou? Na tuto podivnou hromadu jsme narazili (teda Ernest) uprostřed louky - že šlo asi o prasata jsem poznala podle dvou oháněk. Nevím, jestli je to tak dobře dle mysliveckého a občanského zákoníku nebo jestli je třeba vnitřnosti třebas zakopat či jinak zlikvidovat ... Taky nevím, jak dlouho tam bude tato hromada tlít a zahnívat, neb supů, mědvědů a jiných mrchožravců u nás nemaje ... takže v tuto stranu už taky nechodíme (:o((

Re: hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 18.3.2017 10:55

příroda se postará... mrchožroutů (od broučků po dravce) máme hodně... Dokonce jsem někde zaznamenala, že sražené kusy zvěře by se měly nechávat v příkopech...

Ve Španělsku můžou farmáři uhynulé kusy nechávat na pastvinách. Oni neplatí kafilerku a místní populace orlů a supů má přirozenou potravu...

Re: hezký den:
Autor: Z. Jenny Datum: 18.3.2017 14:15

Souzi, to vím napvosto přesně. Na loukách a jinde se nesmí tzv. kadaver nechávat podle žádného zákona, to jen myslivci si myslí, že je to správně a používají to jako "újeď" na lišku. Dle našeho veter.zákona se musí tyhle mršiny zakopat nebo kafilerka.

Minulý týden jsem natrefila na dvě mrtvé lišky a ožrané srnčí na louce, kam chodím se psy, jednak fůůůj a druhák, jak mám vědět, že to není otrávené nebo po vzteklině.Tak jsem volala našim myslivcům, prý to zakopou. (hahaha) A hned jsem se teda dívala na ta pravidla, takže si myslím, že to vím.

Re: hezký den:
Autor: Z. Yga Datum: 18.3.2017 18:03

Díky Jenny - zrovna tak jsem si to myslela! Navíc tento kadaver byl pět metrů od krmeliště. Ano, prasata se tady lákají jak na turkyň, iak na trofejní ryby - minule vedle sebe svorně ležela obrovská štika a dva amuři (asi) ... každý bratru pět a více kilo. Ještě štěstí, že jsem je viděla dřív než pejsek.

Takže to vidím takto - přišla prasata, zelený panáček je odpráskl z nedalekého posedu, na místě vyvrhl, naložil do džípu (čím taky jezdit na vysušené rovině) a tradá k domovu. Aspoň věřím, že ta prasata nahlásil hospodáři místního mysliveckého sdružení - ale spíš si myslím, že už má plný mražák.

Re: hezký den:
Autor: Z. Matylda Datum: 18.3.2017 12:07

Nevím, jak u vás, ale u nás neznámému člověku zkontrolují ve sběrném dvoře občanku, jestli má bydliště tady. Pokud nemá, má smůlu nebo zaplatí. Jelikož tady snad není žádná chalupa nebo chata, tak nevím, jak se to dělá, pokud má člověk v obci jen rekreační objekt.

Re: hezký den:
Autor: Š. Matyášová Datum: 20.3.2017 6:30

u nás to dělají taky..protože jim tam řemeslníci vozili odpad,za kterej by jinak platili...gumy, vany,...staré lednice,pračky..

na plasty,sklo a papír máme pomalu u každého paneláku(ob jeden) kontejnery...