27.5.2018 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Zpráva o stavu neomarxismu v ČeskuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 37, poslední: 20.3.2017 10:05, přehled diskusí

Hm:
Autor: J. Jurax Datum: 19.3.2017 22:40

"jenomže provokaci, která smutnou skutečnost potvrdila, zorchestrovali ještě podřízení jejího předchůdce Pavla Varvařovského." ... no nevím, ale tou dobou už byli vcelku dost dlouho podřízenými ombudsmáni. Ono je celkem běžné, že ti lidé, co v ouřadech skutečně pracují, se s každou změnou šéfa nevyměňují. To by se výkonnost ouřadů limitně blížila k nule.

Neomarxismus... je už další z názvů jako Polit korektnosti:
Autor: J. Kanioková Datum: 18.3.2017 20:26

Co je to Kulturní marxismus? - https://www.youtube.com/watch?v=HvHvrMOQNxE

Co to je neomarxismus či kulturní marxismus. - https://www.youtube.com/watch?v=YMZ1znOzXQg ... https://www.youtube.com/watch?v=k1RasXw7iko

Frankfurtská škola a kulturní marxismus - 1 ze 3 - https://www.youtube.com/watch?v=ghx3d1GiAc0&feature=youtube_gdata_player

V srpnu 2009 jsem navštívil tuto instituci zla. Zde je odkaz na mé fotografie: https://www.stormfront.org/forum/t633959/

Co je pro "progresivisty" sociální spravedlnost (SJW)? http://www.rooshv.com/what-is-a-social-justice-warrior-sjw .... http://www.rooshv.com/category/feminism ..... Bojovník sociální spravedlnosti - https://en.wikipedia.org/wiki/Social_justice_warrior

A ten Kašpárkův článek..... to je na diagnózu:
Autor: J. Kanioková Datum: 18.3.2017 20:27

Re: :
Autor: J. Kanioková Datum: 18.3.2017 21:02

Minimalizování státu a nastolení silně volnotržního systému by definitivně vyřešilo přinejmenším jeden problém - neomarxismus. Zmizely by "vědní obory", kde tito lidé studují a pracovní místa, kde "pracují". Museli by se začít živit poctivě a přišli by na jiné myšlenky. Ať už jsou nazýváni neomarxisty, pravdoláskovníky, politickokorektníky, progresivisty, atd. atd..

Proč existuje kulturní válka: Gramsci a Tocqueville v Americe - http://jdem.cz/c4hxk9

Re: :
Autor: Š. Hašek Datum: 19.3.2017 11:53

Souhlas.

Já jsem jen výše (opatrně) poznamenal, že Kašpárek poukázal na neustálé koketování si ODS a nověji TOP09 se "středem". Tedy s levicí. S marxisty nejhoršího zrna. Jaksi jim (chlapcům moderním) nedošlo/nedochází, že za jednoho získaného "středaře" ztratí tři autentické "napravo, konzervativní". Občany, co mají účty v cajku a séře je sockom.

To je tak, když politik "ztratí" svůj názor, ztratí "vůli do toho jít". A sleduje "kolik to hodí hlasů". Zde zjednodušeno.

Život je o názorech, postojích, činech ........ nikoliv o tom, zda mi na moji větu kývne dav na náměstí. Zjednodušeno, nejsem politik. Jen volič, který má rád jasno.

Souhlas,:
Autor: J. Kanioková Datum: 19.3.2017 17:20

akorát že TOPku považuji za "nalevo od středu", a ODS... Fiala, ač sympatický chlapík, v čele strany škodí. On spíš patří do té TOPky

Kašpáka, prosím,:
Autor: M. Malovec Datum: 18.3.2017 20:19

do rubriky zábava, podrubrika vtip za přesdržku.

Re: Kašpáka, prosím,:
Autor: Š. Hašek Datum: 19.3.2017 11:57

Několik vět tam (bohužel!!!!!!) bylo trefných. Viz moje připomínky.

Jinak samozřejmě - pan Kašpárek jest moderní, EU (nikoliv Evropský), rovnovšechno, ...... komentátor. Zkráceno.

:
Autor: R. Tichý Datum: 18.3.2017 12:50

Jadparku, s tvym neomarxismem je to jako s hlouposti nebo obezitou.

Hloupy o sve hlouposti nevi a obezitu si nepripustis, dokud ti nemusi natocit EKG a pichnout inzulin :-P

Zpráva o stavu neožvanilů - a výhled za rakváčský obzor:
Autor: M. Pivoda Datum: 18.3.2017 11:23

Kašpárek: "Zatímco echt neomarxisti sní o univerzálním základním příjmu, se kterým by šlo žít i bez zaměstnání, ..."

Ponechme neomarxisty svým snům. Doba se změnila, lidé si toho ale jaksi nevšimli. Dnes (a hlavně v budoucnosti) existují i jiná řešení. Technologové dnes intenzivně přemýšlejí nad tím, jak to udělat, aby (postupným nahrazováním lidských bytostí umělou inteligencí) nepřispěli k vyhubení nadbytečných, nezaměstnatelných lidských bytostí v rámci stávajícího produktivnějšího ale bezohledného kapitalismu - a přitom nezastavit nezastavitelný technologický pokrok.

Takže místo univerzálního základního příjmu přemýšlejí technologové dnes o univerzálním základním robotovi do každé rodiny (což by do 20-30 let mělo být již technicky proveditelné). Tato alternativa se jeví jako lepší řešení už i v tom, že pak nebude nutno (souběžně s udělováním minimálního nepodmíněného příjmu) organizovat kurzy finanční gramotnosti pro ty peněžně obdařené nezaměstnané a nezaměstnatelné občany. Univerzální základní robot učiní i finanční úkony za každého občana, lidé se pak už nebudou muset starat o ty proklaté peníze.

Re: Zpráva o stavu neožvanilů - a výhled za rakváčský obzor:
Autor: V. Klepetko Datum: 18.3.2017 11:42

Bude za občany i souložit, ten univerzální robot? :-)))))))

Jste idealista. Čeká nás spiše Neffova "Tma". Nebo Cílkovo sucho, uprchlík do každé rodiny, místo umělé inteligence - zjevená Kniha... V nejlepším případě záblesk gama-záření... Nebo Chovanec :-)))))))))

Pro Vladimíra Klepetko:
Autor: M. Pivoda Datum: 18.3.2017 16:19

1. Parametry univerzálního základního robota ještě nebyly specifikovány, ale o dnes dostupných robotech pro sex se dočtete (i v jazyce českém) více v Lidových novinách: rubrika Orientace/Věda, sobota 11 března 2017, strana 26, nadpis článku Josefa Tučka: Robot na "lásku". Ignorujete informace, které jsou dnes již velmi dobře dostupné - tzn. asi budete nějaký český vědec z dob socialismu.

2. Před chvílí jsem sledoval televizní pořad Svět očima Hanzelky a Zikmunda, ČT2 ve 13:35 hodin. Neměli to vůbec lehké, ti chlapci. Před jejich první cestou (do Afriky a Latinské Ameriky) museli navštívit guvernéra banky i v jeho bytě, aby jim přislíbil zaslání peněz do zahraničí. Na dalším dvouhodinovém jednání s bankéři je Hanzelka a Zikmund postupně udolávali, až téměř před konečným rozhodnutím někdo z bankéřů se vzmohl k poslednímu zoufalému protestu. Zvolal: "Jak chcete jet do Afriky, když jste tam ještě nebyli?!" Námitky Vladimíra Klepetka mne proto dnes nechávají zcela chladným.

Re: Pro Vladimíra Klepetko:
Autor: A. Nový 840 Datum: 18.3.2017 17:27

Co pijete pane Pivodo? Voda to určitě není! Co tráva a nebo lysohlávky? :-)

Re: Pro Vladimíra Klepetko:
Autor: V. Klepetko Datum: 18.3.2017 17:31

A to je dobře. Nechtěl jsem Vás rozčílit! :-) Jen si čtu ty "arabské noviny", a je to celkem povzbuzující :-) Hezký víkend!

Mne dnes už nerozčílite. :
Autor: M. Pivoda Datum: 18.3.2017 20:33

Dnes mne už vy rozčílit nemůžete. Prakticky nikdo.

Mne před čtvrt stoletím rozčílilo vyhození z VUT Brno právě proto, že jsem se tam pokoušel rozvíjet prvotní byznys-aplikace obecné umělé inteligence.

Ti čeští akademičtí "vědci" (kteří nevidí dál než na špičku svého nosu) jsou dnes stále na špici českého pokroku, tzn., že pod jejich vedením jen kulháme za světovým vývojem. Budoucnost může zachránit snad jen soukromý sektor, kam akademický hlupák už dnes nedosáhne.

Re: Zpráva o stavu neožvanilů - a výhled za rakváčský obzor:
Autor: M. Prokop Datum: 18.3.2017 18:11

Spíš blázen, než idealista.

Re: Zpráva o stavu neožvanilů - a výhled za rakváčský obzor:
Autor: D. Nowodny Datum: 18.3.2017 14:15

Pitivodo, nejvyšší čas začít na sobě makat, než tě robot znásilní !

Re: Zpráva o stavu neožvanilů - a výhled za rakváčský obzor:
Autor: Z. Lapil Datum: 19.3.2017 12:22

Kdo se nestará o peníze, brzy zchudne. Docela by mě zajímal software, který zařídí všeobecně spravedlivou koordinaci těchto pečovatelských robotů. Pár scifistů se něčím podobným zabývalo, a snad všechno to byly antiutopie. Krásný nový svět budiž příkladem za všechny.

Dnes určitě nelze specifikovat software za 20-30 let. :
Autor: M. Pivoda Datum: 19.3.2017 15:01

Lapil: "Kdo se nestará o peníze, brzy zchudne." V tomto s vámi souhlasím, pokud hovoříte o současném společensko-ekonomickém systému s Neviditelnou rukou trhu všude a ve všem. (Před chvílí jsem poslouchal zprávy o výsledku kontrol předváděcích akcí pro důchodce v Česku: cca 75% obchodníků stále a vemi rafinovaně podvádí. Rakváči nemají šanci.)

Zde jsou prvotní úvahy o technologické budoucnosti: The best ASILOMAR project is to develop a robot to help every family be self sufficient first, profitable second.

This includes:1) Food production – backyard farm to table. 2) Maintenance – cleaning, replacing damaged buildings, in home surgery, etc.. 3) Education – in home cradle to Ph.D. in any useful field. 4) All human work. 5) Ongoing Ph.D. level research for constantly advancing the quality of life.

This robot in every home would vastly improve life for people now

making $2 a day and be far more secure than Universal Basic Income.

Re: Dnes určitě nelze specifikovat software za 20-30 let. :
Autor: J. Brunner Datum: 19.3.2017 19:15

V novém robotím světě "koumáci" naučí za sebe pracovat roboty a vše si bude opět podobné, jen o vývojové patro výš. Dvojice, zbraň a protizbraň, je nezničitelná!

Vše bude při starém? Může, ale nemusí. :
Autor: M. Pivoda Datum: 19.3.2017 20:09

Nemusí, pokud se lidé o věc budou včas zajímat.

Odpovědi některých diskutujících výše ale naznačují, že oni se o té nové možnosti ani nechtějí dozvědět.

Analogie: Když držíte zvířata dostatečně dlouho v kleci, pak po určité době ony už samy nechtějí tu klec opustit, i když se pro ně naskytne příležitost ten stávající stav změnit.

Re: Vše bude při starém? Může, ale nemusí. :
Autor: J. Brunner Datum: 20.3.2017 2:58

V tom máte sice pravdu, ale ani zvířata, ani lidi, přednáškami nezměníme.

Lepší něco než nic.:
Autor: M. Pivoda Datum: 20.3.2017 10:05

Zdravím.

Re: Zpráva o stavu neožvanilů - a výhled za rakváčský obzor:
Autor: J. Jurax Datum: 19.3.2017 22:52

Jako text k obveselení dobré ...

Jejda Kašpar,:
Autor: P. Lenc Datum: 18.3.2017 10:31

oni jsou doopravdy vůl.

"připomeňme kateřinu valachovou a inkluzi":
Autor: P. Mach Datum: 18.3.2017 10:00

tedy novou legislativu, která si odporuje (doslova je v ní totální bordel) a ministerstvo školství není schopno jednoznačně vyložit význam paragrafů, které samo sesmolilo a ty tisíce nových asistentů pedagoga, na které mělo být podle dřívějších proklamací ministerstva dost peněz a jak se teď ukazuje, tak dost peněz není.

Doporučil bych autorovi, pokud se chce vyjadřovat k inkluzi a nevypadat při tom jako totální dement, aby si o inkluzi (tedy o socanské podobě inkluze) něco zjistil. Inkluze tady byla už dávno před valachovou (Tedy pokud ji prosazoval Fiala, tak ji prosadil.) Akorát, než se do toho vložila ta ambiciózní kráva valachová, která se vykašlala kvůli kariéře na vlastní děti, tak měla rozumnou úroveň, rozumné náklady a relativně kvalitní legislativu. Tedy nebyl to další extrémně drahý, neomarxistický a socanský bordel, jako teď.

Soudruh Kašpárek mi připomněl:
Autor: J. Štrobl Datum: 18.3.2017 9:59

Egona Bondyho, když kdysi napsal: "Nikdo o mně neví, že jsem marxist levý."

Marxismus by se měl likvidovat.:
Autor: L. Křivan Datum: 18.3.2017 9:53

Všude a vždy. Chtělo by to začít na universitách.

Dnešní článek bych nezatracoval.:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.3.2017 9:33

Re: Dnešní článek bych nezatracoval.:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.3.2017 9:40

Pan Kašpárek má pravdu v tom, že politické strany "tzv. napravo" se jeví jako pravicové pouze ve vztahu k takovým echt marxistům jako je Dienstbier, Gabal, Šabatová, MarksováMarxováEngelsováLeninová, mladý Stropnický, ........ Nakonec jak jinak, hodnoty všeho kolem nás bereme v běžném životě jako relativní, že?

ODS a TOP09 vykazují totiž všechny znaky takové "nějaké" sociální demokracie, samozřejmě s obrovským úsilím "nějak to napasovat doprava"!! Asi jako s těma pracíma práškama, zázraky uděláme.

Nic lepšího/pravicovějšího ale na place není!