27.5.2018 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Unie s přehazovačkouŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 61, poslední: 20.3.2017 15:18, přehled diskusí

Některé hlavy,:
Autor: L. Šarina Datum: 19.3.2017 17:38

tvrdí , když né zrovna o vystoupení, tak o referendu o vystoupení z EU a někteří rovnou z NATO, dobrá, ale co bude dál? Uprostřed Evropy stat o 12 milionech lidí není pupkem světa a 3/4 výrobních procesů není ani našich, stačí aby se něco zvrtlo(on už se někdo o to postará)a jsme bez automobilek a budeme kde??? A ten samý si vzpomene že by nám mohlo vytrhnout trn z paty Rusko a čím ??????

Re: Některé hlavy,:
Autor: M. Prokop Datum: 19.3.2017 20:33

Co bude dál? Nic mimořádného.

Ona se ta EUnijní šaškárna stejně časem rozpadne.

Pro bábu Merkel to byl šok - tedy jednání s panem:
Autor: J. Fridrich Datum: 19.3.2017 14:48

Pro bábu Merkel to byl šok - tedy jednání s panem presidentem Trumpem - a to proto, že Evropští vůdci se odnaučili slyšet PRAVDU a jednat s upřímným partnerem.. A to pan president Trump BEZESPORU JE - a řekl Merkel několik nepříjemných, ale pravdivých skutečností - od fatální chyby zamoření naší krásné Evropy smrtelně nebezpečnými a nepřátelskými muslimy - poskytování cca 70 roků trvající ochranný raketojaderný štít proti ruským dobyvatelům za " hubičku " - až po nevyvážený obchodní vztah, který je výhodný pro Německo a nevýhodný pro Ameriku-USA...

Re: Pro bábu Merkel to byl šok - tedy jednání s panem:
Autor: S. Netzer Datum: 19.3.2017 17:25

Prosťáčci jako vy sedli tomu bláznovi na lep.

Re: Pro bábu Merkel to byl šok - tedy jednání s panem:
Autor: H. Lukešová Datum: 19.3.2017 17:44

Přesně tak. Merklovka byla proti panu prezidentu Trumpovi úplná leklá ryba, jak se dožadovala podání ruky. :-) Kdo by chtěl podávat ruku Hitlerovi v sukních?

Re: Pro bábu Merkel to byl šok - tedy jednání s panem:
Autor: S. Netzer Datum: 19.3.2017 18:01

Kouzelné, když "sionistka" papouškuje islamistu Erdogana. :-P

Re: Pro bábu Merkel to byl šok - tedy jednání s panem:
Autor: H. Lukešová Datum: 19.3.2017 18:11

Erdogan je váš soukmenovec, já islám ani proislámskou ideologii na rozdíl od vás, nesdílím.

Re: Pro bábu Merkel to byl šok - tedy jednání s panem:
Autor: V. Plocek Datum: 19.3.2017 22:29

Pane Fridrich, kromě úvodního označení šéfky Německa bych s Vámi i souhlasil. Ale poraďte se doma z vaší bábou, jak oslovovat vrcholné politiky. V každém případě to nevrhá dobré světlo na Vás. Zařazujete se tím, mezi české balvany, se kterými není dobré diskutovat. Vaší další reakci již nepřijímám.

EVROPA: Unie s přehazovačkou:
Autor: V. Plocek Datum: 19.3.2017 0:05

Opět další příspěvek, konstatující negativa EU (a že jich je). Všichni politici z jednotlivých zemí jsou neschopní padouši, nejhorší je ta z Německa, schovávající se pod roušku dvourychlostní politiky. Proto je nejlepší odchod z EU a v žádném případě Euro. Žádný nápad, konstatování, jak existující chyby napravovat Jen žádnou aktivitu, ta bolí a obtěžuje.

Člověk se jen diví, že z EU neodchází Německo, v současnosti jediný evropský stát se šlapající ekonomikou. Jen díky naivitě A. Merkelové, která se pod vizí dlouhodobého vývoje ve světě nechce vzdát konkurence schopné jednotné Evropy zatím EU nějak funguje. Bohužel nůžky mezi Německém a ostatními státy se stále rozevírají. Uvidíme do jakého rozměru.

Re: EVROPA: Unie s přehazovačkou:
Autor: J. Jurax Datum: 19.3.2017 3:06

"Člověk se jen diví, že z EU neodchází Německo, v současnosti jediný evropský stát se šlapající ekonomikou."

No, člověk se nediví. Německo de fakto v EU vládne, realizujíc si čtvrtou říši bez blitzkriegu, a hlavně pro Německo je to ekonomicky výhodné.

Konkurenceschopná Evropa nemusí k tomu být nutně jednotná a už vůbec ne jednotná podle vzoru rudozelené EU.

Re: EVROPA: Unie s přehazovačkou:
Autor: V. Plocek Datum: 19.3.2017 14:29

Vážený pane. Německo vládnutím okrádá své občany. Protože, kdyby Německo nebylo sjednocováno, kdyby Německo nepoužívalo Euro, tak jeho současní občané mohli jít do důchodu v 40 - 50 a žrali zlatá vejce. Tolik to vládychtivé Německo vyprodukuje v národního produktu. Až s tím mají některé státy problémy. Protože ale naivní pí. Merkelová kouká do budoucna, tak proto se snaží Evropu nějakým (i když možná špatným) způsobem sjednotit. Ale každý pokus se počítá. Jsem rád, že v závěru nutnost sjednocené Evropy uznáváte, i když jste nepřidal svůj názor, svoji vizi jak by se mělo sjednocení udržet a prohlubovat. Takže to zkuste, jinak naše další povídání nemá smysl. Zdravím.

Re: EVROPA: Unie s přehazovačkou:
Autor: M. Prokop Datum: 19.3.2017 15:34

Ovšem to vaše hypotetické Německo by mělo problém svůj národní produkt prodat. Marka by byla tak vysoko, že by bylo ze značné části nekonkurenceschopné.

Vytrhnout jeden prvek z celku a hodnotit, nefunguje.

Re: EVROPA: Unie s přehazovačkou:
Autor: J. Jurax Datum: 19.3.2017 19:30

Zde se ohledně Německa naprosto mýlíte.

A v závěru jsem napsal - cituji "Konkurenceschopná Evropa nemusí k tomu být nutně jednotná a už vůbec ne jednotná podle vzoru rudozelené EU." - konec citátu. Máte-li tohle za UZNÁNÍ NUTNOSTI sjednocené Evropy, pak buď jsem se neobratně vyjádřil nebo nerozumíte psanému textu.

Re: EVROPA: Unie s přehazovačkou:
Autor: V. Plocek Datum: 19.3.2017 22:00

Moc se omlouvám, ale tomuto skutečně nerozumím.. Vývoj ve světě pokračuje strašně rychle ve prospěch čínského kolosu a dalších asijských zemí a je jen otázkou času, kdy bude mít Evropa starosti komunikovat s těmito útvary. A pokud nebude sjednocená velká, tak nám pomoz pán Bůh. Na jiném místě jsme diskutovali o viditelnost Česka na současné světové politické scéně a zkonstatovali jsme takřka nulovou viditelnost, čili míru vážnosti pro samostatná jednání. Takže pokud se prosadí Vaše přání nebo přesvědčení.... no uvidíme. Respektive, pokud jste mladý uvidíte víc. Já při svém věku již ne.

Demokratické lidové hlasování:
Autor: J. Jurax Datum: 18.3.2017 22:44

se v EU nesmí. Lidi by mohli rozhodnout blbě - tedy jinak, než si to v bruseli představují. A když by se to nespravilo ani oblíbeným opakovaným hlasováním, byl by průser. Žádné takové!

V EU máme zastupitelskou demokracii a systém tak složitý - EK, EP, radu a čertvíco ještě, že lidi do toho nemají co kecat; taky vlastně ani nemůžou, byť atributy demokracie - volby - jsou zachovány. A politiky si EU koupit umí.

Re: Demokratické lidové hlasování:
Autor: V. Plocek Datum: 19.3.2017 0:07

Pane Jurax, co tak se podívat na naše zástupce v EU. Na jejich aktivity - nebo spíše pasivitu. Když se podíváte na BBC, Euronews a další media nikde neuslyšíte o českých poslancích. A o to by se měla česká media zajímat.

Re: Demokratické lidové hlasování:
Autor: J. Jurax Datum: 19.3.2017 0:16

Proč by se na BBC nebo Euronews měli zajímat o necelých 2,8 procenta poslanců ze z jakési malinké země, o níž nic neví a ani pořádně netuší, kde leží ...

Naši poslancové z EP se jistě můžou aktivně vykecávat - ale jinak nemůžou nic, i kdyby náhodou za jeden provaz táhli, jakože netáhnou. Co by na těch prakticky bezmocných figurkách pouze jako stafáž demokracie v EU sloužících mělo česká média zajímat?

Re: Demokratické lidové hlasování:
Autor: V. Plocek Datum: 19.3.2017 0:42

Ano, vážený pane. Jsme malinký stát a proto nemůžeme nic. Ano, jsem jen obyčejný člověk a nemohu nic. A takto jsme to vždy dělali, a bylo dobře. A tako jsme to nikdy nedělali a PROTO TAKÉ DĚLAT NEBUDEME. A proto o nás BBC nic neuvádí, protože jsme nuly, které jsou nezajímavé. A s nulami každý zachází s jako nulami. A také je nucen jednat o nás bez nás. A v tom je ten problém, pokud mě chápete. A pokud, tak o tom je řeč. V řádném případě jsem Vás nechtěl urazit, abychom si rozuměli.

Re: Demokratické lidové hlasování:
Autor: J. Jurax Datum: 19.3.2017 2:59

Ano. Máte v tomhle obecně pravdu.

Jenže řeč je o našich poslancích v EP. A zde - v daném systému - jsou, jak jsem už napsal, na nic. Chyba je v systému, v EU. Tam budeme vždy nulami - 2,8 procenta hlasů prostě nic nezmůže - vždy budeme přehlasováni - demokraticky samozřejmě, jak jinak. A kdykoliv bude jednáno o nás bez nás, protože náš hlas nic nezmůže, pokud nám to další milostivě nepovolí.

To se nenapraví žvaněním v tom putovním cirkusu EP aniž odpovědnou formou poslanců do něj, nýbrž jeho opuštěním a vyvázáním se z EU, čímž přestaneme být bezmocnou gubernií.

Prostě nechť se vláda věcí tvých do tvých rukou navrátí, lide český (a moravský).

Aspoň si za své průsery budeme odpovídat sami a nebudeme je dostávat rozkazem z brusele.

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 19.3.2017 17:14

Naprostý souhlas :
Autor: P. Aron Datum: 18.3.2017 20:26

Napsal bych to velmi podobně.

Nejde jim o vyšší rychlost!:
Autor: B. Rybák Datum: 18.3.2017 19:35

Chtějí být revoluční avantgardou ekologistické politicko-korektní (pseudonáboženské) ideologie, která si hospodářskou válkou... a politickou korupcí podrobí ostatní státy a národy!

Re: Nejde jim o vyšší rychlost!:
Autor: V. Plocek Datum: 19.3.2017 0:09

A co ty státy a hlavně národy dělají proto, aby tak nebylo. Nic jako ty ovce, které pouze stojí a žvýkají když se na ně díváte.

Re: Nejde jim o vyšší rychlost!:
Autor: J. Jurax Datum: 19.3.2017 3:17

No, Velká Británie udělala. Ostatní zatím nemají odvahu - jejich věrchuška nemá odvahu - ji následovat.

Reformovat EU do tvaru, jenž by mohl být dlouhodobě životaschopný, není nemožné, ale obávám se, že bez velkého otřesu, jenž by otřásl pitrysy z brusele a aktivizoval občany jednotlivých států to nepůjde. Máme se ještě pořád moc dobře na revoltu. A bruselští kapři si dobrovolně rybník nevypustí.

Vždyť EU není schopna a/nebo ochotna bránit své hranice ani vynutit plnění svých zákonů, jež to nařizují, na svých guberniích - naopak, když jedna z nich se o to pokusila (Maďarsko jen plotem), bruselští pitrysové na ni nenávistně sočili. Agentura Frontex nebrání hranice před invazí, ale je cestovkou pro invazory, co se dostanou do mezinárodních vod a tam ze sebe udělají trosečníky. Dopravuje je bezpečně do Evropy, a slovutná EU nevědouc co s tím porodila kvóty.

Prostě zápory současné EU převažují nad jejími klady.

Re: Nejde jim o vyšší rychlost!:
Autor: V. Plocek Datum: 19.3.2017 14:21

Jestliže se se vám zápor soustřeďuje do jediného - imigrantů, potom máte pro sebe pravdu. Já jsem zvyklý při hodnocení nastavit stranu Má dáti a Dal. A v tom případě pro mě zatím ještě pořád převažují klady. Čili spokojenost, kterou bych přál i vám. I když s první části vašeho vyjádření velmi souhlasím.

Re: Nejde jim o vyšší rychlost!:
Autor: M. Prokop Datum: 19.3.2017 15:36

Jsou horší věci než migranti, třeba totální přeregulovanost.

Re: Nejde jim o vyšší rychlost!:
Autor: V. Plocek Datum: 19.3.2017 22:21

Ano souhlasím. Ale v mnoha případech je to důsledkem pasivity našich zastupitelů jak v tuzemských orgánech tak i v EU. U mnoha "vnucených" předpisů např. o potravinách se zástupci EU veřejně divili, proč jsme si je nechali vnutit a nepožádali o tak zvané výjimky, jako mají oni ve svých zemích. A to co předvádí naši úředníci (viz jejich poslední sólokapr s odmítnutím proplacení letů záchranné služby, protože vyrazila 5 min "před zahájením pracovní doby") ukazuje , jak se cítí ve spolupráci s politiky, tj. že jsou nepostižitelní při vymýšlení totálních blbostí. A v EU to platí stejně. A nejen v EU. Poslední příklad je z biatlonu, kde nám Gábina ukázala, jak by jsme měli konat všichni, když vrcholný funkcionář nekoná.

Re: Nejde jim o vyšší rychlost!:
Autor: J. Jurax Datum: 19.3.2017 19:24

Záporů je výrazně víc, ale nejsou tak úderné a každému pochopitelné - tenhle je jen nejmarkantnější a nejvíc do nebe volající a neschopnost brusele ukazující; EU holt není do nepohody.

A nedají se ty zápory ani stručně vměstnat do zde povolených 2000 znaků.

A ovšem - i klady jsou ... a asi bych je do těch 2000 znaků směstnal :-)

Plzáku,:
Autor: S. Netzer Datum: 18.3.2017 17:32

Romano Prodi je "předseda Evropské centrální banky"?!

Nevadí, hlavně že víte, že Angela Merkel je "spasitelka vesmíru", Jean Asselborn "arogantní", a že jste se vyznal z víry ve velkého ekonoma Klause. :-(((

Re: Plzáku,:
Autor: J. Sinnreich Datum: 18.3.2017 20:02

Mario Draghi. Ital, jako Ital. V ilegalnim tisknuti Euro mu to nevadi. A co se tyce arogance Asselborna, o tom vypovida nejen jeho jmeno, vzhled ale i arogantni vystupovani.