23.8.2017 | Svátek má SandraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Pár facek by někdy udělalo divyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 79, poslední: 24.3.2017 18:27, přehled diskusí

Byli u toho nějací návštěvníci?:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 17.3.2017 19:10

V ZOO většinou bývá dost lidí, tedy dospělých návštěvníků. O tomto se jaksi nemluví, ale ošetřovatel, který naznačil, že se jedná o děti těch dlouhodobě a dobře i ntegrovaných současně vyzýval návštěvníky, aby se nebáli někoho napomenout. Připadá mě, že tam lidi byli, ale nezasáhli a taky drželi hubu. Já kdybych tam byl, tak tam vlezu za nima a těma jejich klackama je spráskám jak žito. Jsem sice postarčí, ale pořád dost na s*ra*ný na to Evropanství, které vede k tomu, že jsme tak tolerantní, že nechceme ranit city těch všelijakých grázlů, takže nejen držíme hubu, ale i děláme, že se nic neděje.

Re: Byli u toho nějací návštěvníci?:
Autor: J. Mach 793 Datum: 24.3.2017 18:27

Souhlas! Ono těm frackům bylo prý mezi 5-8 lety! No, super! Já tam být, tak jim tak zmaluju pr-el, že by si do smrti nemohli sednout a kulový mi je po nějakejch "ochráncích gauneřích (pardon: "lidských") práv"! A kdyby si na mě chtěli za to vyskakovat i jejich rodiče, dostali by to samý, ale o trochu výš.

Taky by mě zajímalo, kterej korunovanej ko-ot vymyslel, že se totožnost nezletilých pachatelů trestných činu nesmí zveřejni!? Kulový!!! Vyvěsil bych jejich fotky i se jménem a adresou na každej kandelábr. A hodně bych se divil, kdyby pak neklesl počet recidiv u této "budoucnosti národa"!

Škoda, věčná škoda, že ta cikáňata nevlezla :
Autor: L. Křivan Datum: 17.3.2017 17:21

do výběhu šelem. Takový tygr by si pohrál, než by se dosyta nažral.

Re: Škoda, věčná škoda, že ta cikáňata nevlezla :
Autor: M. Prokop Datum: 17.3.2017 22:05

Jo. Škoda.

Šabatyši na vás, autore!:
Autor: V. Novák Datum: 17.3.2017 15:43

Ubohým romáňatům byste chtěl zábavu kazit a ještě jim dát pár facek...

Tak mě napadá - zjistil jste si vůbec, že to byla romáňata? To by mohla být polehčující okolnost!

Re: Šabatyši na vás, autore!:
Autor: I. Procházková Datum: 17.3.2017 15:56

Je to polehčující okolnost, byla to romčata. V TV hovořili s jejich matkou a dětičky stály vedle ní. Pochopitelně, že se vymlouvala...

Re: Pánové, neprzněte mateřštinu hnusnými slovy z cikánštiny:
Autor: L. Křivan Datum: 17.3.2017 17:31

Máme přece krásné české slovo "cikáňata " ! Tak ze sebe nedělejte politicky korektní blbce. Pište česky !

Časy se mění, pane Zdechovský.:
Autor: I. Novák 763 Datum: 17.3.2017 14:31

Kdysi dávno jako klučina jsem byl přistižen příslušníkem VB, kterak jedu v liduprázdné ulici na kole po chodníku. Nic nepomohly argumenty, že silnice je dlážděna "kočičími hlavami" a po chodníku stejně nikdo nejde. Musel jsem přiznat jméno a školu do které chodím. Zanedlouho byla školním rozhlasem s mým přestupkem seznámena celá škola. Kupodivu jsem se nestal u spolužáků hrdinou, ale jednotně mé jednání odsoudili.

Umíte si přestavit stejnou situaci dnes? Po policajtovi by sice nebylo ani památky, případně by nic neviděl, protože cyklista je dnes něco jako indická posvátná kráva, ale moje jednání by mohl na mobil zachytit náhodný svědek a při troše štěstí a drzosti by se mohl dostat až do hlavní zpravodajské relace v televizi, kde by moje jednání bylo dáváno za příklad ekologického chování. O přestoupení silničního zákona by samozřejmě nepadlo ani slovo. A tak je to se vším. Příklady táhnou.

Re: Časy se mění, pane Zdechovský.:
Autor: I. Procházková Datum: 17.3.2017 15:53

Cyklista je dneska skoro víc, než posvátná kráva. Chodníky jim jsou vyhrazeny a chodci se prostě musí nějak uskrovnit. V posledních letech jsem už mockrát měla štěstí, že mě nějaký kolař nesrazil, projíždějí obvykle ve vzdálenosti max. 5 cm. Kdyby aspoň zazvonili, jako to bývalo kdysi, ale to by museli mít na kolech zvonky.

Za mého dětství (před 60 lety), když jsme byli přistiženi při nějakém dopravním přestupku (ať jako chodci nebo na kolech), nás trest neminul (taky jsme museli udat školu i bydliště) a rodiče si to s námi vyřídili ručně. Nejobávanější byla tzv. "nedělní" škola, to takoví hříšníci museli strávit několik nedělních dopolední (8-12 hod.) v učebně na VB, kde probíhalo školení v dopravních předpisech a zkoušení (bylo to v Praze).

Ty dětičky, co řádily v jihlavské ZOO, byly ve věku 5, 6 a 8 let (někde uváděli vyšší věk) a z tv vysílání bylo jasné, že jde o romské děti. Ale jak je u nás dobrým zvykem, asi se nic nestane, protože těch 50 tisíc za plameňáka zřejmě nebudou rodiče schopni zaplatit a děti zůstanou bez trestu. To jsou následky benevolentní výchovy, kdy se dětem nesmí zkřivit ani vlas na hlavě, aby neutrpěly psychickou újmu. Na takové zlobení býval nejlepší pořádný řemen, i když to naši rodiče s tresty občas přeháněli (výprasky nebo domácí vězení kvůli maličkostem). Zato ale v té době nebylo tolik dětských vrahů, ani jiných zlobivců.

Re: Cyklista je dneska skoro víc, než posvátná kráva. :
Autor: L. Křivan Datum: 17.3.2017 17:36

Já kvůli cyklistům na chodníku začal nosit hůl. Šikovně vsunutá do předního kola udělá s bezohledným cyklistou divy. Navíc, nikdo nedokáže, že jsem mu ji tam vrazil schválně. Už dvakrát mi to prošlo. :-)))

Re: Cyklista je dneska skoro víc, než posvátná kráva. :
Autor: Š. Hašek Datum: 17.3.2017 18:19

Též často přemýšlím, co s cyklistou (vedle má dva pruhy, obousměrně, za "Bursíkův" milion) na chodníku, když se závodním tempem přiřítí (zezadu). Tiše. Rychlost cca 38km/h, váha 90kg i se strojem!!

Jest to těžké, viděl jste někdy lidský mozek na zídce? Já jo. Zatím váhám. Ale koledují si. Nechci být ve špitále kvůli blbcovi.

Re: Cyklista je dneska skoro víc, než posvátná kráva. :
Autor: M. Prokop Datum: 17.3.2017 22:06

Hůl je také dobrá, ale málokterý cyklista se na svém oři udrží, když mu jen nečekaně drbnete do řídítek.

Jak se mohly do ZOO dostat děti samy?:
Autor: J. Chaloupka Datum: 17.3.2017 13:43

Oni nebyly s rodiči? To si mohly jen tak tři malé děti běhat po ZOO? Co na to řád? Nebo je to proti tzv. lidským právům? Co takhle nějaká ta lidská povinnost třeba - nezabiji živou bytost pro zábavu.

Re: Jak se mohly do ZOO dostat děti samy?:
Autor: J. Jurax Datum: 17.3.2017 14:10

No, bylo v TV řečeno, že robátka přelezla plot ... patrně bez rodičů ...

Re: Jak se mohly do ZOO dostat děti samy?:
Autor: M. Prokop Datum: 17.3.2017 14:34

jedno slovo vysvětlující vše: Cikáňata.

Re: Jak se mohly do ZOO dostat děti samy?:
Autor: Š. Hašek Datum: 17.3.2017 18:22

Předpokládám, že je Nora168 pojmenuje Indoevropany.

Kde jste našel takovou sprostou nadávku, já marně listuji ..........

Re: Jak se mohly do ZOO dostat děti samy?:
Autor: J. Vintr Datum: 17.3.2017 21:16

Zabíjet živé bytosti pro zábavu je koníčkem dost velkého množství dospělých lidí, kteří jsou na to ještě pyšní. A zákony stojí na jejich straně.

Na tyhle platí jediné - strhávat škodu:
Autor: F. Doušek Datum: 17.3.2017 12:25

i s úroky z dávek.

Re: Na tyhle platí jediné - strhávat škodu:
Autor: J. Kombercová Datum: 17.3.2017 12:59

Slyšela jsem v telce jednu z místních radních - že ty děti mají své zákonné zástupce a na nich tedy budou požadovat škodu. Tak to tedy držím palce.

Re: Na tyhle platí jediné - strhávat škodu:
Autor: J. Jurax Datum: 17.3.2017 14:12

Jojo, seberou jim to ze zákonné výše dávek - a okamžitě jim to podle zákona zase do zákonné výše dávek doplní, aby nenuzovali - to by bylo nehumánní a zejména k těm dětem kruté ...

Lidskoprávníci nedopustí :(:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.3.2017 13:13

O fackách se již filozofuje dlouho, :
Autor: D. Polanský Datum: 17.3.2017 11:34

ale je to vcelku zbytečné, jelikož už jsme ve fázi, kdy začnou fackovat žáci učitele, což je ale bez problému, jelikož žáci jsou dle zákona nezletilí a navíc pokud jsou rodiče mladého mlátiče bohatí, ještě vysoudí na učiteli nějaký ten milion, jelikož se nechoval dle představ jejich synka, a ten byl z toho na prášky, takže zfackovat učitele musel, zda chtěl, nebo nechtěl. Pochopitelně ředitel dotyčné školy donutí učitele, aby rezignoval a šel raději dělat vodoinstalatéra, jelikož bohatí rodiče jsou potenciální dárci peněžního daru pro školu, v které zrovna ne vše je v takovém stavu, jak by mělo být.

Re: O fackách se již filozofuje dlouho, :
Autor: J. Jurax Datum: 17.3.2017 14:18

No jo, asi tak ...

Jednou - a nebude to dlouho trvat - to dojde tak daleko, že fyzicky zdatnější členové učitelského sboru budou dávat malým grázlíkům někde v ústraní deku, aby jim vštípili jisté zásady a sami to neodkašlali vyhazovem, případně kriminálem ...

Zkušený rodič a zkušený pedagog:
Autor: D. Stirský Datum: 17.3.2017 10:53

se poznají dle toho, že vědí, kdy děcku jednu vrazit a kdy naopak s ním musí promluvit a provinění mu vysvětlit.

Re: Zkušený rodič a zkušený pedagog:
Autor: J. Jurax Datum: 17.3.2017 14:22

Ovšem zkušený pedagog rozpoznavší, že děcku je třeba jednu vrazit, tak učinit nemůže. Riskuje přinejmenším existenci, veřejnou dehonestaci, i soud ... takže se omezí na neúčinné vysvětlování nebo, jsa již zkušený, mávne rukou ...

:)))):
Autor: J. Kanioková Datum: 17.3.2017 15:39

I toto je jedna část důvodu, proč mizí chlapi z kantořiny..

Už za mých školních let učitelky jen domlouvaly, promlouvaly do duše. Učitelé naopak. Už moc dlouho si nepamatuji ani jedinou učitelku, její jméno, tvář. Nezanechaly ve mně jedinou stopu. Zato ti učitelé, co se se mnou nepárali - mají dodnes moji úctu, pamatuji si je komplet i s jednotlivými zážitky..

To jenom levicová blbost předpokládá, že jedním zákonem, pravidlem, vyřeší všechny stejně "globálně"..

Re: Zkušený rodič a zkušený pedagog:
Autor: S. Kalužík Datum: 17.3.2017 16:46

Dle mého názoru se málo využívají odborné kabinety -v kabinetu je jen učitel a žák a tudíž lze žáčkovi domluvit :)

Co máte proti fyzickým trestům?:
Autor: J. Tomáš Datum: 17.3.2017 10:47

Fungovalo to od počátku lidstva. Podpora fyzických trestů je i v bibli (Starý zákon, kniha přísloví).

Pamatuji si je i ze svého dětství, byl jsem pěkný spratek a jinak to se mnou nešlo.

I když u tehdy (60 léta) se to začalo měnit. Učitelky kázeňské problémy řešily spíš poznámkami a na třídních schůzkách. Ale měli jsme i kantora, který dal každému provinilci pořádný pohlavek a tím to bylo vyřízeno. Už tenkrát mi ten pohlavkový přístup přišel rozumnější.

On takový veřejný výprask lískovou holí by vydal za mnoho hodin veřejných prací.

Re: Co máte proti fyzickým trestům?:
Autor: J. Jurax Datum: 17.3.2017 14:23

Souhlas.

Ovšem lidskoprávníci by se z toho po§rali ...

Re: Co máte proti fyzickým trestům?:
Autor: L. Křivan Datum: 17.3.2017 17:48

Tak by mohli dobrodiní rákosky okusit lidskoprávníci taky. Na holou prrr...l aby věděli jak to dokáže vychovat. Lepší, než aby je jednou lidi museli pověsit.