27.5.2018 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠVÉDSKO: Obrázek země se bortíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 79, poslední: 21.3.2017 9:43, přehled diskusí

Pusť si mezi stehna černýho a žlutýho:
Autor: L. Křivan Datum: 16.3.2017 19:12

zpívala ve švédské televizi pokroková multikulturní levičácká blondýna. Pak ji našli v parku pod hromadou kamení. Nahatou, s roztaženýma stehnama a rozmláceným ksichtem. Záběry z kamer ukázaly i jejího vraha, který ji v tramvaji sledoval. Černý hnus.

Bylo to hodně drsný a bylo to tady tady:

http://zboril.blog.ihned.cz/c1-64208050-znasilneni-a-vrazda-svedske-multikulturni-aktivistky-elin-krantz-etiopskym-imigrantem

Díky, pane autore, je mi smutno když čtu o Skandinávií:
Autor: J. Kanioková Datum: 16.3.2017 18:00

Švédové prchají ze země - http://jdem.cz/c3ev65

Švédský mýtus - https://mises.org/library/sweden-myth

Jak sociální stát zkorumpoval Švédsko - http://www.perbylund.com/the_library_howthewelfarestatecorrupted_czech.htm

Krach Švédského modelu - http://www.mises.cz/clanky/krach-svedskeho-modelu-56.aspx

Švédská utopie - http://dfens-cz.com/svedska-utopie/

Re: Díky, pane autore, je mi smutno když čtu o Skandinávií:
Autor: P. Aron Datum: 16.3.2017 18:56

Bohužel je to tak.

Re: Díky, pane autore, je mi smutno když čtu o Skandinávií:
Autor: J. Pleva Datum: 16.3.2017 19:01

Je to všechno výsledek dobrovolného vstupu do socialismu. Stát si většinu lidí koupil sliby, které potom nesplnil. Ono ani není záhodno aby přebíral z lidí jejich vlastní odpovědnost, ale takhle jen stát rostl a všichni ho platíme ve formě byrokracie a rostoucí korupce a libovůle. Ano, je smutné na to koukat, když to mohlo být daleko lepší. Ale odpovědnost voličů je všeho základem.

Přesně, :
Autor: J. Kanioková Datum: 16.3.2017 19:50

základem je volič. A to mě na tom děsí nejvíc.

Víte, my jsme tu tak vyhládli po informacích, že ty z nás, co jsme citliví na věci veřejné a co "zmákneme" PC, není nutno nutit číst a diskutovat. I když některé diskuse.. škoda mluvit. Ale mě nejvíc překvapuje, když šmejdím po skandinávských webech, že tam je v diskusích tak nějak "vlažno", leckde až "mrtvo". Docela ráda bych věděla, jestli to lidi fakt nečtou, nebo se bojí diskutovat? Nebo se jim jen nechce? Nebo tak nevěří "opozičním" stránkám...?

Nebo je věci "veřejné" rakt nezajímají ? Zajímavý byl pro mě článek v Respektu (ačkoliv mi nejde o tu intimitu) - SMĚŘUJE ZÁPAD KE ŠVÉDSKÉ TEORII OSAMĚLÉ LÁSKY? - https://www.respekt.cz/kultura/smeruje-zapad-ke-svedske-teorii-osamele-lasky

Jestli to tak půjde dál, bez ohledu a soudržnosti (se svým "kemenem), tak ta naše civilizace fakt dopadne blbě a potomci nám budou chodit plivat na hrob..

Re: Přesně, :
Autor: J. Pleva Datum: 16.3.2017 23:18

pani Kaniokova, rad bych vam dal vycerpavajici odpoved, ale obavam se, ze je to velmi siroke tema. Tedy jen o tech skandinavskych diskusich. Na main-stream nema smysl se divat, tam jsou lide jednak opatrni, jednak je tam cenzura. Cenzuru uplatnuji noviny i v reakcich ctenaru, i kdyz tam je sam pisatel zodpovedny za obsah a ne redakce.

Na alternativnich se ucastnim hlavne na Avpixlat (Odpixlovano), a tam rozhodne - nastesti - diskuse neni vlazna ani mrtva. Pisi tam stejne zoufali lide jako ja, a obcas se cenzuruji jen osobni urazky (ridky jev) nebo sprostarny, ktere by nepritel mohl pouzit proti nam. Fakt ale je, ze se teto diskuse ucastni jen skalni mensina, dejme tomu vyber ze 20% naroda, zbylych 80% jsou bud bez zajmu, nebo (asi vetsinou) ideologicky odlisneho nazoru, tj. indoktrinovani, ti voli casto cely zivot stejnou partaj a nejsou mentalne schopni zmeny. A pak jsou ti, kteri se boji ze cokoliv je "neco proti necemu" (Werich) a nechteji se spalit.

Obcas jsou tam i prispevky od Noru a od Danu, a z tech cisi opravdu zdravy duch. Jsou i jine dobre stranky jako Motgift (Protijed), Ledarsidor (Uvodniky), ale ten druhy vede socan a je to poznat, a ja je nemuzu uz ani citit. Nechava tam ale psat jine dobre zurnalisty. "Veci verejne" vsechny skutecne nezajimaji, hodne lidi to prenechalo druhym a staraji se jen o sve konicky, lov, zvirata, atd, aspon dokud se jich ten binec osobne nedotkne. Proto pak zaostavaji ve vyvoji a veri, ze zeme je stejna jako pred 30 lety...jak uz popsano jinde.

Re: Díky, pane autore, je mi smutno když čtu o Skandinávií:
Autor: J. Kanioková Datum: 16.3.2017 19:33

Švédsko utratí v letošním roce 64,7 miliardy na imigraci. To by napravit hladomor v South Sudan čtyřikrát.- http://www.nt.se/asikter/ledare/nej-vi-hjalper-verkligen-inte-alla-om4546263.aspx

Švédská islamizace. Bratrstvo ukázalo hluboké kořeny https://www.rights.no/2017/03/sverige-islamiseres-brorskapet-har-slatt-dype-rotter/

Norsko - Policie proti polit. korektnosti - https://www.rights.no/2016/08/politi-versus-moralpoliti/

Re: Díky, pane autore, je mi smutno když čtu o Skandinávií:
Autor: J. Pleva Datum: 16.3.2017 23:28

Posledni oficielni cifra vydaju na migraci byla pres 70 miliard SEK za rok, ale mam za to ze to je jen vydaj na Urad pro migraci (Migrationsverket), rozhodne v tom nejsou vsechny naklady na tu pakaz, bydleni, prispevky, zdrav. pece, zubar zdarma, a uz vubec ne skody, ktere nadelaji, naklady na policii, zapalena auta a budovy, hasice, osetreni, vandalizace, prepadeni, vykradeni atd atd. To teprve clovek kouka, jak bohaty stat to byl, ze toto unese aniz by se okamzite zhroutil. Ale uz socani zvysuji dane, museji si moc pujcovat.

Díky moc za odpovědi,:
Autor: J. Kanioková Datum: 16.3.2017 23:49

tohle všechno mě moc a moc zajímá a nemám v okolí nikoho na stejné vlně. Tak šmejdím a šmejdím po netu.. Nevím, proč jsem se tak zašprcla na Švédsku, mám k němu spoustu odkazů. Snad byly snadněji dosažitelné. Např. teprve dnes jsem "zakopla" o pár solidních německých odkazů. A Norsko mě taky zajímá, hlavně kvůli Barnevernu..

Štve mě to všecko, děsí mě islám. Ne pro mě, ale co tu zanecháme potomkům.. Moji rodiče byli náruživými Sokoly, a tak ten vztah k vlastní zemi, i naší civilizaci mám tak zažraný.. a soptím, když vnímám tu neochotu předvídat, hlídat naše zájmy.. My máme jediné štěstí, že jsme tak "chudí", že nás to, snad, zatím míjí.. Jako by nestačili levičáci i EU! Do pihele !

Měkte se fajn..

Re: Díky, pane autore, je mi smutno když čtu o Skandinávií:
Autor: J. Pleva Datum: 16.3.2017 23:55

Jo, to jsem zapomel - takze celkove vydaje na tento migracni socialni experiment muze dosahovat 500 - 600 miliard SEK rocne.

Cosi tam nie je kosher:
Autor: I. Teren Datum: 16.3.2017 16:52

Pomerne dobry dojem sa da ziskat z krajiny aj z jej letiska. To v Stockholme je jeho okolie je hodne spinave, na stenach tabulky upozornujuce na zlodejov, nekrestanske ceny (zrejme dane), zapachajuce WC ako na Luniku IX. Socialisticky raj. )

Těším na to až nějaké chudinky vystrašené blonďaté Švédky:
Autor: J. Sýkora Datum: 16.3.2017 16:40

emigrují k nám do té naší čisté, bílé echt české Kotlinky....

Re: Těším na to až nějaké chudinky vystrašené blonďaté Švédky:
Autor: M. Prokop Datum: 16.3.2017 21:34

Nezapomínejte na cikány.

Ale nebortí:
Autor: S. Netzer Datum: 16.3.2017 12:31

Bortí se jen pro ty, kteří to chtějí.

Re: Ale nebortí:
Autor: P. Han Datum: 16.3.2017 12:45

Ti ostatní si namalují pozitivní obrázek bez ohledu na realitu.

Re: Ale nebortí:
Autor: M. Prokop Datum: 16.3.2017 13:43

Švejdové nechtějí a stejně se jim to bortí.

Re: Ale nebortí:
Autor: V. Povolný Datum: 16.3.2017 14:54

všichni ztichněte, promlouvá znalec poměrů ve Švédsku.

Netzerová,:
Autor: P. Klíma Datum: 16.3.2017 16:12

Vy jste ale opravdu hloupá.

Re: Netzerová,:
Autor: V. Adrak Datum: 16.3.2017 16:39

ano netzerka je opravdu hloupá .Čau Síbo.

Re: Netzerová,:
Autor: S. Netzer Datum: 16.3.2017 17:19

Hotovej nezmar, jako nějakej Boušek z Libně, Karda. Vosumnáctkrát za večer ho vyhodili od ,Exnerů’, a vždycky se jim tam vrátil, že tam zapomněl fajfku. Lez jim tam voknem, dveřma, z kuchyně, přes zeď do lokálu, přes sklep do výčepu a byl by se spustil snad komínem, kdyby ho byli hasiči nesundali se střechy. Takovej byl vytrvalej, že by se moh stát ministrem nebo poslancem.

Re: Netzerová,:
Autor: P. Han Datum: 16.3.2017 17:35

Nějaký váš předek?

Re: Netzerová,:
Autor: A. Nový 840 Datum: 16.3.2017 17:44

Second Explosion Rocks Sweden in 24 Hours, Suspected Bomb

http://www.breitbart.com/london/2017/03/11/second-explosion-to-rock-sweden-in-24-hours-suspected-bomb/

Třetí cesta? :
Autor: M. Pivoda Datum: 16.3.2017 10:52

Nebudu zde komentovat švédskou inmigrační politiku a její důsledky - to je ryze švédská záležitost.

V článku je ale též zmíněna tzv. třetí cesta (mezi kapitalismem a socialismem). K tomu mohu říci snad jen to, že zvenku to vypadá tak, že Švédsko naskočilo na tzv. třetí cestu v historii příliš brzy. Teprve až dozraje technologie, dozraje i doba pro tzv. třetí cestu.

Ta nejdůležitější technologie dozrává exponenciálním tempem, takže už dnes, v předstihu, je na čase se zamýšlet nad budoucí reorganizací společnosti. Zde je zajímavé zamyšlení Rusa Carjova:

http://www.eurasia24.cz/alternativy/item/1854-co-misto-kapitalismu-oleg-carjov-ma-jasnou-odpoved „Socialismus už nebudou budovat funkcionáři KSSS. Budovat ho bude nová generace s využitím počítačových technologií,“ uzavírá Oleg Carjov.

Proč i ve Švédsku neposílit roli techniků/inženýrů, když v minulosti evidentně selhali jak politici, tak i bankéři?

Re: Třetí cesta? :
Autor: R. Chodovsky Datum: 16.3.2017 13:05

Reorganizace společnosti není úkolem ani politika, bankéře, ani inženýra.

Ale budou-li, všichni jmenovaní i ostatní, nabízet svou práci a um na trhu nepokřiveném dotacemi a přerozdělováním. Věřte, že se reorganizace společnosti projeví záhy.

Reorganizace společnosti = technologií vyvolaná inovace:
Autor: M. Pivoda Datum: 16.3.2017 15:40

Vážený pane Chodovský:

Asi jste zapomněl na to nejdůležitější: V demokratické společnosti by se občané měli zajímat o svou budoucnost a na té změně se aktivně podílet.

Re: Třetí cesta? :
Autor: J. Poláček 507 Datum: 16.3.2017 15:14

Vy si pane vážně myslíte, že to jediné, v čem soudruzi udělali při budování socialismu chybu bylo, že si nepočkali na počítačové technologie ? Vaše představa, že s nimi už ten vytoužený socialismus prosadíme mne, upřímně řečeno, děsí.

J. Poláčkov 507: O mojí představě nevíte nic:
Autor: M. Pivoda Datum: 16.3.2017 15:36

Já si vůbec nemyslím to, co vy o mně píšete, takže nemám potřebu vám to vyvracet.

Já jsem nikdy nebyl komunista.

Re: J. Poláčkov 507: O mojí představě nevíte nic:
Autor: A. Nový 840 Datum: 16.3.2017 17:10

Znáte to, vypadá to jako kachna, kváká to jako kachna... Vy k tomu nepotřebujete ani legitku, protože kvákáte stejně jako ti od nichž se distancujete.

Pro A. Nový 840 - který se stydí, za své pravé jméno:
Autor: M. Pivoda Datum: 16.3.2017 17:28

Jste poněkud natvrdlý.

Já přece nevolám po žádné krvavé revoluci, nikomu nic násilím nevyvlastňuji. Sleduji dlouhodobě vývoj technologií a domýšlím důsledky. A doba skutečně dozrává pro tzv. třetí cestu, protože alternativou je vyhubení nepotřebné části lidské populace.

Re: Třetí cesta? :
Autor: P. Aron Datum: 16.3.2017 16:29

A jak si ti inženýři poradí s kriminalitou migrantů ? Vymyslí speciální software? Který jim bude automaticky říkat bububu, to se nedělá ?