27.6.2019 | Svátek má LadislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KLIMA: Vnímáte změnu klimatu?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 85, poslední: 13.3. 2017 14:51, přehled diskusí

Re: zábavná diskuze:
Autor: L. Písařík Datum: 13.3.2017 14:51

Tak nám pane Šejno ukažte ty prokazatelné skutečnosti, třeba za posledních 1000 let.

Re: ještě k tomu údajnému rychlému oteplení:
Autor: L. Písařík Datum: 13.3.2017 14:48

A kruci - koukám na ten graf a říkám si, sakra, ti neandrtálci měli teda docela přesný měřidla, kampak to před 50tis. lety zapsali, nebo že by to měřili dinosauři?

To, co uvádí graf jsou pouze odhady podle ........ pohledu do ledu?

Něco jakověštění z ledu?

Nějaký podklad toho grafu a vyjádření k realitě měření. Nebylo by?

Hitlere vrať se, vše odpuštěno!:
Autor: P. Vaňura Datum: 10.3.2017 20:32

Jak dlouho bude trvat, než se tato nadsázka stane realitou???

Stačí přejít na atom a problém je DEFINITIVNĚ VYŘEŠEN:
Autor: P. Vaňura Datum: 10.3.2017 20:30

Právě proto zelaná sebranka "jádro" tolit nenávidí! TEČKA!

Tohle už moc netáhne:
Autor: P. Hlosta Datum: 10.3.2017 18:36

Daleko účinější je v současnosti tvorba nového člověka. Multikulturalita je nové politcké náboženství. Záchrana planety Země před ničivým člověkem už ustoupila do pozadí a je upřednostněna tvorba nové globální multikulturní společnosti. Kdo nechápe nutnost se změnit k obrazu předurčenému, ten je označen za zpátečníka, ničitele zářných zítřků.

Je tedy zbytečné se oddávat diskuzi na téma klimatických změn na planetě. Nyní je nezbytné přijmout nevyhnutelnost desítek milionů imigrantů na území Evropy a tím humánně zachránit chudý rozvojový svět i za cenu sebezničení evropanů.

Do každé dědiny imigrantské rodiny!

;-))

Re: zábavná diskuze:
Autor: J. Vintr Datum: 10.3.2017 17:24

O kolik že stoupla hladina oceánů? A jak takovou miniaturní odchylku objektivně zaměříte, když hladina oceánů je v neustálém pohybu a v neustálém pohybu jsou i výšky všech částí pevniny.

naučte se číst celou diskuzi, Lenci:
Autor: M. Šejna Datum: 10.3.2017 16:12

pak tu nebudete za vola.

O kus výše uvádím odkaz na klimaskeptiky uznávanou a oslavovanou australanku Joanne Nova, tolik uznávanou panem Kremlíkem. Je tam odkaz na její graf, ve kterém ukazuje, jak se na konci glaciálu oteplovalo. O nějakém prudkém oteplení tam není ani stopy.

Ale možná nejen já, ale i Joanne Nova je úplně pitomá, a neznáme poslední vědecké poznatky, které zná jen a pouze mistr Lenc.

Re: pane Krásenský:
Autor: J. Krásenský Datum: 10.3.2017 16:09

Obchodem s emisemi CO2 se vážně zabývali levicově smýšlející intelektuálové už v osmdesátých letech a chtěli tak řešit přerozdělování bohatství od bohatých spotřebitelů k chudým zemím.

Tato myšlenka se však ujala až v době, kdy alarmisti varovali před oteplováním a když si businessmani po recesi uvědomili, že trhy s tradičním zbožím jsou nasycené a obchodem s odpustky CO2 objevily nový, dosud nerozparcelovaný koláč. (Obchod s odpustky dnes nahradil obchod s migranty)

Re: pane Krásenský:
Autor: J. Krásenský Datum: 10.3.2017 16:03

Ale když už jste se zmínil o CO2, pak jistě víte, že molekula CO2 absorbuje tepelné záření jen ve dvou úzkých spektrech: okolo mínus deseti stupňů a okolo plus dvaceti čtyř stupňů. Ostatní záření propouští bez zábran.

Re: no jistě, pane Vintře:
Autor: J. Vintr Datum: 10.3.2017 15:12

Atmosféra není skleník, ale především vrstva tepelné izolace. Energie ze Slunce k nám přichází výhradně radiací, ze Země uniká energie i v jiných podobách.

Re: Tak jak to tedy s vámi je, pane Bartoni?:
Autor: P. Portwyn Datum: 10.3.2017 14:50

No, já o existenci skleníkového efektu vím zhruba od 6 let, kdy jsem se táty zeptal, proč dělá na zahradě ten skleněný domeček. Od té doby taky vím, že to funguje.

Upozorňuju, že tím Vám neříkám, že máte přestat jezdit autem, to fakt ne. Myslím si, že nárůst CO2 v atmosféře se nedá zastavit, protože Asiati uhlí a ropu budou vesele pálit dál, i kdybychom se na hlavu stavěli.

Re: zdravím Portwyne:
Autor: P. Portwyn Datum: 10.3.2017 14:36

Já vím.

Mně teplo nevyhovuje, byl bych ochoten obětovat část své finanční úrovně, abych získal nefinanční hodnoty (dostupnější voda, chladnější = dýchatelnější vzduch), ale je mi jasné, že Číňanům a Indům je šumák, co potřebuju - jim je dokonce šumák, co potřebují oni, teda co se týče např. vody. Takže vzrůstu CO2 nemůžu zabránit a přesun "CO2-špinavých" provozů z Evropy do Asie, na nímž se zelení plácají po zádech jako na "omezením CO2", nic neřeší, protože CO2 prostě přefouká.

Takže ta adaptace je nutná. Tvářit se, že klima se nemění, je nesmysl. To bych nemohl vylézt celé léto z kanclu, abych tomu věřil. A nesměl bych mluvit se známými, co mají studny, a nesměli bychom mít v práci meteorologickou stanici.

Re: pane Krásenský:
Autor: J. Krásenský Datum: 10.3.2017 14:34

To je od Vás hezké, ale CO2 jsem ve svém příspěvku nezmínil, ale Vy mne za CO2 zostouzíte. Asi máte dojem, že víte, co si lidé myslí. S tím se můžete uplatnit ve varieté. Možná. Vzhledem k tomu, že se oteplují planety Sluneční soustavy, je pravděpodobné, že se lidmi produkovaný CO2 není tím převažujícím činitelem.

Re: pane Vintře:
Autor: P. Zinga Datum: 10.3.2017 14:25

Pane Šejno, Vy chcete tvrdit, že sklo ve skleníku odráží teplo zpět do záhonu? Protože k principu "skleníkového efektu" plynů v atmosféře patří jejich "schopnost" zpětného odrazu tepla zpět na zem.

Jen eskymák:
Autor: J. Fleiszner Datum: 10.3.2017 14:19

Když se píše o údajném oteplování, které je prý způsobeno lidskou činností, vždy se píše, jak to bude hrozné, že stoupne hladina moře o celé dva centimentry a možná i o tři! Jak bude hrozné horko tam, kde je dnes jen horko atd. Proč se nikdo z oteplovačů nezaměří i na pozitiva údajného oteplení. Třeba tam, kde je dnes hrozná zima bude po oteplení jen zima a zvětší se tedy část světa, kterou dokázal obývat jen "eskymák".

Vzhledem k tomu,:
Autor: D. Stirský Datum: 10.3.2017 14:18

že v Petrově-Chlomku (Sázava) synovec již před lety vyfotil hada na stromě - šlo o užovku stromovou, musí na změně klimatu něco být. A malá poznámka: Já už dnes raději vůbec nevnímám, neb vnímají všichni: politici, herci, celebrity, novináři... Už jen čekám kdy doktorovi řeknou: "Pane doktore, já vnímám chvění svého konečníku jako průjem." Je to určitě zase z angličtiny: I feel... Neříkáme, "co si myslíte o Zemanovi?", ale "jak vnímáte Zemana?" A tak se uvnímáme k smrti.

Re: uf, to je snůška hloupostí:
Autor: P. Zinga Datum: 10.3.2017 14:14

A na základě jakých znalostí věříte antropogennímu oteplování Vy?

Re: opravdu?:
Autor: P. Zinga Datum: 10.3.2017 14:11

Otepluje se, protože přibývá teplejch...

Re: jo, aha:
Autor: P. Zinga Datum: 10.3.2017 14:10

Oficiální teorie říká, že zemský povrch odráží tolik tepla, že bez skleníkového efektu by jsme měli -18°C:

(solární konstanta/4)=netto 235W/m2= -18°C + skleníkový efekt = +14,8°C.

Teorie U. Webera:(solární konstanta/2) = netto 390 W/m2 = +14,8°C.

Solární konstanta /4: zde se rozpočítává sluneční záření na celý povrch Zeměkoule, tedy i na tu část, která není slunečnímu záření vystavena.

solární konstanta/2: zde je započtena plocha pouze ke slunci obrácené půlce Zeměkoule.

Re: pane Hraji, víte, co je to adaptace?:
Autor: T. Hraj Datum: 10.3.2017 13:59

To jsou konkrétní opatření (s konkrétními rozpočty a účinky) v podtatě odsouhlasená konkrétními voliči (kteří je platí a mají/nemají z nich užitek). Společně se stěhováním jednotlivců, které zmiňuji, jsou to jediné správné kroky (adresné a efektivní).

Jakákoli nadstavba v podobě mezinárodních fór, kde se bude hovořit o vinících a obětech a obojí se bude finančně kvantifikovat s cílem nastolit spravedlnost je sociální inženýrství nebo spíše organizovaný zločin. Tudy také vede dělící čára mezi alarmisty a realisty.

Podle všeho jste tedy realistou. Zajímavé.

Re: pane Klepetko:
Autor: L. Metelka Datum: 10.3.2017 13:55

400 ppm. To ale samo o sobě neříká nic o tom, jak ten plyn dokáže nebo nedokáže ovlivnit procesy v atmosféře...

Re: pane Vintře:
Autor: L. Metelka Datum: 10.3.2017 13:53

Chybu máte hned v první větě. Nejde jen o tu hmotu, ale také o to, jak který plyn absorbuje IR záření. A jsme zase u skleníkového efektu...

Re: uf, to je snůška hloupostí:
Autor: P. Lenc Datum: 10.3.2017 13:53

Už dlouho jsem nezaznamenal takové moudro.Ještě že vás máme , Václavíková.

Re: pane Lenci:
Autor: P. Lenc Datum: 10.3.2017 13:51

Vy jste si asi vůbec pane Šejno neuvědomil že jste si naběhl na vidle.Vaše informace o glaciálu jsou asi dvacet roků zastaralé, ale to není podstatné.Že v glaciálu během několika set, nikoliv tisíců let stoupla hladina moří asi o osumdesát metrů a po velice rychlém ochlazení a vytvořením nových ledovců opět o těch asi osumdesát metrů poklesla vám jak je vidět není známé.Asi proto, že to je teprve několik let novinka. A nyní k tomu vašemu Mladšímu Dr. Podstatné je, že o nečekaně rychlém oteplení jste se vůbec nezmiňoval a na to jsem čekal. Na to samozřejmně odpověď neznáte, neznají ji ani vědci. My "ignoranti" na takové ekologické velikány jako vy, nebo velkoopisovač Rada prostě nemáme.Ano, otepluje se, tak jak se oteplovalo a také ochlazovalo během celé existence Země.Ať tu člověk byl, nebo nebyl.Mimochodem, různých odkazů je tolik, že si dle nich můžete napsat třeba román.

jo, aha:
Autor: M. Šejna Datum: 10.3.2017 13:45

takže skleníkový efekt sice údajně neexistuje, ale bez něj by na Zemi byla teplota jen -18°C. Hm, tak to je tedy opravdu tvrdý úder logice na solar.

Takže čím to je, že teplota na povrchu není -18°C ale +16°C? A jaká fyzikální věc za to může, že je na porchu Země o 34°C tepleji, než by ve skutečnosti mělo být? Skleníkový efekt to prý není. Tak co to je?

pane Hraji, víte, co je to adaptace?:
Autor: M. Šejna Datum: 10.3.2017 13:38

u nás je to například stavba dalších vodních nádrží, protože v letních měsících patrně bude nedostatek vláhy. K tomu přibyde změna v pěstování zemědělské produkce.

Přímořské státy budou muset stavět hráze zabraňující zatopení pobřežních ploch stoupající hladinou moří. Všechny státy pak budou muset nějakým způsobem reagovat na posun klimatických pásem. Rusko a Kanada na tom výrazně vydělají, ostatní s tím budou možná mít problémy.

Tomu já říkám adaptace. Globální řešení hledat netřeba. Každý stát se bude muset adaptovat jinak.

Re: Konečně dobrá zpráva!:
Autor: J. Kavalír Datum: 10.3.2017 13:32

O 120 m nestoupne - zásoby ledu v ledovcích jsou na "pouhých" cca 60 m. :-)))

Re: zábavná diskuze:
Autor: M. Šejna Datum: 10.3.2017 13:32

a jak hluboko pod tou Vaší statistickou chybou leží skutečnost, že stoupá hladina oceánů, protože tají ledovce. To je také statistická chyba? Polární zalednění oceánů výrazně klesá, jak ukazují satelitní měření. To je také statistická chyba?

V Česku se za posledních 100 let oteplilo o asi 2°C. To je také statistická chyba?

Re: pane Klepetko:
Autor: P. Zinga Datum: 10.3.2017 13:24

Napište zde, jaký je podíl CO2 na složení atmosféry.

Re: zábavná diskuze:
Autor: J. Vintr Datum: 10.3.2017 13:24

Aby se prokázalo, že za oteplení planety mohou lidé, musela by se planeta na několik staletí vylidnit, nebo by alespoň lidé museli přestat produkovat oxid uhličitý. Zároveň by se muselo zajistit, aby všechny ostatní vnější podmínky zůstaly po celou dobu stejné.

Rovněž tak kategorické tvrzení, že se planeta otepluje (z jakýchkoliv příčin), založené na výpočtu jakési "globální teploty", jejíž trend se mění v řádech setin nebo desetin stupně ročně v pár posledních desetiletích, je prostě nesmysl. Protože změna těchto hodnot leží hluboko pod statistickou chybou jakékoliv z mnoha možných metod výpočtu fiktivního čísla nazývaného globální teplotou.