16.12.2018 | Svátek má AlbínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Co chybí Junckerovým scénářůmŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 10.3.2017 1:27, přehled diskusí

Re: Zásadní problém je, že:
Autor: J. Jurax Datum: 10.3.2017 1:27

Na ten migrantský konzum musí být dva. Migrant, co konzumuje, a Evropan, co mu ten konzum skýtá. protože až na nehojné výjimky si ten migrant konzum na očekávané úrovni vlastními silami stěží zajistí. A do toho ještě islám, jenž migranta ubezpečuje, že je něco víc než nevěřící pes konzum skýtající.

Re: Milý Dane,:
Autor: V. Vaclavik Datum: 9.3.2017 19:19

Zavist je samozrejme silne slovo, ktere nebylo na miste, ale definitivne jste to napsal, jakoby to bylo neco zadouciho. Az by Evropa mela tak nizky prumerny vek, vzpominali bychom na dnesni dny jako na stare zlate casy. Vyvinuta spolecnost ve ktere je normalni delsi doziti by takovy prumerny vek nikdy nemohl byt udrzitelny, ani by k nemu v prve rade nemohlo ani dojit, ledaze by se Evropa stala severni Afrikou s hladomory a pestilenci a mory a jeste by byly zapotrebi valky a nejspis i sem tam nejaka ta genocida.

Re: Názory mrtvol:
Autor: V. Vaclavik Datum: 9.3.2017 19:13

Souhlas.

Re: Dan Drápal: "Katastrofa není ve scénáři":
Autor: V. Vaclavik Datum: 9.3.2017 19:11

Katastrofa by to byla, kdyby tady v Evrope nastalo neco jako v Libii po smrti Kadafiho, kdyby se k moci dostavali pravicovi primitivove ala ten cesky Japonec a jemu podobni.

Prilezitost by to byla, kdyby Evropa odhodila socialismus na skladku dejin, kam patri, a zacala by tu regulacni cistka ala Trump.

Ale spis to bude treti moznost, zahnivani a postupny upadek, demise Evropy takovym pomalym psoukem.

Re: S Evropským svazem jak s jedovatým plazem.:
Autor: J. Pražák Datum: 9.3.2017 19:09

Souhlas. Co s tím uděláme?

Opatrněji s tím hodnocením AfD:
Autor: R. Morava Datum: 9.3.2017 16:22

Do AfD se dnes sice dostalo hodně řekněme podivných lidí. Ale na hrubý pytel hrubá záplata. Původní zakladatelé nemohli obstát proti tlaku neomarxistickým multikulturalistických živlů rozlezlých v Evropě. Zůstalo by u tlachání, nic by se nevyřešilo a media by je umlátily. Jen se modleme, aby se to opravdu nezvrtlo, zatím je ale AfD jedna z mála možností pro budoucnost demokracie v Německu.

Dan Drápal: "Katastrofa není ve scénáři":
Autor: M. Pivoda Datum: 9.3.2017 15:18

V roce 1988 sepsal český ekonom Walter Komárek se svým týmem (ve kterém byli i ekonomové jako je Václav Klaus, Vladimír Dlouhý, ...) prognózu sociálně-ekonomického rozvoje Československa do roku 2010. Ve scénáři té prognózy z roku 1988 žádná katastrofa nebyla uvedena a přitom již konec dalšího roku, 1989, mohl být ideology Komunistické strany považován za katastrofický vývoj. Pro jiné (včetně Klause, Dlouhého, Dyby, ...) to byla ale příležitost.

Takže byla v současném scénáři vývoje EU vlastně opomenuta katastrofa nebo příležitost?

Re: Milý Dane,:
Autor: D. Drápal Datum: 9.3.2017 14:07

Opravdu nechápu, z čeho usuzujete, že průměrný věk Afričanům závidím. Pouze jsem konstatoval předpověď, která je obsažena v "Bílé knize". Nijak jsem to nehodnotil, pouze jsem upozornil na skutečnost, která má určité konsekvence.

Že před dvěma sty lety byl život o mnoho kratší, uvádím ve své obsáhlé knize "Vztahy, sex, rodina". Ale dělá-li Vám dobře dělat ze mně nevzdělance, klidně si poslužte, já nejsem urážlivý.

Poslední naděje Evropy je aktivní obrana se zbraní v ruce.:
Autor: V. Husák Datum: 9.3.2017 13:56

Jediné logické řešení je okamžitě přestat s humanitární pomocí. V Africe musí zemřít hladem a nemocemi desítky, možná stovky miliónů lidí, protože se množí jako králíci a nejsou schopni se tam uživit. Není v lidských silách to zvenčí změnit. Převážná část populace jakéhokoli nekontrolovatelně se množícího živočišného druhu musí vyhynout, aby se zbytek, po mnoha letech vývoje, nakonec začal chovat jinak. Aby například omezil počet svých dětí.

Ale netýká se to jen zemí Střední Afriky. Hladomor reálně hrozí například i Egyptu. Pak se ale z pudu naší sebezáchovy budeme muset postavit na hranice Evropy a na invazní jednotky střílet. Ano, i do dětí, protože když je nezastavíme, budou umírat v relativně blízké budoucnosti umírat hladem a novými nemocemi ty naše. Logika je neúprosná: Buď my, nebo oni !!!

S Evropským svazem jak s jedovatým plazem.:
Autor: A. Alda Datum: 9.3.2017 12:50

EUgenossen už blbnou víc než kdysi komunisti na svých sjezdech. Závěry XV. sjezdu splníme na 110 % už za čtyři roky!

Re: Milý Dane,:
Autor: M. Šejna Datum: 9.3.2017 12:12

taky jsem překvapen tím, jak pan Drápal závidí Afričanům nízký průměrný věk. Předpokládám, že mu ani nedošlo, že takto nízký průměrný věk jsme měli i u nás v Evropě, ale před takovými 200 lety v dobách mizerné lékařské péče.

Re: Drápale, pletete páté přes deváté, :
Autor: J. Fridrich Datum: 9.3.2017 10:52

Myslím, že v našem dnešním " zrerelativizujícím " se světě je velmi důležité umět oddělovat PODSTATNÉ od NEPODSTATNÉHO.

Takže u presidenta Trumpa, Petryové atd. bych mu některé jeho názory a postoje klidně odpustil ( nejsou podstatné ) a dal bych mu šanci na ZÁCHRANU Ameriky, Evropy a snad i Světa ( při tom by mu mohla pomoci v Německu šéfka AfD Petryová, ve Francii Marine Le Pen a v Británii Mayová ) - a to je právě to PODSTATNÉ...

Re: Drápale, pletete páté přes deváté, :
Autor: T. Hraj Datum: 9.3.2017 10:45

Přesně tak. AfD nevznikla v reakci na migraci. Její stěžejní témata byla ekonomická. Především nesouhlas se způsobem "sanací" Řeckých dluhů, který byl v přímém rozporu s evropskou ústavou (LS).

Je to podobné jako říkat, že brexitáři neměli žádný funkční plán B (tj. pro úspěch v referendu). Jako kdyby "plán A", tj. dosavadní směřování EU, bylo funkční.

Názory mrtvol:
Autor: T. Hraj Datum: 9.3.2017 10:35

Brexit, prolomení Schengenu a prolomení Lisabonské smlouvy (ECB sanovala státní dluhy - Řecko) byly mohutné otřesy samotných základů na kterých má EU stát.

Očekávat plán pro budoucnost EU od lidí, kteří mají veškerou odpovědnost, ale nepředvedli ani minimální reflexi, ba odmítají tyto událotsi vůbec vidět jako zásadní je absurdní.

Pane Drápale, bílá kniha může stokrát obsahovat zajímavé údaje, ale z výše uvedených důvodů je ztrátou času ji vůbec číst. Pouze tím legitimizujeme další setrvání ve funkcích lidí typu Junckera a pod.

Drápale, pletete páté přes deváté, :
Autor: J. Pražák Datum: 9.3.2017 10:27

Napřed si nastudujte fakta, poslechněte si předvolební pojevy AfD, abyste nepsal takové nesmysly jako: "...To je především osud Alternativy pro Německo AfD, která pak „alternativou“ přestane být, protože nemá žádný smysluplný program a opírá se pouze o negativně naladěnou část obyvatelstva, která se cítí nereprezentována klasickými stranami".

Re: Tyhle řeči k ničemu nejsou.:
Autor: P. Lenc Datum: 9.3.2017 10:14

Ano pane Štroble, máte naprostou pravdu, nakonec o tom píši o článek výš.

Milý Dane,:
Autor: J. Schwarz Datum: 9.3.2017 9:06

zdá se mi to nebo opravdu Afričanům ten věkový průměr 21 let závidíte? Rád bych Vám připomenul, že planeta Země není nafukovací a pokud chceme zvyšovat průměrný věk dožití / dosud se to prezentovalo jako vytoužená meta, kavkazští kumysoví staříci i japonská rybí dieta vyvolávaly obdiv / pak nám nezbývá než se smířit i s vyšším průměrným věkem. Pokud ovšem nehodláme porodností konkurovat muslimům, v čemž nevidím smysl pokud nehodláme vyhlásit válku Číně s úmyslem osídlit svou populací údolí Žluté řeky.

Re: Tyhle řeči k ničemu nejsou.:
Autor: F. Lesniak Datum: 9.3.2017 8:27

Ale od fláterníka můžete čekat jen a jen kecy.

Tyhle řeči k ničemu nejsou.:
Autor: J. Štrobl Datum: 9.3.2017 7:08

Především je třeba zasáhnout vůči neomarxistům jak v EU, tak v jednotlivých státech. To je jediná cesta, jak se dá situace ještě zvrátit.

Zásadní problém je, že:
Autor: D. Polanský Datum: 9.3.2017 6:54

místo šíření křesťanství Západ začal šířit svůj konzumní styl života. No a migranti chtějí konzumovat. Tak čemu se divit?

Ještě další důvod stagnace - ekologie !:
Autor: A. Bocek Datum: 9.3.2017 6:46

Nesmyslné protěžování OZE , VE v místech kde nefouká, FVE kde Slunce nesvítí, potírání JE z důvodů tsunami v Japonsku, protěžování elektromobilů, CO2 odpustky ....... a další a další zelené zhovadilosti.

Dnešní svět bude muset - a to velmi rychle - dospět:
Autor: J. Fridrich Datum: 9.3.2017 6:32

Dnešní svět bude muset - a to velmi rychle - dospět k zcela zásadní skutečnosti a nekorektně-tedy pravdivě konstatovat, že civilizační úrovně a vyspělost jednotlivých etnik, zemí, států, lokalit - tedy lidí žijících v dnešní době na naší planetě je RŮZNÁ a mnohdy velmi odlišná. Stupnice hodnot, rozvoj společnosti, její kultura, hygiena, tolerantnost, vztah k ženám, k dětem, schopnost akceptovat jiné pohledy na vývoj světa - to vše je velmi ODLIŠNÉ v různých částech světa. Konkrétně země tak zvaného Západu, tedy křest'anské, Euro-Atlantické civilizace jsou nepochybně vyspělejší a to nejen ve vědě, technice, technologiích - ale právě v uspořádání své společnosti, hlavně v její humánní podobě, demokracii, práv a svobod svých občanů. V jiných částech světa jsou zcela jiné hodnoty a je zajímavé, že když přijdou k nám, tak místo spokojenosti a vděku za nový domov přináší až nepochopitelnou NENÁVIST. Raději tedy tyto světy nesměšovat - a když už, tak jim pomoci u nich doma, ale pozor na jejich „ přemnožení ..“

Myslím, že existuje jen jediné rozumné a účinné řešení - tedy že vyspělé, civilizované, tedy Západní země bud' po dobrém, nebo po zlém zajistí regulaci porodnosti-přírůstků populace v rozvojových zemích - hlavně v Africe, Asii a Latinské Americe.. Jinak to PŘELIDNĚNÍ prostě nemá řešení.

Aby tyto Západní, civilizované země zůstali SILNÉ je nutné okamžitě zastavit MÍSENÍ-ŘEDĚNÍ svého pracovitého a výkonného obyvatelstva IMIGRANTY - oni k nám přece v drtivé většině nepřichází pracovat, ale přichází naše země rozvrátit a ovládnout..