25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

POLITIKA: Vetování zákonů

Už je to asi hodně dávno, kdy byl naposled přijat zákon, jehož důsledkem by bylo pro českou společnost cokoli dobrého. Co zákon, to zhoršení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Polanský 23.2.2017 19:10

Prostě je potřeba hlídat množství i

kvalitu zákonů. Jenomže se podívejte na ten lidský materiál, co se kolem zákonů motá. Pálí se často od boku. Jinak vzornou ukázkou zbrklosti byly ekonomické balíčky za V. Klause. Škoda že autor je nezmínil. Jinak se stačí podívat na řadu porevolučních zákonů a jejich následných chaotických oprav. Vrcholem je asi zákon o účetníctví, dnes má již cca 300 změn.

K. Varda 23.2.2017 17:43

Re: Klausův liberalizační reformní trend v legislativě

A ty udavačko diskutuješ jak ?

A. Alda 23.2.2017 14:51

To se nedá vyfotit.

Od roku 1990 roste počet ročníkových svazků exponenciálně tak, že se to prostě nedá už vyfotit.

B. Carina 23.2.2017 14:15

Pane Aldo, podobnÄ› tristnĂ­ je prĂ ̋ pohled na francouzskĂ ̋ ZákonĂ­k práce. Jeho fotografie jsem na internetu nÄ›kde vidÄ›l. Je moĹľnĂ© dohledat nÄ›kde fotografii tÄ›chto ÄŤeskĂ ̋ch zákonĂ­ku?

B. Carina 23.2.2017 14:15

Pane Aldo, podobně tristní je prý pohled na francouzský Zákoník práce. Jeho fotografie jsem na internetu někde viděl. Je možné dohledat někde fotografii těchto českých zákoníku?

V. Kotas 23.2.2017 13:50

Re: Klausův liberalizační reformní trend v legislativě

Vždy se nějací najdou. V té době se stali nepotřebnými, bohužel. Protože za nich by se situace vyvíjela jinak. Rozhodně by se neprodala pitná voda cizincům, atd. .

A. Alda 23.2.2017 12:40

Žvaníte blbostě,

protože jste se na tu svázanou sbírku zákonů od roku 1918 prostě nepodíval.

Vůbec nevíte, o čem jsem psal. Vůbec.

V. Vaclavik 23.2.2017 12:34

Re: Nejpoučnější je podívat se vlastníma očima

Z velke casti je to dane zlidovenim, zdemokratictenim politiky. Stejne jako za komunisticke internacionaly, i dnes se poslanci proletarsky voli z lidu, na vzdelani se nehledi, neni zadnou podminkou (ale i tam kde podminkou je, je to na nic, protoze i vzdelani nam zlidovelo, pomalu i kun ma dnes stredni skolu...). Z toho plyne, ze nam vladnou primitivni mentality, schopne chapat jen konkretni veci, pojem principu je jim naprosto cizi (coz je mimochodem znackou lidovosti).

Takze mame treba autorsky zakon, ktery vznikl v dobe, kdy vsechno bylo publikovane na papiru. A kdyz prisel internet, najednou ti vymazanci nevedeli, jak si poradit s autorskymi pravy, kdyz jde napriklad o elektronickou publikaci. Takze se na to musel udelat zakon. Na vsechno se udela novy zakon, nebo se na stary udela prilepek osetrujici nejakou konkretnost, kterou rozhrkane neprincipialni mysle v tech starych zakonech nevidi a videt ani nemuzou.

Neprincipialni pristup v soudnictvi pak znamena, ze soudci, pravnici nesoudi podle principu, ale jako stroje podle vykladu zakonu, s klapkami na ocich, kde princip obsazeny v zakladnim zakonu je rozvedeny do tisicu konkretnosti, se kterymi jedine umi ty nove primitivni mentality pracovat. A v te housti zakonu si vykonna moc najde co chce a co najit nechce, to nevidi a kdyz to neuvidi vas pravnik, anebo to taky videt nechce, mate proste smulu.

Rozhrkana mysl se pozna podle reakci na vsechno, ze 'to je moc slozite, zadne jednoduche reseni neni mozne', nic neni cernobile, musime o tom diskutovat a dojit k zaveru, musime ustavit komisi...

Š. Hašek 23.2.2017 12:17

Omlouvám se.

Nepíši k tomuto článku.

Poslal jsem několik poznámek k článku pana Doležala. Bez vulgarismů. Podezřelá klíčová slova nebudu opakovat.

????????? Romancovová?

Zatím se mi to nestalo.

A. Alda 23.2.2017 11:13

To bylo štěstí Německa po druhé válce.

Mělo ministra financí, který nedělal vůbec nic. A z toho povstal německý ekonomický zázrak.

A. Alda 23.2.2017 11:07

Nejpoučnější je podívat se vlastníma očima

na seřazené svázané sbírky zákonů od roku 1918 do současnosti.

Takový pohled nic nenahradí.

P. Lenc 23.2.2017 10:49

Re: Klausův liberalizační reformní trend v legislativě

Kotas, mám dotaz, oni byli k mání nějací "národohospodáři"?Pokud ano, buďte tak laskavý a aspoň nějakého uveďte.Pokud nemáte, tak je to zase jen nenávistný výkřik zoufalce.

M. Valenta 23.2.2017 10:42

V podstatě máte dnes pravdu.

Stav našeho soudnictví, včetně nesmysly zapleveleným právním prostředím, tristním stavem všeobecného právního povědomí a prezidentem pohrdajícím rozsudky, je jedna velká mizérie a vyhovuje určité skupině lidí. Jen ten Klaus, jako by při tom všem vůbec nebyl, že.

S. Netzer 23.2.2017 10:35

Re: Klausův liberalizační reformní trend v legislativě

Vy diskutujete, prosťáčku? Od kdy?

K. Frauknecht 23.2.2017 9:28

Re: Ale jděte.

Pro výkon politické funkce může být praxe přínosem, ale rozhodně není podmínkou (jak historie ukazuje, tak ani vzdělání:-)). Za nejvýznamnější považuji to, co v naší současné politice zcela chybí - intelekt, vize, charisma. R. Reagan se stal senátorem a jedinou jeho "praxí" byla nevýznamná funkce v regionálních hereckých odborech.

V. Kotas 23.2.2017 9:13

Re: Klausův liberalizační reformní trend v legislativě

Paničko, Klaus byl ekonom teoretik a proto neměl být nikdy ani ministrem financí, natož premiérem ( Sobotka je to samé ). Tyto funkce mají zastávat lidé s praxe, národohospodáři ( už 25let sprosté slovo ).

M. Těhanová 23.2.2017 9:02

Re: Klausův liberalizační reformní trend v legislativě

Taky si myslím. Ale musí se blejsknout svou osobní známostí. takoví vždycky nejvíc sočí.

P. Lenc 23.2.2017 8:52

Re: Klausův liberalizační reformní trend v legislativě

Paní Těhanová, v případě pana Mertla to je naprosto zbytečné.Něco jako diskutovat se "Sybillou" nebo Rudolfem.

I. Mertl 23.2.2017 8:45

Re: Klausův liberalizační reformní trend v legislativě

Zažil, milostivá, včetně znalostí o Klauzově mládí. I tu dobu předchozí, jejímž produktem konec konců, bohužel, všichni, nejen Václav, jsme. Ale vždy to byl fešák, chápu Vás. I basket hrál dobře, jen nikomu nedal míč. A jeho Trabant byl nejlepší auto široko daleko. (Abych byl objektivní, já ho měl taky, ale netrumfoval jsem s ním kamarádovu Simcu.) Zdravím, objektivitu přenechám Václavovi.

M. Těhanová 23.2.2017 8:18

Re: Klausův liberalizační reformní trend v legislativě

Neuvěřitelné, kam až může jít zášť. Opravdu jste tu dobu zažil, nebo ji znáte z vyprávění. Nestranný, objektivní tedy být neumíte.

I. Mertl 23.2.2017 8:05

Klausův liberalizační reformní trend v legislativě

Zní to pěkně, ale není to pravda. V. Klaus byl liberál jen verbálně. Thacherismus kázal, ale choval se jako socialista. Po krátké době, kdy doopravdy budoval (s potížemi, vyplývajícími z jeho osobních vlastností) český stát, nebo spíš českou vládu) se věnoval už jen své oblíbené činnosti - napadání či likvidaci všeho, čeho nebyl myšlenkovým otcem a co se mu proto automaticky nelíbilo. A tak výrazně přispěl ke konci Československa, poškození etiky vznikající moderní české politiky a k likvidaci strany, kterou původně založil. A na stará kolena v sobě objevil i nenávist k evropské tradici a blízkost k ruskému chápáni světa. A tak se jeho historická stopa ztrácí ve vymýšlení dehonestujících slovíček. Škoda. A jeho nohsledové? Škoda i mluvit.

V. Kotas 23.2.2017 6:19

Re: Ta první věta sedí

Zvlášť když tu změnu připravují novodobí svazáci, teoretikové, amatéři.

P. Dvořák 23.2.2017 3:34

Re: Ta první věta sedí

Nevím, zda to náhodou není jeden z Purphyho zákonů, ale obecně platí:

"Jakákoliv změna nutně vede jenom k horšímu."

J. Vintr 23.2.2017 2:18

Ta první věta sedí

Nejužitečnější politik je takový, který nedělá absolutně nic.