27.5.2018 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VZPOMÍNKA: Téměř padesát let v Kanadě...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 18.2.2017 7:18, přehled diskusí

Též se velikému Quebeku dostato statu tzv. Distinct Society?:
Autor: J. Adler Datum: 18.2.2017 7:18

"Též se velikému Quebeku dostato statu tzv. Distinct Society, tedy rozdílné, odlišné společnosti"....Jak jsem neměl rád tatíka Trudeau, tak nemám rád ani jeho synka, ale to nic nemění na věci, že toto není tak úplně pravda - tedy, spíše to není pravda ani trochu - Quebec sice výše uvedený status chtěl, ale nikdy ho nedostal. Je také zajímavé, že jedním z velkých odpůrců tohoto vyznamenání byl právě tatík Trudeau (který byl mimochodem velice horlivý zastánce federalizmu). Ještě snad, když už probíráme kanadské poměry – zaráží mě, že jsem někým reprezentován a ani o tom nevím a už vůbec nevím, kde jsem reprezentován (parlament???, u královského dvora??). Československé sdružení je sice výtečná organizace, ale zastupuje (opravdu nevím, jak to je s tou reprezentací) pouze své členy – většina Čechů a Slováků žijících v Kanadě členy nejsou.

Další nespokojený emigrant!:
Autor: I. Mertl Datum: 17.2.2017 19:55

A že jich je! Usilovně nenechávají na zemích, kde byli přijati, nit suchou. Buď jim tam něco udělali (třeba Dr. Robejškovi pro plagiátorství zakázali publikaci v odborném časopise a vyštvali ho z ústavu) nebo, co já vím, dále plní úkoly, se kterými tam byli vysláni.

Re: Další nespokojený emigrant!:
Autor: S. Netzer Datum: 17.2.2017 21:09

Přesně tak.

Re: Další nespokojený emigrant!:
Autor: J. Jurax Datum: 17.2.2017 23:01

No, nit suchou ... a je dovoleno emigrantu vyjádřit se k poměrům v hostitelské zemi, s nimiž má zkušenost takměř půlstoletou? Smí se takový emigrant dopustit kritiky země, jíž je patrně dlouho občanem? Nebo má navždy maul halten und weiter dienen, jak naznačujete a Netzerka radostně schvaluje?

A to naznačování úkolů, se kterými tam byli kdysi kýmsi vysláni - že se nestydíte při Vašem vzdělání ... :-(

Já bych spíš potřeboval poradit:
Autor: R. Morava Datum: 17.2.2017 15:56

Kam mám jít, pokud to tu zase němečtí socialisté s bratry národními podělají. Ze Západu dnes ten marxistický binec přichází. Přes ten se tlačí Blízký východ. My se tomu málo bráníme (díky Bohu alespoň za Viszegrad). Voloďa vrátil Rusko někam mezi Mikuláše a Lenina. Muslim Obama s feministkami vytvořil z USA parodii na Západ, že to ani deset Trumpů nezpraví, a Kanada je ještě horší.

Kam tedy?

Není kam. Asi nezbývá než bojovat na život a na smrt o svou zemi. Izraelité to dělají.

Re: Já bych spíš potřeboval poradit:
Autor: V. Vaclavik Datum: 17.2.2017 18:01

Jestli na to mate nekam jit a mate na vyber, pak bych radil zpytovat svedomi ohledne priklonu k nepriznane levicovosti, v kterem pripade bych pak radil Kanadu, v opacnem pripade pak Ameriku. Ale nakonec, pokud by slo o hodne spatne pomery v Evrope, pak ten ci onen vyber by byl dobry. Mimochodem, ja si Kanadu kvuli tomu socialismu nezvolil, ani jsem tehdy nemel prehled o politice jako dnes, sel jsem tam, kam jit slo, hlavne ze to nebyla Evropa. Tu uz jsem poznal za toho kratkeho pul roku venku, ve Svycarsku.

Prese vsechno spatne, co se v Americe, ci Kanade deje, tam nasinec muze zacit docela dobry zivot a od toho spatneho se v konkretnim zivote distancovat, asi jako kdyz jsme pred komunismem utikali na chalupy.

Hmm..... bojovat na život a na smrt...:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.2.2017 20:49

Zrovna dneska mají na dánském webu článek, který je ale z 2014

Sice věřím, že dnešní průzkum by nebyl tak deprimující, ale ... Procento Evropanů, kteří jsou ochotni vést válku za svou zemi - http://brilliantmaps.com/europe-fight-war/

- http://linkis.com/snaphanen.dk/2017/02/GL4x5

Kanadu nahlizim jeste mnohem kriticteji:
Autor: V. Vaclavik Datum: 17.2.2017 14:26

Imigrant se v zemi, ktera mu poskytla azyl, muze citit jako nevdecnik a byva mu to tak take predhazovano, ale to je jako s kritikou vlastnich rodicu, ktera mnohdy take byva namiste a zaslouzena, natoz pak kritika zeme, ktera cloveka prijala.

Zil jsem pet let v Alberte, v Banffu a pak dvacet pet let v Torontu (ted zase v Cechach) a veci verejne v Kanade vidim jeste cerneji, nez je pan Cicha popisuje. Videl jsem po odchodu PET vzestup pravice (Malrooney v osmdesatych letech), coz se ukazala byt labuti pisen ve svetle dnesni volby toho jeho syna. A vidim ty same paralely s pravici tady u nas v Cechach a nejen proto nemam zadnou viru v pravici, v konzervatismus, jsou to smery predem odsouzene k prohre s levici, v delsim behu, bohuzel behu kratsim, nez je prumerny lidsky zivot.

Jejda, docela by mě zajímalo bližší vysvětlení toho PET:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.2.2017 20:57

Včera jsem na to narazila na THE REBEL, jestli to znáte. Já dost málo, páč mám dojem, že ti "rebelové" tam často levičaří. Ale nevím, co si myslet o PET, nakoukla jsem jen zběžně..

- https://www.facebook.com/jointherebel/ ... https://twitter.com/TheRebelTV

A co chtít:
Autor: P. Lenc Datum: 17.2.2017 11:40

po "osvíceném" socialistovi.Nakonec, Evropa je plná těchto zvěstovatelů "lepších zítřků".Nakonec, náš Sobotka se už spojuje s komunisty, ministr financí je podvodník a bývalý fízl, no co si přát víc...

Zvonka to vyzerá, že:
Autor: S. Ševeček Datum: 17.2.2017 9:34

moderní "demokracie" mají nakročeno k rodinným dynastiím.

(kdybysme měly královnu, máme met. Takhle máme houno)

Hm,:
Autor: R. Langer Datum: 17.2.2017 9:03

smutné čtení. Snad se kanaďanům časem také rozsvítí.

Re: Hm,:
Autor: R. Morava Datum: 17.2.2017 16:00

Pokud vím, tak všechny ty multikulti neomarxisti a feministky se po zvolení Trumpa chystali do Kanady. Takže nerozsvítí. Ale je třeba po nich jejich sliby vyžadovat a vyčistit tak alespoň USA. Kanada je už beztak ztracená.

Re: Hm,:
Autor: V. Vaclavik Datum: 17.2.2017 19:07

Dokud neni ztracena Amerika, nebude ztracena ani Kanada. Pochybuji ze soucasny premier dlouho vydrzi, a uz urcite ne jako jeho otec. Ty zmeny v Americe se vzdy se zpozdenim odrazi i v Kanade. Myslim, ze soucasny premier byl zvoleny z nostalgie po starych casech, ktere v historickych ruzovych brylich jsou vzdy dobre...

Cesi jako narod maji blize ke Kanadanum, nez Americanum - Kanadane totiz historicky bojovali za anglickou monarchii, za zustani v jejim podruci a to je definuje dodnes. A jako v pripade kanadskeho dolaru, i jeji smerovani kopiruje to Americke, jen s vetsim socialistickym smrncem.

Amerika má naprosto nesrovnatelnou historii,:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.2.2017 21:07

tam od počátku většinou odcházeli rebelové, lidi spoléhající především jen na sebe. A ti, co ne, si museli zvyknout, přizpůsobit se. Prostě ta mentalita tam byla od počátku jiná.. drsnější, ale svobodnější..

Naše země byla prakticky celou historii v něčím područí, závislá.. a svou velikostí nikdy neměla moc možností "vyšlechtit" nějaké politické drzouny, kteří někde mohli prosazovat cosi svého, našeho..

Před asi 15ti lety se z úspěšné emigrace v Kanadě vrátil:
Autor: M. Krátký Datum: 17.2.2017 8:19

domů majitel firmy - kamionová přeprava - firmu narychlo pod cenou prodal a je rád, že z Kanady vypadnul - proč : protože islámská svoloč nepoužívá například popelnice ale veškerej odpad z domácnosti vyhazuje oknem - jako naši přátelé v Chánově a pod radovánky - a nikdo jim nesmí nadávat nebo napomínat.

Re: Před asi 15ti lety se z úspěšné emigrace v Kanadě vrátil:
Autor: R. Langer Datum: 17.2.2017 9:05

Prostě v Kanadě je to jako v Evropě. Pracující nebo podnikatel je tam póvl, preferují se jiní "lidé".

Re: Před asi 15ti lety se z úspěšné emigrace v Kanadě vrátil:
Autor: D. Nowodny Datum: 17.2.2017 14:02

_________________?????????????????

Není důvod očekávat:
Autor: I. Schlägel Datum: 17.2.2017 8:08

od kanadského socialisty cokoliv jiného než od kteréhokoliv jiného socialisty. Jsou si podobní jako vejce vejci. stejně podobné jsou i následky jejich osvícené politiky. Koho to ještě překvapuje?

Zdravím pane Cícho,:
Autor: S. Rehulka Datum: 17.2.2017 6:20

Žiji v Austrálii od roku 1970 a je zajímavé, jak se vývoj v těchto dvou zemích Svobodného Světa vzájemně podobá.

Ano, také tu jsem spokojený, s kořeny zapuštěnými, ale vidím, že i náš státní dluh roste a přestože tu nemáme "Trudeau kluky" u moci, máme tu jim podobné. Panuje tu smutný vtip, jestli nás pohltí Rudá Čína jako svoji další provincii, anebo jestli to bude drzý a agresivní Islam. Díky volbě v Americe, se tu trochu lidé probouzí, ale myslím, že Donald bude mít ještě mnoho práce, nežli dá ten vykolejený svět trochu do pořádku. Každopádně Vám děkuji za pěkný článek, rád Vaše psaní čtu v Novém Polygonu ! SFR

Článek taky potvrzuje můj už dávnější údiv,:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.2.2017 1:36

že když jsem náhodou zabloudila na kanadské weby-články, měla jsem pocit, jakoby švédské a kanadské články byly dílem stejných autorů. Stejné "zvláštnosti" jako Švédsko

Kanada- Jak nad ní komunisté převzali kontrolu - http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_nwo154.htm

Re: Článek taky potvrzuje můj už dávnější údiv,:
Autor: L. Hrncir Datum: 17.2.2017 7:27

Alan Stang..... chacha...no to snad ne, to jste si nemohla vybrat lepe? A tohle je perla... The events of last year prove that if enough

Canadians, with the help of enough Americans, don't act soon enough to

prevent it, Canada in a very short time will be a totalitarian

dictatorship of the kind in Cuba.... psano v roce 1971. Nejak se mu ta predpoved nepovedla, ostatne tak jako vse co ten trouba predvidal. Na rozdil od Trudaeu si na Stanga dneska ani nikdo nevzpomene.

Pane, já mám ten odkaz už tak děsně dlouho,:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.2.2017 13:14

že si už ani nepamatuji, co tam pořádně je. Jedině že je to popis minulosti Tr. otce.

Re: Článek taky potvrzuje můj už dávnější údiv,:
Autor: V. Vaclavik Datum: 17.2.2017 17:54

Je to jen priklad, ze nic se nema hodnotit moc rychle, ve stylu nasi nekdejsi Toplankovy 'noci dlouhych nozu', nebo dnesniho 'ministerstva pravdy'.

Tyhle pomylene odhady stranou, ani nahodou ta jeho vlada neznamenala nejakou zarnou budoucnost. Sice z pohledu nasi tehdejsi komunisticke totality to byly nebe a dudy, ale veci je treba hodnotit objektivne a z hlediska, 'co mohlo byt, ale nebylo'. To ovsem vyzaduje jistou perspektivu na to co je mozne, napriklad nasincum nyni po padu komunistu ke spokojenosti staci par upocenych spidlovskych procent rustu, nic vic, nic lepsiho nikdy nepoznali a neumi si to jak predstavit, tak ani v neco lepsiho verit. A takova vira, omezenost rozhledu co se moznosti tyka, ambici, je sebenaplnujici.

Jedine stesti pro image Kanady spociva v upadani Ameriky ve stejnem obdobi, tedy obdobi 'pokvetinovych deti' sedesatych let, ktere vyneslo Trudeaua (sklonovani?) k moci a to na dlouhou dobu.

Re: Článek taky potvrzuje můj už dávnější údiv,:
Autor: V. Vaclavik Datum: 17.2.2017 18:18

Diky za zajimavy odkaz, na cloveka z toho jde mraz, jak blizko Kanada byla komunismu. Ale relativni izolovanost (to Kuba sice taky byla, ale Kubanci byli a dodnes jsou mnohem primitivnejsi narod nez Kanadane) a blizkost k Americe asi zabranila tomu nejhorsimu.