27.5.2018 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Má veto cenu, když ho stejně přehlasují?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 20.2.2017 13:11, přehled diskusí

zkouška:
Autor: J. Kanioková Datum: 20.2.2017 13:11

Jako vzdy:
Autor: K. Pavlik Datum: 17.2.2017 17:14

Blbe ale nase. Kdyz uz se prebiral system voleni prezidenta tak se tez melo prevzit pravo veta - prehlasovani 2/3 hlasu. Opisuje se (to neni nic spatneho) ale uplne blbe ( a to by melo byt trestne)..

Re: Jako vzdy:
Autor: J. Jurax Datum: 17.2.2017 22:36

Kdyby měly být blbosti v politice a/nebo tvorbě zákonů trestné, nestačily by kriminály ... a soudy by kolabovaly ... a recidivistů by bylo ... a parlament by z technických důvodů ouřadoval na Borech, protože těch pár momentálně nezavřených by se vešlo do menšího autobusu a z Prahy je to kousek ...

Celý náš ústavní systém je šaškárna:
Autor: J. Vintr Datum: 17.2.2017 10:41

vedle zbytečného prezidenta tady máme ještě zbytečnějšį senát, o schválení zákonů díky stranickému systému nerozhoduje dvěstě "zástupců" lidu, ale v fakticky jen pár jednotlivců, které ani nikdo nevolí a i sám volební systém je fraška, protože poslance nevolí voliči, ale ti kdo sestavují stranické kandidátky.

Re: Celý náš ústavní systém je šaškárna:
Autor: P. Lenc Datum: 17.2.2017 11:18

Pane Vintře, máte možnost se s kandidáty ikdyž to bývá časově náročné seznámit, máte možnost se podrobně seznámit co která strana chce, máte možnost kroužkovat svého vybraného kandidáta.Pokud považujete za frašku výběr kandidátů stranickým mechanismem, potom vám doporučím volit Babišovce, tam vám bude zajisté "výběr" kandidátů samozřejmně vyhovovat.Víte, to, že většina voličů se s programem stran ani neseznámí a že většina nezná lidi které potom volí je pouze pohodlnost voliče.A stěžovat si na "nedemokratičnost" voleb, tak to je už jenom váš problém.

Re: Celý náš ústavní systém je šaškárna:
Autor: J. Vintr Datum: 17.2.2017 12:53

Kecy, kecy, kecy. Řeknětě, jestli máte šanci zvolit někoho, kdo není napsaný na kandidátce nějaké strany? Jestli má šanci se do parlamentu dostat někdo, kdo není napsaný na kandidátce některé z větších stran? A vůbec nejde o to kolik, nebo kteří kandidáti z těchto kandidátek se na základě hlasování občanů dostanou do parlamentu. Při výběru kandidátů na kandidátky stran není důležité, kdo je tam napsaný, ale to, kdo se tam nikdy nedostane. Lidí mdlejšího rozumu, kteří se dají snadno koupit různými prebendami, je až až, zato poctivých samostatně myslících lidí, kteří se nedají koupit, tak moc není a takoví se do politiky můžou dostat jen omylem. A i když se tam náhodou dostanou, tak stejně proti drtivé přesile těch ostatních stejně nic nezmůžou. Současný stát neslouží občanům, ale těm všivákům, kteří se procpali nahoru. Bohuže je to tak všude a těžko se to kdy změní. Podívejte se třeba na Ameriku, kde se v podstatě zázrakem dostal nahoru člověk, který je (možná) jiný než ta banda chamtivých neschopných darebáků, která si ze státu udělala pohodlné živobytí. A jakou na něj všichni ti bastardi spustili štvanici!

Re: Celý náš ústavní systém je šaškárna:
Autor: V. Vaclavik Datum: 17.2.2017 13:42

I ty Brute...

Koukam, ze jste vyskocil na vagon pana Cecha, se kterym tu lozi po diskuzich uz notny cas.

Ten dnesni volebni system v principu (protoze samozrejme by snesl notne vylepseni) odpovida 'moderni dobe', cimz myslim dobu nasi minule, staleti starou historii nasi lidske relativni primitivnosti.

Neprima volba, volba ideologicka, tedy volba politickeho sdruzeni sestavajici z jedincu ideologicke pribuznosti, tedy nikoli volba jedincu, je znakem toho, ze se clovek vymanil z primitivniho stavu. Dnesni volebni vycty, co konkretne by ten ktery radoby politik zaridil, jsou zamerene na primitivy mezi nami, kterych je a vzdy bylo v kazde spolecnosti dost a dost. Ti nad nimi, o rad vyspelejsi, uz chteji namisto konkretnich vyctu ramcovy program, a ti jeste vyspelejsi chteji znat jen ideologicky postoj, protoze jedine ten zaruci, ze ramcove budou s naslednou politikou spokojeni, jak jen spokojeni byt mohou (kdyz veci nespravuji oni, ale nekdo jiny).

Obdivuji viru (samozrejme mysleno ironicky) pana Cecha a ted vasi, s jakou si cinite ambice na rozpoznani nitra lidi, ze prave oni by byli ti spravni, a ze lid je tak moudry, ze ve sve demokraticke vetsine rovnez rozpozna u tech stejnych osob ty kvality a ze pak nastane konecne politicky raj v te nasi kotline. Kdyz jsme u toho, neni ten z toho Anofertu zarnym prikladem takove osobni volby? Aspon tedy kormidelnik toho hnuti...

Re: Celý náš ústavní systém je šaškárna:
Autor: J. Vintr Datum: 17.2.2017 20:14

Přiznám se, že vůbec nechápu, co jste chtěl vlastně říct. A žádného pana Čecha neznám a nevím o tom, že bych někdy četl nějaký jeho příspěvek. Ale zřejmě ani vy nechápete, co jsem chtěl říct já. Takže třeba jinak. Stát je velmi silný mocenský nástroj, který může vlastně téměř neomezeně ovlivňovat životy "obyčejných" lidí. Bylo by tedy velmi záhodno, aby byla tahle nebezpečná obluda pod kontrolou, aby nemohla příliš škodit. Kvůli tomu byla vynalezena demokracie a také třeba ústava. V našem případě je ústava (sepsaná bolševikem Jičínským) prakticky absolutně k ničemu. Ať už záměrně nebo omylem umožňuje, aby stát ovládala klika spřízněných darebáků, kteří využitím volebního sytému, zakotveného v této ústavě, můžou zcela hladce vyloučit občany z jakékoliv možnosti ovlivnit, kdo a jak jim vládne.

Re: Celý náš ústavní systém je šaškárna:
Autor: V. Vaclavik Datum: 19.2.2017 16:59

Ale ten je tu prece, aspon na tema primo volenych politiku, temer ikonou.

Re: Celý náš ústavní systém je šaškárna:
Autor: J. Jurax Datum: 17.2.2017 22:48

No prostě chcete většinový systém, co je do senátu - a taky nic moc, není-liž pravda?

Při výběru kandidátů na kandidátky stran je podstatné, kdo v té straně je, tedy kdože to vlastně leze do politiky a proboxuje se až na kandidátku. No a kdo z poctivých, inteligentních, vzdělaných a samostatně myslících lidí, co se nedají koupit, vůbec poleze do politiky?

Neboť pravda politika, má-li za něco stát a být k užitku, vskutku vyžaduje lidi inteligentní, vzdělané, moudré, samostatně myslící a samozřejmě především poctivé, pravdomluvné a slušné. Ale právě takovým nenabízí nic, pro co by do ní šli.

Vidím, že autor reagoval:
Autor: D. Polanský Datum: 17.2.2017 7:30

tímto článek na moji poznámku z minulé diskuze. Děkuji. Ovšem veto je jednoduše veto. Jakékoliv jiné interpretace jsou zavádějící. Jinak si myslím, že v našem systému prezidentské veto (tedy konečné STOP!) nemá smysl.

Re: Vidím, že autor reagoval:
Autor: V. Vaclavik Datum: 17.2.2017 13:13

Ano, smysl nema, vsak take nemame krale, ale prezidenta. Ale mocne si na krale hrajeme, napriklad v instituci amnestie.

A je mozne se ptat, proc amnestie ano, vetovani zakonu ne?

Samozrejme, ze kdyz nas pristup k vecem verejnym je 'v mezich mirneho pokroku', v perestrojkovani, pak vse je k necemu, i to veto, ve smyslu jak napsal pan Jakl. A nema cenu slovickarit.

Ale je velice priznacne, ze zakony pri jejich 'uzakonovani' po kralovskem zpusobu nevetujeme, ale jejich vazne poruseni pak po te kralovske libovuli ano. Osobne vidim tu posledni velkou amnestii Klause jako velkou ostudu, ostudu jeho a spolecnosti. Abych pravdu rekl, neocekaval jsem, ze se takovym zpusobem zhosti te kralovske, tedy stredovekke vysady nasich byvalych primitivnich casu. A ze amnestii vyuzil jako paku na legislativce na veci nic nemeni (ten 'policek'). Mel jsem o nem vyssi mineni.