21.6.2018 | Svátek má AloisDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VÝROČÍ: Jahody v zimě (od Beatles)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 3, poslední: 20.2.2017 9:31, přehled diskusí

milé připomenutí:
Autor: V. Doležal Datum: 20.2.2017 9:31

článek je milým připomenutím výrozného počinu v dějinách pop music. Jen malé doplnění. Popisovaný střih v závěru příspěvku je na stopáži 1:00 ve verši ... `cos I`m goin` to // Strawberry Fields ....Efekt tohoto místa lze přirovnat k dojmu posluchače, který slyší hudbu přede dveřmi chrámu a následně vkročí těmito dveřmi do prostoru, odkud hudba přichází a je jí pohlcen.

Slyšet tento rozdíl však vyžaduje slušnější audioaparaturu.

Jo, jo:
Autor: P. Švejnoch Datum: 17.2.2017 10:03

"Strawberry fields forever" spolu s "I am the walrus" jsou podle mého názoru nejpozoruhodnější písně z celé tvorby The Beatles i Johna Lennona samotného. A "Strawberry fields forever" je navíc i melodicky velmi podařená. Škoda, že "běžný konzument" dává přednost "rock'n'rollovkám" z počátků Beatles, nebo notoricky profláklým kouskům, jako je "Yesterday", "Hey, Jude", "Michell" nebo třeba "Let it be" - čímž nijak nechci snižovat jejich kvalitu a "užitnou hodnotu"... ;-)

Jen úplně na okraj: Nejsem si úplně jistý, jestli "How I won the war" je pacifistická kniha. Dělá si sice srandu z války (ale především z vojny) - ale nejsem si jistý, jestli jen kvůli tomu ji lze označit za pacifistickou... Ale ona ta škatulka stejně není nijak důležitá. ;-)

Hezké a díky:
Autor: M. Krátký Datum: 17.2.2017 1:41