21.4.2018 | Svátek má AlexandraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Útok v Quebeku a migraceŘazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 47, poslední: 17.2.2017 18:49, přehled diskusí

Dobry nazor na deni ve svete:
Autor: Z. Susnar Datum: 16.2.2017 1:58

Pane autore jednicka

(Kdybyste netušili, o čem mluvím, ...:
Autor: V. Kolacik Datum: 16.2.2017 3:45

... přečtěte si diskusi pod mým článkem, až vyjde na Neviditelném psu.)

:-)

Teroristický útok proti muslimům provedl muslim.:
Autor: B. Volarik Datum: 16.2.2017 5:12

Ten dáreček konvertoval k islámu. Existují jeho fotografie s muslimskou šálou a znamením dávaným rukou (příslušnost k ISIS). Měl i muslimské jméno, které přijal s konverzí. Proč střílel zrovna v mešitě a řval při tom "Allah akbar" se neví. Každopádně je to cvok.

Re: Teroristický útok proti muslimům provedl muslim.:
Autor: J. Kraus Datum: 16.2.2017 10:22

Tomáš Haas 30.1.2017:

Napřed to byl, jak premiér Trudeau oznámil, útok na muslimy. Pak policie zveřejnila jména dvou střelců a oznámila, že jeden je imigrant odněkud z Maroka a druhý je Quebečan. Oba dva jsou muslimové, ten Quebečan je konvertita. Další zpráva policie: zatkla ještě další dva. Ta zpráva ale téměř okamžitě zmizela. Myslím, že tu si můžeme škrtnout. Oba střelci byli stálými návštěvníky té mešity. Pak zas do té mešity nechodili, protože patřili k jakémusi radikálnímu Islámistickému křídlu, které se od pokojné většiny v mešitě odtrhlo. Pak byl ten střelec jenom jeden, ten Quebečan a ten Maročan byl jen svědek. A nakonec ten Quebečan, který jediný střílel, nebyl muslim, ale, kdyby existovalo nějaké náboženství jako "Svědci Trumpovi", byl by veleknězem. Je to totální fanda Trumpa. Takže už víte co se stalo?

Další citát: Afghánský stařec situaci shrnul slovy: „Neměli jsme rádi Rusy a bojovali jsme s nimi. Ale oni se k nám dost často chovali jako k lidem. Mluvili s námi, dětem promítali kino. Vy jste tvorové z cizí planety. Nechceme, abyste nás chránili tímto způsobem“.

není co dodat:
Autor: A. Alda Datum: 16.2.2017 10:44

Pan Haas i Vy máte plnou pravdu.

Re: Teroristický útok proti muslimům provedl muslim.:
Autor: J. Kombercová Datum: 16.2.2017 12:18

Jeden náš voják, tedy příslušník české armády, byl zabit právě při nějaké takové akci, kdy se věnovali dětem... tohle mi uvízlo v paměti, tak snad pamatuji dobře.

No jo Kanaďané, kdysi nás kritizovali, že:
Autor: D. Polanský Datum: 16.2.2017 7:22

nemáme správnou politiku vůči Romům. Už nekritizují, několik desítek rodin přijali a pochopili. A jejich populace roste. Znáte šachovnici: dvě zrníčka, čtyři zrníčka, osm zrníček ...

Tenhle křesťan:
Autor: I. Mertl Datum: 16.2.2017 9:13

prostě má z ostudy kabát! Po povedené "záchraně" iráckých křesťanů, kterým nesporně nic nehrozilo, jak ukázal jejich bezproblémový návrat domů po ztroskotání cesty do Německa pan Drápal už neorganizuje, ale jen přikládá pod kotel. Křesťan?

Re: Tenhle křesťan:
Autor: F. Lesniak Datum: 16.2.2017 9:48

Nemá ani smysl číst do konce bláboly toho pomatence Drápala. Po tom incidentu s těmi migranty na nějakou chvíli zalezl, ale už vylezl a zase mudruje a rozdává svá moudra.

Re: Tenhle křesťan:
Autor: P. Lenc Datum: 16.2.2017 9:59

Rozkošné, tak Lesniak píše o "pomatenci"?

Re: Tenhle křesťan:
Autor: J. Farda Datum: 16.2.2017 11:32

Ještě že Vy nezmeškáte žádnou příležitost, Gott sei dank, jak se zde podělit o Vaše ryzí moudra! :-)

Re: Tenhle křesťan:
Autor: M. Prokop Datum: 16.2.2017 10:16

Vy taky něco děláte, občas i s nějakou tou chybou, nebo zde jen kecáte?

Tentokrát souhlas:
Autor: V. Podracký Datum: 16.2.2017 9:46

s panem Drápalem.

Re: Tentokrát souhlas:
Autor: P. Lenc Datum: 16.2.2017 9:57

Tentokrát ano.

Problém je v "humánismu":
Autor: J. Schwarz Datum: 16.2.2017 10:20

hlásaném mimochodem i křesťanstvím, které se dnes už ve svém původním pojetí přežilo a humanismus v něm bují jako rakovina. Středověký křesťan problém neměl, mohl být klidně "humanistou" a přitom zabíjet na potkání. Stačilo mu k tomu brát vážně pojmy duše, hříchu a spasení. V zájmu spásy nesmrtelné duše bylo nejen možno, ale i nutno kacíře či hříšníka zabít. Křesťan tak mohl zabíjet a zároveň se stylizovat do pozice člověka, který nese na svých bedrech obrovskou tíhu když musí vlastně z lásky působit druhým utrpení čímž trpí víc než oni sami. Podobně to měl konečně i komunismus. Saddám, no tak ten neplnil podmínky kapitulace a začínal být stále drzejší a drzejší. Úplně zbytečná byla konstrukce o zbraních hromadného ničení - tu si vlastně vynutili západoevropští levičáci a američtí "liberálové" tím, že předchozí porušování podmínek kapitulace Irákem tolerovali a tak bylo třeba silnějšího kalibru. Další chybou byly žvásty o "osvobození iráckého lidu" namísto jasného konstatování faktu že jde o porážku nepřítele. kdyby se tohle dotáhlo do konce jako v Německu a Japonsku, mohlo to, alespoň dočasně, fungovat líp. Že ne nevěky se ukazuje i v tom Německu. No a to o té "nedohodě" proimigrační a protiimigrační části společnosti, tak tam to vidím tak, že proimigrační část, ikdyž má kolem 50% přívrzenců / alespoň mezi západními elitami / chce imigranty vnutit všem. Ať se ksakru přestěhují na svému počtu odpovídající část území Evropy a tam si pozvou třeba celou Afriku. Ale ten zbytek ať nechají "rasistům a xenofobům" aby si mohli žít po svém, bez nežádané "pestrosti" či "duhovosti".

Re: Problém je v "humánismu":
Autor: A. Alda Datum: 16.2.2017 10:38

Mýlíte se.

V zájmu spásy je zakázáno hříšníka zabít. Zřejmě jste neslyšel o tom, jak Ježíš jednou větou zvrátil hrdelní proces proti cizoložné ženě.

Ovšem ve vztahu k muslimům nikdy nešlo a ani dnes nejde o řešení hereze či hříchu - jde o sebeobranu. Vždy šlo o sebeobranu. U Poitiers, u Janova, u Vídně...

Jak říkal Josef Švejk::
Autor: J. Pražák Datum: 16.2.2017 10:21

"To už je tak v přirozenosti lidský, že se člověk mejlí až do svý smrti. Jako ten pán, co našel v noci vzteklýho psa polozmrzlýho a vzal ho s sebou domů a strčil ženě do postele. Jakmile se pes vohřál a vokřál, pokousal celou rodinu a toho nejmladšího v kolíbce roztrhal a sežral."

Problém soužití s muslimy se pokusili definovat i:

Ashin Wirathu, buddhistický mnich, seděl před zástupy tisíců přívrženců a řečnil o muslimské menšině v zemi. „Můžeš být naplněn přátelstvím a láskou, ale nedá se spát vedle vzteklého psa,“ řekl mnich s poukazem na muslimy.

Abu Imran: "My muslimové nemáme pro vás nevěřící a váš životní styl ani špetku úcty. Naše náboženství je nadřazené tomu vašemu. Pokud se vám to nelíbí, můžete se z Belgie odstěhovat,“ "Vaše vlastní zákony vám nedovolí klást nám odpor, zatímco naše zákony nám nebrání v tom, abychom vás ovládli"

Tak jak se zachovat?

Ano.:
Autor: A. Alda Datum: 16.2.2017 10:35

Nedá se spát vedle vzteklého psa.

Re: Jak říkal Josef Švejk::
Autor: J. Schwarz Datum: 16.2.2017 10:36

Změnit vlastní idiotské zákony. Kupříkladu u nás ten o "svobodě vyznání" a veřejné praktikování islámu prostě zakázat. Hned by bylo po problému s šátky, mešitami, "modlitebnami" a podobným haraburdím...

Svoboda vyznání je nezbytná.:
Autor: A. Alda Datum: 16.2.2017 10:40

Je to vzácné dědictví náboženských válek v Evropě.

Ovšem je třeba být řádně historicky vzdělán a vědět, oč jde: o svobodu hlásat a praktikovat libovolnou křeťanskou konfesi. Nikdy nešlo o svobodu vyznání nekřesťanských pohanských kultů. To až ve 20. století začali nedovzdělaní marxisté tu věc takto vykládat, ale hrubě nesprávně.

Re: Svoboda vyznání je nezbytná.:
Autor: M. Prokop Datum: 16.2.2017 11:31

Kdepak marxisté, liberálové, navíc správně.

Marxisté a křesťani, to jsou stejní ideologové.

Re: Svoboda vyznání je nezbytná.:
Autor: J. Jurax Datum: 16.2.2017 20:17

Posvátná kráva svobody vyznání vůbec není nezbytná. A už vůbec ne pro ideologii náboženstvím krytou a nám nepřátelskou - jmenovitě islám.

Re: Jak říkal Josef Švejk::
Autor: J. Pražák Datum: 16.2.2017 10:46

Islám se skrývá za náboženství, ale je to násilnická, expanzivní, netolerantní ideologie, která chce řídit život všech, i těch "nevěřících" do posledního detailu. I naše současné zákony by umožnily okamžité zakázání islámu, ale to by "naši politici" museli mít gule. Snad po volbách, když nepřistoupíme na hru politiků , která se jmenuje Škatule, škatule, hejbejte se (tedy změnit pár % mezi jednotlivými vládnoucími stranami a jede se dál).

Já sáhnu do jiného soudku...

Re: Jak říkal Josef Švejk::
Autor: M. Prokop Datum: 16.2.2017 11:29

Ač bezvěrec, v tomhle vám oponuji. Jakmile začnou být zakázovány názory a víry, tak to dopadne vždy špatně. NELZE to omezit jen na názory "protivné".

Ono stačí tvrdě dohlížet na dodržování pravidel platných pro všechny.

Re: Jak říkal Josef Švejk::
Autor: J. Jurax Datum: 16.2.2017 20:37

Nesouhlas.

Názory a víry jsou zakazovány furt - někdy tvrdě, někdy - jako třeba v přítomnosti a euroatlantickém okruhu - měkce. Výjimku ze zákazu tvoří cokoliv, co je historicky chápáno nebo se samo prohlašuje za náboženství; specificky jsou tak všelikými sektami zamořeny USA.

Tvrdé dohlížení na dodržování pravidel platných pro všechny je teoreticky řešení, ovšem naráží-li právě na tu svobodu vyznání a náboženského projevu, vzniká problém.

Navíc tvrdé dohlížení v naší humanistické společnosti - no, zaplevelení multikulti kydy, relikty komunismu, neomarxismem, levičáctvím, zelenými cvoky a podobnými různými, vyznávanými dohlížitelům nadřízenou politickou vrstvou, činí spolu s tou náboženskou svobodou to tvrdé dohlížení velmi obtížným až nemožným. A taky máme všelijak blbé politiky, co tvrdé dohlížení přímo sabotují, maskujíce to ušlechtilým humanistickým žvaněním. Nakonec tam, kde je přemuslimeno, tvrdé dohlížení ani nesmí být; nikdo si už netroufne fakticky ani politicky.

Mediální řev všelikých aktivistů, anarchistů a podobné verbeže o brutální, rasistické policii potlačující lidská práva je častý a devastující. Konečně ve Švédsku už jsou výsledky, jak tu bylo psáno včera (Skutečnost předstihuje Orwella).

Re: Jak říkal Josef Švejk::
Autor: Z. Lapil Datum: 16.2.2017 12:55

Ale pendrek. Nepotřebujete zakazovat islám, když máte zákaz stran a hnutí omezujících lidská práva a svobodu a demokracii nebo jak to v tom zákoně o KSČ a NSDAP je.

Stačí jakž takž smysluplně vykládat zákon, a ještě si u toho někdy užijete legraci. Nejspíš víte, že v ČSSR neexistoval pojem prostituce, ale existovalo vyhýbání se poctivé práci neboli příživnictví. Jistý Ivo Jahelka líčil kausu, v níž jistá slečna kohosi vylákala na pokoj, opila ho a s peněženkou zmizela. Totéž provedla i nejméně podruhé, "čímž se opakovaně vyhýbala poctivé práci a bude potrestána...", netuším už jak.

Re: Jak říkal Josef Švejk::
Autor: J. Jurax Datum: 16.2.2017 22:04

Když máte zákaz stran a hnutí omezujících lidská práva a svobodu a demokracii nebo jak to v tom zákoně o KSČ a NSDAP je, je to právně výborné. Radujte se, pastuškové ...

Ovšem KSČM máme v parlamentu zákon nezákon; NSDAP pravda ne, ale jeden nikdy neví ...

Re: Jak říkal Josef Švejk::
Autor: Z. Lapil Datum: 17.2.2017 9:25

Myslím, že Švejk fungoval přesně naopak: předpisy a zákony, ba i nevyslovená přání nadřízených aktivně dodržoval.

Zpátky k věci: nedodržování stávajících zákonů nevyřeším tak, že napíšu zákon další.

Pokud se k vám nedoneslo: NSDAP byla značně neoficiální zkratka značně neformálního sdružení spřátelených folkařů Nohavica, Streichl, Dobeš a Plíhal.

Re: Jak říkal Josef Švejk::
Autor: J. Jurax Datum: 17.2.2017 18:49

Tak s tím sdružením folkařů se mi to fakt nedoneslo ... :-) ... pod zkratkou NSDAP jsem klasicky mínil Německou sociálně demokratickou dělnickou partaj.

Občanská válka je válka mezi příbuznými.:
Autor: A. Alda Datum: 16.2.2017 10:34

Západní země na obou stranách Atlantiku však čeká něco jiného: válka vnitrostátní mezi Evropany různých konfesí a bezkonfesních na jedné straně a Muslimy různých ras a národností na druhé straně.