17.7.2018 | Svátek má MartinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Ekologie v časech Donalda TrumpaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 84, poslední: 16.2.2017 10:34, přehled diskusí

Máte to dajaké zmätené, znáte v přírodě nějaké :
Autor: F. Houžňák Datum: 16.2.2017 10:34

jiné děje, než samovolné, a kdo mluvil jenom o živých organismech, a kde se teda vzal ten uhličitan původně, a co se děje s vápníkem třeba ve fosfátech, prostě máte v tom hokej. Že GW není způsobeno CO2, je přírodovědeckopisný fakt, zkuste si takhle kvečeru zodpovědět otázku, kterýžepak je nejmocnější "skleníkový" plyn? Takhle to vypadá, když si ideologicky pevní amatéři něco přečtou, nerozumějí tomu a vydávají se za experty.

Re: No tak nepolemizujte, když se divíte, a jako studnice:
Autor: J. Václavíková Datum: 15.2.2017 22:38

Tak polopaticky. Kyselina uhličitá jako slabá kyselina nepřebere vápník ze solí silnějších kyselin, takže tento Váš výrok (Pokud se CO2 z atmosféry vyváže na vápník za vzniku uhličitanu vápenatého a vápence, tak je s fotosyntézou utrum a všechno kromě některých bakterií pochcípá) tak, jak je, tedy implikující samovolný děj, je prostě blbost. V živých organismech samozřejmě koloběh vápníku probíhá (nikoliv samovolně), ovšem čekat, že tyto vychytají veškerý CO2 a vyrobí z něj CaCO3, je pitomost. Rozpad a tvorba je tu víceméně v rovnováze. A platí, co jsem napsala na začátku (,,Buď už to uhličitan je"), tedy že vápník není k dispozici pro další reakci s CO2.

Tímto končím toto plodné téma, klidně si věřte tomu, že život skončí ve vápenci. Nebo, že GW nepůsobí CO2. Anebo jiným pitomostem.

Konec ekoteroristů je na dosah.:
Autor: P. Klíma Datum: 15.2.2017 20:51

A to je dobře.

Pro lidstvo i pro Zemi.

Konec ekoteroristů je na dosah:
Autor: P. Klíma Datum: 15.2.2017 20:50

Zdravý rozum zvítězil.

Ultralevicoví extremisté skrývající se "ochranu životního prostředí" ve skutečnosti chtějí zničit kapitalismus.

Periody teplého klimatu byly v dějinách vždy ÉROU ROZKVĚTU LIDSTVA.

A příčinou změn vždy bylo a i dnes je - Slunce.

No tak nepolemizujte, když se divíte, a jako studnice:
Autor: F. Houžňák Datum: 15.2.2017 18:41

chemické moudrosti mně, nevědomému inženýrovi věd chemických, prozraďte, jak se ale ten vápník do těch uhličitanů ve vodě a jinde dostal, když, jak píšete, "vápník ve formě iontu, který už tvoří soli, takže nemá proč reagovat s CO2". To mi tedy vrtá hlavou, ale vy to jistě víte. Povídejte, ať se poučíme. Mimochodem, poučte nás taky, co jsou zakázané čáry ve spektru plynů a proč jsou, bohamáriu, zakázané a kdo je zakázal a proč a jakým právem? Vy jako známá chemička Ústí to určitě víte.

Re: No jo, to abych šel vrátit svůj diplom:
Autor: J. Václavíková Datum: 15.2.2017 18:14

Vy nemáte diplom žádný, z chemie už vůbec ne! Plácáte něco, co jste si narychlo přečetl, aniž byste rozuměl podstatě. Tímhle můžete oslňovat jen podobné tydýty, jako jste sám.

Samozřejmě, že organismy s vápenitou skořápkou využívají Ca z vody či potravy, ovšem představa, že jsou schopny zařídit vyvázání veškerého CO2 (,,Konec života na zemi může být právě takový, že se všechen CO2 naváže na vápník) je tak hloupá, že se divím, že tu s Vámi o ní vůbec polemizuji. Nemluvě o tezi ,, A když bude víc Ca v oběhu, sežere víc CO2 do sedimentů." Pokud se vápník z CaCO3 uvolní, uvolní se i CO2, takže nula od nuly pojde, a ne, že sežere víc CO2!

No jo, to abych šel vrátit svůj diplom:
Autor: F. Houžňák Datum: 15.2.2017 13:59

z chemického inženýrství. Zkusila jste si někdy položit otázku, z čeho mají ti všichni plži a mlži skořápky a jak se k nim dostali? Asi ne. Abych vás trošku vzdělal, vápník se vyskytuje v mnoha minerálech - fosfátech, nitrátech, sulfátech, v silikátových minerálech - a po vymytí do mořské vody většinou skončí jako CaCO3. A ten sežerou plži a mlži, a pak sedimentuje, a pak se v plášti CaCO3 zrecykluje zase na CO2 a nějaký ten minerál, a furt tak dokola. A když bude víc Ca v oběhu, sežere víc CO2 do sedimentů. Musíte ještě studovat.

Re: Poněkud bych se ohradil:
Autor: Z. Čábelka Datum: 15.2.2017 13:45

Pane Hane, pro chápaní tohoto rozdílu je nutné o politických ekologistech hovořit vždy jako o Zelených fašistech!

Re: Vápníku je plná celá zemská kůra, je to pátý nejhojnější:
Autor: J. Václavíková Datum: 15.2.2017 13:09

Vy jste živoucí důkaz toho, kterak si ignorant prostý jakéhokoliv vzdělání, s přesvědčením se vyjadřující ke věcem, o kterých nemá to nejmenší ponětí. Pokud jste kdy prošel nějakou výukou chemie, stopy na Vás vskutku nezanechala. A tam, kde není základ, ani google to už nezachrání. A obdobně jsou na tom ostatní psí ,,klimaskeptici". Stejná sorta, jako ti kreacionisté.

Pro Vaši informaci, ono vůbec není jedno, v jaké formě se prvek nachází, pokud má probíhat kýžená reakce. A tady mluvíte o vápníku ve formě iontu, který už tvoří soli, takže nemá proč reagovat s CO2. Buď už to uhličitan je, anebo jde o chlorid (mořská voda), z něhož jej uhličitan nevytlačí.

Re: Jenom že se vám do toho dodatečně motám,:
Autor: L. Metelka Datum: 15.2.2017 13:07

Nebo něco z literatury:

Lawrimore, J., M. Menne, B. Gleason, C. Williams Jr., D. Wuertz, R. Vose, and J. Rennie (2011), An Overview of the Global Historical Climatology Network Monthly Mean Temperature Dataset, Version 3, J. Geophys. Res., doi:10.1029/2011JD016187.

Menne, M.J., and C. N. Williams Jr. (2005), Detection of undocumented changepoints using multiple test statistics and composite reference series. J. Climate, 18, 4271–4286.

Menne, M.J., and C.N. Williams (2009), Homogenization of temperature series via pairwise comparisons. J. Climate, 22, 1700-1717.

Re: Jenom že se vám do toho dodatečně motám,:
Autor: L. Metelka Datum: 15.2.2017 12:46

... ale můžete se podívat třeba do

ftp://ftp.ncdc.noaa.gov/pub/data/ghcn/v4/documentation/, třeba tam něco najdete...

Re: Jenom že se vám do toho dodatečně motám,:
Autor: L. Metelka Datum: 15.2.2017 12:33

Nemám čas to hledat, dělám jiné věci. Toť vše...

Jenom že se vám do toho dodatečně motám,:
Autor: F. Houžňák Datum: 15.2.2017 12:14

omlouvám se, ale tady je krásně vidět, jak Metelka lže. Povídá, "Ale nesnažte se mi namluvit, že ta pravidla nebyla publikována... To jen špatně hledáte...", ale samozřejmě neřekne "najdete je tam a tam", jak by to skutečný, neprolhaný, diskutující udělal. Metelka nechce diskutovat, on chce dokázat, že on má úřední PRAVDU a ostatní jsou blbci. A k tomu je každá lež dobrá.

Re: pane Zingo:
Autor: L. Metelka Datum: 15.2.2017 12:10

Nevím, jestli tohle jsou výsledky z oficiálních dat nebo jen z nějakého testování toho algoritmu. Možné je cokoli a právě proto nemá smysl se v tom nějak moc hrabat, dokud neznáme detaily...

Vápníku je plná celá zemská kůra, je to pátý nejhojnější:
Autor: F. Houžňák Datum: 15.2.2017 12:06

prvek na Zemi, moře je ho plné, mořští i suchozemští živočíšci jsou ho plní, i vy, milostivá, ho v sobě máte spoustu. Zkuste se vzdělat a poraďte se se strýčkem Googlem.

Re: pane Zingo:
Autor: S. Kneifl Datum: 15.2.2017 11:53

Nevidím, co je dobře a co špatně. Ale vidím, že něco špatně je. Nemůže být současně správná adjustace naměřené hodnoty o 0 a o -4 °C, takže ten algoritmus zjevně nestabilní je.

Re: Z toho si nic nedělejte, Metelka prostě lže, to je o něm:
Autor: L. Metelka Datum: 15.2.2017 11:44

Od Vás to tedy sedí... :-)

Jinak díky za toho "vědce světového jména". Takové ambice jsem ale nikdy neměl a nemám...

Re: pane Zingo:
Autor: L. Metelka Datum: 15.2.2017 11:42

Takové adjustace jsou rozhodně dost velké a dost netypcké, ale právě proto by to chtělo mít ta data a algoritmy. Docela závidím lidem, kteří se podívají na graf a hned z toho vidí, co je dobře a co špatně...

To nepochybně ví, ale ne stokrát víc než já,:
Autor: F. Houžňák Datum: 15.2.2017 6:53

a k tomu lže. To spolu nesouvisí.

Re: Z toho si nic nedělejte, Metelka prostě lže, to je o něm:
Autor: S. Kneifl Datum: 14.2.2017 23:28

Ale to zase ne, já nepochybuju, že o klimatologii toho pan Metelka ví stokrát víc než já. A co tu píše, nejsou lži. Tak by to opravdu mělo fungovat. Jenže zjevně nefunguje.

Re: No, a vy jste zjevně hloupá nána prostá jakéhokoli:
Autor: J. Václavíková Datum: 14.2.2017 23:19

A můžete mi, Vy krasoduchu, popsat, jak k tomu v praxi může dojít? Kde se podle Vás ten vápník asi bere? Jestli nevíte, snad Vám poradí místní roztleskavačky!

Re: No, a vy jste zjevně hloupá nána prostá jakéhokoli:
Autor: P. Han Datum: 14.2.2017 23:08

Kdepak. Václavíkové jsou věčné.

Z toho si nic nedělejte, Metelka prostě lže, to je o něm:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.2.2017 22:33

tady už dávno, nejméně deset let, známé, a svoje "fakta" si často prostě vymýšlí. Zkuste se ho zeptat, kolik má jako vědec světového jména publikací v impaktovaných časopisech, schválně, co vám odpoví. Ještě poměrně nedávno měl jednu jedinou jakž takž pořádnou, ale vytahuje se, jako by byl Ajnštajn. Pokud budete chtít, já vám pak najdu, kolik jich skutečně má a můžete si to porovnat.

No, a vy jste zjevně hloupá nána prostá jakéhokoli:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.2.2017 22:23

vzdělání, nicméně se s přesvědčením vyjadřující ke věcem, o kterých nemáte to nejmenší ponětí. Pokud se CO2 z atmosféry vyváže na vápník za vzniku uhličitanu vápenatého a vápence (pro jednodušší povahy: to je takový bílý měkký šutr), tak je s fotosyntézou utrum a všechno kromě některých bakterií pochcípá. I Václavíkové.

Budete se divit, ale Bangladéš roste. To kouzelné slovo:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.2.2017 22:17

zní naplaveniny. Nezoufejte a zkuste se informovat.

My za to nemůžeme, že jste poněkud jednodušší,:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.2.2017 22:15

ale třeba se s tím dá ještě něco dělat, nezoufejte, zkuste kyslíkové lázně a paměťový trénink, třeba se učte španělsky nebo suaheli nebo tak.

Trumpovská Amerika:
Autor: J. Václavíková Datum: 14.2.2017 22:12

nabízí světu mimojiné dvě perly. Kreacionismus, tedy popírání evoluce, a pak popírání GW, způsobeného masivním spalováním fosilních paliv. Pro obé je třeba býti poněkud jednodušším. Pro Psa jak dělané.

Re: Studie Karl (2015) versus NOAA:
Autor: J. Václavíková Datum: 14.2.2017 22:03

Měl byste mít péči spíš o to své!

Re: pane Selingere:
Autor: J. Václavíková Datum: 14.2.2017 22:00

Svatá boží prostoto! ,,všechen CO2 naváže na vápník a skončí fotosyntheza" Vy jste fakt silně věřící, poznatky a vědou nepoznamenaný!

:
Autor: B. Carina Datum: 14.2.2017 20:25

HezkĂ ̋ pĹTMĂ­mÄ›r.