19.7.2018 | Svátek má ČeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Ekologie v časech Donalda TrumpaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 84, poslední: 16.2.2017 10:34, přehled diskusí

Konec ekoteroristů je na dosah.:
Autor: P. Klíma Datum: 15.2.2017 20:51

A to je dobře.

Pro lidstvo i pro Zemi.

Konec ekoteroristů je na dosah:
Autor: P. Klíma Datum: 15.2.2017 20:50

Zdravý rozum zvítězil.

Ultralevicoví extremisté skrývající se "ochranu životního prostředí" ve skutečnosti chtějí zničit kapitalismus.

Periody teplého klimatu byly v dějinách vždy ÉROU ROZKVĚTU LIDSTVA.

A příčinou změn vždy bylo a i dnes je - Slunce.

Trumpovská Amerika:
Autor: J. Václavíková Datum: 14.2.2017 22:12

nabízí světu mimojiné dvě perly. Kreacionismus, tedy popírání evoluce, a pak popírání GW, způsobeného masivním spalováním fosilních paliv. Pro obé je třeba býti poněkud jednodušším. Pro Psa jak dělané.

My za to nemůžeme, že jste poněkud jednodušší,:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.2.2017 22:15

ale třeba se s tím dá ještě něco dělat, nezoufejte, zkuste kyslíkové lázně a paměťový trénink, třeba se učte španělsky nebo suaheli nebo tak.

Díl 2. -vyhodnocení pokusu s CO2:
Autor: P. Zinga Datum: 14.2.2017 17:55

https://www.eike-klima-energie.eu/2017/02/10/0-ikek-das-experiment-teil-ii-auswertung-des-2-taegigen-al-gore-experiment/

AL Gore: odhalen jako podvodník:
Autor: P. Zinga Datum: 14.2.2017 17:53

video norského vědce o pokusu s CO2. Kdo umí anglicky, velmi zajímavé

https://www.eike-klima-energie.eu/2017/02/04/10-ikek-prof-em-jan-erik-solheim-start-des-zweitaegigen-al-gore-experiments/

Kolik bude stát záchrane Zeměkoule...:
Autor: P. Zinga Datum: 14.2.2017 17:48

https://www.prageru.com/courses/environmental-science/paris-climate-agreement-wont-change-climate

Povedlo se mi otevřít stránku, je na ní video (/anglicky). Seriózní.

A ten druhý zdroj už je zase dostupný: včera se stal terčem útoku, 700 000 vstupů server nezvládl.

Ochrana přírody je potřebná a nutná:
Autor: C. Hulka Datum: 14.2.2017 14:39

ale o tu Al Gorovi a jeho nohsledům - aka ekoteroristům - vůbec nejde.

Poněkud bych se ohradil:
Autor: P. Han Datum: 14.2.2017 13:38

proti názvu článku. Militantní environmentalismus (resp. "ekologismus") a jeho katastrofické vize mají se skutečným vědeckým oborem ekologie pramálo společného. Ekologie je interdisciplinární obor a jeho součástí opravdu není lezení po chladicích věžích elektráren, přivazování se ke stromům nebo vydávání poplašných zpráv. A samozřejmě - jako do každého seriózního výzkumu - tam neproudí ony miliardové částky, ze kterých si velmi slušně a bez ohledu na svou "uhlíkovou stopu" žijí alarmisté.

Re: Poněkud bych se ohradil:
Autor: Z. Čábelka Datum: 15.2.2017 13:45

Pane Hane, pro chápaní tohoto rozdílu je nutné o politických ekologistech hovořit vždy jako o Zelených fašistech!

Kéž se oteplí.:
Autor: A. Alda Datum: 14.2.2017 11:50

V teplejším klimatu se všemu daří lépe: rostlinám i živočichům i člověku. Kéž se oteplí. Aspoň na úroveň třetihor.

Re: Kéž se oteplí.:
Autor: V. Braun Datum: 14.2.2017 16:32

Pokud vám nevadí například zaplavení Bangladéše a migrace pár set milionů lidí, z nichž velká část bude mířit do Evropy, tak ať se klidně oteplí.

Budete se divit, ale Bangladéš roste. To kouzelné slovo:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.2.2017 22:17

zní naplaveniny. Nezoufejte a zkuste se informovat.

RE:
Autor: P. Götze Datum: 14.2.2017 9:54

Neni sporu o tom, ze lide nejsou hloupi a neni jim ekologie lhostejna. Kazdy chce zit v hezkem okoli a nedychat smrad. Na lokalni urov ni vi kazdy nejlip, kde ho bota tlaci a jak to vyresit. Nejake parizske dohody s tim vpodstate nemaji co delat. Cim bohatsi spolecnost, tim vetsi priklon k ekologii a tomu, aby clovek zil v lepsim prostredi. Globalnich psueudoekologickych dohod neni vubec potreba, je to ciste politikum. Skoda toho rozhodne nebude.

To smysl dává:
Autor: R. Morava Datum: 14.2.2017 9:53

Nejsem na tolik zažrán do problematiky globálního oteplování, ale z toho co vím si myslím, že globální klimatické změny vlivem lidské činnosti nastávají a že příroda v některých částech země trpí.

Jenomže jak se těchto věcí chytli melouni je jasné že je všechno špatně. Výsledkem je ekologické znečištění řepkou a přesun výroby z ekologické Evropy do neekologické Číny a Indie. Jak se v článku správně píše. Čína i Indie stejně budou muset ekologii řešit i bez melounů a pokud se začne zase vyrábět v USA, místní už si došlápnou na ekology.

Zbývá kácení lesů v Brazílii a těžba v Africe i jinde. A to se třeba zrovna vyřeší tím že melouny pošleme někam a ti rozumnější z nich se zaměří na skutečné světové problem a nebudou prudit v Evropě. Například na přelidnění v rozvojových zemích která má na ekologii taky špatný vliv.

Vliv člověka na globální klima:
Autor: P. Selinger Datum: 14.2.2017 9:36

je asi takový, jako vliv mravence sedícího na fotbalovém míči na to, zda padne gól.

Re: Vliv člověka na globální klima:
Autor: M. Prokop Datum: 14.2.2017 9:46

Jo, jenže těch peněz, co se z toho dá "vytřískat"!

pane Selingere:
Autor: M. Šejna Datum: 14.2.2017 11:00

vliv člověka na globální klima je dost zásadní. Nejen díky vypouštění skleníkových plynů do atmosfery, ale i díky tomu, že člověk je schopen měnit albedo zemského povrchu.

Mimochodem, veškeré rostliny planety jsou schopné udržovat v atmosfeře kyslík potřebný pro život. Bez nich by v atmosfeře kyslík nebyl. Přesto je vliv stébla trávy přilepeného na míči zcela zanedbatelný z pohledu toho, zda padne gól.

Re: pane Selingere:
Autor: P. Selinger Datum: 14.2.2017 14:44

Věřící svoji víru nezapřou a neopustí ji. Mimochodem, co by dělaly rostliny, kdyby se snížil obsah CO2 ve vzduchu ? Konec života na zemi může být právě takový, že se všechen CO2 naváže na vápník a skončí fotosyntheza.

Re: pane Selingere:
Autor: J. Václavíková Datum: 14.2.2017 22:00

Svatá boží prostoto! ,,všechen CO2 naváže na vápník a skončí fotosyntheza" Vy jste fakt silně věřící, poznatky a vědou nepoznamenaný!

No, a vy jste zjevně hloupá nána prostá jakéhokoli:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.2.2017 22:23

vzdělání, nicméně se s přesvědčením vyjadřující ke věcem, o kterých nemáte to nejmenší ponětí. Pokud se CO2 z atmosféry vyváže na vápník za vzniku uhličitanu vápenatého a vápence (pro jednodušší povahy: to je takový bílý měkký šutr), tak je s fotosyntézou utrum a všechno kromě některých bakterií pochcípá. I Václavíkové.

Re: No, a vy jste zjevně hloupá nána prostá jakéhokoli:
Autor: P. Han Datum: 14.2.2017 23:08

Kdepak. Václavíkové jsou věčné.

Re: No, a vy jste zjevně hloupá nána prostá jakéhokoli:
Autor: J. Václavíková Datum: 14.2.2017 23:19

A můžete mi, Vy krasoduchu, popsat, jak k tomu v praxi může dojít? Kde se podle Vás ten vápník asi bere? Jestli nevíte, snad Vám poradí místní roztleskavačky!

Vápníku je plná celá zemská kůra, je to pátý nejhojnější:
Autor: F. Houžňák Datum: 15.2.2017 12:06

prvek na Zemi, moře je ho plné, mořští i suchozemští živočíšci jsou ho plní, i vy, milostivá, ho v sobě máte spoustu. Zkuste se vzdělat a poraďte se se strýčkem Googlem.

Re: Vápníku je plná celá zemská kůra, je to pátý nejhojnější:
Autor: J. Václavíková Datum: 15.2.2017 13:09

Vy jste živoucí důkaz toho, kterak si ignorant prostý jakéhokoliv vzdělání, s přesvědčením se vyjadřující ke věcem, o kterých nemá to nejmenší ponětí. Pokud jste kdy prošel nějakou výukou chemie, stopy na Vás vskutku nezanechala. A tam, kde není základ, ani google to už nezachrání. A obdobně jsou na tom ostatní psí ,,klimaskeptici". Stejná sorta, jako ti kreacionisté.

Pro Vaši informaci, ono vůbec není jedno, v jaké formě se prvek nachází, pokud má probíhat kýžená reakce. A tady mluvíte o vápníku ve formě iontu, který už tvoří soli, takže nemá proč reagovat s CO2. Buď už to uhličitan je, anebo jde o chlorid (mořská voda), z něhož jej uhličitan nevytlačí.

No jo, to abych šel vrátit svůj diplom:
Autor: F. Houžňák Datum: 15.2.2017 13:59

z chemického inženýrství. Zkusila jste si někdy položit otázku, z čeho mají ti všichni plži a mlži skořápky a jak se k nim dostali? Asi ne. Abych vás trošku vzdělal, vápník se vyskytuje v mnoha minerálech - fosfátech, nitrátech, sulfátech, v silikátových minerálech - a po vymytí do mořské vody většinou skončí jako CaCO3. A ten sežerou plži a mlži, a pak sedimentuje, a pak se v plášti CaCO3 zrecykluje zase na CO2 a nějaký ten minerál, a furt tak dokola. A když bude víc Ca v oběhu, sežere víc CO2 do sedimentů. Musíte ještě studovat.

Re: No jo, to abych šel vrátit svůj diplom:
Autor: J. Václavíková Datum: 15.2.2017 18:14

Vy nemáte diplom žádný, z chemie už vůbec ne! Plácáte něco, co jste si narychlo přečetl, aniž byste rozuměl podstatě. Tímhle můžete oslňovat jen podobné tydýty, jako jste sám.

Samozřejmě, že organismy s vápenitou skořápkou využívají Ca z vody či potravy, ovšem představa, že jsou schopny zařídit vyvázání veškerého CO2 (,,Konec života na zemi může být právě takový, že se všechen CO2 naváže na vápník) je tak hloupá, že se divím, že tu s Vámi o ní vůbec polemizuji. Nemluvě o tezi ,, A když bude víc Ca v oběhu, sežere víc CO2 do sedimentů." Pokud se vápník z CaCO3 uvolní, uvolní se i CO2, takže nula od nuly pojde, a ne, že sežere víc CO2!

No tak nepolemizujte, když se divíte, a jako studnice:
Autor: F. Houžňák Datum: 15.2.2017 18:41

chemické moudrosti mně, nevědomému inženýrovi věd chemických, prozraďte, jak se ale ten vápník do těch uhličitanů ve vodě a jinde dostal, když, jak píšete, "vápník ve formě iontu, který už tvoří soli, takže nemá proč reagovat s CO2". To mi tedy vrtá hlavou, ale vy to jistě víte. Povídejte, ať se poučíme. Mimochodem, poučte nás taky, co jsou zakázané čáry ve spektru plynů a proč jsou, bohamáriu, zakázané a kdo je zakázal a proč a jakým právem? Vy jako známá chemička Ústí to určitě víte.

Re: No tak nepolemizujte, když se divíte, a jako studnice:
Autor: J. Václavíková Datum: 15.2.2017 22:38

Tak polopaticky. Kyselina uhličitá jako slabá kyselina nepřebere vápník ze solí silnějších kyselin, takže tento Váš výrok (Pokud se CO2 z atmosféry vyváže na vápník za vzniku uhličitanu vápenatého a vápence, tak je s fotosyntézou utrum a všechno kromě některých bakterií pochcípá) tak, jak je, tedy implikující samovolný děj, je prostě blbost. V živých organismech samozřejmě koloběh vápníku probíhá (nikoliv samovolně), ovšem čekat, že tyto vychytají veškerý CO2 a vyrobí z něj CaCO3, je pitomost. Rozpad a tvorba je tu víceméně v rovnováze. A platí, co jsem napsala na začátku (,,Buď už to uhličitan je"), tedy že vápník není k dispozici pro další reakci s CO2.

Tímto končím toto plodné téma, klidně si věřte tomu, že život skončí ve vápenci. Nebo, že GW nepůsobí CO2. Anebo jiným pitomostem.

Máte to dajaké zmätené, znáte v přírodě nějaké :
Autor: F. Houžňák Datum: 16.2.2017 10:34

jiné děje, než samovolné, a kdo mluvil jenom o živých organismech, a kde se teda vzal ten uhličitan původně, a co se děje s vápníkem třeba ve fosfátech, prostě máte v tom hokej. Že GW není způsobeno CO2, je přírodovědeckopisný fakt, zkuste si takhle kvečeru zodpovědět otázku, kterýžepak je nejmocnější "skleníkový" plyn? Takhle to vypadá, když si ideologicky pevní amatéři něco přečtou, nerozumějí tomu a vydávají se za experty.