24.5.2018 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: 40 let Charty 77 a lidská právaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 38, poslední: 13.1.2017 14:25, přehled diskusí

Už včera jsem se vás ptala :
Autor: J. Kanioková Datum: 12.1.2017 23:42

Autor: J. Fridrich Datum: 12.1.2017 9:02

K Chartě 77 - malost, zapšklost a závist k těm, co se opravdu té zrůdné komunistické moci postavili - jmenovitě, tedy ne anonymně je ZŘEJMÁ u mnoha obyvatel Česka - snad je to i nepřiznané špatné svědomí..

Hodně občanů naší podivné země to vidí podobně jako Véna Klaus, který si váží hlavně SEBE a té většiny, která byla potichoučku a bojovala tím prazvláštním způsobem - že prostě proti té komunistické nesvobodě a "švajneraji" NEBOJOVALA...

=============================================

JAK JSTE PROTI KOMNISTICKÉ NESVOBODĚ BOJOVAL VY ???

1*****:
Autor: J. Kanioková Datum: 12.1.2017 23:29

Je pravda, že Janyška:
Autor: F. Lesniak Datum: 12.1.2017 22:18

je hospitalizován v opavském blázinci?

Ldska prava versus demokracie:
Autor: P. Rychetsky Datum: 12.1.2017 21:29

"Lidská práva jsou chápána jako nadřazená demokracii a občanským právům, světové organizace tím dostávají moc nad státem a jeho lidem."

Kdyz mi spadla ruda mlha vzteku pri cteni o obhajobe Putinova rezimu, tak jsem si vsiml jeste teto drobnosti.

Lidska prava jsou samozrejme nadrazena demokracii, jelikoz jsou od boha. A proto je taky problem, kdyz lidi na boha neveri. A proto se taky ta lidska prava cpou do ustavy. A proto je USA republika a nikoli demokracie, jelikoz neni dovoleno vetsine rozhodnout o tom, ze se bude slapat jednotlivcum ci mensine do lidskych prav.

Re: Ldska prava versus demokracie:
Autor: J. Kanioková Datum: 12.1.2017 23:31

Vlastimil Vondruška - Hovořím o nejhroznější zbrani hromadného ničení, která je ve svých důsledcích strašnější než atomová bomba. I když to zní možná paradoxně, tou strašnou zbraní jsou "lidská práva".

Re: Ldska prava versus demokracie:
Autor: V. Podracký Datum: 13.1.2017 14:18

Tady nejde o lidská práva jako taková. Jde o jejich aplikaci. Když stojí nad demokracií, potom je musí někdo proti této demokracii zajišťovat v těch věcech, které nejsou vzájemně kompatibilní. A těch, jak jsem v článku uvedl, je dost. Kdo to bude? Myslíte, že Bůh?

Navíc takové prosazování lidských práv je proti ústavě, vždyť ta právě obsahuje klausuli, že lid je zdrojem moci. Vy tvrdíte, že ne. To je protiústavní.

Re: Ldska prava versus demokracie:
Autor: V. Podracký Datum: 13.1.2017 14:25

Když stojí lidská práva nad demokracií, kdo je bude zajišťovat v demokratickém státě? Snad Bůh? Vůle lidu a lidská práva nemusí být kompatibilní. To už samo o sobě vyžaduje nějaký mezinárodní dohled a moc. To znamená, že demokracie ustupuje a stává se omezenou, vládne diktát. Navíc je to neústavní. V ústavě je klausule, že lid je zdrojem moci ve státě.

Skutečným lidským právem:
Autor: J. Schwarz Datum: 12.1.2017 18:03

je jenom to, co bych měl i na pustém ostrově. Právo nebýt nikým z ostatních lidí otravován. Nikdy bych neměl "právo" na to aby mne někdo živil, šatil, léčil či mi postavil dům. "Právo", které vyžaduje otročení ostatních, kteří si třeba takové násilí dělat nechtějí je agresí proti nim. Nemám žádnou povinnost živit kdejakého přivandrovalce nebo ho tu i jen trpět. Jaké "sankce" by se asi tak konaly, kdybychom "Chartu Lidských práv" pořádně proškrtali nebo se na ni rovnou vykašlali? Nejspíš žádné, až na hysterické výkřiky pár "aktivistů" a pisálků. Jaké jsou sankce v případě třeba Filipín? Jaké proti Kataru nebo Saúdské Arábii? Muslimové obecně Chartu Lidských práv neuznávají a mají jakousi Deklaraci práv v islámu... To jennom my musíme furt před někým padat na (_._)!

Autore:
Autor: P. Rudolf Datum: 12.1.2017 17:55

nepouštějte se prosím do složitějších akcí. Stačlo napsat "Putin je geroj" a mohl jste si tu intelektuálně velmi unavenou omáčku okolo ušetřit.

Re: Autore:
Autor: V. Podracký Datum: 12.1.2017 17:59

Nevím proč bych měl psát nesmysly. Ty si piště Vy. Já píšu jen pravdu, Putin se jako hrdina zatím neukázal, pouze to dokazuje ukazováním svalů.

Re: Autore:
Autor: J. Schwarz Datum: 12.1.2017 18:07

Putinovi stačí k tomu aby bodoval když čas od času pronese, že v Rusku nedopustí nesmysly jaké u nás předvádí třeba Šabatová se svým "bojem o muslimský šátek somálské imigrantky". Nebo producírování se úchylů po Rudém náměstí pod hlavičkou "duhových průvodů hrdosti".

Re: Autore:
Autor: V. Podracký Datum: 12.1.2017 19:25

Podle pana Rychetského jste nejspíš putinovec (viz níže) a na Psu byste neměl vystupovat.

Autor nechápe podstatu lidských práv, resp.:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.1.2017 16:06

je vykládá stejně, jako rudozelená verbež, která se jemu ani mě nelíbí. NIKDO totiž např. nemá "právo" aby ho někdo jiný živil, ubytovával, zadarmo léčil atd! Žádný stát nemá povinnost pouštět na své území cizince! Toto je PODVOD, zavedený neomarxisty.

Nikdo nemá být zabit, zotročen a okraden, toto jsou původní, jak by řekl Kajan, negativně vymezená práva!

Re: Autor nechápe podstatu lidských práv, resp.:
Autor: V. Podracký Datum: 12.1.2017 16:17

Jenže toto Vaše pojetí lidských práv není aplikováno.

Re: Autor nechápe podstatu lidských práv, resp.:
Autor: J. Schwarz Datum: 12.1.2017 18:09

Aplikováno nebo ne, to je fuk. Hlavně je třeba nahlas říct, že to, co se dnes vydává na "západě" za lidská práva jsou nároky, privilegia, která musí jiní financovat pod hrozbou násilí.

:)))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 12.1.2017 23:33

Ztroskotanci a samozvanci:
Autor: P. Rychetsky Datum: 12.1.2017 15:09

Pussy Riot...."Nejsou to náhodou jen provokatérky, které potom dostanou velké angažmá na Západě a vydělají velké peníze?"

Pane Podracky, jak se toto lisi od situace kolem Charty? To taky zacalo spinovejma manickama zpivajicich sprostarny, a vytrznikovanim na nepovolenych koncertech. Akorat s tim rozdilem, ze nasi manickove chteli jen svobodne zpivat a na rezim kaleli, kdezto rusky punkerky otevrene plivaji Putinovi do ksichtu a nuti ho odhalovat karty.

A proc to brnknuti na strunu zavisti a zminka o velkych penezich ze Zapadu? Opravdu si myslite, ze to delaji kvuli penezum? A ze nevedi, ze jim hrozi velke riziko jak v ruskym lagru tak i jinak? Vzdyt takhle taky ocernovali nasi komousi chartisty, ze maj prachy od CIA.

Re: Ztroskotanci a samozvanci:
Autor: V. Podracký Datum: 12.1.2017 16:00

Pane Rychetský, kauza Pussy Riot ponížila především Západ. Putin má velkou výhodu, že nyní může celému národu ukazovat jak je Západ zkažený když dává ceny takovým striptérkám. Nezpochybňuji přece pomoc opravdovým disidentům. Členové Charty by se měli především postavit proti zneužívání pověsti disidentů. Jinak jestli těm děvčatům šlo o peníze nebo nešlo, je otázka, kterou nevyřešíme. Ony dobře věděly co můžou dostat za trest.

Tady s Pussy Riots šlo o něco úplně jiného, co:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.1.2017 16:12

KUPODIVU ani Putinovi odpůrci nezdůrazňovali. V kostele neprovozovaly žádný striptýz! Pouze (písní Bohorodičko, vyžeň Putina) protestovaly proti tomu, že pravoslavná církev nezachovala neutralitu, nýbrž před volbami otevřeně podporovala Putina. Pak je těžké argumentovat, že se to dělo v kostele, ony nebyly první kdo do kostela tu politiku zatáhl!

Re: Ztroskotanci a samozvanci:
Autor: P. Rychetsky Datum: 12.1.2017 16:45

Co muzou dost za trest? Treba ze jednoho rana zmizi ze sveta. Ta arbitrarnost rozdavani trestu je presne to, co je na putinismu nebezpecne. A bohuzel velice ucinne pro lidskou psychologii strachu z neznameh. Jako odstrasujici priklad pro ostatni poslouzily punkerky bohate. Stejne jako lagr pro Havla a jina zlobidla.

Jsou to stejne superhrdinky jako nasi chartisti. Cely Zapad jednomu nepomuze, kdyz se octnete v rskem lagru. Bez reakci Zapadu mohli skoncit i hur.

Jinak souhlasim, ze Putin dela svoji spinu vyborne. Vsechno mu vychazi a jeste ho za to vygumovani Rusove miluji. Ono je vzdycky o neco jednodussi trisknout do vykladni skrine Applu sutrem, nez ty iphony sestrojit. Putin je genialni mistr destrukce a jeste navic v ovladani vlastniho obyvatelstva. Nemusite mu v tom pomahat.

Proputinovcu je na Psu nyni trochu mnoho:
Autor: P. Rychetsky Datum: 12.1.2017 14:47

"Je to tedy snad říše zla proto, že výstřední skupinu Pussy Riot pronásledovala za její nemravné vystupování v kostele a jinde?"

Opravdu je treba branit Rusko za kazdou cenu? Ne, neni to rise zla, protoze tresta vytrznictvi. Ano, je to hystericky reagujici autokracie, protoze si nekdo dovolil stat kritizovat. Kdyby se pridali dalsi, tak ma autoritarsky rezim problem. Stejne jako s Chartou. Za vytrznctvi ma byt pokuta a ne dva roky natvrdo. Rovnez za podpis Charty nemaji byt roky natvrdo a vyhazovy z prace.

A ano, muzete si tam rikat co chcete, ale nesmite zpochybnovat zeleznou autoritu statu, tedy cara Putina verejne. Jako treba na demonstracicih ci zakladanim svobodneho tisku. Rychle se pak probudite zmlaceny, brucici ci mrtvy.

Re: Proputinovcu je na Psu nyni trochu mnoho:
Autor: V. Podracký Datum: 12.1.2017 15:51

Pane Rychetský, to co jste nazval v příspěvku je pravda. Je to znak autoritativní diktatury, která není a nebyla jen Putinova. Chovaly se tak všechny tyto typy diktatur, kterým šlo, aby se udrželi určití lidé u vlády a dělali pro to co museli, aniž by to přeháněli. Ale to není totalita. Když někdo napíše, že v Rusku je dnes autoritativní diktatura, nikoliv totalita, je to snad proputinovské. Je to vyjádření pravdy tváří v tvář mediální válce proti Rusku, jejíž zadání je špinit a pomlouvat jako na běžícím pásu. Ale nemám tu povahu říkat a podporovat nepravdu. Doufám, že ani NP ne. Váš nadpis je vyhrožování.

Re: Proputinovcu je na Psu nyni trochu mnoho:
Autor: P. Rychetsky Datum: 12.1.2017 16:38

Pane Podracky, vy jste se ohradil, aby se Rusku nerikalo Rise zla. To neni moc dobra definice rezimu vladnuti, o kterou bysme se meli prit. Rikal ji tak Reagan, protoze ohrozovala svet. Nyni sice ohrozuje hlavne sousedy (a kobercovym bombardovanim treba Cecence cio Syrany), ale kdyby ji demokracie a USA nesrovnavaly do late, tak ohrozuje zase buhvi koho.

Ale to je celkem vedlejsi. Ja hlavne nechapu, proc kdyz celkem spravne pohlavkujete levicacke vytrzeni z lidskych prav, ktere zpusobuje dost skody po celem civilizovanem svete, tak proc je pri tom nutne obhajovat cosi tak odporneho jako Putinovy metody a rezim.

Re: Proputinovcu je na Psu nyni trochu mnoho:
Autor: P. Rychetsky Datum: 12.1.2017 17:24

"Dnešní Rusko není Sovětský svaz. Má sice diktátorský režim, ale lidé jsou přiměřeně svobodní, mohou podnikat a cestovat. Mohou dokonce i kritizovat pravdivé skutečnosti z normálního života."

Vy dobre vite, ze je to kravina. Kdyz budou Rusove verejne!! kritizovat, ze Rusko je diktatorsky rezim, ci "pravdivou skutecnost" ze Putinove & spol si nakradli miliardy a terorizuji opravdu svobodna media a novinare, tak je putinovci vice ci mene drsne semelou.

kdo má právo na práva:
Autor: T. Hraj Datum: 12.1.2017 14:12

Humanismus jakožto ideologie je jistě výdobytek západní civilizace (asi i jiných) a ano, má obecnou platnost. To ale automaticky neznamená garanci nějakých lidských práv pro každé individuum na planetě.

Doktrína lidských práv "nechápe, že něco jako právo je produktem určitého společenského uspořádání, v lidských dějinách zcela mimořádně se vyskytujícího, nikoli jeho předpokladem." - V.Klaus

Charta necharta,:
Autor: M. Hoblík Datum: 12.1.2017 11:58

ti moudřejší příznivci minulého režimu včas pochopili a dnes nám dělají ministry. A klidně by se obešli i bez nějaké charty. Stejně málokdo ví, co to je, respektive bylo!

Pane Podracký,...:
Autor: J. Vlček Datum: 12.1.2017 10:41

...díky za výborně napsaný článek.

Pokud se někdo ohání lidskými právy bez toho, že v souvislosti s nimi neuvede zároveň lidské, potažmo občanské povinnosti, je to projev jeho lidské malosti.

Re: Pane Podracký,...:
Autor: M. Hoblík Datum: 12.1.2017 11:58

Přesněji - blbosti.

Co rok to o krok pokrok:
Autor: F. Netopil Datum: 12.1.2017 9:55

Před listopadem 89 hanobili komunisti signatáře Charty v Rudém právu, dnes hanobí Chartu komunisti na Neviditelném psovi. Jediný rozdíl je v tom, že z důvodů utajení si někteří oblékli vlastenecké haleny a pravicové kabáty.

Re: Co rok to o krok pokrok:
Autor: J. Hruška Datum: 12.1.2017 10:00

Pane Františku, není všechno zlato, co se třpytí, není signatář jako signatář a hlavně není "chartista" jako dělník.