23.6.2018 | Svátek má ZdeňkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Hodně se lišící počínání ve Spojených státechŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 12.1.2017 22:40, přehled diskusí

Jezuskote, tak to mě fakt potěšilo,:
Autor: J. Kanioková Datum: 12.1.2017 22:40

pro mě je to moc fajn informace a Oklahomě držím palce a fandím !!!

Je to úžasný vzor normality, snad si jiné státy uvědomí, že to tam je lepší a "nakazí se"..

Poměry v USA jsou skutečně spletité!:
Autor: M. Hoblík Datum: 12.1.2017 11:40

Ale mně, je to upřímně řečeno naprosto u ...!

Že by baba Varga měla pravdu?:
Autor: R. Morava Datum: 12.1.2017 10:55

Že první černoušek bude posledním prezidentem USA?! Nejen pan Ulč ale i ostatní zprávy ukazují že v USA je stále víc rozporů a jednotlivé státy nerespektují federální rozhodnutí. "Demokratické" státy nehodlají řešit migraci a "Republikánské" odmítají "Obama care" zdravotnictví. To jsou zrovna dva případy blbosti jak Demokratů, tak Republikánů. Chápu, že si rozumní lidé nechtějí nechat vnutit neomarxismus, ale nemyslím si, že je správné aby se USA rozdělily.

To je zajímavé.:
Autor: A. Alda Datum: 12.1.2017 10:47

Pokud tedy Oklahoma, Texas, Montana a Utah přijaly zákony, jimiž se prohlásily za suverenní státy, přestaly být součástí USA. Přítomnost federálních orgánů v těchto státech je tedy okupací. Proč se občané těchto států účastní federálních voleb, když jsou to státy samostatné? Je v tom, zdá se, nějaký zmatek.

Pokud i Louisiana, Alabama, Georgia, obě Caroliny, Kentucky, Missouri, Arkansas, Západní Virginie, Mississippi a Florida vyhlásí takový zákon, USA se vlastně rozpadne.

Hodlají tyto státy, prohlašující se za samostatné, uzavřít nějakou novou federaci či konfederaci, nebo hodlají jít dál dějinami jako zcela samostatné suverénní země?

Pěkné, zajímavé... ale nakolik objektivní?:
Autor: J. Ko var Datum: 12.1.2017 10:28

Zajímavé informace...pěkný článek odkud čerpáte ? Určitá jednostrannost interpretace nabádá k vlastnímu přečtení zdrojů: Pokud si vezmeme stát Illinois, guvernér George Ryan byl podle wiki republikán, v článku to působí, že byl také demokrat. Navíc vládl v období od 1999 to 2003. Není to již stará špína? Informace vykládáte negativně, ale možná by šly vyložit i pozitivně: jako úspěch spravedlnosti. Většina českých kmotrů,lobbistů či přímo hejtman, např. dr. David Rath, zdá se svůj trest už nikdy nenastoupí...

Také k otázce původu Obamy, místu narození, nikde jsem zatím neviděl přesvědčivý důkaz.. že není američan a považuji to za konspirace. Obamu ale rád nemám, a myslím, že je lhář, takže bych moc rád nějaký alespoň online důkaz získal... S pozdravem J. Kovářík

Re: Pěkné, zajímavé... ale nakolik objektivní?:
Autor: R. Morava Datum: 12.1.2017 10:47

Pane Kovařík. Tak určitě to pan Ulč píše ze svého pohledu a pár nepřesností tam má. Guvernéry Illinois občas byli a zase je Republikán a máte pravdu, že za katr je dostali (na rozdíl od těch našich), o tom Ilinois to není zcela pravda...

Co se týká Obamova narození, to se tu už psalo a dá se to dohledat. Nechce se mi znovu hledat odkazy, z politických důvodů se v tom už nikdo nevrtá. Rodný list Obamy je "podivný" a nikdo nikdy neviděl takový jaký by měl vypadat kdyby byl vystaven v den jeho narození na Havaji! Obama žil i v Indonésii, kde studoval jako Muslimský student (to neznamená, že Muslim opravdu je, byla to asi formalita typu úloha dělnické třídy)...

Jiná věc samozřejmě je, jestli Američané nejsou pitomci když každý migrantům narozený v USA je Američan a syn Američanky by jím být neměl, přesto právní podmínky pro prezidenta spíš nesplnil.

Skvělý článek:
Autor: J. Hanzal Datum: 12.1.2017 10:01

Z toho je možno vidět, že zdravý rozum funguje dokonce i některým politikům a zákonodárcům. Což se našem Absurdistánu zvaném UE potažmo ČR státi nemůže.

Oklahoma Crude:
Autor: P. Klíma Datum: 12.1.2017 9:10

:-)

Jsou skvělí...

Jako obyčejně,:
Autor: P. Zinga Datum: 12.1.2017 8:33

rozum bude někde uprostřed.

Na východním pobřeží:
Autor: J. Schwarz Datum: 12.1.2017 7:22

je nejspíš opravdu veliká hustota vzdělávacích institucí, jest ovšem otázkou na kolika procentech z nich a kolik "vědců" bádá nad něčím opravdu užitečným. Bádání nad "utrpením neevropských etnik" a nad dostatečnou vrstvou popela která nasypána na hlavy bělochů "odčiní jejich hříchy" za vědu nepovažuji, přičemž většina oněch "pokrokových vzdělanců" je právě v popelosypačství "vzdělána".

Vypadá to jako před rozpadem ...:
Autor: J. Mrázek Datum: 12.1.2017 2:01

A snad nebude další "Sever proti Jihu"...

Tem statum drzim palce.:
Autor: P. Sulc Datum: 12.1.2017 1:02

Konecne nekde vitezi rozum. Ale obavam se, ze se podobnych snah v NY nedoziju.