24.4.2019 | Svátek má JiříDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Italské referendum, banky a euroŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 34, poslední: 2.1. 2017 7:45, přehled diskusí

Re: Oligarchičtí "realisté".:
Autor: I. Schlägel Datum: 2.1.2017 7:45

Ano, Bylo by zajímavé sledovat, jak by se v době recese po r. 2008 chovala ČSSD, pokud by byla u moci a vládla třeba s marťany.

Re: Proč se tím zabýváte. Musíte k podstatě, Robejšku. :
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 30.12.2016 22:59

Spláchnuté lejno , též podléhá spontánnímu řádu , nebo je to doména zemské tíže p.Janyška._?

pan Robejšek:
Autor: J. Bruner Datum: 30.12.2016 19:47

je pro realisty totéž co p.Schwarzenberg pro TOP 09. Ovšem daleko podstatnější je jiná věc a to, že nastáva boj oligarchů o zrno.P.Babiš se moc rozmáchl, chce všechnu smetanu pro sebe a tak musí vzniknout konkurenční projekt proti AMNO.To by tak hrálo, aby měl.p.Babiš vše pod kontrolou. Než na to přijde volič, bude ANO, rozuměj p,.Babiš, vyhrávat a dělat si politiku pro sebe. Proto nastupuje další hráč, PENTA, která nechce jít do střetu s ANO přímo a hledá beranidlo. To našla ve známé tváři, kterou je p.Robejšek. Ten však není protipolem nebo konkurentem p.Babišovi a proto této straně Realistů asi pšenka moc nepokvete. Nerad bych se mýlil, ale nerozhodnutí již mají vybráno a ti budou v příštích volbách hrát prim.

Re: Elitář jako vyšitý:
Autor: J. Schwarz Datum: 30.12.2016 18:56

Sám jste elitářský šašek. V čem nemá pan Robejšek recht? Snad v tom, že EU dokáže směle hodit za hlavu snad všechny svoje smlouvy a dohody, pokud se smluvená pravidla zrovna nehodí některé ze "zakládajících či klíčových zemí EU"?

Podle sebe, soudím tebe.. ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.12.2016 18:56

Re: Elity versus lid?:
Autor: J. Plíva Datum: 30.12.2016 16:52

Ano, máte pravdu. Když někdo rozhoduje a jeho rozhodnutí má vliv jen na jeho majetek, tak na velikosti nezáleží. Když udělá špatné rozhodnutí, zaplatí si to sám.

Re: Oligarchičtí "realisté".:
Autor: K. Novák 396 Datum: 30.12.2016 16:27

Když chcete, nazývejte Realisty ČSSD v bledě oranžovém. ČSSD je jistě strana podobná jako jiné, ale TOP09 se přece jen poněkud vymyká. Zvýšila DPH, vykradla státní pokladnu prostřednictvím katolické církve, snížila reálné mzdy a i absolutní důchody, přivedla stát do zbytečné recese. To přece jen o ČSSD říct nelze.

Elitář jako vyšitý:
Autor: P. Rudolf Datum: 30.12.2016 16:22

křičí "chyťte elitáře". Trapnost nad trapnost, stejně tak, jako když se nám to snaží vnutit další podobní elitáři Klaus či Zeman. O tom elitním šaškovi Trumpovi už ani nemluvě.

Re: Oligarchičtí "realisté".:
Autor: J. Ráž Datum: 30.12.2016 16:10

nikdo nedá peníze na vznik strany,která nebude hájit jeho zájmy. Žádná strana nemůže vzniknout bez pořádného balíku do základů. To doufám nido nepopírá. Tak proč se dohadovat, co je a co není správné na tom, že někdo dal miliony na založení strany. A nechte Robejškovi čas, jak si povede. Osobně jemu šanci nedávám, neb je stejně akademický politik,jako je např. Fiala. A takoví šanci na vítězství nemají. Takže buď někdo nechá Robejška, aby Realisty rozjel a pak převezme moc a povede tuto stranu do voleb tvrdě a nekompromisně, jako svého času Klaus a teď dělá Babiš nebo to bude stejný hokus pokus, jako byla svého času Unie svobody, či další neúspěšné pokusy o fungování pravicově liberální strany v našem českém politickém rybníčku.

Re: Oligarchičtí "realisté".:
Autor: I. Schlägel Datum: 30.12.2016 15:49

A proč ne třeba ČSSD v bledě oranžové? Aha, socdem nehájí zájmy korporací ale zájmy prostého člověka. Málem bych zapomněl.

Re: Elity versus lid?:
Autor: V. Vaclavik Datum: 30.12.2016 15:34

"Ono je v podstate jedno, kdo o velkých vecech rozhoduje.Lid nebo experti - jde o to, že se jedná o príliš velké veci."

NE! Jde o to, ze jedni rozhoduji o majetku jinych, na velikosti nezalezi, pokud kazdy rozhoduje o svem majetku a pak na velikosti nezalezi. Kazdy ma prirozene jen takovy majetek, na jaky ma schopnost o nem rozhodovat.

"velké veci k rozhodování [se] ponechají ... na nekontrolovatelném hemžení ve spolecnosti "

To co nazyvate "nekontrolovatelné hemžení ve spolecnosti" je ve skutecnosti jednani jednotlivych lidi, kdy kazdy dle sveho rozumu rozhoduje o svem, coz pro kazdeho radoby socialistickeho diktatora je nesnesitelny pocit chaosu a ma nutkani ve ridit.

Namisto Hayeka a jeho spontanniho radu, nebo anarchistickych libertarianu, bych radil precist si Randovou (aynrand.cz).

Re: Oligarchičtí "realisté".:
Autor: K. Novák 396 Datum: 30.12.2016 15:29

Stranu zakládá ten, kdo na to dal peníze a strana pak bude hájit jeho zájmy. Představa, že pan Robejšek dostal peníze jen pro jeho krásné oči, je dětinská. Realisté budou TOP09 v bledě modrém.

Re: O italských bankách máte jistě dobré informace...:
Autor: B. Novacek Datum: 30.12.2016 11:36

To patří tomu mongolovi Kardovi.

Re: O italských bankách máte jistě dobré informace...:
Autor: B. Novacek Datum: 30.12.2016 11:35

Pokud máte pane Hane, jen sebemenší povědomost co je Římský klub za vítačskou neomarxistickou sebranku, měl byste spíš uvažovat o důvěryhodnosti Robejška a ne mojí, potažmo serveru, který o tom píše.

Re: O italských bankách máte jistě dobré informace...:
Autor: B. Novacek Datum: 30.12.2016 11:30

Na negramotného kreténa, co neumí číst bych asi reagovat ani neměl, ale nedá mi to: Hned v prvním odkaze je to dokonce v nadpisu...co jste četl? Haló Noviny, kašpare?

Re: Proč se tím zabýváte. Musíte k podstatě, Robejšku. :
Autor: K. Janyška Datum: 30.12.2016 11:24

Nepůjdu, zásadně s ním nesouhlasím. S VK jsem zásadně souhlasil... Dzp.

Re: Oligarchičtí "realisté".:
Autor: J. Schwarz Datum: 30.12.2016 11:11

Navíc socani se dostali k penězům vlastně podvodem "restitucí" Lidového domu který byl ve vlastnictví právnické osoby. Ti samí socani, co tak vehementně bojovali proti restitucím a restituce právnických osob znemožnili úplně, ti samí socani, co se v případě restitučních sporů odvolávají jménem státu až do aleluja třeba až k ÚS. Ti samí socani, co lotrovi s konexemi, který pro ně Lidový dům v"vybojoval" nedali jeho podíl. A ti samí socani, co se vůči ostatním podivným privatizátorům rozhodně vymezovali, ale o sobě samých snad věřili že na krádeže mají "nezadatelné právo". A to šlo o úplně jiné lidi než původní prvorepublikoví sociální demokraté. Parta darebáků prostě ukradla značku a s ní i majetek.

Re: Elitáři proti elitám .........:
Autor: M. Vondráček Datum: 30.12.2016 10:52

To víte , to je tzv. "drobková logika".

Elity versus lid?:
Autor: J. Plíva Datum: 30.12.2016 10:39

Robejškova myšlenka, že referendum je obecně lepší než rozhodnutí elity u moci, stojí za podrobnější rozbor. Ono to souvisí i s tím bankovním morálním hazardem. Když někdo udělá špatné rozhodnutí, měl by za to platit. "Za blbost se platí."

Banky a podniky, které neobstojí v konkurenci by měly padnout dle hesla "Padni komu padni". Se všemi důsledky.

Když udělá špatné rozhodnutí státní úředník, měl by také padnout a platit.Jenže ono se to zaplétá, když ta rozhodnutí se týkají příliš velkých věcí, příliš mnoha lidí.Selský rozum tedy radí: Nikdo by neměl mít příliš velkou moc rozhodovat o příliš velkých věcech. Protože když se rozhodne špatně, následky jsou příliš velké. Příliš velké! Bylo tedy správné, že Italové nedovolili Renzimu zvětšit moc.

Jenže co když lid v referendu také rozhoduje o nějakých příliš velkých věcech. Ono je v podstatě jedno, kdo o velkých věcech rozhoduje.Lid nebo experti - jde o to, že se jedná o příliš velké věci.Selský rozum tedy radí: Nesmí existovat žádné velké věci k rozhodování! ....Je to možné? Nu, libertiáni říkají, že ano. Vládě se odeberou všechny velké věci k rozhodování a ponechají se na nekontrolovatelném hemžení ve společnosti - myšleno spolu s Hayekem asi tak, že co se vyvrbí spontánně, je vždy lepší než rozhodnutí nějakého úředníka.

Re: Proč se tím zabýváte. Musíte k podstatě, Robejšku. :
Autor: P. Han Datum: 30.12.2016 9:56

Kurňa, že byste šel radit Robejškovi, jako dřív Klausovi? Nebojte se a jděte do toho! Spousta děkovných dopisů!

Re: O italských bankách máte jistě dobré informace...:
Autor: P. Han Datum: 30.12.2016 9:54

Zrovna odkazy na NWOO vám na důvěryhodnosti nepřidávají. S Robejškem a Římským klubem je to sice pravda, ale to se dá najít kdekoliv včetně jeho vlastních stránek, kvůli tomu sem nemusíte dávat odkaz na web, propagující nejrůznější konspirační teorie. Jo, už máte jasno o 9/11? Jestli v tom náhodou Robejšek nejede taky...

Proč se tím zabýváte. Musíte k podstatě, Robejšku. :
Autor: K. Janyška Datum: 30.12.2016 9:53

K podstatě. Tedy, že evropský spontánní řád je napaden zločinnými socialisty, mezi které počítám i vás, nové Realisty... Dzp.

Bankrot, ten očistný proces kapitalismu,:
Autor: J. Chaloupka Datum: 30.12.2016 9:53

zrušila bruselská socialistická elita. Takže jednoho dne zbankrotuje celá Evropa včetně náš a to tedy bude fičák.

Re: Robejšek netušící nic o bídě politických uskupení.:
Autor: R. Morava Datum: 30.12.2016 9:52

Máte víceméně pravdu, ale tak trochu i když jinými slovy píšete to co pan Robejšek.

Re: O italských bankách máte jistě dobré informace...:
Autor: M. Prokop Datum: 30.12.2016 9:34

Jak vidím NWOO, tak značně zpozorním.

Re: Elitáři proti elitám .........:
Autor: P. Hlosta Datum: 30.12.2016 9:11

Není elita, jako elita. Správně by měla být elita výběr toho nejlepšího. Co je pro občana to nejlepší, se poznává s časem. Rozhodně to nebude to diktované občanům.

Re: Elitáři proti elitám .........:
Autor: P. Lenc Datum: 30.12.2016 9:01

Ještě není a už je?Dejte tomu čas...

Re: O italských bankách máte jistě dobré informace...:
Autor: V. Karda Datum: 30.12.2016 8:30

Pane Nováček přečetl jsem si oba vaše odkazy ale na jméno Robejšek jsem tam nenarazil. Takže mohu konstatovat že jste blbeček který pouze pomlouvá někoho koho vůbec nezná.

Elitáři proti elitám .........:
Autor: K. Drobková Datum: 30.12.2016 8:07

Jedni elitáři nasazují psí hlavu jiným elitám. Počkejte si na volby Robejšku. Třeba se taky mezi ty elity, kterým nemůžete přijít na jméno jednou dostanete ..........

Re: Oligarchičtí "realisté".:
Autor: P. Götze Datum: 30.12.2016 7:53

U takovych komentaru mne vzdy napada otazka, jak si takovi lide jako vy predstavuji zalozeni strany? Aby to jakoze bylo koseeer. Protoze bez penez to nejde. A uprimne, ja opravdu nevidim rozdil, zda za stranou je treba Tvrdik a jeho pristup k cinskym milionum, nebo souklromnik s vydelanymi miliony. Jaky je v tom rozdil? Ze jako socani a jejich patolizalstvi cisnkeho zadku je nejak tak mensi zlo, nez vase hypoteticka predstava? Ale jdete. Vse je relativni.